Esileht Beebi ja mitmikud Kas kuuekuuselt lõpeb magamine?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas kuuekuuselt lõpeb magamine?

Postitas:

Mina ei saa aru. Seni hästi maganud beebi enam öösiti ei maga. Päevauned üle vaadatud, kuna ta väsib ära, siis panen ta ikkagi mõni päev kolmeks päevauneks, teine päev kaheks. Enamvähem on endiselt sama rütm. Magab päeval umbes 4h. Ei ole ju palju?

Ööd on nüüd sellised, et tahab olla kaisus. Enne sai juba mitu kuud oma voodis enamik ajast magada, kui ei viitsinud öösel mässata, oli ärkamise korral lihtsam võtta kaissu, aga seda polnud üleliia palju. Nüüd on ainult kaisus ja tohutu sahmimine kogu aeg, keset ööd on ka mõni vaiksem tunnike, aga ma põhimõtteliselt olen pea terve öö ärkvel või õrnas unes. Ma saan aru, et käib kasvuspurt, aga see kestab nüüd juba 13 päeva :S Ta hakkab läbi une korraks nutuhäält tegema, aga rahuneb kohe, kui käest kinni ja kaissu. Siis silmad kinni muudkui vehib ja vehib.

Ma olen hirmus väsinud ja kurnatud, ei jõua tegeleda öösel sellega, et nagu unekooli raames püüda ta ilma kaisuta magama saada. Ilmselt nüüd riskin sellega, et 5-aastaselt on ka veel kaisulaps 🙁

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 15:16; 12.05 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebidega lihtsalt on nii, et kui oled enda meelest mingi rutiini kinnistada saanud ja elu juba enam-vähem rahulikuks muutub, muudab beebi tänu füsioloogilistele areguetappidele (tulevad hambad, muutub tänu lisatoiduga harjutamisele seedimine, tekib närvisüsteemiarengus mingi ajutine ebakõla, õpib edasi liikuma, mõistus areneb vms) uuesti režiimi ja uute väljakutsetega toime tulemine algab taas. Beebidega koos elamise nipp on selles, et ära tee ülearuseid plaane, mine vooluga kaasa ja kasuta spontaanselt juhust, kus saab. Kõik see muutub peagi taas.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 10:24; 17.05 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ise oled hirmus väsinud ja kurnatud, siis võtagi kaissu kui see aitab öid vähegi rahulikumaks teha ja saad ise paremini puhata.  Selle pärast, et siis jääbki kaisulapseks on küll mõttetu muretseda beebiga.  Juba suurte ja rääkivate laste unekool ja oma tuppa ja oma voodisse harjutamine käib tegelikult väga lihtsalt. Mul kolm last – kõik kaisukad  olnud beebina – oma voodisse hakkasin harjutama neid üle aastaselt ja oma tuppa ca kaheselt ja ei olnud mingit erilist vaeva ja häda. Vanimat pidin motiveerimissüsteemiga veidi koolitama  (sai kalendrisse kleepsu kui õhtust hommikuni ilusti oma voodis magas), teistel polnud sedagi vaja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan, neid vastuseid on lohutav lugeda!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.05 15:16; 12.05 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu beebi magas esimesed 3 kuud nii hästi ja siis järsku enam mitte ja see läks aina hullemaks kuni umbes 10-kuuseni. Nüüd saab kohe aastaseks ja asi on hakanud paranema. Lisaks võtan kaissu magama, kui väga üles ärkab ja nutab. Varem punnisin vastu ja mõtlesin ka, et ei tohi võtta, aga kokkuvõttes – kui me nii magada saame, siis las nii ollagi. Võtan rahulikumalt ja uned on ka nüüd paremad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 21:41; 18.05 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil kõigil siis laps rahuneb lihtsalt tänu kaiss võtmisele? Mul kohe kuuekuuseks saav ja nüüd paar nädalat ka magab väga halvasti, aga aitab uinuda ainult rind. Kui varem tõstsin edasi-tagasi last muudkui tema voodisse, siis nüüd olen alla andnud ja pidevalt suurde voodisse kaissu võtnud. Aga ikka muudkui ärkab nutuga ja vahepeal annan iga tund rinda, et uuesti magama jääks. See tundub nii ebanormaalne juba ja tekitab ahastust…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil kõigil siis laps rahuneb lihtsalt tänu kaiss võtmisele? Mul kohe kuuekuuseks saav ja nüüd paar nädalat ka magab väga halvasti, aga aitab uinuda ainult rind. Kui varem tõstsin edasi-tagasi last muudkui tema voodisse, siis nüüd olen alla andnud ja pidevalt suurde voodisse kaissu võtnud. Aga ikka muudkui ärkab nutuga ja vahepeal annan iga tund rinda, et uuesti magama jääks. See tundub nii ebanormaalne juba ja tekitab ahastust…

Ikka jah, siis kui lapsel on mingid hädad, hambad tulevad, kõhuhädad vms., on selliseid perioode, kui ärkab ikka jälle üles. Vahel jääb uuesti magama alles siis kui kergelt rappuva kõnnakuga laps süles mööda tube marsid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 10:24; 17.05 19:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas teil kõigil siis laps rahuneb lihtsalt tänu kaiss võtmisele? Mul kohe kuuekuuseks saav ja nüüd paar nädalat ka magab väga halvasti, aga aitab uinuda ainult rind. Kui varem tõstsin edasi-tagasi last muudkui tema voodisse, siis nüüd olen alla andnud ja pidevalt suurde voodisse kaissu võtnud. Aga ikka muudkui ärkab nutuga ja vahepeal annan iga tund rinda, et uuesti magama jääks. See tundub nii ebanormaalne juba ja tekitab ahastust…

Sellises vanuses mina andsingi rinda nii palju, kui soovis, ka öösel. Pole mõtet ennast ja last piinata. Panin kohe rinna otsa ja magasime edasi, lihtne. Proovisin küll mingi aeg ka võõrutada siis, aga no mõttetu vaev ja karjumine kaks tundi, pole väärt.. Umbes 9 või 10-kuuselt jätsin öise rinna ära, siis läks see valutumalt ka. Aga kui ikka nutab, siis võtan enda juurde magama, siis paneb käed ümber mu kaela ja jääb magama. Laps on 11-kuune, kohe 1-aastane.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.05 21:41; 18.05 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas te oma lapsed ööunne saate? Mul on endal 5-kuune laps, kes ärkab öösel 2-4 korda, oleneb perioodist. Võtan alati enda juurde ja on terve öö kaisus.

Aga ööunne saamine on kohutav. Päevauned tulevad normaalselt, aga õhtul ei aita enam kussutamine (mis varasemalt alati toimis), vahel isegi rind või kärutamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas kuuekuuselt lõpeb magamine?