Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas läheksite kõrgharidusega klienditeenindajaks?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kas läheksite kõrgharidusega klienditeenindajaks?

Postitas:

Asi selles, et olen olnud 5 aastat lastega kodus ja läbi cv-online ei ole saanud aasta jooksul läbi erinevate kandideerimiste kuhugi tööle. Eesmärk oleks saada kuhugi kontorisse, sest klienditeenindaja pole mu unistuste töökoht. Pidev inimestega suhtlemine tekitab minust stressi. Aga ma tunnen, et pean kusagilt uuesti alustama. Hetkel tehti mulle erialaline pakkumine, kus tööandja mind ennast leidis. Palgaks oleks ainult 500 euri (bruto). Mida teie teeksite?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Asi selles, et olen olnud 5 aastat lastega kodus ja läbi cv-online ei ole saanud aasta jooksul läbi erinevate kandideerimiste kuhugi tööle. Eesmärk oleks saada kuhugi kontorisse, sest klienditeenindaja pole mu unistuste töökoht. Pidev inimestega suhtlemine tekitab minust stressi. Aga ma tunnen, et pean kusagilt uuesti alustama. Hetkel tehti mulle erialaline pakkumine, kus tööandja mind ennast leidis. Palgaks oleks ainult 500 euri (bruto). Mida teie teeksite?[/tsitaat]

Mina ei läheks sinu asemel sest sellise suhtumisega sa katseaega ei läbiks. Ja muideks: pooled klienditeenindajad on vähemalt baka või magistri harisusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega need klienditeenindajad rohkem ei saa.

Ürita tööpakkujaga palga osas läbi rääkida, nt et pärast katseaega palk tõuseb nt. Ja vaata, et see saaks ka lepingusse kirja. Ma arvan, et kui juba \”jalg ukse vahel\” siis edasipidi on erialast tööd juba kergem saada 🙂

Mis su eriala on muidu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Asi selles, et olen olnud 5 aastat lastega kodus ja läbi cv-online ei ole saanud aasta jooksul läbi erinevate kandideerimiste kuhugi tööle. Eesmärk oleks saada kuhugi kontorisse, sest klienditeenindaja pole mu unistuste töökoht. Pidev inimestega suhtlemine tekitab minust stressi. Aga ma tunnen, et pean kusagilt uuesti alustama. Hetkel tehti mulle erialaline pakkumine, kus tööandja mind ennast leidis. Palgaks oleks ainult 500 euri (bruto). Mida teie teeksite?[/tsitaat]
Kõrgharidus, klienditeenindaja juba ligi 3-aastat, töötasu 370¤ neto.
Sa üllatuksid, kui palju on neid, kel on kõrgharidus, kuid töötavad klienditeenindaja ametikohal või mõnel muul madalapalgalisel ametikohal.
Tean kõrgharidusega klienditeenindajaid, kes saavad miinimumpalka 248¤ neto.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui oled 5a kodus olnud, siis ei tasu sellise palga peale algul pirtsutada. Sa ju ei teagi, mis sinu valdkonnas praegu toimub. Vbl ongi selline palgatase.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 11:32; 15.04 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sul (erialane) töökogemus on muidu olemas? kui vaadata sisuliselt, siis sa pole 5 aastat vähemalt tööl käinud. tööandjatele loeb see palju. kui pole vahepeal ennast nt koolituste või vabatahtlike projektidega vormis hoidnud, siis on sisuliselt see kõrgharidus peaaegu et tähtsusetu.
ehk siis ma tahan öelda, et edasiste tööotsingute jaoks võib piisav olla see, kui saad mingigi töökogemuse nüüd jälle. palk palgaks.. see võib olla n-ö stardipakett.

teine asi on aga see, et sul pole tahtmist suhtlemiseks ja klienditeeninduseks. kui puudub motivatsioon, siis on läbipõlemine kerge tulema. see pole eriti kerge töö. kui pole tahtmist, pole ka tulemust.

aga kui vastata otseselt küsimusele, siis väga paljud klienditeenindajad on kõrgharidusega. kõrgharidus pole meil eestis enam eriline privileeg – kõrgharidust andvaid asutusi on nii palju. nt pankades on enamus tellereid ka kõrgharidusega (majandus vmt).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 11:34; 16.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on hetkel 1 tööpakkumine. Mis on sinu probleem? Valikut nagu meeletult poleks?

Kõrgharidus ei ole tänapäeval enam mingi võluvits, millega erialane töö ja kõrge palk garanteeritud. Pead kuskilt alustama ja ennast ise üles töötama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ja muideks: pooled klienditeenindajad on vähemalt baka või magistri harisusega.[/tsitaat]

Pole ka ime, kui arvestada milline % gümnaasiumi lõpetanutest ülikooli läheb.

Iga töö on parem, kui kodus istumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

väga hea, nüüd näete kõik, miks Eestis nii madalad palgad on. Sellise suhtumise pärast nagu siin on. Muud ei olegi vaja öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õed on ka tegelikult klienditeenindajad ja kõrgharidusega.
ja ka kontorites on klienditeenindajaid aga teemaalgataja peab midagi muud silmas…..
kuskilt tuleb alustada kui ikka kindlalt tööle minna tahad. samal ajal võib oma erialast uuemat kirjandust lugeda ja teist tööd otsid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti soovitan minna, teenid oma cv-le ainult pluss punkte. Ise hindan inimesi, kes 10 küünega oma paberis kinni ei ripu, vaid on avatud eri valdkondade väljakutsetele.

Jatka oma erialase töö otsinguid, töövestlustel ära iialgi maini, et sa ei ole saanud oma erialast tööd. Ütled, et olid lastega mõned aastad kodune ja soovisid tööellu naasemisel nn. pehmet maandumist. Klienditeenindaja töö on väga pingeline ja nii palju kui on inimesi, nii palju on sinu päevas ka erinevaid situatsioone. Need kõik kasvatavad ja arendavad sind!

Muidugi, kui soovi, võid saata mulle nimetuna cv, viskaksin pilgu peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]väga hea, nüüd näete kõik, miks Eestis nii madalad palgad on. Sellise suhtumise pärast nagu siin on. Muud ei olegi vaja öelda.

[/tsitaat]
arvad, et kui suhtumist muuta, siis palgad tõusevad imeväel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 11:32; 15.04 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ütlen ausalt, et kui rahakriisi ei ole, siis soovitan minna ja alustada otsast ikkagi soovitud erialal madalapalgalisena. Kui sa oled 5a eemal olnud, siis ma arvan, et sul kulub aastakene enda tõestamiseks ja siiis saad juba paremat palka otsima minna, kui sinu eriala muidugi on paremini tasustatud kuskil.
Klienditeenindajana võib ikka 1000 brutos ka teenida.

Klienditeenindaja töö on töö nagu iga teinegi. Aga kui soovid saada ajaloolaseks, siis klienditeenindajapraktika ei anna küll CV-sse midagi juurde. Pead rahakotti vaatama ja tulevikku, seejärel saad ka otsustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 13:02; 19.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Kindlasti soovitan minna, teenid oma cv-le ainult pluss punkte. Ise hindan inimesi, kes 10 küünega oma paberis kinni ei ripu, vaid on avatud eri valdkondade väljakutsetele.

Jatka oma erialase töö otsinguid, töövestlustel ära iialgi maini, et sa ei ole saanud oma erialast tööd. Ütled, et olid lastega mõned aastad kodune ja soovisid tööellu naasemisel nn. pehmet maandumist. Klienditeenindaja töö on väga pingeline ja nii palju kui on inimesi, nii palju on sinu päevas ka erinevaid situatsioone. Need kõik kasvatavad ja arendavad sind!

Muidugi, kui soovi, võid saata mulle nimetuna cv, viskaksin pilgu peale.[/tsitaat]
Kas just cv-sse plusse selline valik toob, selles kahtlen. Enamasti rikub selline valik cv ära ja kui hiljem püüad oma erialal kõrgema kvalifikatsiooniga kohale kandideerida, siis tõstetakse selliste cv-dega inimesed kohe kõrvale. Vähemalt personalifirmad teevad nii küll. Kui aga valikuid pole ja võtad selle töö, siis võimalik, et jäädki klienditeenindajaks. Aga lõppude lõpuks peab ju inimene kuidagi raha teenima. Valik on sinu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas just cv-sse plusse selline valik toob, selles kahtlen. Enamasti rikub selline valik cv ära ja kui hiljem püüad oma erialal kõrgema kvalifikatsiooniga kohale kandideerida, siis tõstetakse selliste cv-dega inimesed kohe kõrvale. Vähemalt personalifirmad teevad nii küll. Kui aga valikuid pole ja võtad selle töö, siis võimalik, et jäädki klienditeenindajaks. Aga lõppude lõpuks peab ju inimene kuidagi raha teenima. Valik on sinu.[/tsitaat]

see ei vasta tõele. kui on valida kaks inimest:
a) inimene, kes oli 5 aastat kodus ja töötas 1 a klienditeenindajana
b)inimene, kes on 6 aastat kodune olnud ja pole 6 aastat ühtegi tööd teinud (ka vabatahtlikuna mitte)

kõrvale tõstetakse siis just see 6 aastat mitte midagi teinud inimene. mulle tundub, et tööandjad pelgavad just seda, et mitte midagi teinud inimese puhul pole enam teada, kas inimesel on kohusetunne jms ja kas ta üldse suudab kellast kellani tööl istuda.

töökogemus on muutunud järjest olulisemaks kriteeriumiks. nt noorte puhul on oluline, et oleks tehtud mingisugustki tööd. kasvõi suvel jäätist müüdud või mõne projekti korraldamisel kaasa löödud. kui puudub kogemus, siis ollakse sarnane tuhandete teistega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 11:34; 16.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oman kõrgharidust (MA), kuid mittekunagi ei töötanud õpetajana, sest palk ei vasta töömahule. Ei soovi teha tasuta tööd riigile.
Töötan klienditeeninduses, teenindan kliente kontoris. Palk on suurem kui pedagoogidel ning pärast töövahetust ma ei mõtle töö peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina läksin peale kooli lõppu sisustussalongi tööle n.ö. klienditeenindajana ja täielikult kaifisin oma tööd – sai inimestega suhelda, samas oli oma väike töökollektiiv. Töö ei olnud lihtsalt asjade riiulist võtmine vaid projekteerisin ja visualiseerisin jne – kõik mis sellise müügi juurde käis, ka kliendi objektil käisin, kui vaja.
Ja päris mitu tuttavat ütles põlastava ilmega, kui küsisid, kus töötan – ah, mingi müüja oled vä?

Huvitav, et mul endal häbi ei olnud, lihtsalt müüja olin:P Praegu olen lapsega kodus, töökohta, kuhu tagasi minna, pole, kuid läheksin kõhklemata jälle müüjaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oman kõrgharidust (MA), kuid mittekunagi ei töötanud õpetajana, sest palk ei vasta töömahule. Ei soovi teha tasuta tööd riigile.
Töötan klienditeeninduses, teenindan kliente kontoris. Palk on suurem kui pedagoogidel ning pärast töövahetust ma ei mõtle töö peale. [/tsitaat]

Sa võtsid mul sõnad suust. Täpselt nii ongi – kolmandiku võrra väiksema ajakuluga saan kolmandiku võrra rohkem palka kui õpetajana.

Teemaalgatusest tundub, justkui oleks klienditeenindaja töö midagi eriliselt madalat, mida justkui ei sobiks kõrgharidusega teha. Rahvakeeles halvustavalt samastatud nn Maxima kassapidaja ametiga, millest allapoole justkui polekski kuskile langeda (andke andeks, aga on kohutavalt labane halvutada ükskõik millist tööd tegevat inimest, kuid see vaid minu tagasihoidlik arvamus).
Mina väärtustan teenindaja tööd ning pean seda pigem elustiiliks. Teenindus- ja suhtlusoskused on tänapäeval igal pool vajalikud. Ka näiteks arstid ja õpetajad, kellel on ju ometigi prestii¸ne töö, peavad suutma igasuguste suleliste ja karvastega suhelda nii, et \”klient\” rahule jääb. Lihtsalt point on selles, et klienditeenindust on tänapäeval nii palju ja nii erinevates vormides, et kõrgharidus võib olla lausa vajalikki, et professionaalselt hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ma ju õppisin oma ala!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

see ei vasta tõele. kui on valida kaks inimest:
a) inimene, kes oli 5 aastat kodus ja töötas 1 a klienditeenindajana
b)inimene, kes on 6 aastat kodune olnud ja pole 6 aastat ühtegi tööd teinud (ka vabatahtlikuna mitte)

kõrvale tõstetakse siis just see 6 aastat mitte midagi teinud inimene. mulle tundub, et tööandjad pelgavad just seda, et mitte midagi teinud inimese puhul pole enam teada, kas inimesel on kohusetunne jms ja kas ta üldse suudab kellast kellani tööl istuda.

töökogemus on muutunud järjest olulisemaks kriteeriumiks. nt noorte puhul on oluline, et oleks tehtud mingisugustki tööd. kasvõi suvel jäätist müüdud või mõne projekti korraldamisel kaasa löödud. kui puudub kogemus, siis ollakse sarnane tuhandete teistega.[/tsitaat]

teemaalgatust lugesid? Teemaalgatajal on võimalik minna erialasele tööle. Lihtsalt hetkel palk madal. Kui ta soovinb üldse oma erialla palka saavutada ja mingeid väljakutseid saada, siis klienditeenindajapraktika teeb CV ikkagi halvemaks. Kvalifikatsioon langeb ikkagi iga eemal oldud aastaga.
Mida rohkem edasi lükata soovitud alale asumist, seda suurem on tõenäosus, et ühel päeval sind sinna ei oodatagi. Miks peaks tööle võtma raamtupidaja, kes on 5a lastega kodus olnud ja 4a poemüüja olnud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 13:02; 19.04 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Naljaks teema: pealkiri üks ja sisu hoopis teine. Kui nii kaua tööst eemal oled olnud, siis oma erialal mingi vinge tegija sa kindlasti enam ei ole, elu läheb väga kiiresti edasi ja teadmised/oskused aeguvad, kaovad. Kahjuks sa eriala ei maininud, kuid vaevalt, et eriti rohkem palka kohe sulle pakutaksegi. Meil on ju lakkamatult kestev masu.
Arusaamatuks jääb miks arvad, et klienditeenindajana rohkem kui 500 bruto võiksid teenida?? Ilma kogemuseta on ilmselt raske ka klienditeenindajaks saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas läheksite kõrgharidusega klienditeenindajaks?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.