Esileht Väikelaps Kas lähisugulaste kingid peaksid olema kopsakamad?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kas lähisugulaste kingid peaksid olema kopsakamad?

Postitas:

Pean silmas tädisid-onusid. Kui lapsel sünnipäev?
Kas probleem minus ja minu arusaamades aga ma ei saa aru oma mehe kahest õest, kes on minu laste tädid. Sünnipäevaks tuuakse midagi sümboolset, väike papist raamat vms. Jõuludest ma üldse ei räägigi. Siis on vaheldumisi olnud värvipliiatsid ja kalendrid. Üks tädi unustab üsna tihti laste sünnad sootuks ja tihti ei tee ka jõulude ajal välja. Kas kiiks on minul või. Lapse sünnipäev on ju ainult kord aastas ja tädi ikkagi väga lähedane sugulane. Ega ma arvagi, et kink peab olema selline tohutu suur ja kallis, lihtsalt häirib suhtumine. Võetakse kiiresti kusagilt midagi. Samas kui on tädi enda lastel sünnipäevad loetleb ta alati soovidena üles ikka üksjagu kalleid asju. Minu mees (nende laste onu) on ka alati pingutanud, et soove täita.
Palun teie arvamust, olen valmis igasuguseks tagasisideks, aus arvamus ongi eesmärk.
Kas on kuidagi õigustatud valikuline sünnipäevade meelespidamine ja kingituste tegemine tädi poolt? Et ühele lapsele teeb ja siis paar tükki jääb vahele ja siis järgmisele jälle teeb. Mu laps kohe kolmeseks saamas ja veel ei ole sünnipäevaks tädilt ei kinki ega kaarti saanud.1. ja 2. sünnipäev läksid nii mööda, et ei midagi. Samas vanem poiss 8-ne on ikka aegajalt saanud ja ka soovitud asju. Kuid on ka sünnipäevi vahele jäänud. Kommenteerige!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.01 12:43; 28.01 13:19; 28.01 13:33; 28.01 14:32; 28.01 15:48; 28.01 16:05; 28.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnipäev ju kord aastas kirjutad, eks, aga lapsi nagu rohkem, kui üks, keda meeles pidada ja kellele kingitusi teha? Seega, kas on v.b. just rahad otsakorral ja ei ole võimalik teha \”kallimat\” kingitust, KUIGI, ega 3a- laps ei oska veel selekteerida \”odav ja kallis\” kingitus. Talle on igasugu asi, mis on talle kingitud, KINGITUS. Samas, sa võid ju ka alati mainida, mida kinkida.
Loomulikult laps tunnetab, kas kingitus on talle eritiliselt meeltmööda või ei paku huvi,kuid see ei tähenda, et kinkija oleks teinud valesti midagi.
Mul on palju kingitusi, mis veel riiulis oma aega ootavad, sest HETKEL laps nendest ei huvitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea, ei pea üldse kinkima. see on ikka igaühe oma asi, kas kingib või mitte. Milleks üldse on vaja kogu aeg kõike rahasse ümber arvestada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

probleem on ikka sinus 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 13:12; 28.01 15:14; 28.01 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei peaks kinkima kui see ei tule südamest. Veelgi tobedam oleks oodata ja arvata, et peab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil veel lõbusam:)mehe õde(lapse tädi siis),alati juba paar kuud enne tütre sünnipäeva ja jõule helistab,et mida lapsele kinkida.ja siis kui pidu käes,pole teda ennast ega kingitust.no mida sa üldse helistad ja küsid.ma ei saa sellest aru.aga kui tal endal tütar põhikooli lõpetas,siis helistas ja rääkis et kingime tema lapsele ma ei tea kui kallid kullast värgid-särgid.et ikkagi onu ju ja tehku kingitus.sel momendil,mul mees ise ei saanud telefoniga rääkida ja rääkisin siis mina.ma saatsin ta selle jutu peale pikalt.ütlesin et mul ka laps lõpetab põhikooli ja teeme talle miskit kingituse(olgu öeldud et see poeg ei ole mu mehe bioloogiline laps).kus siis halas.aga mul viskas kopsu üle maksa.siis ta kurtis seda ka oma emale st.minu ämmale aga see oli õnneks meie poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea midagi kinkima, ei leia, et see mingi kohustus oleks. Mina ka vahest teen õelastele kinke, vahest ei tee, vahest saadan midagi siis, kui pole üldse mingit tähtpäeva. Õed samamoodi.
Meil isegi üks vanaema pole aastaid ühelegi minu laspele kinke teinud. Õelastega elab koos, neile teeb. Mul pole sellest midagi.
Teised vanavanemad teevad alati sünnipäevadeks ja jõuludeks meile kõikidele kinke, need väga tagasihoidlikud kingid. Ka lapse vanuse suhtes on kink vahest väga mööda (2aastasele 3kuusele mõeldud mänguasi). Meie imelikult ei vaata selle peale, lahe on vaadata, kui elevil vanavanemad ise nendest kinkide tegemistest on. Lapsed oleme õpetanud viisakalt tänama ja nad teavad, et soovitud kingid saavad oma vanematelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ei ole rahas vaid suhtumises. Ka ise saab teha väga vahva kingituse. Mind härib pigem suhtumine. Ja kindlasti ei ole põhjus raha puudumises. Mehe ühe õe poolt ei tule mitte telefonikõnetki, rääkimata kingitusest. Samas läheb pool aastat mööda on teise lapse (mehe teise õe) sünnipäev. Tädi on kohal, kingitus kaenlas ja nii igal aastal. Ja siis minu lapse sünnipäev jälle ununeb. Kas see ok.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.01 12:43; 28.01 13:19; 28.01 13:33; 28.01 14:32; 28.01 15:48; 28.01 16:05; 28.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja te peategi sünnipäevi vaid selleks et saada võimalikult palju kallimaid kingitus? Et saada neid asju millest laps unistab?
Mina nt tean et minu peres ei olda nii headl järjel, et kõikidele midgai suurt ja uhket kinkida. Minu õde ja vend ei teegi mu lapsele kingitus(nad on 20 aastased ja \”üksikud\”)..Minuarust on see normaalne.
Kingitusi saab laps minu vanematelt(tavaliselt midagi mida ta tahab, hoolimata hinnast)…minu vanavanematelt(tavalselt annavad mingi summa raha, et ma ise kingituse vaataks. Ühelt poolt tuleb umbes 20 euri ja teine pool 10 euri..ma ei nurise)…Mehe vanematelt saab laps kingituse, tavaliselt ei midagi erilist, pigem sümboolset…ja mehe 1 õde teeb lapsele kingituse, teised ei tee…AGa meil küll nii ei ole et ma nüüd hullult ootan et nad kõik alati ikka kingiga tuleksid ja veelvähem vaatan ma palju need maksavad…

EI, lapse lähisugulaste kingitused ei pea olema kopsakad..selleks on lapsel ikka enda vanemad, kes lapsele kas siis ostavad või ei osta mida laps soovib.
Suuremad asjad oleme tavaliselt lapsele ise ostnud, või kombineerinud vanavanematega kingituse osas…noh et igaüks paneb raha, sest keegi ei ole rikas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea sünnipäevi selleks, et kalleid kingitusi saada. Sünnipäeva peame ikka laste endi pärast, et neil oleks tore ja põnev. Kirjutasin, et mind härib just suhtumine ja kurvaks teeb kui minu lapse sünnipäev sootuks ununeb. Ka näiteks siis kui tädi on kutsutud ja tal muud tähtsamat teha. Ta võiks ju last meeles pidada. Suurem laps 8-ne ja saab juba nendest asjadest aru. Sünnipäev ju ikka ühel. samal ajal ja ette teada. Mind tõesti häirib kui kingitus on kiiruga toidupoest möödaminnes kaasa haaratud. Mina ise kunagi ise nii ei tee. EEldan, et tehakse kamba paele midagi asjalikku!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.01 12:43; 28.01 13:19; 28.01 13:33; 28.01 14:32; 28.01 15:48; 28.01 16:05; 28.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapse sünnipäevale tulevad ainul need keda kutsutakse. See kehtib nii tuttavate kui ka sugulaste(tädide ja vanavanemate) puhul. Kui ei helista ja ei kutsu vanaema ja tädisid, siis ega nad ei tule ka. Aga sama on iga iga teise sünnipäevaga – alati ennem kutsutakse ning siis reeglina ilmutakse ka kohale, kui just haige vms pole.
Kingitusi pole aga minu laps eriti üldse saanud. Kuigi vanaemad-tädid kõik noored, pealinna inimesed. Käivad tööl ning raha on küll. Samuti pole kingitud ka kaarte ja lilli (va sündimise puhul). Ise pole sellest probleemi teinud, kuigi vahest on lapsest natuke kahju küll, et sugulased sünnipäeval aga tema nagu midagi ei saagi – palju see kook, villased sokid ja vanavanaema pärandatud hõbelusikas teda ikka huvitavad – mänguasjad need ka ju ikkagi pole.

Mõnesmõttes olen isegi tänulik, et igasugust träni ei kingita, millega hiljem midagi teha pole. Ostame lapsele ise mänguasju, teame mis on olemas ja mida vaja on ning seetõttu pole ka kinkimisga muret. 🙂 Aga kui keegi huvituks ja tahaks midagi kinkida siis ega jumala eest pole midagi ka selle vastu.
Meil nt vanaema alati küpsetab koogi kui sünnipäevale tuleb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vat kingitus kingituseks (väärtuse mõttes)aga kui on nii, et muidu on ninnu nännu ja sünnipäev üldse ära unustatakse, siis olen pettunud küll. Meil on lastel 2 onu, kes külas olles ja muidu on ninnunännujne aga mitte ühtegi kingitust. Vanem laps saab 3a varsti ja pole kordagi onult isegi pulgakommi saanud. Tädi see vastu, toob igalt reisilt mingi kingi. Aga jah, minul pole oluline kui kallis asi on, vaid meeles pidamine, sest väike laps ei saa sellest aru, kui palju kingitus maksab vaid on oluline, et ta midagi saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll oma lähedaste ja kallite inimeste peale selliste tühiste asjade peale ei solvu! Meeles võiks muidugi pidada, aga kui on kingitus(kasvõi vildikad jms), siis see on kingitus…Mul hea meel, et nad mul aastaringselt olemas on-olenemata rahakoti paksusest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

häda kui pole kinki, suur häda kui kink liiga odav ja veel suurem häda kui suguvõsa mõnele teisele lapsele tehti kallim kink kui minu tiburullununnukesele! jälle see saamahimu! Saa sellest üle, teemaalgataja!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 14:10; 30.01 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kink ja selle praktilisus või hinnalisus – täitsa ükskõik. Ei teeks mingit probleemi endale.
Kui aga pidevalt oma laps nö unustatakse, aga samas teised sugulaste lapsed saavad a l a t i väljapaistva meelespidamise osaliseks, vot see ilmselt tirriteeriks küll.
Oma laste tädid-onu peavad neid alati meeles. Kingile pole tähtsust omistanud, üks vahva koostegelus on etem. Jestas, kuidas lapsed kilkavad, kui onu neile korraliku \”lennuki\” teeb ja ringi möllab.

Aga kuidas sul omal õdede-vendadega omavahelised suhted on? Mingeid muldvanu solvumisi pole? Äkki on sinna mõni koer maetud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul õde, kes alati tahab. oskab ja ka teab, mida lastele kinkida. Kunagi ei unusta. Tal omal kolm väikest last, autot ei ole ja leiab aega. Jutt käib siin praegu minu mehe õdedest. Meil suguvõsas neid lapsi nii palju ei ole, et kõigile aega ja tähelepanu jaguks. Minule on tõesti olulised minu kaks tiburullikest nii nagu teilegi teie omad. Ja mingit koera ei ole kuhugi maetud. Lihtsalt häirib see egoism ja suhtumine mina ja maailm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.01 12:43; 28.01 13:19; 28.01 13:33; 28.01 14:32; 28.01 15:48; 28.01 16:05; 28.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul õde, kes alati tahab. oskab ja ka teab, mida lastele kinkida. Kunagi ei unusta. Tal omal kolm väikest last, autot ei ole ja leiab aega. Jutt käib siin praegu minu mehe õdedest. Meil suguvõsas neid lapsi nii palju ei ole, et kõigile aega ja tähelepanu jaguks. Minule on tõesti olulised minu kaks tiburullikest nii nagu teilegi teie omad. Ja mingit koera ei ole kuhugi maetud. Lihtsalt häirib see egoism ja suhtumine mina ja maailm.[/tsitaat]
viimane lause käib vist ikka sinu enda kohta? kas sa ise oled ikka kõigi oma tädide ja onude sünnipäevasid väärisliselt meeles pidanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 13:12; 28.01 15:14; 28.01 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Julgen väita, et olen püüdnud oma mehe õdede lastele teha alati kingitused, mis neid rõõmustavad. Ei ole koonerdanud, ei ole jätnud viimasele minutile ja ei ole ka juhuslikke asju kiiruga viinud. Olen palju ise kudunud-õmmelnud. Nii kindaid-sokke. mütse.salle, kuid enamasti
mänguasju. Mul minu õe lastega kokku neid lapsi siis 9, kes igal aastal nii sünnipäevakingi kui ka jõulukingi saavad. Keegi pole ilma jäänud ega ka pettuma pidanud.Lapsed teavad minu kingitusi oodata ja selle nimel ka pingutan. Samas ei lähe ka täiskasvanute sünnipäevale kunagi kommikarbiga vaid püüan teha midagi originaalsemat. Olen samuti kudunud või siis kinkekaardi viinud.
Ühesõnaga ei ole selle koha pealt paha siga, kel mitu viga.
Ja veel-kui on inimesi(üldse mitte sugulased), kes alati minu laste sünnipäevi meeles peavad. Lisaks ise meisterdatud kingitusele on ka temaatiline kaart ise tehtud. Vat see on tunne, et minu lapse peale mõeldi ja leiti aega. Ja on ikka kurb tõesti kui lapse lihane tädi unustab sünnipäeva sootuks või siis tuleb pooltühjade vildikatega. Kallimaid ta lihtsalt ei raatsinud osta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.01 12:43; 28.01 13:19; 28.01 13:33; 28.01 14:32; 28.01 15:48; 28.01 16:05; 28.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Julgen väita, et olen püüdnud oma mehe õdede lastele teha alati kingitused, mis neid rõõmustavad. Ei ole koonerdanud, ei ole jätnud viimasele minutile ja ei ole ka juhuslikke asju kiiruga viinud. Olen palju ise kudunud-õmmelnud. Nii kindaid-sokke. mütse.salle, kuid enamasti
mänguasju. Mul minu õe lastega kokku neid lapsi siis 9, kes igal aastal nii sünnipäevakingi kui ka jõulukingi saavad. Keegi pole ilma jäänud ega ka pettuma pidanud.Lapsed teavad minu kingitusi oodata ja selle nimel ka pingutan. Samas ei lähe ka täiskasvanute sünnipäevale kunagi kommikarbiga vaid püüan teha midagi originaalsemat. Olen samuti kudunud või siis kinkekaardi viinud.
Ühesõnaga ei ole selle koha pealt paha siga, kel mitu viga.
Ja veel-kui on inimesi(üldse mitte sugulased), kes alati minu laste sünnipäevi meeles peavad. Lisaks ise meisterdatud kingitusele on ka temaatiline kaart ise tehtud. Vat see on tunne, et minu lapse peale mõeldi ja leiti aega. Ja on ikka kurb tõesti kui lapse lihane tädi unustab sünnipäeva sootuks või siis tuleb pooltühjade vildikatega. Kallimaid ta lihtsalt ei raatsinud osta. [/tsitaat]
kas sa ise oled ikka kõigi OMA TÄDIDE JA ONUDE sünnipäevasid väärisliselt meeles pidanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.01 13:12; 28.01 15:14; 28.01 15:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks olen ise juba nii vana, et onu ja tädi surnud. Üks onu, kes veel elab hakkab auväärsesse ikka jõudma ning tähistab ka vääriliselt. JA ikka pean meeles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.01 12:43; 28.01 13:19; 28.01 13:33; 28.01 14:32; 28.01 15:48; 28.01 16:05; 28.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas te niisama suhtlete, käite tihedalt läbi või ainult sünnipäevadel? Mina mitmekordse tädina, kes saab oma õdedega hästi läbi, olen alati laste sünnipäevadel käinud ja eelnevalt uurinud, mida kingiks võiks tuua. Praegugi üks Lego tellimus sees ja pole kahju õe laste peale kulutada. Aga ainult veresideme tõttu ei peaks küll ootama, et meeles lapsi peetakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastates teemaalgataja küsimusele – mina arvan, et kingi suurus/kallidus ei peaks üldse olema mõõdetav kinkija ja kingisaaja sugulusastmest. Ei lapse puhul, ega suurte puhul. Pigem loeb siin ühest küljest see, kui lähedased ollakse kellegagi (ja mittesugulasega võib vahel olla palju lähedasem side kui mõne lähisgulasega) ning ka kinkija majanduslikust seisust ja kingisaaja väärtushinnangutest ja soovidest. No ja ka laste puhul sõltub lapsest.
Minu vanem poeg saab nädala pärast 7. Tema sünnipäevasoovid: 6-auguga ja lülitiga pikendusjuhe; mehaaniline taimer (ta on meil elektrihuviline); 2 pakki värvilist paberit (et origamit teha), pakk värvilist lagritsat, säraküünlad (neid viimaseid ilmselt ei saa, sest pole leidnud poest enam). Ise ostame pikendusjuhtme ja ülejäänud asjad siis jagangi külalistele. Siis oleks veel vaja uut hambaharja – ja pastat, selle lasen ka kinkida. Kõik kingid peaks jääma sinna 5 euro kanti, ja ma leian, et see on täiesti ok. Mul oleks piinlik paluda mitmekümneeuroseid kinke kelleltki (vanavanemad jah teevad kallimad kingid alati, aga see on teine teema), antud juhul meil on siiski vedanu, et selline vähenõudlik poiss, kelle soove on kerge ja samas ka odav täita:) Pisem laps saab märtsis 3, temale ilmselt saab ka erinevaid odavamaid asju välja pakkuda kinkimiseks. Ma ise teen kinke täpselt vastavalt majanduslikule olukorrale. Kui olid head ajad, olid kingid kallimad, praegu on rasked ajad ja kingid on pigem väiksed ja sümboolsed, aga kuna meil tuttavad ka teavad seda, siis ei tule keegi mingite ulmesoovidega lagedale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki kaasamõtlejaid ja oma arvamuse avaldajaid ka neid, kelle arvamus minu omaga kokku ei lähe. Ma ei mõista hukka inimesi, kes anonüümselt halvasti ütlevad aga samas ei kiida ka heaks. Teema eesmärk oligi oma tõekspidamistele ka teiste arvamusi sekka saada.
Ehk kujundan midagi oma arusaamades ümber aga ehk jään ka oma põhimõtetele kindlaks.
Vastupidi ühele arvajale on suhted mehe ja tema õdede vahel väga lähedased. Kohtume tihti, isegi väga. Lapsed ühe vanused jne. Samas ei ole ma ise kungi mingeid ulmesoove esitanud, ka mees on pigem tagasihoidlik ja lepib vähesega. Ja eks ongi nii, et andmisrõõm on ikka suurem kui saamisrõõm. Aga unustamist ja mitmel aastal järjest vist ikka ei saa andestada. Mind häirib suhtumine!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 28.01 12:43; 28.01 13:19; 28.01 13:33; 28.01 14:32; 28.01 15:48; 28.01 16:05; 28.01 17:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No jah. Meil on vennaperega nii, et kui on pidu, on ka korralik kink. Ja siiani on alati ikka pidu ka olnud – st külla kutsutud ja tort jne. Korralik kink – st uurime enne, mida sünnipäevalaps endale soovib ja siis üritame seda soovi täita. Samas see pole kohustus. Kingid on jäänud 20 euro kanti, ehk siis jah, nõks kallimad kui muidu lasteaiakaaslaste sünnipäevadel käies. Asjad on juba lihtsalt kallid ja kui ikka vähegi tahta lapse soovile vastu tulla, siis ega odavamalt suurt ei saagi. Vot meil näe pikendusjuhet keegi sünnipäevaks saada pole tahtnud. Pigem on nad kalleimaidki kinke soovinud, aga need siis jäävad pigem ikka lapse oma pere teha.

Jõulude ajal oleme teinud aga juba eelnevalt kokkuleppe, et vastastiku endale ja lastele kingitusi tegema ei hakka, kuna trina träna ei taha ei jaksa ei jõua otsima kinkima hakata ja korralikud kingitused läheksid jälle liiga kalliks.

Aga vastuseks küsimusele siis tegelikult ei, lähisugulaste kingid ei pea olema tingimata kopsakamad. Aga nagu teemaalgataja isegi ütleb, suhtumine on oluline. Esiteks peaksid kingid olema vastastikku nö võrdsed – st nii ei sobi, et oma lastele \”tellid\” kallid kingid, aga ise vennalaste puhul ei tee väljagi või kingid midagi kiiruga poest haaratut. Kui rahaliselt raskem periood, siis esiteks, ka odavat kinki annab ilusasti pakkid, kaunistada, kena isetehtud kaart juurde teha – näidata, et sa hoolid. Ja teiseks – kindlasti ei sobi siis ise oma laste sünnipäevadeks suuri asju soovida. Pereringis ei ole ju imelik ka lause – tead, meil praegu näpud suht põhjas, ei saa ise kalleid kinke teha ja ei oota teilt ka. Siis jääb kinkija otsustada, mis väärtuses kingi ta lapsele teeb.

Ja lõppeks loeb tõesti ka see, kui tihti ja lähedaselt te muidu suhtlete. Kui muidu suurt suhtlemist ei toimu, siis ei ootaks ka kingitusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Olen päris mitme lapse tädi. Mulle üldse ei meeldi, kui mulle pannakse kõrgemaid ootuseid-lootuseid just seetõttu, et ma olen tädi. Ma tahan kingitusi teha oma äranägemise järgi. Kohe, kui ma tunnetan juba mingit survet, siis ma ei taha üldse teha. Peaaegu ühelgi lapsel ei käi sünnipäeval-no lihtsalt ei jõua (ei ela samas linnas). Kaardi saadan õigeks päevaks ainult siis, kui meelde tuleb piisava ajavaruga.
Eelistan teha pigem läbi aasta väikeseid üllatusi või osta neile vajalikke asju, kui sünnipäevaks mingit normidele vastavat kingitust.
Oma lapsele ta onudelt kingitusi ei oota ega telli-on nii, nagu on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tädi ja ka minu lastel on tädid olemas. Ei oota lähisugulastelt kallemaid kinke, pigem rohkem läbimõeldud kinke. Kui keegi natukegi lapsi tunneb, siis oleks need ju just lähisugulased. Kui ma oma õelapsele ka umbropsu kingi ostaks, siis kellelt veel ta miskit sellist saaks, mida ta tahab. Ja olen tüdrukutele teinud päris palju tellimise peale nukuriideid, just sellele nukule, mis lemmik ja selliseid asju, mida kõige rohkem vaja. Hinnalt kingitus kallis pole, kuid samas ma väga loodan, et sellest rohkem kasu, kui poest ostetud mõttetust kolast. Praegu 10 Euro eest poest head ja vajalikku kinki leida – siis peab küll mujalt poodidest otsima, meie kaubanduses puuduvad asjalikud kingid lastele. Isegi kui hinnasilti ei vaata. Tüdrukutele pole poes ilusaid mängitavaid nukke, häid nukunõusid võid tikutulega otsida, nukumööbli valik olematu, kui tegu pole BB või barbiega, siis nukud paneb riidesse ka emme või mõni tuttav. Maailma parimad ehitusklotsid tegi vanaisa mööbli tegemise jääkidest. Mis poe kinkidest me räägime? Kui keegi teab, mõnda asjalikku poodi Tallinnas, andku teada, Jukust käime suure kaarega mööda, sealt pole midagi võtta. Tundub, et minu laps on vist üks ainumas erand, kelle unistuseks pole saada järgnevat barbiet või bratzi nukku, kellele little petshop on ainult magnetite külmkapi peal proovimiseks ja muud tõeliselt popid mänguasjad jätavad ka ta külmaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen tädi ja ka minu lastel on tädid olemas. Ei oota lähisugulastelt kallemaid kinke, pigem rohkem läbimõeldud kinke. Kui keegi natukegi lapsi tunneb, siis oleks need ju just lähisugulased. Kui ma oma õelapsele ka umbropsu kingi ostaks, siis kellelt veel ta miskit sellist saaks, mida ta tahab. Ja olen tüdrukutele teinud päris palju tellimise peale nukuriideid, just sellele nukule, mis lemmik ja selliseid asju, mida kõige rohkem vaja. Hinnalt kingitus kallis pole, kuid samas ma väga loodan, et sellest rohkem kasu, kui poest ostetud mõttetust kolast. Praegu 10 Euro eest poest head ja vajalikku kinki leida – siis peab küll mujalt poodidest otsima, meie kaubanduses puuduvad asjalikud kingid lastele. Isegi kui hinnasilti ei vaata. Tüdrukutele pole poes ilusaid mängitavaid nukke, häid nukunõusid võid tikutulega otsida, nukumööbli valik olematu, kui tegu pole BB või barbiega, siis nukud paneb riidesse ka emme või mõni tuttav. Maailma parimad ehitusklotsid tegi vanaisa mööbli tegemise jääkidest. Mis poe kinkidest me räägime? Kui keegi teab, mõnda asjalikku poodi Tallinnas, andku teada, Jukust käime suure kaarega mööda, sealt pole midagi võtta. Tundub, et minu laps on vist üks ainumas erand, kelle unistuseks pole saada järgnevat barbiet või bratzi nukku, kellele little petshop on ainult magnetite külmkapi peal proovimiseks ja muud tõeliselt popid mänguasjad jätavad ka ta külmaks. [/tsitaat]
Selle ülipika hala teemal \”midagi meil poodides pole\” oleksid võinud ära jätta. Piisas Su väitest, et ootad lähisugulastelt läbimõeldud kinke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.01 14:10; 30.01 14:29;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Väikelaps Kas lähisugulaste kingid peaksid olema kopsakamad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.