Esileht Väikelaps Kas laktoosi-, kaseiini- või gluteenitalumatus?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kas laktoosi-, kaseiini- või gluteenitalumatus?

Postitas:

Olen siin juba varem murekirju kirjutanud, sest tütrel mähkmepiirkond juba kolm kuud punane ja põletikuline. Leevendab ainult sibicort.
Kui võimalikele allergiatele mõelda, siis kas laktoosi-, kaseiini- ja gluteenitalumatus võiksid siiski olla välistatud? Küsin seetõttu, et pärast nende kohta uurimist tundub mulle, et nende kõigiga peaksid kaasas käima ka mingit laadi seedeprobleemid, meil on aga seedimisega kõik korras.
Kas leidub kedagi, kelle laktoosi-, kaseiini või gluteenitalumatus on väljendunud ainult nahal, ilma igasuguste muude sümptomiteta?
Piinan perekoolikaid, sest endast targemaga pääsen nõu pidama alles veebruaris (elagu meie meditsiinisüsteem!).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki hoopis pärmseen? Või mõni bakter? Kas arst mingeid külve on võtnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka ple seedemuresid ja pepu aeg ajalt punane. Panen Dexeryli, siis natukese aja pärast Sudocremi. 1 kord on olnud ja väga õdne punetus, kohe selja juures kõhuni välja (alt poolt siis). Tegin 2-3 päeva mähkmevabaks, panin astelpajuõli. Leevendas hästi! Kuigi mul ka poja allergilie veits, ei usu ma et allergiast, pigem selline haudumine ikka. Proovi mähkmedeta hoida: mina ostsin hipsiku pükse ja panin iga natukese aja tagant lapse potile, aga eks riided läksid pissiseks, aga oli vaja õhku pepule. Ainult ööseks jätsin mähkud jalga, mõni öö isegi vahetasin nii et ta aru ei saanud. Siis sai ka õhku. Ühesõnaga õhk,õhk, õhk:) Ja astelpajuõli. Ja Dexeryl on väga hea niisutaja ning saab kasutada dermatiidi puhul ja hormoonkreemide vahekreemina. Soovitan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli piimavalgu(mitte segi ajada piimasuhkru e laktoosiga) allergia korral nii,

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Talumatus on selline asi kui on mingi puudujääk, näiteks kehal on puud mingi ensüüm, mis aitab gluteiini seedida (gluteiini talumatus = tervailjavalgu talumatus= tsöliaakia)
Allergia on jällegi selline asi, kus kehal on kõik olemas ja ehk liigagi palju, st keha ise ründab ennast, kuna kuulutab normaalse ebanormaalseks.
Selline küsimus, et kas punetab ainult see piirkond, mis väljaheitega kokku puutub? Või kogu mähkmealune pind?
Kindlasti oled sa ka mähkme sorte vahetanud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 08:32; 16.01 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No haudumus meil kindlasti ei ole, sellest oleks me juba ammu lahti saanud kõigi nende õhuvannide ja tsingipreparaatidega. Pealegi, päris alguses, kui perearst ei osanud midagi ette võtta ja ootasime nahaarsti järjekorda, siis ronis see punetus mähkmepiirkonnast välja ja järjest mööda reisi allapoole. See nagu ka haudumuse moodi ei ole.
Arst on külve võtnud (seenhaiguste, k.a pärmseened ja aeroobste bakterite kasvu tuvastamiseks), esimesel korral need midagi ei näidanud. Ei seeni, ei baktereid. Teise korra tulemused peaksid täna-homme saabuma.
Mähkmesorte olen nüüd ka vahetanud, aga kasu ei miskit. Eks me harjutame tasapisi potile, aga see võtab aega.
Ma ei oska oma tarkusest enam muud arvata, kui et siiski mingi toiduallergia. Kõik üldallergeenid on meie menüüst juba üle kuu aja väljas, aga teravilja- ja kõigi piimatoodete väljajätmist ei tahaks ma küll lihtsalt ehku peale katsetada. Seepärast uuringi, et kas kellelgi on gluteeni-, kaseiini- või laktoositalumatus vaid nahalööbena avaldunud.
Kägu 7:30, su jutt on poolikuks jäänud. Väga tahaks lõpuni lugeda 🙂
Kägu 8:32, kas sa tahad mulle öelda, et variant a) puudub gluteeni lõhustav ensüüm, tekivad seedehäired ja nahalööve => talumatus, ning variant b)gluteeni lõhustamine toimib suurepäraselt, kuid keha ei vaja teraviljatoodetest saadavaid aineid (või mingit kindlat nendest) ning tekitab nahalööbe => allergia. Nii või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8:32 kägu sai nüüd ise ka aru, mis ta öelda tahtis 🙂
Tegelikult on talumatus suhteliselt kergesti diagnoositav -testitav, sest enamasti teatakse, mida otsida ning sageli on ka suht iseloomulik kliiniline pilt.
Allergiaga on hoopis keeruline, sest hakatakse heinakuhja seest nõela või nõelu otsima (kas keskkond või toit või mõlemad koos või eraldi, kas kaer ja õun või ainult kaer ja ainult õun või hoopis see millega õuna kaera väetatakse/ pritsitakse või hoopis vanaema aia õun, sest see on rohkem õun kui poe õun :P) (Mu laps võis süüa poe külmutatud friikartulit, aga mitte ise sõnniku peal kasvatatud puhast öko kartulit)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 08:32; 16.01 15:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole küll mingeid teste tehtud, arstidega küll konsulteeritud, kuid ise testides – rõõska piima ei talu.

Meil avaldus see AD-na üksnes näol, seedimine oli korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis vist tasub ikka proovida mõnda aega ilma piima- ja teraviljatoodeteta olla (mitte korraga muidugi). Pärast on ehk allergoloogile ka midagi tarka öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pea sama mure. Umbes paar kuud vahelduva eduga jube lööve kas näol või kehal (enamjaolt reitelja tuharatel, vahest ka kätel, kõhul või sügeleb konkreetselt jalgevahe).
Mingeid erilisi seedeprobleeme ei olnud, ehk veidi kinnisevõitu (veidi kõvem kaka, mitte probleemid kakamise sagedusega-ikka iga päev).
Kuna asi läks juba väga hulluks ja allergoloogile sain aja alles 2 kuu pärast (nüüd juba lähipäevil), siis hakkasime järjest katsetama.
Praeguseks on menüüst väljas kakao, pähklid, paprika, viinamarjad, maasikas, ja KÕIK piimatooted. Tundub, et lapsel on tegemist kaseiinitalumatusega, ehk selgub nüüd allergoloogil nädala lõpus midagi täpsemalt.

Piimatoodete väljajätmisel selgus aga ka teine (peale lööbe rahunemise) posit külg: kui enne oli lapse kõht kinnisevõitu, siis nüüd on selline tore kreem 😀
Ehk siis – piimatalumatus sai kinnitust.

Meil on muidugi veel mitmeid kahtlusi, alustades sulepatjadest ja lõpetades suhkruga (kuigi see ei olevat allergeen), kuna laps iga kord magusat süües saab jälle lööbe. Teen küll kodus ise fruktoosiga küpsiseid jne, kuid just eile sai poekompotti, virsikud suhkruleemes (ekstra vaatasin, et ei oleks mingit mendelejevit seal sees, oli vaid suhkur ja sidrunihape) ja ikka õnnestus õhtuks linnuke reaktsiooni kohta kirja saada lapse toidupäevikusse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

lihtsalt norin… gluteenitalumatus ei võrdu tsöliaakiaga. Tsöliaakiahaiged peavad olema gluteenivabal dieedil, aga enamik, kellel on gluteenitalumatus ei ole tsöliaakiahaiged.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Väikelaps Kas laktoosi-, kaseiini- või gluteenitalumatus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.