Esileht Väikelaps Kas laps käib hetkel lasteaias?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas laps käib hetkel lasteaias?

Postitas:

Uuriks nende käest, kes kodukontoris tööd saavad teha. Kas viite lapse/lapsed lasteaeda siiski? Või hoiate neid ka kodus, kuna nakatunute arv on suur ning ei hakka riskima. Enda lastel on kodus äärmiselt igav ja ikkagi mõtlen, kas viia või mitte. Töötan kodus. Eks endal ka raske tööd teha, aga kuidagi saab hakkama. Sooviks teada teiste mõtteid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed aias. See ikka sõltub suuresti lastest, kas ja kui palju nad lasevad tööd teha ja kui närviline siis vanem õhtuks on. Mul mees ei saa kodus töötada, st oleksin päeval korraga mitmes rollis, peaksin töö kõrvalt saama ka noorema lapse lõunaunne, päris iga nädal 5 päeva jutti õues käimata ka ju ei saa lapsed olla jne jne.

Tean, et osad tuttavad on korraldanud nii, et mehega vaheldumisi tegelevad lastega. Aga siis ongi nii, et mõlemad on kodukontoris + töö iseloom võimaldab teha suvalisel kellajal tööd (st kliendid ei helista, koosolekuid eriti pole, pole kunagi ka kiireid asju, et “palun vaata lähima paari tunniga üle”).

Seega väga palju sõltub sellest, mitu täiskasvanut on korraga kodus, mitu last on ja nende vanused+ iseloomud, milline on vanema töö iseloom, aga ka nt see, kas vanemale sobib, et laps on suurema osa päevast mingi ekraani ees või mitte, kas vanemale sobib, et laps ei saa päeva jooksul õue või ei sobi jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgalt sellepärast, et lastel kodus igav on, praegu neid lasteaeda ei viiks.  Pigem mõtleks, mis võimalusi neile veel tegutsemiseks pakkuda. Nt värvimiseks lehti printida, voolimismaterjali muretseda. Head asjad on nt ka voodilinad, mida kasutades saab onne teha, praegu täielik hitt. Lastele tuleb tihtilugu mingi mängu algus kätte anda ja siis eemalduda. Saavadki õppida üksiolemist ja oma fantaasia rakendamist praegu. Ega praegu ei tasu end vanemana üle pingutada, minu meelest on täiesti ok ka see, et multikaid on rohkem kui võib olla muidu. Ja õuetiiru ongi põnev teha õhtul pimedas, endal hea pead puhata ja lastel huvitav (võib isegi tasku- või pealampe kasutada).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees käib tööl, vanem laps käib algklassides, noorem lasteaias.

Kui lasteaialaps oleks väike 3-4a laps, siis mõtleks, et võib olla ka kodus ja saab ju lasteaeda minekut lihtsalt edasi lükata. Aga minu laps on 5a, seega aastaid koolini polegi enam palju jäänud… Kardan, et kui ta liiga kauaks ainult koju jääb, siis ta harjubki koduse lapse eluga ja võõrdub ära hommikul kodust välja minekust, oma rühmakaaslastest, õpetajatest, lasteaia elukorraldusest jne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16 ja 18 on kaugõppel, mees ja mina kodukontoris kaugõpetamas, seega on meil 2 ja 5 samuti kodus, kuigi 5aastase sotsiaalsus teeb ka mulle muret. Samas oli 5a lapse rühm jõulupeo järel karantiinis ja 2a lapse rühm detsembris lausa kaks korda järjest – jõulupeoks saidki aeda vaid -, nii et ma tõesti ei kahetse laste aeda mitteviimist. Tõesti imeline tegelikult, kui palju mänge nad ise välja oskavad mõelda, ja kriisiolukorras lähevad jah multikad käiku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka kodukontor, lapse viin lasteaeda 2-3 päeva nädalas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpurühma laps on suurematega, kes distantsõppel,  kodus. Omal on mul tööpäevad suht lühikesed ja töölt tulles teen temaga ise kooliks ettevalmistavaid tegevusi.  Kui suuremad kooli lähevad, läheb ka tema lasteaeda. Oma vabadel päevadel hoian teda loomulikult kodus, aga need tööd, mis mul kodus vaja teha, saan teha ka laste kõrvalt, kuigi eks nad rohkem aega  võta, kui tööl olles.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaias käivad. Lapsed vanuses 5 ja 3. Muidu võiks kodus ka olla, me mehega mõlemad kodukontoris, kuid siis peaksid lapsed kogu päeva toas olema. Töö ei võimalda kummalgi keset päeva paariks tunniks eemalduda. Lasteaias pääsevad korra kindlasti õue, tihti ollakse ka õhtul väljas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame Tallinna piirist 10 km kaugusel. Laps käib lasteaias. Rühma nimekirjas on 19 last, täna oli neid rühmas kohal 15. Ehk siis täiesti tavapärane elu käib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps Kas laps käib hetkel lasteaias?