Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas lapse isal ka mingisuguseid õigusi on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Kas lapse isal ka mingisuguseid õigusi on?

Postitas:
Kägu

Kes valib lapsele kooli? Kas on tõesti nii, et kui lapse ema otsustab lapse kallisse erakooli panna, siis isa arvamus ei loe midagi? Kas lapse emal on õigus nõuda, et laps peab oma isa kutsuma eesnime pidi ja isaks kutsuma ema uut elukaaslast? Ja seejuures vennaks tuleb kutsuda ema elukaaslase poega endisest abielust, kellega lapsel mingit sugulust pole? Kas selline asi ei lähe juba üle piiri?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kas lapse isal ka mingisuguseid õigusi on?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kes valib lapsele kooli? Kas on tõesti nii, et kui lapse ema otsustab lapse kallisse erakooli panna, siis isa arvamus ei loe midagi? Kas lapse emal on õigus nõuda, et laps peab oma isa kutsuma eesnime pidi ja isaks kutsuma ema uut elukaaslast? Ja seejuures vennaks tuleb kutsuda ema elukaaslase poega endisest abielust, kellega lapsel mingit sugulust pole? Kas selline asi ei lähe juba üle piiri?[/tsitaat]

Nüüd pane siia kõigi osaliste nimed ka ja siis Perekool lahendab kõik probleemid.

Please wait...
Postitas:
Vaarikamari

Isal on õigus valida naist, kellele ta lapse teeb. Paraku paljud seda ei tee ja arvavad, et rasedusest hoidumine on ainult naise asi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastus on seega, et õigusi pole?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kellega ema elab ja mis kodu seinte vahel toimub isa reguleerida ei saa, kui ei ole asi seadusevastane, samuti võib üks vanem valida kooli/lasteaeda jne.
Isa nõusolekut oli vaja kui toimub mingi pärimisasi, mis lapse nimel, uus sissekirjutus välisriigis – pm selline juriidiline jama nõuab kahe vanema nõusolekut.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vastus on seega, et õigusi pole?[/tsitaat]
Ei. Isal on täpselt samad õigused, mis emalgi.

Please wait...
Postitas:
Charls

[tsitaat]Vastus on seega, et õigusi pole?[/tsitaat]
naiste loogika: kui a=b ja b on kasulik, siis c on tõene
naisliikumine võitles saamaks meestega võrdseid õigusi, meestel on õigus mitte paljuneda, nüüd on ka naistel see – ning kõik ülejäänud õigused. JOKK

ÕIGUS on kasulik, järelikult feminism on tõene.

õigus on võrdsetele palkadele, puudub kohustus samale koormusele
õigus on samale elukutsele, puudub kohustus olla sama kvalifitseeritud jne jne
ega seda võrdÕIGUSlikkuseks niisama ei nimetata

Please wait...
Postitas:
Kägu

Süda läheb pahaks! Mis eesnime pidi? Kas sa tormi ei oska kogu selle jama peale teha? See pole nüüd küll normaalne käitumine su exnaise poolt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Süda läheb pahaks! Mis eesnime pidi? Kas sa tormi ei oska kogu selle jama peale teha? See pole nüüd küll normaalne käitumine su exnaise poolt.[/tsitaat]Mis tormi? Ma näen last üle 2 nädala 1 kord ja kõnede peale eks üldse ei reageeri. Mis ma teha saan?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kes valib lapsele kooli? Kas on tõesti nii, et kui lapse ema otsustab lapse kallisse erakooli panna, siis isa arvamus ei loe midagi? Kas lapse emal on õigus nõuda, et laps peab oma isa kutsuma eesnime pidi ja isaks kutsuma ema uut elukaaslast? Ja seejuures vennaks tuleb kutsuda ema elukaaslase poega endisest abielust, kellega lapsel mingit sugulust pole? Kas selline asi ei lähe juba üle piiri?[/tsitaat]Kui mina oleksin nüüd see naine, kellel uus mees jne., siis minul ei ole õigust nõuda oma lapselt, et ta mu uut elukaaslast isaks kutsuks ja oma bioloogilist isa nimepidi hakkaks kutsuma. Ka pole mul õigust nõuda, et mu laps mu uue elukaaslase last vennaks või õeks kutsuks.
Kuid kooli osas arvan, et mul on õigus otsustada, kuhu kooli oma laps panna. Siiski pean adekvaatselt hindama enda rahalisi võimalusi ning ka lapse võimeid. Eks selles osas peab nõu pidama ka lapse isaga, kui ta on normaalselt arutleda suutev inimene, kes peab silmas lapse huve.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

teemaalgataja on vist naine, sest küsimused on nii naiivselt tobedad.

ühes lõigus on pointi, kuid kokkuvõttes tal sellest vastusest kasu nagunii poleks. Ilmselt kasutataks oma õiguseid omavaheliseks kraaklemiseks, mitte kohtus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kui mina oleksin nüüd see naine, kellel uus mees jne., siis minul ei ole õigust nõuda oma lapselt, et ta mu uut elukaaslast isaks kutsuks ja oma bioloogilist isa nimepidi hakkaks kutsuma. Ka pole mul õigust nõuda, et mu laps mu uue elukaaslase last vennaks või õeks kutsuks.
Kuid kooli osas arvan, et mul on õigus otsustada, kuhu kooli oma laps panna. Siiski pean adekvaatselt hindama enda rahalisi võimalusi ning ka lapse võimeid. Eks selles osas peab nõu pidama ka lapse isaga, kui ta on normaalselt arutleda suutev inimene, kes peab silmas lapse huve. [/tsitaat]See kooli \”arutamine\” käis lihtsalt nii, et tuli sõnum: \”kas maksad ise 100 euri kuus rohkem või pean kohtusse minema? Laps on uuest aastast teises koolis ja kulud on suuremad.\”
Lapse käest küsides selgus siis et see uus kool on Rocca al Mare kool. Eks soovib väga pingsalt eliidi hulka kuuluda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks sa oled lasknud asjal nii minna, et näed üle kahe nädala üks kord. Pane asjad paika, muidugi kui ikka soovid lapse kasvamises võrdselt osaleda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Aga miks sa oled lasknud asjal nii minna, et näed üle kahe nädala üks kord. Pane asjad paika, muidugi kui ikka soovid lapse kasvamises võrdselt osaleda.[/tsitaat]Kohtu otsus oli selline. Soovid siin väga palju ei maksa.
Vahel tundub küll, et oleks õigem kõik sinnapaika jätta ja helistada lapsele järgmine kord siis kui ta täisealine on…

Please wait...
Postitas:
Alfonss

Kohtu otsus oli selline. Soovid siin väga palju ei maksa.
Vahel tundub küll, et oleks õigem kõik sinnapaika jätta ja helistada lapsele järgmine kord siis kui ta täisealine on…[/tsitaat]

naised tavaliselt peidavad lapsi isa eest, sest tahavad midagi saada- raha vms. see on manipuleerimine, mis naistele ei ole võõras.

aga sa peadki nii tegema, lase lapsest lahti, sest iga kord saad väga haiget, kui lapsest lahku lähed.

paar aastat on kurb olla, hiljem läheb üle. leiad ehk kunagi ka õige naise, kellega teed oma lasteaia.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt veider tundub, et seaduste järgi ongi võimalik ühele vanemale niiviisi ära teha ja kõik on jokk.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See kooli \”arutamine\” käis lihtsalt nii, et tuli sõnum: \”kas maksad ise 100 euri kuus rohkem või pean kohtusse minema? Laps on uuest aastast teises koolis ja kulud on suuremad.\”
Lapse käest küsides selgus siis et see uus kool on Rocca al Mare kool. Eks soovib väga pingsalt eliidi hulka kuuluda. [/tsitaat]

No aga las siis lähebki kohtusse. Kui sina ei ole selliseks väljaminekuks oma nõusolekut andnud, siis ei ole su eksil mingit õigust seda ka nõuda. Tasuline haridus ei ole lapse elementaarsete vajaduste hulgas. Kui naine seda lapsele soovib ja sina mitte, siis on ka tema asi selle eest maksta. Mitte ükski kohtunik ei mõista sinult seda raha välja. Aga kui asi nii kaugele peaks minema, siis soovitan sul endale korraliku juristi asja ajama palgata. Kindlasti odavam kui järgmise 12 aastat iga kuu seda summat maksta :). Saan aru, et kohtumised (kas ka elatis?) on juba kohtu poolt paika pandud. Kui nii, siis ma tõesti ei usu, et seda muutma hakatakse.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

No aga las siis lähebki kohtusse. Kui sina ei ole selliseks väljaminekuks oma nõusolekut andnud, siis ei ole su eksil mingit õigust seda ka nõuda. Tasuline haridus ei ole lapse elementaarsete vajaduste hulgas. Kui naine seda lapsele soovib ja sina mitte, siis on ka tema asi selle eest maksta. Mitte ükski kohtunik ei mõista sinult seda raha välja. Aga kui asi nii kaugele peaks minema, siis soovitan sul endale korraliku juristi asja ajama palgata. [/tsitaat]Ma arvan ka et ta kohtus enam raha juurde ei saa, ta saab juba praegu 320 euri. Ta teeb lihtsalt nii, et ei lase poissi minuga kokku enam. Valetab et poiss ei saa tulla või ei taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

naised tavaliselt peidavad lapsi isa eest, sest tahavad midagi saada- raha vms. see on manipuleerimine, mis naistele ei ole võõras.

aga sa peadki nii tegema, lase lapsest lahti, sest iga kord saad väga haiget, kui lapsest lahku lähed.

paar aastat on kurb olla, hiljem läheb üle. leiad ehk kunagi ka õige naise, kellega teed oma lasteaia.

Mis soga see on? Lase lapsest lahti?????? Kas sul endal on lapsi, et sa üldse oskad sellist soovitust jagada? Kui ta on tubli mees siis ta on oma lapsele toeks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]

Mis soga see on? Lase lapsest lahti?????? Kas sul endal on lapsi, et sa üldse oskad sellist soovitust jagada? Kui ta on tubli mees siis ta on oma lapsele toeks. [/tsitaat]Aga mida sa soovitad ette võtta? Leppida kõigega mis eks ette võtab ja teha nagu ta ütleb?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mismõttes leppida? Isal on kohtu poolt õigus kohtuda oma lapsega. Haigelt vähe küll aga nüüd siis isal tõestamise koht. Nagu ikka, suured asjad saavad alguse väikeste sammude haaval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka et ta kohtus enam raha juurde ei saa, ta saab juba praegu 320 euri. Ta teeb lihtsalt nii, et ei lase poissi minuga kokku enam. Valetab et poiss ei saa tulla või ei taha. [/tsitaat]

Aga kas sa ise ei saa pjaga suheldud? Koolilapsel on peaks ju ka omal telefon olema. Siis on sul võimalu oma lapsega koos olemise eest võidelda. Kui naine tõesti hakkab teie kohtumisi takistama, siis fikseerid täpselt kõik sellised juhud (salvestad e-kirjad, kui naine helistad, paned telefonil kohe diktofoni salvestama jne, enne muidugi anna naisele teada, et sa kogu teie suhtlust salvestad, et sa ebaseadusliku jälitustegevusega ei tegeleks :)). Ja siis pöördu omakorda kohtupoole, sest naine rikub otseselt kohtu poolt määratud korda. Isegi kui sellest lõpuks head nahka ei tule, oled omalt poolt kõik teinud, sinu südametunnistus on nö puhas. Ja kui laps ühel päeval suur, saad otsustada, kas räägid talle sellest või mitte, kui ta peaks küsima, miks sa teda \”ei tahtnud\”.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]

Mis soga see on? Lase lapsest lahti?????? Kas sul endal on lapsi, et sa üldse oskad sellist soovitust jagada? Kui ta on tubli mees siis ta on oma lapsele toeks. [/tsitaat]

lapsest lahti laskmine tähendab seda, et lõppeb kemplemine emaga selle üle, et last mitu korda nädalas enda juurde viia. kord-paar kuus kohtumisest piisab.

see pidev teema traumeerib nii isa kui last kui isal on muidugi tunded.

proovige järgi naised, hakake käima 2 korda nädalas oma last isa juures vaatamas, siis öelge, kuidas oli ka..

probleem ongi selles, et naised ei arvagi, et isal võiks ka samasugune armastus lapse vastu olla nagu neil.

mees peab suutma enda vastu karm olla, kui olukord nõuab. pikas perspektiivis on õige otsus ja kui laps on suur, valib ta ise, kellega elada tahab

Please wait...
Postitas:
Alfonss

Ma arvan ka et ta kohtus enam raha juurde ei saa, ta saab juba praegu 320 euri. Ta teeb lihtsalt nii, et ei lase poissi minuga kokku enam. Valetab et poiss ei saa tulla või ei taha. [/tsitaat]

see elatis tuleb alla tõmmata, 200 on enam kui piisav.

eks hoiab sind lühikese nööri otsas.

hea soovitus: ära helista ega võta ühendust- lase paar kuud lihtsalt mööda ja siis usu mind, asjad muutuvad.

kui selline mööratu elatis on kohtu otsusega välja mõistetud, siis tuleb seda vähendada. kui ei, siis lihtsalt ära maksa nii palju.

kui reaalset abi või nõu vajad, siis ära siit foorumist küsi, küsi otse minu käest: pann.kook@mail.ee

Please wait...
Postitas:
ükstäpp

[small]Alfonss kirjutas:[/small]

lapsest lahti laskmine tähendab seda, et lõppeb kemplemine emaga selle üle, et last mitu korda nädalas enda juurde viia. kord-paar kuus kohtumisest piisab.

see pidev teema traumeerib nii isa kui last kui isal on muidugi tunded.

proovige järgi naised, hakake käima 2 korda nädalas oma last isa juures vaatamas, siis öelge, kuidas oli ka..

probleem ongi selles, et naised ei arvagi, et isal võiks ka samasugune armastus lapse vastu olla nagu neil.

mees peab suutma enda vastu karm olla, kui olukord nõuab. pikas perspektiivis on õige otsus ja kui laps on suur, valib ta ise, kellega elada tahab

Kuidas valib ise? Kas siis juba natuke hilja ei ole? See ikka väga haige teema kui naised hakkavad lapsega manipuleerima. Lapsel on isa ja tema kasvatab teda samuti kuni täisealiseks saamiseni.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

manipuleeriva naise vastu ei aita ükski kohus. selles olukorras kehtib reegel: targem annab järele.

naine manipuleerib sellega, millega saab, antud juhul on selleks vahendiks laps, veel täpsemalt- isa tunded lapse vastu.

nendele tunnetega mängides saab isa panna teenindama, rohkem raha maksma jne. preemiaks on lapsega aja veetmine.

ravim on lihtne: tee nägu, et sa ei tunnegi enam lapse vastu huvi ja hoia mõni kuu ennast eemal.

valus, kuid vajalik ja muu ei aita sellise manipuleerimise vastu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

valus, kuid vajalik ja muu ei aita sellise manipuleerimise vastu.

ei saa aru sellest seisukohast. kui mees on mees, siis ta ei lase ühel egoistil enda ja lapse vahele tulla.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]valus, kuid vajalik ja muu ei aita sellise manipuleerimise vastu.

ei saa aru sellest seisukohast. kui mees on mees, siis ta ei lase ühel egoistil enda ja lapse vahele tulla.

[/tsitaat]

kui kaks oinast kitsal purdel kokku saavad, siis mis juhtub?

p.s. naistega hakkama saamisel tuleb kasutada tõhusaid võtteid, palja mehelikkusega pole seal midagi peale hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mis kaks oinast? ma ei saa üldse aru millest sa räägid. Inimesel on murelapse pärast, sa räägid oinastest.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]mis kaks oinast? ma ei saa üldse aru millest sa räägid. Inimesel on murelapse pärast, sa räägid oinastest.[/tsitaat]

erinevalt sinust andsin ma talle juba konkreetset nõu ja see töötab.

sa tahad, et mees võitleks naisega? aga naine seda ju tahabki ja see teebki mehest tema mängukanni.

naine teab, et mees ei võida kunagi kui ta ründab ehtmehelikult. rünnata tuleb sealt, kust kohast naine ei oota.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas lapse isal ka mingisuguseid õigusi on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.