Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas lapse isal ka mingisuguseid õigusi on?

Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Teema: Kas lapse isal ka mingisuguseid õigusi on?

Postitas:
Kägu

RE: Kas lapse isal ka mingisuguseid õigusi on?

hea nõu küll! soovitasid mehel olla tont ja oma laps unustada. Haige.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Charls

fonsi, jagad biiti, kudos

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui lapsel mingil põhjusel ei olnud eelmises koolis turvaline, nt teda noriti või ei saanud tõesti korralikku haridust, siis on koolivahetus õigustud.
Vennaks kutsumine on ka ok. Kuidas sa siis soovitad kutsuda, et ikka POOlvend tuleb rõhutatult öelda või?
Isaks aga kutsugu laps ikka õiget isa kui just ei lapsendata ja oma isa ei ole joodik vms

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]hea nõu küll! soovitasid mehel olla tont ja oma laps unustada. Haige.[/tsitaat]

aga nõustu, et naine ei saa enam mehega manipuleerida?

kui lõppeb manipuleerimine, ei sekku naine enam mehe ja lapse kohtumistesse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei nõustu ma midagi. Haige ja allasuruv loogika sul.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]ei nõustu ma midagi. Haige ja allasuruv loogika sul.[/tsitaat]

ma mõistan ka seda, miks sa naisena sellest aru ei saa või siis ei taha aru saada. naistele oleks selline mehe käitumine täielik ootamatus.

see teeb halvad naised relvituks ja nõutuks ja sunnib neid oma käitumist muutma, sest lapse igatsus isa järgi ja pidevad küsimused- millal issi tuleb? töötab ema peal paremini kui isa räuskamine.

olen seda korduvalt soovitanud ja alati on töötanud. tagasiside isadelt on 100% olnud positiivne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mida sa ajad? mis 100%? mis relvituks? Lapsel on lihtsalt isa vaja ja vastupidi. Aeg on see mida siin ei ole, et mängida mingeid ootamise mänge.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

hea soovitus: ära helista ega võta ühendust- lase paar kuud lihtsalt mööda ja siis usu mind, asjad muutuvad.

kui selline mööratu elatis on kohtu otsusega välja mõistetud, siis tuleb seda vähendada. kui ei, siis lihtsalt ära maksa nii palju.
[/tsitaat]

Oota misasja, sina juristina soovitad mehel kohtu poolt määratud elatist mitte maksta?
Teemaalgataja, ära sa Alfonsilt küll nõu küsima hakka, koorib veel ise ka sult 7 nahka ja kohtutäiturid võtavad ülejäänud :S.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]mida sa ajad? mis 100%? mis relvituks? Lapsel on lihtsalt isa vaja ja vastupidi. Aeg on see mida siin ei ole, et mängida mingeid ootamise mänge.[/tsitaat]

aga ema ju ei anna last isale, piirab kohtumisi jne. lugesid ikka teemat?

ära sa arva, et side isa ja lapse vahel kuskile kaob. ei kao ta kuskile ja laps ei ole loll, et hakkab selle aja jooksul võõrast onu isaks pidama.

Loomulikult hakkab ema lapsele selgitama, et isa teda ei armasta enam, ei hooli jne. kuid see ei tööta reeglina kunagi, vaid see vale pöörab lõpuks ema vastu.

kui sa vaid teaksid, kui palju ma selliste asjadega kokku puutunud olen. 10 viimast aastat on põhitööks olnud perekonnaasjad, seega ma ei jaura niisama.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]

Oota misasja, sina juristina soovitad mehel kohtu poolt määratud elatist mitte maksta?
Teemaalgataja, ära sa Alfonsilt küll nõu küsima hakka, koorib veel ise ka sult 7 nahka ja kohtutäiturid võtavad ülejäänud :S.[/tsitaat]

ei soovitanud seda. kui kohus on välja mõistnud, tuleb uus hagi esitada, et elatis alla tuua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Kui lapsel mingil põhjusel ei olnud eelmises koolis turvaline, nt teda noriti või ei saanud tõesti korralikku haridust, siis on koolivahetus õigustud.
Vennaks kutsumine on ka ok. Kuidas sa siis soovitad kutsuda, et ikka POOlvend tuleb rõhutatult öelda või?
Isaks aga kutsugu laps ikka õiget isa kui just ei lapsendata ja oma isa ei ole joodik vms[/tsitaat]Ma ei hakka eelmise kooli nime ütlema, aga sinna oli väga tugev konkurents. Mingisugustest probleemidest koolis laps rääkinud ei ole. Pealegi, olemas on ka suur hulk tasuta koole, mis pealegi lapse kodule tunduvalt lähemal.

Eksi meessõbra (nad ei ole abielus) laps eelmisest kooselust ei ole minu ja eksi lapsega mingil määral suguluses. Eksil ei ole last oma praeguse kaaslasega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Alfonss kirjutas:[/small]

ei soovitanud seda. kui kohus on välja mõistnud, tuleb uus hagi esitada, et elatis alla tuua. [/tsitaat]Tead, mul pole sellest rahast kahju. Kui see ainult õige asja peale läheb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on tunne, et sa ei ole millegagi elus kokku puutunud, kui sellist soga suudad ajada.

Eriti nali on muidugi see lause:ära sa arva, et side isa ja lapse vahel kuskile kaob.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

[tsitaat]Mul on tunne, et sa ei ole millegagi elus kokku puutunud, kui sellist soga suudad ajada.

Eriti nali on muidugi see lause:ära sa arva, et side isa ja lapse vahel kuskile kaob.
[/tsitaat]

ma ei vaidle enam sinuga, sul on õigus jääda enda arvamuse juurde.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Alfonss kirjutas:[/small]
Tead, mul pole sellest rahast kahju. Kui see ainult õige asja peale läheb. [/tsitaat]
Ma sain aru, et see 100¤ lisaraha läheb lapse kooli peale? Kui SEE ei ole Sinu arvates \”õige asi\”, siis mis on veel tähtsam, kui oma lapse haridus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma sain aru, et see 100¤ lisaraha läheb lapse kooli peale? Kui SEE ei ole Sinu arvates \”õige asi\”, siis mis on veel tähtsam, kui oma lapse haridus?[/tsitaat]Probleem on eelkõige kooli valikus. Rocca al Mare kool on tunduvalt kehvema tasemega kui endine kool. Olen printsipiaalselt koolivahetuse vastu.
Aga kõige rohkem hämmastab, et lapse isal ei paista selles asjas mingit sõnaõigust olevat.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

Probleem on eelkõige kooli valikus. Rocca al Mare kool on tunduvalt kehvema tasemega kui endine kool. Olen printsipiaalselt koolivahetuse vastu.
Aga kõige rohkem hämmastab, et lapse isal ei paista selles asjas mingit sõnaõigust olevat. [/tsitaat]

seaduse järgi on isal otsustusõigus olemas, kuid kui laps elab ema juures ja isaga ei arvestata, ei ole isal midagi teha. selle õiguse kasutamine ei ole seadusega tagatud.

kui ema tüütab isa pealekäimine ära, pöördub ta kohtusse ja nõuab ühishoolduse osalist lõpetamist ning ainuotsustusõiguse andmist lapse asu-elukoha ja kooli valiku osas.

praktikas rahuldab kohus sellise ema avalduse 100%, seda toetab nii lastekaitse kui ka tavaliselt riigi poolt lapsele määratud esindaja. Sellise avalduse vastu võitlemine on üldjuhul täiesti lootusetu, sest lahus elamine iseenesest toob kaasa ka muutused lapsele vajalike otsuste vastuvõtmisel.

see kõik aga ei tähenda, et ema võib panna last enda ühepoolse otsuse alusel kooli, mis käib vanematele üle jõu. Praktikas on kohus viidanud, et üks või teine selline kulu ei ole põhjendatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma sain aru, et see 100¤ lisaraha läheb lapse kooli peale? Kui SEE ei ole Sinu arvates \”õige asi\”, siis mis on veel tähtsam, kui oma lapse haridus?[/tsitaat]

Kas laps oleks eelmises koolis halvema hariduse saanud? Ilmselt mitte, isa sõnul tegu väga hea kooliga. Ja isegi kui see mingis mõttes ema meelest veidi parem on, siis ei ole see otsus, mille ta võib üksi vastu võtta ja isa lihtsalt fakti ette panna! Ma saaks aru, kui tegemist oleks valikuga \”narko-vägivaldne-allapoole-igasugust-arvestust-tasuta\” kool versus \”tasuline-väga-tore\” kool. Siis võiks su öeldul natukegi mõtet olla, antud olukorras on see aga tühi jutt!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
rotsik

[tsitaat]Kes valib lapsele kooli? Kas on tõesti nii, et kui lapse ema otsustab lapse kallisse erakooli panna, siis isa arvamus ei loe midagi? Kas lapse emal on õigus nõuda, et laps peab oma isa kutsuma eesnime pidi ja isaks kutsuma ema uut elukaaslast? Ja seejuures vennaks tuleb kutsuda ema elukaaslase poega endisest abielust, kellega lapsel mingit sugulust pole? Kas selline asi ei lähe juba üle piiri?[/tsitaat]
kui isale ei meeldi ema selline tegevus, on tal targem lastekaitseametniku poole pöörduda ja arutada temaga läbi, milline oleks just nimelt lapse huvides parim tegutsemisviis. Paraku ei näe ma mingit võimalust, kuidas isa saaks lastekaitseametnikku veenda, et kallis erakool ei ole lapse huvides parim lahendus. Muude asjade osas saab ehk veel vaielda.

Please wait...
Postitas:
rotsik

See kooli \”arutamine\” käis lihtsalt nii, et tuli sõnum: \”kas maksad ise 100 euri kuus rohkem või pean kohtusse minema? Laps on uuest aastast teises koolis ja kulud on suuremad.\”
Lapse käest küsides selgus siis et see uus kool on Rocca al Mare kool. Eks soovib väga pingsalt eliidi hulka kuuluda. [/tsitaat]
sellisele sõnumile vasta \”näeme kohtus\”. Kui kaks täiskasvanud inimest ei suuda niisugusi asju omavahel selgeks rääkida, ongi kohus parim lahendus.
Kohtus muidugi ära unusta mainida, et ema sinuga nõu ei pidanud koolivahetuse asjus; tõsi ta on, et teist inimest niimoodi sündinud fakti ette panna pole ei ilus, viisakas, ega asjakohane.

Please wait...
Postitas:
Alfonss

raha paneb asjad paika ja määrab selle, millises koolis laps käima hakkab.

kohus kindlasti ei suurendaks elatist veel 100 euro võrra selle kooli tõttu. välistan selle 99,9%

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täiesti võõra lapse vennaks kutsumist ei saa küll kohustada, tegemist ei ole ju poolvennaga, vaid äärmisel juhul kasuvennaga ja kes teab, kui kauaks seda kooselu sellise proua puhul on, tulevad uued isad ja uued vennad… Kuidas ta juba praegu teab, et saab lapse RAM kooli, seal pole veel järgmiseks aastaks avaldusi võtma hakatud? Meie laps on selles koolis ja viiks ka teise lapse sinna üle, et vaheajad kattuksid. Samas kui sinu laps on kooliga ja pealegi tasuta kooliga rahul, siis ma ei näe pointi, miks vahetada, eriti veel kui see kodust kaugemal jne. Ära anna alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks isale kohtu poolt selline kokkusaamine määrati? On põhjus tema eelnevas käitumises?
Vb see hea kool oli lapsele liig kurnav?
Kui rahaliselt on võimalik, siis RAM koolikeskkond on v hea. Ehk ei küsi ex üle isa võimaluste. Kasvatab ju ema. Eelnevalt kokku leppida oleks tulnud ikkagi.
Ps uue isatamist õigeks ei pea.
Ehk tahab ex oma suhtumisega isa lapse elust välja puksida?!

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat]Kas lapse isal ka mingisuguseid õigusi on?[/tsitaat]

jah – vait olla ja edasi teenida!

Please wait...
Näitan 24 postitust - vahemik 31 kuni 54 (kokku 54 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas lapse isal ka mingisuguseid õigusi on?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.