Esileht Koolilaps kas lapse klassikaaslased teid teretavad

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: kas lapse klassikaaslased teid teretavad

Postitas:

no vähemalt need kes teie lapsega suhtlevad või lähestikku elavad.
Laps on 10a ja hiljuti tulid vastu tema kaks klassikaaslast, kes varem ikka tere öelnud, ja nüüd siis tegid nagu ei tunne.
Ma ise viisakas inimene ja ise ütlesin kõva häälega tere ja sellele ka ei vastatud ??
Ühega veel varem tihti koos mänginud, ka meie pool aga teisega eriti ei suhtle.
Nüüd need 2 on suured sõbrad aga tere võiks ju ikka öelda.
Mis teie arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 09:29; 08.06 09:47; 08.06 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, ütlevad, need, kellega rohkem suhtleb, tulevad tänaval kohtudes juttugi ajama 😉 lapsed vanuses 11-12.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

\”Tere\” üldjuhul ütlevad ja kui ei ütle, siis ütlen ise. Kui lapse nime tean, siis lisan selle ka. Vastu ütlemata pole keegi jätnud.

Aga kasutades teemat.
Meil käib väga palju lapsi külas (8a-11a). Eile, üleeile oli eriti suur naabrilaste ja klassikaaslaste invasioon. Ja päeva lõpuks (töötan kodus) olin päris ärritunud valdavast ebaviisakusest ja respekti puudumisest.
Suured lapsed marsivad mööda korterit ringi: \”Tahan juua, mul on õudne janu\”, \”Mul on kõht tühi, mis teil süüa on?\”
Kui saatsin kogu selle seltskonna õue, tuli üks laps vaikselt tagasi, ei mingit küsimust, ei koputust. Mõne aja pärast oli selline olukord, kus minu lapsed olid õues ja \”külalapsed\” mängisid toas. Üsna tavaline vastus küsimusele: \”Kas nüüd oleks aeg koju minna\”, \”Ei, minu ema helistab, kui ma pean koju minema\” (kell on 19.00 ja laps koos väiksema õega on tulnud ise külla kell ca 10 paiku hommikul)
Kui olen teise pere lapsi autoga kuhugi viinud, toonud, ei kuule peaaegu kunagi sõnu \”tänan\”, harva kui kuulen \”head aega\”. Lapsed lihtsalt vupsavad autost välja.

Täna hommikul tundsingi muret ja vestlesin oma lastega, kuidas nad ise külas käituvad. Kuhu viskavad kommipaberid, kuidas väljuvad autost, mida ütlevad, kui neile midagi pakutakse, jne.
Tegelikult olen neid koos külas olles vargsi jälginud ja üsna kindel, et üldised viisakus-ja suhtumistõed on paigas. Aga vägisi jääb mulje, et paljud vanemad ei pööra viisakuse ja teistega arvestamise õpetamisele mingit tähelepanu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 10:48; 07.06 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasele kirjutajal,nii ongi, see on kurb aga tõsi.
Ma ei tea, kuidas vanemaid panna sellega tegeleda, kal paljud täiskasvanud on nagu maeiteamismetslased.

Tere, aitäh, palun, head aega on ikka täiesti elementaarne.
Ok, teismelistel oma eluvaluga nii palju tegemist, et ei suuda aga no nooremad lapsed ja noorukid ning lapsevanemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel ei ole tänapäeval viisakust, paar klassikaaslast ütlevad mokaotsast tere, ülejäänud teevad, nagu ei tunnekski, kuhu me niiviisi jõuame. Meil raiuti koolis viisakust, enam seda vist ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastel ei ole tänapäeval viisakust? Naljanumber!
Kuidas saavad lapsed viisakad olla, kui meil on terve generatsioon eestlasi kes tere ei ütle.
Minu jaoks on elementaarne, et näiteks lasteaeda minnes teretan kõiki vanemaid, ka neid kes ei käi minu lapsega ühes rühmas. Sellele terele saan väga üksikud vastused, tavaliselt lihtsalt mühatatakse või keeratakse nägu ära. Ka käituvad nii ka need vanemad kellega laps on ühes rühmas.
Muidugi on ka teretajaid aga ikka väga palju on selliseid mühatajaid.
Mina olen just märganud, et lapsed on palju, palju viisakamad kui täiskasvanud.
Mul on selline tunne, et inimesed enam ei märkagi kui ebaviisakad nad on. Kõik inimesed, kes on mingi aeg Eestist eemal elanud siis siia tulles on esimene asi mida märgatakse, et inimesed on ebaviisakad, ei tule siit ei tere ega head aega. Atäh ja palun on suured haruldused.
Meil käib ka palju lapsi külas kogu aeg, kui tunned et laps käitub ebaviisakalt siis tuleb talle seda öelda. Nende seljataga pole ju mõtet sellepärast vinguda. Samas tuleb ka oma kodus omad reeglid kehtestada, kui ikka ei meeldi, et lapsed nii kaua külas on siis saadad nad koju. See väga pikalt külas olemine ei ole ju laste viga, paljud lapsed ongi terved pikad päevad üksi kodus ja keegi nende järgi ei vaata.
Meil on ka ikka paar last siin tihti külas kelle vanemad on kella 7-8 õhtul tööl ja laps ongi kogu aeg üksi. Nad on ikka päris õnnetud.
Mina ütlen alati oma laste sõpradele tere ja kui vastu ei ütle, siis ütlen jälle, kui ikka ei vasta siis ütlen nimeliselt ja siis laps hakkab naerma ja vastab \”tere\”. Järgmine kord juba tuleb ütleb ise.
Ma olen küll võõrastele lastele öeldnud, et ei ole viisakas ilma luba küsimata külmkapi kallale minna, olen öelnud, et aitäh tuleb öelda jne. jne.
Lapsed on ju nii toredad, nad kuulavad ja õpivad ju kogu aeg. Tulebki neid suunata ja kasvatada. Siis loodetavasti järgmine põlvkond kasvab meil viisakaid eestlasi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul kõik tütre sõbrannad teretavad. Ainuke naljakas juhus on üks klassikaaslane, keda koos oma lapsega trenni sõidutan (elame kõrvuti). Tema nimelt istub sõnagi lausumata autosse, istub seal enamuse aja tummalt ja sõidu lõpuks kobib autost sõnagi lausumata välja. Ükskord ütlesin ise \”Tere!\” ja teate mis- ta ei vastanud midagi, vahtis maha ja kobis aga jälle tummalt autosse. Kuna ma sõidutan teda juba mitmendat kooliaastat, siis nüüdseks on olukord lausa naljakas. Ma tean, et seljataga itsitada pole ilus, aga mida teha? Küsin, et mis Sul viga on või ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu jaoks on elementaarne, et näiteks lasteaeda minnes teretan kõiki vanemaid, ka neid kes ei käi minu lapsega ühes rühmas. [/tsitaat]
Minu jaoks on täiesti ahistav, kui mingi võõras hakkab nõudma, et ma teda teretaksin nagu tuttavat. Ok, üks asi on ametlikes kohtades ruumi sisenedes, kuid kui keegi mulle lasteaias oleks sedasi \”tere\” öelnud, et too vanem isegi mu lapsega ühes rühmas ei käi, siis ärritaks küll. Kust võtab mingi võõras tegelane endale õiguse segada minu mõtteid? Sama kehtib siis igasuguste jaburate bussipeatuses vestlust arendada üritavate ja muude ilmselgelt ennast liiga pealepressivate aktivistide kohta.

Tuttavatele loomulikult ütlen, kui ma neid märkama peaksin, kuid mind üldse ei häiri, kui keegi ütlemata jätab. Küllap tal oli pea pulki täis või mõte parajasti pooleli. Ei kõnni ju tänaval mõttega, et \”oh, vahin ringi, äkki jalutab mõni tuttava vastu, kellele saab \”tere\” öelda\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 13:30; 08.06 09:22;
To report this post you need to login first.

Teemat arendades. Kas peaks ja kuidas peaks külla tulnud lastele kombeid õpetama? Olen seda jõudumööda teinud aastaid ja pean ütlema, et see on enamasti päris tänamatu ja tüütu tegevus. Lapsed on küll ilmatu toredad, aga enamus on väga aeglased õppijad ja neil on jätkuvalt ükskõik.
Kui ikka ainult mina olen see imelik, kes tahab, et riided pandaks varna, mitte ei visataks põrandale ja jalanõud poleks keset koridori laiali. Selliste nõudmistega saan veel hakkama, aga kuidas teha võõrale lapsele selgeks, et ta võiks tänada, kui teda sõidutan või talle süüa pakun? Et ma ei taha vaielda selle üle, kui kaua võib külas viibida jms. Muidugi on see võimalik, aga ma ei taha ennast tunda tüütu, ebasõbraliku inimesena.
Õnneks saab palju asju delegeerida oma lastele. Nemad siis õpetavad sõpradele, et oma nõud tuleb ise laualt koristada jms. Aga igal asjal on piirid. Ei tahaks ja ega saagi alati oma lapsi ka vastutavaks teha teiste käitumise eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 10:48; 07.06 14:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on vist küll pojaga vedanud. pole ta kunagi häbenenud ja ka 21 aaastasena kui koju tuleb koos sõpradega, tuleb ka kallistab mind:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Minu jaoks on täiesti ahistav, kui mingi võõras hakkab nõudma, et ma teda teretaksin nagu tuttavat. Ok, üks asi on ametlikes kohtades ruumi sisenedes, kuid kui keegi mulle lasteaias oleks sedasi \”tere\” öelnud, et too vanem isegi mu lapsega ühes rühmas ei käi, siis ärritaks küll. Kust võtab mingi võõras tegelane endale õiguse segada minu mõtteid? Sama kehtib siis igasuguste jaburate bussipeatuses vestlust arendada üritavate ja muude ilmselgelt ennast liiga pealepressivate aktivistide kohta.

Tuttavatele loomulikult ütlen, kui ma neid märkama peaksin, kuid mind üldse ei häiri, kui keegi ütlemata jätab. Küllap tal oli pea pulki täis või mõte parajasti pooleli. Ei kõnni ju tänaval mõttega, et \”oh, vahin ringi, äkki jalutab mõni tuttava vastu, kellele saab \”tere\” öelda\”.[/tsitaat]No vaata kui tore.Eestis näikse siis palju \”mõttehiiglasi\” ringi käivat. Ei olegi ebaviisakad, mõtlevad teised \”oma mõtteid\” … NO anna kannataust, mis põhjendus!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahva! Selgub, et ma sain eile siin oma esimese \”põhja miinustatud\” postituse kätte. Jah, minu meelest on see absurdne ja silmakirjalik, kui tehakse nägu nagu suhtleks. Mis see suvalisele lasteaias vastu jalutava inimese teretamine muud on? Reaalset suhtlust sellele ju ei järgne.

Teisalt olen ma mitu korda mõelnud siinsamas perekoolis, et miks näiteks kutsutakse sünnipäevale neid, kes sind ei tunnegi? Ehk kõik need kümned ja kümned teemad \”mida kinkida X-aastasele lapsele?\” Kui sina ja sinu laps tunnete seda teist, kelle sünnipäevale ta kutsutud on, siis teate te ju ka tema hobisid, maitseeelistusi, lemmikvärve ja silmi särama panevaid tegemisi. Siis ei ole ju keeruline kingitust teha?

Ehk ühest küljest peaks kõik kõikidele \”tere\” ütlema ja muidu viisakalt suhtlema, kuid see ei ole üldse oluline, et sa oma vestluspartnerit tunneksid ja tajuda suudaksid? Mida me siis lõppeks kasvatame neis lastes? Kas see on ikka viisakus või on pigem pinnapealsus ja teisest möödavaatamine? Kumb on olulisem, kas pidev pinnapealne kohalolek, et näeks kõiki teretada ja vajadusel \”small talki\” ajada või sügavamad sõprused, suuremad tunded ja eneseleidmine, mis aitaks neil noortel ka sisemiselt suuremaks kasvada? Kas mul (või kellelgi teisel) on ikka õigust nõuda, et oma nutitelefonist juturaamatut lugev laps (minu lapse ja tema sõprade seas üsna levinud tegevus) vastu tulles pea tõstaks ning mind teretaks? ise sealjuures keskendumisest välja tulles ja järge kaotades?

Ok, kogun teise põhja miinustatud vastuse veel, kuid tõesti, ühiskonnas, kus kõik on niigi pinnapealne ning lastel tihtilugu keskendumisega probleeme, ei peaks vanemad inimesed seda pinnapealsust veelgi süvendama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 13:30; 08.06 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vahva! Selgub, et ma sain eile siin oma esimese \”põhja miinustatud\” postituse kätte. Jah, minu meelest on see absurdne ja silmakirjalik, kui tehakse nägu nagu suhtleks. Mis see suvalisele lasteaias vastu jalutava inimese teretamine muud on? Reaalset suhtlust sellele ju ei järgne.

Teisalt olen ma mitu korda mõelnud siinsamas perekoolis, et miks näiteks kutsutakse sünnipäevale neid, kes sind ei tunnegi? Ehk kõik need kümned ja kümned teemad \”mida kinkida X-aastasele lapsele?\” Kui sina ja sinu laps tunnete seda teist, kelle sünnipäevale ta kutsutud on, siis teate te ju ka tema hobisid, maitseeelistusi, lemmikvärve ja silmi särama panevaid tegemisi. Siis ei ole ju keeruline kingitust teha?

Ehk ühest küljest peaks kõik kõikidele \”tere\” ütlema ja muidu viisakalt suhtlema, kuid see ei ole üldse oluline, et sa oma vestluspartnerit tunneksid ja tajuda suudaksid? Mida me siis lõppeks kasvatame neis lastes? Kas see on ikka viisakus või on pigem pinnapealsus ja teisest möödavaatamine? Kumb on olulisem, kas pidev pinnapealne kohalolek, et näeks kõiki teretada ja vajadusel \”small talki\” ajada või sügavamad sõprused, suuremad tunded ja eneseleidmine, mis aitaks neil noortel ka sisemiselt suuremaks kasvada? Kas mul (või kellelgi teisel) on ikka õigust nõuda, et oma nutitelefonist juturaamatut lugev laps (minu lapse ja tema sõprade seas üsna levinud tegevus) vastu tulles pea tõstaks ning mind teretaks? ise sealjuures keskendumisest välja tulles ja järge kaotades?

Ok, kogun teise põhja miinustatud vastuse veel, kuid tõesti, ühiskonnas, kus kõik on niigi pinnapealne ning lastel tihtilugu keskendumisega probleeme, ei peaks vanemad inimesed seda pinnapealsust veelgi süvendama.[/tsitaat]

Ei saa vastamata jätta aga ise olen tihti võhivõõraid inimesi teretanud, kui nemad mule tere ütlevad, lihtsal põhjusel et nii on viisakas. kombed, eks ole.
ma ei saa aru, kas on raske tere öelda. keegi ei sunni suhtlema. ütled tere ja kui isegi suudad naeratad.
kas sinu arust on elementaarne viisakus pinnapealsus?
tead, ma ei suuda lihtsalt edasi kirjutada..et keegi nii mõtleb, suur inimene..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 09:29; 08.06 09:47; 08.06 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] Ei saa vastamata jätta aga ise olen tihti võhivõõraid inimesi teretanud, kui nemad mule tere ütlevad, lihtsal põhjusel et nii on viisakas. kombed, eks ole.[/tsitaat]
Jah, loomulikult ütlen ise ka \”tere\” vastu. Rõhk sõnal \”vastu\”. Eks see teretab esimesena, kes esimesena ära tunneb või kel bravuurselt öeldes p… suurema leegiga põleb. Ja sellega tulekski arvestada, et kui tahad teretada, lase käia, kuid ole valmis, et iga kord ei pruugi suures kiirustamises ja pea pulki täis olekus vastutulija teretust märgata ning jalutab tuimalt edasi. See ei ole ebaviisakus ega solvang sinu suunas. Või noh, kui seda seisu ebaviisakuseks lugeda, siis on ikka jube raske elada. Lähedast sõpra saad hiljem norida, et näe tulid vastu, ei teinud väljagi ja võõrama inimesega on mõistlik kehitada õlgu.

Minnes teemasse tagasi: lapse sõbrad on mu lapse sõbrad, mitte minu omad. Nendega mul norimisõigus puudub ja ainus, mida teha saaks on mainida lapsele, et näe, kohtasin seda või toda inimest tänaval aga ta ei pannud mind vist tähele. Eks tema peab siis juba ise teadma, kui head sõbrad nad on ja kas mainib ära või mitte.

Ja jällegi – nad on minu lapse sõbrad, mitte minu omad. Ma ei pea eeldama neilt teretamist. Kui ma tahan, teretan ise ning ¨eff oleks, kui saaks \”tere\” vastu, kuid mitte midagi ei lähe katki, kui tal selleks mahti või õiget keskendumisastet pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuule, paar aastat ja su enda poeg ei ütle sulle tere, kui linnapeal juhtute trehvama.
Minu enda poiss veel nii vana ei ole, aga söbrannade poisid on 13-15-aastased ja nad otse ütlevad emale, et piinlik on käia koos ostlemas ja üritustel.[/tsitaat]

Ma ei kujuta sellist elu ettegi! Ja sellised sõbrannasid, kes käitumishälbega, tänamatuid puuke kasvatavad!
Kui minu laps mulle tänaval vastu tulles, sõpradega või ilma, tere ei ütleks ja – väga uhke? väljend – otse näkku mingit piinlikkuse juttu ajaks, oleks tema asjad ukse taga kohe samal õhtul, ja ei mitte mingit andeksandmist. Mitte mingit rahalist toetamist ega muud. Kui kuulutab end võõraks siis palun, olgu võõras.
Sugulastega, ka oma lastega, ei pea olema koos, ka neid saab valida. Võin selliselt käituva nö oma lapsega kohtust läbi käia, et laps ei soovi enam olla minu laps, ja palun siis seadus määraku ta mingi puu alla elama, õhust ja ülbusest.

Samas ei saa seda minu lastega juhtuda, sest meil ei ole peres selliseid suhteid, partneritunnetus on paigas, elementaarne tänulikkus, lugupidamine ja vastastikkune austus on peres.

Vanemad ise näitavad oma käitumisega, suhtumisega oma vanematesse/sõpradesse ning eluga üldisemalt eeskuju, see kui laps nii käitub on kindlasti ka vanema osalusega korraldatud õud.

Minu laps alles läheb kooli aga seni – kõik tema lasteaia kaaslased, eelkoolikaaslased teretavad. Mõned lasteaiakaaslased kallistavad ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kotkapilk kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, loomulikult ütlen ise ka \”tere\” vastu. Rõhk sõnal \”vastu\”. Eks see teretab esimesena, kes esimesena ära tunneb või kel bravuurselt öeldes p… suurema leegiga põleb. Ja sellega tulekski arvestada, et kui tahad teretada, lase käia, kuid ole valmis, et iga kord ei pruugi suures kiirustamises ja pea pulki täis olekus vastutulija teretust märgata ning jalutab tuimalt edasi. See ei ole ebaviisakus ega solvang sinu suunas. Või noh, kui seda seisu ebaviisakuseks lugeda, siis on ikka jube raske elada. Lähedast sõpra saad hiljem norida, et näe tulid vastu, ei teinud väljagi ja võõrama inimesega on mõistlik kehitada õlgu.

Minnes teemasse tagasi: lapse sõbrad on mu lapse sõbrad, mitte minu omad. Nendega mul norimisõigus puudub ja ainus, mida teha saaks on mainida lapsele, et näe, kohtasin seda või toda inimest tänaval aga ta ei pannud mind vist tähele. Eks tema peab siis juba ise teadma, kui head sõbrad nad on ja kas mainib ära või mitte.

Ja jällegi – nad on minu lapse sõbrad, mitte minu omad. Ma ei pea eeldama neilt teretamist. Kui ma tahan, teretan ise ning ¨eff oleks, kui saaks \”tere\” vastu, kuid mitte midagi ei lähe katki, kui tal selleks mahti või õiget keskendumisastet pole.[/tsitaat]

Issand, no ma ei tea, sul kohe teooria arendatud tere ütlemisest. Igatahes, minu silmapiir on tublisti arenenud..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 09:29; 08.06 09:47; 08.06 17:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on vahel hirmus häbi, sest avastan, et mu lapsed ei oska mõnes olukorras samuti ei tänada ega teretada. Mul jääb selle peale lihtsalt suu lahti – no õpetame kodus kogu aeg viisakat käitumist ja ka ise täname ja teretame.

Nii et palun ärge eeldage automaatselt, et vanemad ei pööra viisakusele tähelepanu ja ei õpeta kodus lapsi. Kuidagi lihtsalt kukub nii välja, et lapsed ei pea seda nii oluliseks. Kuigi ma ei saa aru, kuidas nii saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käin oma väikse lapsega ujumas ja kui riietusruumi sisenen , ütlen alati TERE, no ei tule sealt vastu mitte midagi.Olen proovinud uuesti öelda,et äkki ei kuulnud aga ei,sama seis.Siis on küll endal imelik,et huvitav ,mis mul viga on ,et ei kõlba teretada.Lasteaias on see tavaline asi,et astun riideruumi ja teretan seal ainult enda rõõmuks.Ei saagi need lapsed teada elementaarseid viisakusreegleid,kui ema-isa sellised tummahambad.Oma lastele ei olegi pidanud erilist moraali lugema,teretavad kõiki – puberteet pole vabandus matslikkult käituda!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps kas lapse klassikaaslased teid teretavad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.