Esileht Pereelu ja suhted Kas lapse vanaema ja õde peaks saama teada oma sugulase olemasolust?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )

Teema: Kas lapse vanaema ja õde peaks saama teada oma sugulase olemasolust?

Postitas:
Kägu

Mul on laps kes on 15. Ta ei tea oma isast ja isapoolsetest sugulastest mitte midagi. Ka nemad ei tea sellest lapselt. Lapse isa ei ole rääkinud, et tal on laps. Lapse isa ei huvita see laps ja sellepärast ei ole ta oma emale rääkinud ka, et tal on lapselaps kuskil. Sama on siis selle rongaisa tütrega. Ka talle pole räägitud, et tal on poolõde. Olen hakanud mõtlema, et minu laps tahaks vbl oma vanaema ja poolõde näha. Samuti tahaksid ehk nemad näha teda. Aga nad isegi ei tea, et on see laps olemas. Rongaisa abikaasa ka ei tea, et tema abikaasa varjab oma last. Kas võtaksite ühendust oma lapse vanaema ja poolõega? See poolõde on täiskasvanud juba. Ma tahaks nii väga lapse isa emale öelda, et tal on pojapoeg. Ta ju ei teagi seda. Mis teeksite? Arvestama peate sellega, et saate lapse isa oma vihavaenlaseks ja ilmselt ei saa sentigi(70 euri) raha lapsele enam.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei räägiks. Lapsel on parem kui tal polegi kontakti perega, kus teda ei taheta.
Lapse vanaema ja poolõde on loomulikult oma pojale ja isale lojaalsed ja nad ei saa hakata sõbralikult suhtlema uue sugulasega kui nende poeg ja isa seda ei soovi. Nad peavad valima ja valivad siis selle inimese, kes neile lähem sugulane. Selles loos pole võitjaid, aga võib olla kaotaja ja selleks on sinu poeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõigepealt räägiks oma pojale tema sugulastest, kui poeg on üldse huvitatud. Kui pole huvitatud oma isa kohta teada saamisest, siis jätaks üldse selle teema. Ja siis pojaga koos arutate, kas tema tahaks oma isapoolsetega suhelda. Sinul pole ju nendega asja, ega nad sinu sugulased pole. Ela oma elu, mitte ära surgi teiste valedes.

Kui isa mingit raha saadab, siis ta ikka mingist asjast on huvitatud. Kasvõi ainult sellest, et oma väikse panusega tagada enda elu privaatsusesse mitte tungimine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ainult sel juhul, kui su poeg ise soovib oma poolõde ja vanaema näha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind küll lapse isa ja tema pere hingeelu ei huvitaks, täiesti ükskõik, mis nemad arvaksid, kas armastaksid või vihkaksid. mulle piisaks sellest, kui üks järjekordne petja mees ei saaks enam ausa näoga edasi elada. et ta naine, vanemad ja ka laps teaks, milline petisest rongaisa ja mõttetu mees ta on, et ei suutnud oma pükse jalas hoida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainult sel juhul, kui su poeg ise soovib oma poolõde ja vanaema näha.

Aga kui poeg soovib ja nemad ei soovi, siis saab laps haiget ju. Kas poleks mõttekam enne neile teatavaks teha, et neil on sugulane keda isa on terve elu varjanud. Enne neile öelda ja kui nad on huvitatud, siis teha alles tuttavaks. Kui ei ole huvitatud, siis elagu edasi oma elu ilma selle poisita. Kusjuures ma pole armuke olnud ja laps pole kõrvalhüppest sündinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga kui poeg soovib ja nemad ei soovi, siis saab laps haiget ju. Kas poleks mõttekam enne neile teatavaks teha, et neil on sugulane keda isa on terve elu varjanud. Enne neile öelda ja kui nad on huvitatud, siis teha alles tuttavaks. Kui ei ole huvitatud, siis elagu edasi oma elu ilma selle poisita. Kusjuures ma pole armuke olnud ja laps pole kõrvalhüppest sündinud.

15-aastane saab juba ise hinnata olukorda, ära hinda tema eest. hea, kui ta saab kohe teada, millised ta isapoolsed sugulased on. kas sa oma lapsi kasvatad vati sees? lisaks peavad lapse isa ja ta naine arvestama koguaeg variandiga, et teemaalgataja poeg saab pärandist sundosa. mehe naise suhtes oleks see vähemalt aus. petisest mehe arvamus ei huvitaks üldse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on laps kes on 15. Ta ei tea oma isast ja isapoolsetest sugulastest mitte midagi. Ka nemad ei tea sellest lapselt. Lapse isa ei ole rääkinud, et tal on laps. Lapse isa ei huvita see laps ja sellepärast ei ole ta oma emale rääkinud ka, et tal on lapselaps kuskil. Sama on siis selle rongaisa tütrega. Ka talle pole räägitud, et tal on poolõde. Olen hakanud mõtlema, et minu laps tahaks vbl oma vanaema ja poolõde näha. Samuti tahaksid ehk nemad näha teda. Aga nad isegi ei tea, et on see laps olemas. Rongaisa abikaasa ka ei tea, et tema abikaasa varjab oma last. Kas võtaksite ühendust oma lapse vanaema ja poolõega? See poolõde on täiskasvanud juba. Ma tahaks nii väga lapse isa emale öelda, et tal on pojapoeg. Ta ju ei teagi seda. Mis teeksite? Arvestama peate sellega, et saate lapse isa oma vihavaenlaseks ja ilmselt ei saa sentigi(70 euri) raha lapsele enam.

Kas sa käsitled 15 aastast kui asja? Jääb mulje, et see on liba või sa tõesti oled niivõrd julm oma lapse suhtes, et tema arvamus ei loe. Kui sa oled lapse ees varjanud tema päritolu, siis alusta lapsega rääkimisest ja tema arvamuse küsimisest. Ja nii nagu laps otsustab, nii ütledki. Kardad, et ei saa enam raha, aga seda mitte, et laps ei räägi sinuga enam kunagi kuni elulõpuni? Ma väga loodan, et see teema on liba.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ise seda teemat üles ei võtaks. Kui poeg pärima hakkaks, siis räägiks talle nii nagu asjad on. Et kui ta soovib, siis võib poeg ISE proovida ühendust võtta, aga on võimalus, et isapoolne suguvõsa pole huvitatud.
Ise olen 30+ (oma teada pere ainuke laps) ja kui hetkel ilmuks välja keegi, kelle mu isa on noores põlves eostanud, siis mul oleks üsna ükskõik. Viisakusest võib-olla saaksin korra kokku, aga kindlasti ei viitsiks ma hakata “kaotatud aastaid tasa tegema”. Mul on oma pere, töö, sõbrad, kohustused ja neist piisab. Uusi sõpru (ja sugulasi) hetkel ei otsi.
Mis puudutab seda, et vanavanemaid väga huvitavad nende lapselapsed… Minu abikaasa läks aastaid tagasi oma vanematega riidu ja lõpetas nendega suhtlemise. Mõned aastad hiljem saime lapse. Vanavanemad on seda fakti ignoreerinud (kuigi ühiste tuttavate kaudu teavad) ja pole aastate jooksul kordagi last näha tahtnud või üldse ühendust võtnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks sa nüüd sellele mõtlema hakkasid, mitte 15 aastat tagasi? Oli see raha nii oluline, mis isa maksis või miks? Kui raha on nii oluline, siis oota veel 3-4 aastat, vahet ju enam tõesti ei ole, sai 15 aastat ilma isapoolse suguvõsata hakkama, saab veel 3-4 aastat. Või uurib poeg ise oma isa ja ta sugulaste järgi? Tavaliselt uurivad seda palju nooremana, mida sa oma pojale siiani rääkinud oled?

Ja kui ütled, et pole armukese suhtest ja samal ajal on see poolõde juba täisealine, siis tähendab see seda, et isa oli lahus ka sellest poolõe emast sinu rasestumise ajal juba ja on siiani lahus? Sel juhul ma pigem arvan, et poolõel oleks huvitav teada, et tal kuskil noorem poolvend on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Räägiks kui laps on juba täiskasvanu. Olen ise selline laps olnud ja kuigi mu isa mind nüüd, minu 40+ vanuses, korra üles otsis, siis ei tahtnud ma temast eriti teada enne ega viitsi ka praegu suhelda. Niisiis on inimesed seda teemat puutuvas vägagi erinevate tunnetega. Täiskasvanud inimene vähemalt teab ise, mida teeb ja mingit raha sa siis niikuinii enam ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis raha?? Need sendid mida ta kannab iga kuu? Laps pole küsinud kunagi oma isa kohta. Teda kasvatab teine mees. Ta teab, et see mees pole pärisisa. See on kogu lugu mida ta teab. Kui mina lapse bioloogilise isaga suhtes olin, sii oli mees oma tütre isast juba lahus ja laps oli 5. Laps on üle 20 aasta vana praegu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegid selle lapse abielumehega salaja, hoia siis ka oma saladust. Kui laps kunagi tahab, siis on temal õigus teada oma isa ja sugulaste kohta ja ka nendega omal initsiatiivil kohtuda üritada, aga sina oled selle pere “heaks” juba küllalt teinud. ükski vanaema ega poolõde ei hüppa rõõmust, et oikuitore, mul on armukesega tehtud poolvend/veel üks lapselaps! Võib-olla võtavad kunagi omaks kui paratamatuse- laps on olemas ja sugulane, sellega tuleb lihtsalt leppida ja laps pole süüdi- see on maksimum, mida loota saad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis raha?? Need sendid mida ta kannab iga kuu? Laps pole küsinud kunagi oma isa kohta. Teda kasvatab teine mees. Ta teab, et see mees pole pärisisa. See on kogu lugu mida ta teab. Kui mina lapse bioloogilise isaga suhtes olin, sii oli mees oma tütre isast juba lahus ja laps oli 5. Laps on üle 20 aasta vana praegu.

Praegu ei tohiks sa küll enam seda lapse eest otsustada. Kui laps hakkab huvi tundma, tuleb ta sinu juurde ja räägid talle asjaoludest. Kui laps seepeale soovib sugulastega kontakteeruda, abistad ja toetad teda. Ma ei näe, miks sa ise peaksid omalt poolt siin midagi surkima hakkama?
See on sinu (varsti täisealise) lapse asi, tema elu ja tema sugulased. Sina omapoolse surkimisega võid hävitada viimsegi võimaluse, et tal vanaema ja poolõega mingi kontakt tekiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegid selle lapse abielumehega salaja, hoia siis ka oma saladust. Kui laps kunagi tahab, siis on temal õigus teada oma isa ja sugulaste kohta ja ka nendega omal initsiatiivil kohtuda üritada, aga sina oled selle pere “heaks” juba küllalt teinud. ükski vanaema ega poolõde ei hüppa rõõmust, et oikuitore, mul on armukesega tehtud poolvend/veel üks lapselaps! Võib-olla võtavad kunagi omaks kui paratamatuse- laps on olemas ja sugulane, sellega tuleb lihtsalt leppida ja laps pole süüdi- see on maksimum, mida loota saad.

mina nn vana naisena tahaks küll teada, kas meie ühiselt ehitatud kodule on veel keegi küüsi taha ajamas või mitte. palju hullem, kui see pettus tuleb välja pärandimenetluse käigus. pettumus mehe üle on sel juhul kahekordne. lapse olemasolu elaksin üle, aga kui keegi minu jaoks võõras saaks seaduse silmis õiguse osale meie üles ehitatud kodust, siis oleks ilmselt pettumus ikka päris-päris suur. minu meelest poleks paha, kui vanaema ja lähikondlased teaksid ka, milline mölakas on mees. nagu ütlesin, teiste hingeelu mind ei huvita sellises olukorras (va enda lapse oma).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui laps pole küsinud, siis kust sul need mõtted, et ta oma isa ja teisi sugulasi tunda tahaks.
Muidugi küsi oma lapselt, mitte ära loe ta mõtteid ja eelda mingeid soove. Sageli on sellised lapsed ammugi leppinud, et nende pere pole nö “bioloogiline” ja ei otsi endale vanaema või õdesid, kellel hoopis teine elu ja olu. Räägi oma lapsega.

Ja kust sa tead, et lapse isal nüüd kolmandat pere pole, kus ka naine ja lapsed ehk mängus… Ehk on sul lapsel neid pooleõdesid-vendi veelgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No palun vabandust, mina ei tea, miks sa selle raha teema mängu tõid. Ja sa ei vastanud küsimusele, mis sind praegu sügelema ajab? Miks sa 15 aastat ootasid, enne kui lapse isapoolsetele sugulastele mõtlema hakkasid? Miks sa praegu, kus su poeg on õrnas eas (puberteediealised on õrnad), tahad mingit selgust hakata jagama? Kui oled siiani oodanud, siis oota veel 3-4 aastat ja siis räägi asjast oma pojale. Tema otsus siis, kas otsib õe, vanaema, võibolla ka isa üles.

Üks küsimus veel, kas see mees on lapse isa ametlikult ka? Sünnitunnistusel määratud, ta on oma isaksolemist ametlikult kinnitanud? Kui jah, siis võib see teemaks tulla tõesti siis, kui isa surema peaks. Kuni su poeg veel alaealine on, siis vähemalt sundosana. Kui poeg täisealiseks saab, siis samuti juhul, kui testamenti tehtud ei ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui poeg on ametlikult eksmehe laps, siis mehe surma korral mitte ainult ei päri ta osa tema varast, vaid ka võlad või pangalaenud, kui neid on. Olen selle jama just ise oma “isa” pärast läbi elanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laps võib olla ei julge sinu senise suhtumise tõttu isegi huvi tunda või ei soovi ise, sest isa pole tema jaoks tahtnud olla. Ootaks kui laps kuidagi märku annab valmisolekust ja räägiks lapsega ning käituks vastavalt lapse soovidele. Jätta nii nagu on või lapse soovil vähemalt proovida leida kontakt ja kui vastaspool poleks huvitatud, oleks lihtsalt lapsele toeks.
Kas laps ikka teab, et bioloogiline isa siiski mingi raha tema jaoks eraldab, olgugi, et sinu jaoks see kui sendid. Kui ei tea, siis tulevikus võib laps seda teistelt teada saada ja siis jääb tema piinliku olukorda, kui raiub, et isa pole sentigi tema heaks maksnud.
Aga päris kummaline, et nüüd ja just vanavanema ja poolõe teavitamise eesmärgil on see teema üles kerkinud, mitte lapse huvidest lähtuvalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui poeg on ametlikult eksmehe laps, siis mehe surma korral mitte ainult ei päri ta osa tema varast, vaid ka võlad või pangalaenud, kui neid on. Olen selle jama just ise oma “isa” pärast läbi elanud.

pärandist võib alati ka loobuda. keegi ei sunni vastu võtma võlgu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina soovitaks mitte rääkida ega ühendust võtta.
Kas selle tõttu muutuks midagi paremaks?
Kas keegi saaks selle läbi õnnelikumaks?
Miks sa raha mainid – see tundub imelik.

15a on tegelikult meeletult haavatav, 10a võtavad maailma isegi kergemalt, ma arvan, see võib su lapsele sügava hingetrauma jätta, kas sa sellega oled arvestnud, et võib-olla sinu tegevuse tagajärjena pöördub sinu laps hoopis sinu vastu?

Ma tean, millest räägin, minu maalim pöörati justnimelt isaduse teemal segamini, kui ma olin 18 ja tänaseni (20 a hijlem) ei oska ma suhtuda ei oma kasuisasse ega pärisisasse. Emas olen ma aga elu lõpuni pettunud.
Parem, kui mulle poleks räägitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

lapsi tehakse kahekesi. ära pisenda mehe kohustusi ega tehtut, sellises supis ollakse võrdselt kahekesi. kuidas sulle endale tunduks abordi tegemise mõte? äge? pealegi, eestisuguses külas võivad sohilapsed kohtuda hilisemas elus oma poolõdede-vendadega nn paarilise otsingul. lapsed peaksid ikka teadma oma sugulasi (aga ei pea nendega peret mängima). miks peaks teemaalgataja tegelema mingi eluaegse vale loomisega ja mees “pääseb” vaid 70 euriga kuus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik kes väidavad, et sohilaps ja abielumehe oma, lugege uuesti. Ei ole kõrvalhüppest sündinud laps. Vaba mees oli ja oma tütre emast juba mitu aastat lahus olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et lapsel on õigus oma päritolu teada. Nii et oma lapsele räägi.
Teise pere laste eest sina ei vastuta ja nende teadmiste pärast pole sul mõtet tõmmelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik kes väidavad, et sohilaps ja abielumehe oma, lugege uuesti. Ei ole kõrvalhüppest sündinud laps. Vaba mees oli ja oma tütre emast juba mitu aastat lahus olnud.

Kus see sul kirjas on, et mees oli sinu lapse sünni ajaks oma tütre emast juba mitu aastat lahus olnud? Nimetad selle täiskasvanud tütre ema mehe abikaasaks.
Lisaks, miks sa arvad, et mehe täiskasvanud laps tahaks teada, et tema isal on kuskil mingi laps veel? Mis see teadmine talle annaks? Ja see isa ei varja oma last. Ta ei peagi sinu last oma lapseks ega taha temast midagi teada, seega ei ole talle sellest lapsest rääkimine ka oluline- ta ei hakka teda tunnustama ju nagunii.
Jah, sinu laps kindlasti tahaks oma päritolu kohta teada. Kindlasti tal kripeldabki, et miks teistel on isa ja temal ei ole. Aga selle peale oleksid mõtlema pidanud siis kui seda last saama hakkasid, nüüd on hilja. Ei rõõmusta mitte keegi kui oma lapsega pinnale ujud ja lisaks kui keegi su lapsest siis ka midagi teada ei taha, teed oma lapsele lihtsalt haiget. Vanus on ikka üsna õrn.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kas sa rääkisid praegu oma isiklikust elust ja püüad oma kalli kaasa tegusid õigustada? Jääb selline mulje küll.

Teemaalgatajale- mina arvan, nagu eelpoolgi kirjutatud, et kui laps ise huvi ei tunne, siis pole midagi vaja rääkida. Kujutan ette, kui haiget võib teha teadmine, et sind ei tahetud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin ilmselt ei ole õigeid ja valesid vastuseid. Inimesed on väga erinevad. Mina tahaksin teada nii õena kui vanaemana. Mina ei vastuta ei oma isa ega poja tegude eest, samuti mitte mingi võõra naise tegude eest, kes kunagi mu poja või isaga magas. Aga oma poolõde või -venda ma tahaksin tunda, tahaksin näha, kas kellelgi on veel minu silmad, kas meil on ühiseid mõtteid, sarnaseid harjumusi. Oma lapselast tahaksin ma samuti tundma õppida, võib-olla tal on minu ema silmad või selle mehe hääl, keda ma kunagi armastasin. Ma ei saa aru sellisest kurjusest, laps ei ole ju milleski süüdi, ta pole süüdi oma ema ja isa halbades valikutes. Selle lapse emana, ma vist siiski ei võtaks lapse eostaja perega ühendust, kui ma seda seni teinud pole. Vähemalt mitte ajal kui laps on sellises õrnas eas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen seda meelt, et inimestel on õigus teada (vanaemad, vanaisad, õed, vennad, onud, tädid ehk siis lähisugulased). See, mis nad selle teadmisega peale hakkavad, on juba nende endi ja nende südametunnistuse asi. Miks otsustab lapse “isa”, et tema vanematel pole õigust teada oma lapselapse olemasolu kohta? Häbeneb?
Inimesed on erinevad, ühe südamesse mahub palju, teise mitte. Ühele lähevad tema veresugulased ja nende olemasolu korda, teisele mitte. Ega siin üht ja ainsat tõde ei ole. Ühiskond ja inimesed on katki, hoolivust ja hoolimist on vähe. Igaüks iseenda ja oma ihade rahuldamise eest väljas. Vastutustunne-mis asi see veel on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus see sul kirjas on, et mees oli sinu lapse sünni ajaks oma tütre emast juba mitu aastat lahus olnud? Nimetad selle täiskasvanud tütre ema mehe abikaasaks.

Lisaks, miks sa arvad, et mehe täiskasvanud laps tahaks teada, et tema isal on kuskil mingi laps veel? Mis see teadmine talle annaks? Ja see isa ei varja oma last. Ta ei peagi sinu last oma lapseks ega taha temast midagi teada, seega ei ole talle sellest lapsest rääkimine ka oluline- ta ei hakka teda tunnustama ju nagunii.

Jah, sinu laps kindlasti tahaks oma päritolu kohta teada. Kindlasti tal kripeldabki, et miks teistel on isa ja temal ei ole. Aga selle peale oleksid mõtlema pidanud siis kui seda last saama hakkasid, nüüd on hilja. Ei rõõmusta mitte keegi kui oma lapsega pinnale ujud ja lisaks kui keegi su lapsest siis ka midagi teada ei taha, teed oma lapsele lihtsalt haiget. Vanus on ikka üsna õrn.

Mehel on abikaasa. See on juba uus. Paar aastat. Ma pole öelnud, et tegu on tütre emaga. Mees oli vaba kui mina suhtes olin.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 87 )

Esileht Pereelu ja suhted Kas lapse vanaema ja õde peaks saama teada oma sugulase olemasolust?