Esileht Beebi ja mitmikud Kas lapsed jäävadki nuttes magama?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas lapsed jäävadki nuttes magama?

Postitas:

Nii, olen esmakordne ema ja laps on 3.kuune.
Olen üritanud last voodisse magama panna, kuid tihti see ei 6nnestu. Jääb syles magama ja kui voodisse t6stan ärkab ylesse.
Öistest magamistest pole m6tet rääkidagi, siis olengi tal madratsi eest. Öösel ärkab u iga 2-3 tunni tagant et rinda saada.
Aga päevased uned. Panen ta unisena voodisse, laulan ja zz-itan. M6nikord 6nnestub, m6nikord mitte. Kurvaks teeb see lapse nutt. M6nikord röögib mis meeletu, siis v6tan muidugi sylle ja kussutan kuni taas uniseks jääb v6i täitsa magama jääb. Ja kui siis voodisse t6stan ärkab ylesse.
Voodis magab väga vähe, 30 min. Põhiuni on l6una ajal vankris.
Lutiga on nii nagu ta on. M6ni päev on ok, teisel päeval ei taha lutti nähagi. Läheb rohkem hysteeriasse kui luti suhu panen.
Aga p6hiasi on see et vaeseke uinub alati nutuga vahet pole siis kus, kas syles v6i voodis.

Kas beebi kardab et jätan ta yksi?
Kas on liiga vara voodis uinumiseks?
Mida öiste magamistega ette v6tta?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 11:08; 21.03 17:18; 22.03 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab umbes samuti nagu meie kolmekuune.
Kõige magusam ja pikem uni kipubki olema päeval vankris – teen lõuna ajal õues tunnise tiiru ja toon vankri tuppa, kus ta veel ca 2 h magab. Magaks kauemgi, aga miskipärast ei soovitata söögikordade alguse vahet üle nelja tunni lasta, nii et pean teda äratama. Õhtul samuti, aga koju jõudes kipub ta kohe üles ärkama – nagu mingi radar tunneb koduväravasse jõudmise ära. Rohkem meil päeval tavaliselt magada ei õnnestu – kui jääbki tissi otsas tukkuma, siis niipea kui ma ennast liigutan, on kisa lahti ja uni läinud (ise haigutab muidugi).
Voodisse magama saame lapse heal juhul ühe korra ööpäevas – esimeseks ööuneks, ja seda ka juhul, kui õnnestub tabada see hetk, kus ta on tissi otsas magama jäänud ja nii sügavalt, et ei saa aru, et ta voodisse pannakse. Iga kord kui teda õrnalt-õrnalt voodisse üritan panna (kusjuures mees on voodisse enne pannud soojakoti, et oleks mõnusam…), süda väriseb sees, kas läheb läbi. Enamasti ei lähe 🙂 Aga kui läheb, siis kaks-kolm tundi magab oma voodis ja pärast hommikuni (paari toitmisega öö jooksul) minu kaisus, sest mul ei ole südikust ja jaksu öösel temaga läbirääkimisi pidada.
Ehk kokkuvõttes… ma olen olnud piisavalt mugav, et nutu kuulamise asemel võtan ta meie voodisse magama (alati ei lähe ka see sujuvalt, sest ta on piisavalt ärkvel). Ilmselt aitan sellega kaasa halva harjumise tekkimisele, aga mis siis ikka.
OLULINE TÄHELEPANEK, mis mul on tänaseks tekkinud – enne magama panemise üritamist tuleb välja saada võimalikult palju krooksusid, sest kui laps on neelanud palju õhku (sa ise ei pruugi seda tähele pannagi, ja nuttes neelab ta veel rohkem), siis nii kui sa ta pikali paned, hakkab ta röökima ja päris kindlasti ei jää magama. Samuti pidavat pikali asend ärritama neid beebisid, kellel on refluks. Kui sa ise ei ole seda lapsel tähele pannud, võid otsida “silent reflux”. Ka sel juhul on oluline pärast söömit võimalikult kaua püstises asendis hoida ja krooksud välja saada. Kui meil on olnud väga refluksine päev, panen ma lapse ülakeha tugevamale padjale (ilmselt ortopeedid ei soovitaks).

Ja lutt… mina ei ole aru saanud, mis selle otstarve on. Meie laps lutti ei tunnista – kui, siis ainult sundides. Aga milleks…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su laps ärkab öösiti 2-3 tunni järel, siis on see ikka puhas lust ja lillepidu ju 🙂

Soovitus: Uinuta nii pisikest last talle sobival moel – süles, kaisus, tissi otsas… Säästad teda nutmisest ja iseennast nutu kuulmisest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõlab umbes samuti nagu meie kolmekuune.
Kõige magusam ja pikem uni kipubki olema päeval vankris – teen lõuna ajal õues tunnise tiiru ja toon vankri tuppa, kus ta veel ca 2 h magab. Magaks kauemgi, aga miskipärast ei soovitata söögikordade alguse vahet üle nelja tunni lasta, nii et pean teda äratama. Õhtul samuti, aga koju jõudes kipub ta kohe üles ärkama – nagu mingi radar tunneb koduväravasse jõudmise ära. Rohkem meil päeval tavaliselt magada ei õnnestu – kui jääbki tissi otsas tukkuma, siis niipea kui ma ennast liigutan, on kisa lahti ja uni läinud (ise haigutab muidugi).
Voodisse magama saame lapse heal juhul ühe korra ööpäevas – esimeseks ööuneks, ja seda ka juhul, kui õnnestub tabada see hetk, kus ta on tissi otsas magama jäänud ja nii sügavalt, et ei saa aru, et ta voodisse pannakse. Iga kord kui teda õrnalt-õrnalt voodisse üritan panna (kusjuures mees on voodisse enne pannud soojakoti, et oleks mõnusam…), süda väriseb sees, kas läheb läbi. Enamasti ei lähe ???? Aga kui läheb, siis kaks-kolm tundi magab oma voodis ja pärast hommikuni (paari toitmisega öö jooksul) minu kaisus, sest mul ei ole südikust ja jaksu öösel temaga läbirääkimisi pidada.
Ehk kokkuvõttes… ma olen olnud piisavalt mugav, et nutu kuulamise asemel võtan ta meie voodisse magama (alati ei lähe ka see sujuvalt, sest ta on piisavalt ärkvel). Ilmselt aitan sellega kaasa halva harjumise tekkimisele, aga mis siis ikka.
OLULINE TÄHELEPANEK, mis mul on tänaseks tekkinud – enne magama panemise üritamist tuleb välja saada võimalikult palju krooksusid, sest kui laps on neelanud palju õhku (sa ise ei pruugi seda tähele pannagi, ja nuttes neelab ta veel rohkem), siis nii kui sa ta pikali paned, hakkab ta röökima ja päris kindlasti ei jää magama. Samuti pidavat pikali asend ärritama neid beebisid, kellel on refluks. Kui sa ise ei ole seda lapsel tähele pannud, võid otsida “silent reflux”. Ka sel juhul on oluline pärast söömit võimalikult kaua püstises asendis hoida ja krooksud välja saada. Kui meil on olnud väga refluksine päev, panen ma lapse ülakeha tugevamale padjale (ilmselt ortopeedid ei soovitaks).

Ja lutt… mina ei ole aru saanud, mis selle otstarve on. Meie laps lutti ei tunnista – kui, siis ainult sundides. Aga milleks…

Teemaalgataja olen.
Just. Tunnen oma lapse ära ????
Öösiti on probleemiks just see et ta minu peal magama jääb. Äkki vajub v6i midagi… ja kui k6rvale t6stan ärkab ylesse.
Olgu. Olen oma 2-3 tunniste ööunede yle 6nnelik

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 11:08; 21.03 17:18; 22.03 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu viis last on kõik beebina erinevad olnud. Ainult üks neist oli teistest tiba rahulikum. Viimast titat olen palju enda ligi hoidnud ja tema magamisi-ärkamisi-söömisi kirja pannud –
nii on mul ülevaade tema päevarütmist. Tema ei ole seda tüüpi, kes süles uinub, pigem ajab silmad pärani ja niheleb, mis kole. Rääkimata jauramisest. Märkmikust vaadates avastasin, et selline käitumine langeb ajale, mil ta magama on jäänud. Teadlikult hakkasin talle siis lutti pakkuma või rahustavalt kiigutama. Maksimum kuni 15 minutit algul, nüüd 5 minutit. Ja jääb magama ilusti ka siis, kui veel poolärkvel ta õrnalt ja pehmelt voodisse tõstan.

Üks teine tuttav rääkis, et tema oma esimest last muidu magama ei saanudki, kui hankis lõpuks teise poolpiduse vankri ka tuppa, kus ta siis last magama sõidutas. Peamine, et toimis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2-3kuusena oli meil ka sama lugu. Öösel magaski tihti minu süles kõhuli. Mõnikord õnnestus mul ta enda pealt enda kõrvale magama libistada. Alguses magas beebi öösiti ikka minuga koos suures voodis, see ei muutunud halvaks harjumuseks, nagu paljud mind hirmutasid. Praegu on nii, et päeval ja ka öösel magame vankris. Sest seda saab kiigutada. Sõidamegi vankriga toas ringi 😀 hea mugav vaiksemasse tuppa ka viia vajadusel. Istun teleka ees vaikselt, vanker lapsega minu ees ja kiigutan edasi-tagasi, kuni uinub. Mõnikord uinub mul ka nutuga, mõnikord ilusti. Vahel, nii umbes 1 uinak kahe päeva peale, käib meil rinna otsas 😀 tukubki, mina ei saa kuhugi plehku ka panna. Pärast sellist imemist-tukkumist on laps rõõmus ja rahulik. Pikka päevaund meil kahjuks eriti ei olegi, vahel kuidagi nagu tuleb.

Ja kusjuures mul RP peal laps, seega lasen tal ise reguleerida oma und/toitumist. Mul on ta 2-3kuu vanusena maganud päevaund ka 5h jutti, ei lähe äratama teda. Aga olen valmisolekus, et nii kui ärkab, kohe saab süüa 🙂

See läheb üle. Soovitan vankris kiigutamist. Mul magab vankris õhukeses soojakotis ainult bodyväel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 10:14; 23.03 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas ta vankris jääb ka nuttes? täiesti tavaline on, et beebid eelistavat aasta kuni poolteist, mõnel isegi kauem, õues vankris/kärus magada. Mul praegu laps 1a4k ja kärus magab 3 h, toas 1-1,5h. Esimene laps hakkas umbes selles vanuses toas ka pikalt magama.

Las ta siis magab õues. Sa mõtled, et ei viitsi jalutada? mina olengi mõlema lapsega teinud alguses 3-4x päevas 40 minutit jalutuskäiku, siis jätsin akna alla seisma. Hiljem juba oli jalutuskäike vähem. Kui sul pole võimalik akna alla jätta last, siis tee päevas üks pikem jalutuskäik, 2h ja teised on siis lühemad.

Kui väga tahad toas magama panna, siis võid proovida ka 15-30 m inutit uneaega nihutada võibolla on laps üleväsinud, st vaj avarem magama panna, võibolla just vastupidi, pole piisavalt väsinud ja vaja hiljem magama panna. Aga üldiselt enamusele lasatele meeldibki õues rohkem magada 🙂

et 3-kuune tahab öösel iga 2-3tunni tagant rinda, on tavaline nähtus. Meil oli sama ja magas ka kaisus. Ka suurem laps ronis kaissu, olimegi siis silgud karbis 😀 Aga elasime üle selle perioodi. Suvel, kui laps oli 7-8kuune ja mul ka rohkem energiat, s iis sain asja nii kaugele, et esimene unejupp oli tal 4h (lihtsalt rahustasin teda südaööni). Ja siis alles 10-11kuuselt tegin öisest söömisest võõrutuse. Kahjuks, päris rahulikutl ei maga ikka veel, aga kaissu tuleb alles 5 paiku 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 13:10; 23.03 07:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen
Päevased uned ob k6ik 30 (35) minutilised. Kella v6ib 6igeks panna selle järgi.
Välja arvatud kärus l6unane uinak. Siis magab kuni 3 tundi jutti. Tihti sätin nii et kui viimasest söömisest on möödas 2t siis äratan korra yles, söödan ja siis kärutan edasi. Sätin jalutuskäigu nii et jääks m6ni imetamistuba tee peale.
Ka vankris jääb nuttes magama.
Ma imestasin ise et kas t6esti lapsed jäävadki VAID nuttes magama. Kahju ju vaesekesest. V6ib olla t6esti ärkvel oleku aega natuke nihutada. Hetkel oleme yleval ca tund aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.03 11:08; 21.03 17:18; 22.03 16:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa last äratad? Mingit vajadust ei ole last 2h tagant toita, kui ta ise ei küsi. Räägitakse ikka, et üle 3h ei tohiks olla, aga 3kuune võib korra päevas ka pikemalt olla, kui magab rahus. Lõpeta äratamine, säästad ennast ja last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 13:10; 23.03 07:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi pole vaja äratada, seda enam, et ta on RP peal sul. Laps teab ise väga hästi, millal tal kõht tühjaks läheb ning annab sulle sellest ise märku. Äratamisega võidki tal ju une sassi ajada.
Minu beebi on mõni kord ka kella 6-7 paiku ööunne läinud, kui tavaliselt läheb 8-9 paiku, minul pole südant olnud teda äratada. Kui magab, siis tal on seda vaja. Usalda oma beebit 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 10:14; 23.03 20:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kolme tunni tagant peab sööma vastsündinu, muidu läheb veresuhkru tase ohtlikult madalaks. Kolmekuuse puhul võib juba pikemaid pause jätta kui ta just ise ei küsi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma soovitaksin ka last mitte äratada. Mul ei soovitanud ämmaemand isegi vastsündinut äratada, kui ta mitu tundi põõnas. Alles siis, kui üle 5 tunni magas, kaalusin üles äratamist. 3-kuust last ma ei äratanud kunagi söötmiseks (rp laps).
Üldiselt tundub sul täiesti tavapärane beebi. Päeval magab ju korra 3 tundi järjest. Siis ju väga hästi. Äkki su beebi jääbki praegu hästi vankris magama. 3-kuuse beebiga ma käisin 3 korda päevas väljas jalutamas, sest ta jäi ainult nii magama. See periood kestis paar kuud. Siis õppis voodis magamise ära.
Muud viisid, mis võivad aidata magama jääda on kõhukoti või lina kasutamine või siis rinnal uinutamine. Samuti on oluline taibata ära õige hetk, kui beebi unine on. Nii pea, kui hakkab haigutama, silmi hõõruma, on tühja pilguga või näitab teisiti väsimuse märke, pane magama. Kokku peaks ta ööpäevas magama u 15-16 tundi.
Samuti on oluline järjekindlus, kindel unerutiin.
Kui ta väga lühidalt päeval magab, siis ma prooviksin teda korra tagasi uinutada.
Tundub, et sa teedki juba kõike õigesti. Lihtsalt kannatust. Kõik on mööduv. Juba 6-kuuselt saab ka muid meetodeid proovida. 3-kuuselt beebilt on vara oodata, et ta terve öö rahulikult magaks ja päevalt ideaalseid uinakuid teeks. Ma vahel tegelesin 3-kuuse beebi uinutamisega terve päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösiti on probleemiks just see et ta minu peal magama jääb. Äkki vajub v6i midagi…

Kui keerad vooduseva alla teki, siis kuhu ta sul niiväga minema vajuda saabki ja teisel pool magab mees, sealtpoolt on ka serv seega olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kas lapsed jäävadki nuttes magama?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.