Esileht Koolilaps Kas lapsed peavad peale võimlemistundi pesemas käima?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Kas lapsed peavad peale võimlemistundi pesemas käima?

Postitas:

Ütlen kohe ära, et minu kooliminekust on 30a. möödas ja kehalise kasvatuse tunnid hakkasid juba esimesest klassist. Seda perioodi täpselt ei mäleta, aga veidi vanemates klassides pele keka tundi pidime niiskesse, haisvasse ja rõskesse pesuruumi kobima ja kekaõpsi valvsa pilgu all kraanide all lobistama. Dushid olid enamasti rivist väljas ja sooja vett ei olnud ka alati.
Igatahes mingi ihuline kultuur taoti sisse, õnneks sai selle meeldiva harjumuse ka kodust kaasa.

Minu pahameeleks minu laps ei pidanud algklassides sellist rituaali tegema, kuigi ma sundisin talle alati puhta särgi ja rätiku kaasa, jäid need enamasti kotti eilset päeva ootama. Ja õpetajad ei nõudnud ka midagi.
Mõlda, et laps istub veel pika päeva higise naha ja riietega tunnis – minu arust kuritegelik!
Eriti nõme, kui peale kehalist tuleb kohe söögivahetund, siis kihutatakse otsejoones punaste ja higistena sööma, pesemise pealegi pole aega mõelda.

Nüüd ühe väikelapse emaga rääkides üllatusin taas halvas mõttes.
Tema laps käib teises klassis ja mittemingisuguseid hügieeninõudeid ei ole. Samas nõutakse enne söömaminekut käsi pesema, peale kunstitundi samuti, aga isegi mitte ei ole räägitud peale kehalise kasvatuse tunni läbimist, et peaks vähemalt näo, kaela ja kaenlaalused üle loputama.

Ma ei tea nüüd, kas mina olen mingi eriline pesufriik, aga mina nõudsin oma lapselt ka õuest tulles enda pesemist ja korralikku pesemist. Nüüd juba täiskasvanud inimene, pesuharjumus on ilusti sees.

Kuidas siis teie mudilased (ja vanemad lapsed) peale võimlemist/ kehalist kasvatust käituvad? Käiakse pesemas või kihutatakse niisama minema ja ollakse kogu ülejäänud koolipäeva selline räsitud ja higihaisune?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 12:05; 26.02 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdruk pakib kehalise kotti alati ka rätiku, järelikult nad pesevad. Rohkem ei oska öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea, kas saan nüüd sõimu osaliseks aga minu laps neljandas klassis ja nemad peale tundi ei pese, minu laps ei lähe higisekski. veelgi enam, ta käib iga päev trennis ja ka peale trenni nad ei pese, nad ei lähe seal higisekski kuigi teevad kolm tundi järjest. õhtuti vahest käib dushi all.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laste koolis soovitatakse küll pärast kehalise tundi du¨i all käia, aga kohustuslik see loomulikult pole. Eks see ole muidugi individuaalne, aga enamus algklasside lapsi ei lähegi kehalises higiseks. Seetõttu pole pesemine ka kuigi oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2.klass ja käivad. Ma usun, et see on selline kiire dushi alt läbi jooksmine, väga môistlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil käiakse ja õpetaja ka kontrollib

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söögieelset kätepesu meil muidugi nõuti, aga algklassides, kui ma ise koolis käisin, meil ei olnudki mingeid võimlemis- ega pesemistingimusi. Riideid vahetasime omaenda klassiruumis, tüdrukud-poisid kõik koos. Ja tund ise toimus siis õues või talvisel ajal lihtsalt koolimaja koridoris.

Võimlasse ja sellega seotud riietusruumidesse pääsesime alates 5. klassist.

Algklassides ma ei oskaks seda väga suureks mureks pidada, sest enne puberteediiga higistavad lapsed siiski suhteliselt vähe. Samuti tavatsevad poisid end ka vahetundides leemendama tormata, ega ei saa neid ju sellepärast iga vahetunni lõpul kuhugi WC-sse pesema saata.

Põhikooliastmes suhtuksin samasse probleemi tunduvalt tõsisemalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 13:41; 22.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese klassi lapsed rõivastuvad klassiruumis, mitte võimla riietusruumis ja seega ka ei pese. Kannab küll väikest rätikut koos võimlemisriietega kaasas, aga ilmselt ei kasuta seda isegi higise pea kuivatamiseks peale rütmika tundi, vaatamata mu pidevatele meeldetuletustele. OK, hügieeniharjumused tulevad kaasa kodust, koolis neid harjuta ma hakata on vähe hilja, aga kui seda esimeses klassist alates ei nõuta, siis käivad ilmselt ka gümnaasiumis peale kehka tundi higipullid ringi ja ema võib kodus suu kandiliseks rääkida 🙂 Veerandtunnise vaheajaga, mis sageli ka söögivahetund juhtub olema, du¨¨i all ei mõnule, aga kraani all lobistamist võiks kehkaõpsid ikkagi nõuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 14:58; 22.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehalise kasvatuse õpetajana võin öelda, et algklassides ei ole see pärast kehalise tundi mitte pesemine probleemiks. Samas, mida varem alustada, seda kergemini kujuneb lastel välja harjumus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed ei higista samamoodi nagu täiskasvanud. Seega ei näe ma midagi halba selles kui koolis ei nõuta pesemist pärast keka tundi.
Meie koolis nõutakse pesemist ning ka pea tuleb ära pesta. See peapesemine on küll veidi jabur.
Pesemisharjumus tuleb küll eelkõige kodust. Kooli poole pole mõtet näpuga näidata. Igas koolis on dushinurgad olemas, ole friik ja käsi oma lapsel dushi alla kobida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esimese klassi lapsed rõivastuvad klassiruumis, mitte võimla riietusruumis ja seega ka ei pese. Kannab küll väikest rätikut koos võimlemisriietega kaasas, aga ilmselt ei kasuta seda isegi higise pea kuivatamiseks peale rütmika tundi, vaatamata mu pidevatele meeldetuletustele. OK, hügieeniharjumused tulevad kaasa kodust, koolis neid harjuta ma hakata on vähe hilja, aga kui seda esimeses klassist alates ei nõuta, siis käivad ilmselt ka gümnaasiumis peale kehka tundi higipullid ringi ja ema võib kodus suu kandiliseks rääkida 🙂 Veerandtunnise vaheajaga, mis sageli ka söögivahetund juhtub olema, du¨¨i all ei mõnule, aga kraani all lobistamist võiks kehkaõpsid ikkagi nõuda.[/tsitaat]Nojah, aga kujuta siis ette, et klassis on 30 last, tüdrukute WC-s 3 ja poiste WC-s 3 kraanikaussi, kus peaks lobistama. Kui paljud neist lastest sel päeval üldse koolisööklas einetada jõuaksid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 13:41; 22.02 15:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lastel on keka tund kas keset päeva või viimane. Kuna 1 klaasi omadel läheb selle riietumisega nagunii hullult aega siis neilt ei nõuta pesemist. Mina olin nad kodus ikka korralikumaks pesuks instrueerinud.

Ma nüüd ei teagi kas hakatakse siis alles pube eas seda pesu nõudma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kolmanda klassi poiss ütleb, et klassivennad haisevad peale kehalist päris võikalt. Eriti suured volaskid. Minu laps peseb pisut. Tema sõnul peseb veel vaid üks poiss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Nojah, aga kujuta siis ette, et klassis on 30 last, tüdrukute WC-s 3 ja poiste WC-s 3 kraanikaussi, kus peaks lobistama. Kui paljud neist lastest sel päeval üldse koolisööklas einetada jõuaksid?[/tsitaat]
Ei, ma ei pidanud silmas seda, et esimese klassi lapsed WC-s kraanikausis oma silmägu ja käsivarsi lobistama peaksid 🙂 Riietusruumides ehk tänapäeval ikka avaramad võimalused.
Variant, et peale kehka tundi nõutakse lastelt ka pea pesemist, tundub küll väheke… liialdusena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 14:58; 22.02 18:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel käsitleti seda teemat isegi mitmel lastevsnemate koolekul. Kolmandas klassis juhtis õpetaja nimesid nimetamata kõigepealt laste, siis ka hiljem vanemate seas tähelepanu sellele et lapsed hakkaksid käterätti kaasas kandma ja pesemas käima. Oli probleem, et juba kolmandas klassis mõned väga koledasti klassis haisesid higist peale kehalist. Kuna probleem ei lahenenud ja mõned ikka haisesid veel neljandas klassis, siis võeti jälle teema üles ja rõhutati pesemise olulisust. Nüüd on vist asi lahenenud.
Igatahes minu 4.klassi oma küll kannab rätikut juba teist aastat kaasas ning peseb ära näo ja kaenlaalused. kuigi ma ei saa küll eriti veel aru et ta hirmsasti isegi peale tugevat trenni higi järgi haiseks. Aga tundub nagu elementaarne hügieen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil peseb laps küll, alati on rätik kaasa ja puhtad sokid (5 kl poiss) ja seda 1 kl. peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma ei tea, kas saan nüüd sõimu osaliseks aga minu laps neljandas klassis ja nemad peale tundi ei pese, minu laps ei lähe higisekski. veelgi enam, ta käib iga päev trennis ja ka peale trenni nad ei pese, nad ei lähe seal higisekski kuigi teevad kolm tundi järjest. õhtuti vahest käib dushi all.[/tsitaat]

Noo, umbes seal neljandas klassis need hormoonid muutuvad ja haisu levima hakkab …

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 22:35; 27.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algklassi poiss, peale kooli kehalist ei pese, keegi ei pese. Ujumistrennis käib ja peseb nii enne kui pärast basseinis käimist. Kodus käib õhtuti dushi all või peseb alumise poole kehast. Ma arvan, et pesemise kombe saab sisse juurutada ka mujal kui koolis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vist pestakse peale kehalist. Tüdruk 1. klassis. Kuigi, algul ma ei tulnud selle pealegi, et nad dushi alla lähevad, minu laps ei lähe üldse kuigi kergesti higiseks… ja enamus lapsevanemaid vist ei tulnud selle peale… Peale esimest kehalise tundi kuulsin, kuidas keegi oli kuivatanud pluusiga ja keegi alukatega… 😉

Igatahes, nüüd kannab rätikut kaasas ja vist ka pesevad. Kuigi, sel 1. klassil läheb seal garderoobis vist küll hullult palju aega…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie koolis on pesemine peale kehalist kohustuslik, ja õpetaja väidetavalt küll kontrollib ka. kuigi pojad kaebavad tihti, et \”tüdrukud üldse ei pese, jube\”.
ja nemad ikka higised peale tundi, talvel veel eriti, kui suusatamine jms. 1. klassi tüdruk isegi on peale tantsutrenni higine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja koolis esimene klass ei pese, riideid vahetavad klassis. Tegelikult õpetaja soovib,et kehalise ja tantsu riided oleksid koolis aga mina palun lapsel need alati koju tuua. Mitu korda jäejest kanda higiseid ja käkras riideid – see minu pähe ei mahu. Igal õhtul käib laps pesemas, sest kui ka pole kehalist, rabeleb vahetunnis nii, et särk seljas niiske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega nii väikeste laste puhul polegi asi higistamises. Niiviisi harjutatakse neid lihtsalt sellega, et kui kasvavad ja higistama hakkavad, siis oleks loomulik peale kehalist pesema minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma kooliajast mäletan, et pesemine oli soovituslik gümnaasiumis (lõpetasin 3 aastat tagasi), põhikooli osas oli samuti soovituslik, ning algkooli ajal ei olnud pesemisvõimalustki. Mitte keegi kunagi pesemisvõimalust ei kasutnud, kuid kehalise tunnid olid alati sätitud kas viimaseks või eelviimaseks tunniks, seega enamik inimesi pesi ennast kodus pärast tundi.

Pesemine oli kohustuslik enne ning pärast ujumistundi, kuid õpetajatel polnud lubatud kontrollida, kas seda ka tehti. Tavaliselt tähendas see seda, et trikood pandi selga tualettis, ning siis käidi du¨i alt läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4. klass, riideid vahetavad tüdrukud oma klassis, erilist higistamist ja haisu pole täheldanud. 5. klassist alates vist hakkavad riietusruumis vahetama, kus on ka pesemisvõimalus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris kindlasti ei ole vajalik ega tervislik ennast iga päev üleni pesta. Puhas lollus seda lastele õpetada. Pean tähtsaks igapäevaselt kolme kindlat piirkonda: jalad, kaenlaalused, hargivahe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks teemaalagatajat nii kõvasti miinustada? Minu arvates väga oluline probleem ju. Ja need, kes väidavad, et lapsed ei higistagi, on pehmelt öeldes veidi rumalad. Higinäärmed töötavad kõigil, ka imikutel. Asi ei ole alati niivõrd haisus, kui just õpivõimes elementarne hügieen endale sisse harjutada. Kodust peaks see alguse saama ja kool peaks jälgima, et nii ka tehakse.
Päeva jooksul saab inimene lendamatu koguse mustust, tolmu, higi ja baktereid endale külge, ka need kes väidavad, et nendega midagi ei juhtu ja klõpsutavad vaid kontoris nuppe. Lapsed rassivad kordades rohkem, nende higinäärmed töötavad topeltkoormusel. Kui ka pealtnäha pole higiplekki kaenla all või tuntavat haisu küljes, siis ei tasu arvata, et inimene üldse ei higista.
Jäle on vaadata soengus-meigitud-lõhnastatud peeneid inimesi, kellel on \”magamise\” hais küljes ja see ON tuntav.
Puhtus on inimväärikuse esimene nõue!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 12:05; 26.02 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mäletan enda kooliajast, et algklassides küll ei pestud peale keka tundi.Kusagil viiendas klassis sai see alguse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Harjumuse tekkimiseks ikka peaks pesema.
Samas esimesel aasta ehk mitte…
Eelkooliealine käib mul kergejõustikus ja tantsimas – kui ta avaldaks soovi pärast trenni ennast pesta… ma usun, et mõlema trenni treenerid kergitaks kulmu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 22:35; 27.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükski minu kolmest lapsest ei ole enne murdeiga, seega ka veel algklassides, higistanud. Ainult pea on vahel märg, nagu vette kastetud. Mingist haisu küll pole. Väikesed möllavad ju kogu aeg, igas vahetunnis. Ega nad siis kogu aeg ei pese.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Koolilaps Kas lapsed peavad peale võimlemistundi pesemas käima?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.