Esileht Pereelu ja suhted Kas lasete lapsel/lastel neid teenindada.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kas lasete lapsel/lastel neid teenindada.

Postitas:

Mehe 13-aastased kaksikvennad on igavesed laiskvorstid ja lohakad. Kõik tehku neile ette ja taha ära. Nii ka päris ei saa. Nende isa teeb kogu aeg ühele kaksikutest 10 korda päevas kakaod. Ise juba peaaegu mehemõõtu aga käitub nii abitult. Suuvärk on küll neil selline,et hoia ja keela. Siis jäetakse nõud igale poole vedelema, selle asemel,et kraanikaussi viia. Vanemad muudkui täitku nende tahtmisi ja soove ja vanemad teevadki. Minule on selline asi vastukarva. Mul omal ka laps,kes on küll veel alles beebi. Aga jah need kaksikud on ehe näide milliseks ma ei tahaks,et mu laps kasvaks. Mina küll ei laseks nii käituda lapsel,et teen talle kõik ette ja taha ära. Kui tahab midagi,tehku ise või mingu toogu ise.

+4
-21
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lapsevanem hoolitseb lapse eest, õpib laps hoolitsema iseenda eest. Kui lapsevanem käseb lapsel hoolitseda ise oma vajaduste eest siis täiskasvanuna ei oska laps enda eest seista ega hoolitseda ja langeb elu hammasrataste vahele. Mis selles imelikku on, et isa poegadele kakaod keedab? Peaks siis õlut libistama teleka ees ja lapsi ignoreerima? 13 on ju teismeline, mitte väljakujunenud isiksus. Isa on igati tubli, ja teeb kõik õigesti. Oma laste eest hoolitsemine ongi õige. Lisaks, kaksikute kasvatamine on raskem kui ühe lapsega. Vajadusi on kaks korda rohkem, ilmselt on see isa jaoks loomulik ja miks sa seda imelikult vaatad? Kuidas on su oma suhted oma isaga?

Teismelisel korrast ära suuvärk? Milline ennekuulmatus.

+9
-18
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 12:20; 19.10 14:00; 19.10 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma laste eest hoolitsemine ongi õige.

On õige küll, aga mitte nii, et võõras perekoolikas seda pealt näeb.
See ju mehega sel teemal rääkida ei julge, aga selle eest teeb teema, kus ootab, et tema meest kiruma hakataks.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 12:26; 19.10 15:16; 20.10 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oma laste eest hoolitsemine ongi õige.

On õige küll, aga mitte nii, et võõras perekoolikas seda pealt näeb.

See ju mehega sel teemal rääkida ei julge, aga selle eest teeb teema, kus ootab, et tema meest kiruma hakataks.

Ütles ju, et need tema mehe vennad. Pole ju tema mehe pojad. Ju siis käis külas ja nägi, et isa aitas oma poegi. Ise elab ka selle isa kasvatatud pojaga. Küll aru ei saa, millega rahul ei olda.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 12:20; 19.10 14:00; 19.10 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks hoolitsemine on ikkagi vanemate valik. MIngi ühe detaili peale küll ei oskaks järeldusi teha. Miks ei võiks pereliikmed üksteise eest teha midagi, millest teine kasu saab. Need kaksikud võivad õppida hoopis, et oma lapse eest tuleb hoolitseda ja tema vajadusi märgata. Märgata nii nagu nende isa neist hoolis. Vaevalt see kakao ainus on, mida laste heaks tehakse. Seda, kas lapsed on “rikutud” või mitte, seda näeb siis kui lapsed suured on. Sinu mehe venna vanemad on ka mehe vanemad? Ehk siis kas tema istub ja ootab kui teda teenindatakse või on valmis panustama pereellu. Kuna räägid mehe vendade laiskusest, mitte mehe omast, siis võiks nagu eeldada, et sinu mehe on nad kasvatanud samade meetoditega normaalseks inimeseks. Äkki õnnestub kaksikutega ka. Üks osa lapsi võtab hoolitsust kui eeskuju, mida tuleb osutada teistele siis kui neil oma pere ja lapsed on.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Inimene on just nii laisk, nagu tal olla lastakse – ja üliõpilane veel natuke laisem!” armastas üks meie õppejõud öelda põhjenduseks, miks üliõpilastega ei saa liiga leebe olla.

Eks teismelistega on sama lugu.

Teise pere elukorralduse pisiasjadesse muidugi sekkuda ei sobi – äkki neile endale meeldib nii, nagu on, isale meeldibki seda kaokaod keeta jne. Kui teemaalgataja kindlalt teab, et temale nii ei meeldiks – no ega ei peagi siis tema pere elukorraldus tulevikus nii välja nägema.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle selline liigne teenindamine üldse ei meeldi. Ma saan aru, et lapsevanem muidugi võib lapsele kakaod teha, aga siin on ka mingid piirid ja lapsevanem võikski lihtsalt mõnikord öelda, et ma praegu ei viitsi/ei saa teha kakaod, aga tee endale ise. Me tahame ju, et lastest kasvaks sellised inimesed, kes ei lase oma tulevasel partneril neid päevad läbi teenindada, vaid saavad ise teatud eluks vajalike toimingutega hakkama. Meil on lähemas ringis perekond, kus lapsed on harjunud lakkamatult vanemaid kamandama – koori mulle porgandit, pese mulle õuna jne. Vanemad täidavad soove rõõmuga,, aga kõrvalt on imelik vaadata, et 6- ja 13-aastased on nii saamatud. Alles hiljaaegu veel tükeldasid taldrikul mõlema lapse toitu, aga nüüd õnneks suurem juba ise sööb noa ja kahvliga. Väiksem ei söö, kuigi minu 3-aastanegi saab noaga pehmemate asjade lõikamisega hakkama. Õpetatud abitus.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 14:31; 21.10 14:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes see “sina” oled ka, et siin suu täis võtad teise pere vanemate ja laste kohta? Arvestamata seda, et 13a võiks osata kakaod teha küll.
Aaa, ma mäletan, sa oled majja võetud pruut ja sa oled ennegi siin piiiikalt ingunud teemal, kuidas mehe pere majas on kõik mehed “üks on loll ja teine on laisk ja mina pean üksinda rabama” lollakad ja ema peab teenindama suuri lapsi, sina elad ka seal ja sama oodatakse sinult jne. Aga eelmises teemas põhiliselt soovitati sul sealt oma pinnale kolida, kui majaomanike pereelu ei sobi, kuidas sellega ka läinud on?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aaa, ma mäletan, sa oled majja võetud pruut ja sa oled ennegi siin piiiikalt ingunud teemal, kuidas mehe pere majas on kõik mehed “üks onloll ja teine on lasik ja mina pean üksinda rabama” lollakad ja ema peab teenindama suuri lapsi, sina elad ka seal ja sama oodatakse sinult jne.

Tuleb meelde jah.
Nõudepesumasin oli neil selline teema, mis kohe välistati. Ja nõud pannakse “kraanikaussi”, kus nad müstilisel kombel ise puhtaks saavad.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 12:26; 19.10 15:16; 20.10 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No päris kõike ei saa jah ette-taha teha, aga kakao keetmine lastele pole küll nüüd hull asi. Mu ema on ka lapsepõlves mulle ette-taha mõningaid asju teinud. Peamiselt toidud ja sellised. Ja siiani olen elus ja oskan ise ka eluga hakkama saada. Küll õpivad. 15-16a võiks tõesti juba ise kakaod keeta vms. Või tehku toimetusi kõik koos. Nõude kohta, tõesti võiks ise oma järelt ära tuua. Aga kui isal villand oleks, ta ei teeks neid asju ette-taha ära. Laseks lastel ise teha Ja küll nad kunagi ise tegema hakkavad selliseid asju. Kasvavad. Lihtne. Ei ütleks, et selline asi “teenindamine” on. Kui isa teeks voodis, vahetaks riideid, vajutaks arvuti klahvi ja paneks susse jalga lastele/nende eest siis see oleks teenindamine.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teise pere kodune elu teemaalgatajasse üldse puutub?

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll ei laseks nii käituda lapsel,et teen talle kõik ette ja taha ära. Kui tahab midagi,tehku ise või mingu toogu ise.

Sina kasvatagi enda lapsi oma põhimõtete järgi ja mehe vanemad kasvatavad oma lapsi nii, nagu nende meelest õigem tundub.

Kui minu minia vinguks, et mu lapsed “igavesed laiskvorstid ja lohakad” on, siis, sry, miks sa leidsid endale elukaaslaseks minu kasvatud mehe? Parem oleks, kui sa sel juhul meie elu kommenteerima ja oma lapsele halba eeskuju näitama ei tuleks, ma tulen oma lapselast vaatama ja sinu käest laste kasvatamist õppima teie koju:)

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kodus teenindamist. Mitte keegi ei pea mitte kellegile midagi tegema. Võib ja saab teha, aga ei pea. Meil on nii, aga muidugi igaüks paneb ise oma kodureeglid paikka.
Kodus ja väljaspool kodu ei saa ropendada. Oma tunnetega peab hakkama saama. Ropendamisega ei lahenda midagi. Kooli ja kodu koostöö on ka muidugi väga tasemel. Kui koolis laps ropendab, siis peab ta oma roppuse paberile kirjutama ja see roppus saadetakse koju vanematele. Lapsevanem peab paberile oma allkirja andma ja selgituse kirjutama, kuidas ja millise ajagraafikuga ta kavatseb lapse suuvärgiga edasi tegelda. Kui lapsevanem ei tegele, siis tegeleb lapsega kool. Ühiskond võtab vastutuse enda kanda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 15:50; 19.10 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga jah need kaksikud on ehe näide milliseks ma ei tahaks,et mu laps kasvaks. Mina küll ei laseks nii käituda lapsel,et teen talle kõik ette ja taha ära. Kui tahab midagi,tehku ise või mingu toogu ise.

Kas teised peavad käima sinu sõnade mitte tegude järgi? Ise oled nii saamatuks kasvanud, et pead mehe vanemate katuse all elama ja siis tuled teisi kritiseerima? Häbi ei ole?

Ei, muidugi ei ole normaalne lapsi saamatuks kasvatada. Aga nad on 13, küll jõuavad veel. Pealegi on lisaks kakaole veel palju asju, milles nad võibolla on ägedad ja tublid.

Aga sina oled juba täiskasvanu (või mis mehest sa muidu räägid?) ja ikka veel saamatu. Ja tubli oled sa oma nina sinna toppimises, kuhu sul asja ei peaks üldse mitte olema.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 15:59; 19.10 17:13; 19.10 21:34; 20.10 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaadake naised, oma selgroog tuleb sirge hoida lõpuni välja. Oma sõnade taga tuleb seista ka siis, kui on ebameeldiv ja oma lapsed hakkavad suguküpseteks saama. Ma ei ole õel ega pahatahtlik, kuid see on elu, kus läbi sõrmede vaatamist ei saa aktsepteerida. Millal poisslapsi siis veel kasvatada kui mitte nüüd ja praegu? Veel EILE pidi mees naisele elamispinna vaatama, lapsele raha muretsema, naisele toidud valmistama, koristama, kameeloniga jalutamas käima, hoolimisest ja kätel kandmisest rääkimata. Mis täna siis juhtus!
Mure on ju täiesti reaalne, me ju ei taha, et siin oleks paari aasta pärast mingi naine kurtmas, kuidas ta peab jobust tölli teenindama ja too oskab ainult ropendada ja röhitseda.

Kuidas teemaalgataja saamatu on? Ei mõista. Tal on tänu ühisele beebile kõige suurem õigus ülalpidamist ja katust saada, seda nii endale kui ka beebile. Kakao ei ole vältimatu vajadus ja võimalik, et selles peres tuleb kakao joomine aastateks edasi lükata.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 15:50; 19.10 17:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teemaalgataja saamatu on? Ei mõista. Tal on tänu ühisele beebile kõige suurem õigus ülalpidamist ja katust saada, seda nii endale kui ka beebile. Kaakao ei ole ole vältimatu vajadus ja võimalik, et selles peres tuleb kaakao joomine aastateks edasi lükata.

Ei ole tal mingit õigust mehe vanematelt peavarju ega ülalpidamist saada. Enne lapse saamist võiks endale kodu hankida. Eriti tore on hammustada seda kätt, mis toidab, ehk siis kritiseerida mehe vanemaid, kes teda ülal peavad. Beebi ei ole mingi õigustus ise rumalalt käituda.

Üldiselt peres hoolitsetakse üksteise eest. Peres armastatakse ja toetatakse üksteist. Mingi kakaokeetmine on ainult üks näide. Kõigest muust, mis seal peres toimub, me ei tea. Teame ainult hormoonimöllus teemaalgataja halvustavat arvamust, mitte reaalsust.

Mina ei arva, et teismelised tuleks igasuguselt hoolitsuselt maha võtta, ainult siis saavad neist iseseisvad täiskasvanud. Mina vabalt hoolitsesin oma poegade eest ka siis, kui nad teismelised olid ja isegi nüüd, kui noorte eraldielavate täiskasvnautena külaa käivad. Ja nemad hoolitsesid minu eest ka. See käis meil vastastikku. Aga mingi suvaline tibi oleks võinud seda kõrvalt vaadates tõesti üllatuda, et mis mõttes ma hakkan õhtul hilja pannkooke tegema, kui teismeline küsis. Aga vahel hakaksin jah, sest tahtsin ja tundus sel hetkel hea mõte. Väga iseseisvad ja tublid ja hooliva täiskasvand kasvasid neist.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 15:59; 19.10 17:13; 19.10 21:34; 20.10 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina vahel teenindan oma lapsi, vahel mitte, sõltuvalt asjaoludest. Lapsed muidugi tahaksid teenindamist, aga küsimuse peale “Kas sa viitsiksid mulle …. teha?” võin ma vabalt vastata, et ma ei saa/viitsi praegu. Aga vabalt võin ka teha, kui aega ja viitsimist on. Kui palve kõlab põhjendatumalt, näiteks “kas sa viitsiksid mulle …. teha, mul on homme kontrolltöö ja jube palju veel õppida?”, siis viitsin suurema tõenäosusega muidugi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki loed kõigepealt oma pealkirja läbi. Küsid, kas teised lasevad lastel kedagi teenindada (ma ei tea, kes need “neid” su arust on), aga kui teema lahti tegin, siis on jutt hoopis vanematest, kes teenindavad lapsi.

Ma ütleks, et kõigepealt jõua oma lapsega beebieast kaugemale ja siis hakka targutama. See on nii tüüpiline, et värske lapsevanem on see kõige targem. Aga pole midagi, küll elu õpetab.

Ma ise teise pere osas küll sedasi sõna ei võtaks. Kust sina tead, miks see vanem lapsele 10 x päevas kakaod teeb? Võib-olla selle pärast, et tunneb, et teismelised lipsavad oma maailma, et lapsed on kaugeks jäänud, ehk selle väikese asjaga saab veel tunda end osalisena nende elus, et saab suureks kasvanud lastele veel midagi pakkuda. Ja pigem on nii, et koristamise jne teemal käib seal teismeliste kallal sama näägutamine nagu igas teises peres, ei tehta seda lihtsalt külaliste ees. Ja kui need poisid ise on ükskord vanemate tiiva alt ära, siis küll õpivad koristama, süüa tegema jne, kaob see õpitud abitus ära. Ja kasvõi see kakao, mis sul hambusse jäi, on ju täiesti tühine asi. Kui kedagi armastad ja temast hoolid, siis võib ju talle ka tassikese kakaod teha. Sinult ei võta see ju tükki küljest, kui mehe vanemad oma lastele kakaod teevad.

Ma arvan, et see, kuidas su mehe vanemad oma poegi kasvatavad, on nende valik. Su mehe üles kasvatamisega said nad ju hakkama? Ju siis saavad hakkama ka tema kaksikvendade kasvatamisega. Võid ju küsida mehe käest, et kui tema oli pubekas, kuidas vanemad temaga siis käitusid, kas oli samamoodi, et ta ei viitsinud koristada, nõusid pesta jne.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 19:00; 19.10 19:13; 21.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tal on tänu ühisele beebile kõige suurem õigus ülalpidamist ja katust saada, seda nii endale kui ka beebile. Kaakao ei ole vältimatu vajadus ja võimalik, et selles peres tuleb kaakao joomine aastateks edasi lükata.

Ega see beebi tal mehe vanematega ühine pole. Tema, mees ja beebi on ikkagi eraldi leibkond ja perekond. Kuidas mehe vanemad oma kaksikutest nooremaid poegi kasvatavad, ei puutu ju temasse. Mehe vanematelt ei ole tal küll mingit õigust katust ja ülalpidamist nõuda. Oma elamise ja olemise peavad nad ikkagi ise mehega üles ehitama.

Ma pole kindel, kas nad elavad mehega mehe vanematega koos või mitte, aga kui ei meeldi mehe vanemate perekonna sisekliima, siis võivad ju alati eraldi kolida, selle asemel et teisele perele kaela peale jääda ja siis veel neid kritiseerida.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 19:00; 19.10 19:13; 21.10 15:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nii üldiselt…kas 13 aastane võiks juba ise teha endale kakaod või on normaalne et ta selle tegemist ootab? või nt kas peab talle õunu lõikama tükkideks? või kas vanem peab hommikul tegema lapsele süüa või peaks ta ise juba seda oskama, viitsima endale teha?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 21:10; 20.10 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nii üldiselt…kas 13 aastane võiks juba ise teha endale kakaod või on normaalne et ta selle tegemist ootab? või nt kas peab talle õunu lõikama tükkideks? või kas vanem peab hommikul tegema lapsele süüa või peaks ta ise juba seda oskama, viitsima endale teha?

Ta võib seda ise osata, viitsida muidugi, kuid hoolitsev vanem hoolitseb maimukese eest kuni on aeg hakata pesast välja lendama. Minu arvamus. Kui tudeng koliks ühikasse ja ei saaks kakao keetmisega hakkama, loeksin end läbikukkunud lapsevanemaks. Kuid 13a on ikka suht laps, teda võib veel nunnutada. Eriti kuna 5a pärast ju lendavadki pesast välja.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 12:20; 19.10 14:00; 19.10 21:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib 13-aastane endale ise kakaod keeta, ise süüa teha kasvõi tervele perele. Aga see ei välista seda, et üksteise eest hoolitsetakse. Miks ei või üks pereliige tervele perele kakoad teha või puuviljavaagnat kokku panna? Loomulikult saab igaüks ise ka õunaga hakkama, aga üksteise eest hoolitsemises on niipalju soojust. Milleks sellest loobuda?

Ma mäletan siiani, kuidas me koos õega vahel reede õhtuti teise linna vanaema juurde sõitsime peale kooli. Vanaema ootas meid korraliku sooja õhtusöögiga. Vanaemal oli suur raamaturiiul, pärast sööki kerisime ennast raamatuga kerra ja nautisime. Ja mõne aja pärast läks vanaema kööki ja toimetas seal miskit. Ja tuli ja tõi meile midagi head, vahel oli see nt glasuurkohuke. Vahel hoopis apelsin, teate küll, kuidas koor lõigati sektoriteks ja apelsin ka sedasi laiali sektoritena, alt koos. Jättis mulje nagu õis. See oli lihtsalt imeline ja soe tunne, et su eest hooliseti. Ka keskkoolilapsena veel. Ja me polnud mingid lumehebekesed, oskasime apelsini ka ise puhastada, saime ka sööögitegemisega hakkama. Aga peres ikka hoolitsetakse üksteise eest.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 15:59; 19.10 17:13; 19.10 21:34; 20.10 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib 13-aastane endale ise kakaod keeta, ise süüa teha kasvõi tervele perele. Aga see ei välista seda, et üksteise eest hoolitsetakse. Miks ei või üks pereliige tervele perele kakoad teha või puuviljavaagnat kokku panna? Loomulikult saab igaüks ise ka õunaga hakkama, aga üksteise eest hoolitsemises on niipalju soojust. Milleks sellest loobuda?

Ma mäletan siiani, kuidas me koos õega vahel reede õhtuti teise linna vanaema juurde sõitsime peale kooli. Vanaema ootas meid korraliku sooja õhtusöögiga. Vanaemal oli suur raamaturiiul, pärast sööki kerisime ennast raamatuga kerra ja nautisime. Ja mõne aja pärast läks vanaema kööki ja toimetas seal miskit. Ja tuli ja tõi meile midagi head, vahel oli see nt glasuurkohuke. Vahel hoopis apelsin, teate küll, kuidas koor lõigati sektoriteks ja apelsin ka sedasi laiali sektoritena, alt koos. Jättis mulje nagu õis. See oli lihtsalt imeline ja soe tunne, et su eest hooliseti. Ka keskkoolilapsena veel. Ja me polnud mingid lumehebekesed, oskasime apelsini ka ise puhastada, saime ka sööögitegemisega hakkama. Aga peres ikka hoolitsetakse üksteise eest.

Kui saaks, paneks su kommentaarile sada plussi! Nii õiged sõnad, arvan täpselt sama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga nii üldiselt…kas 13 aastane võiks juba ise teha endale kakaod või on normaalne et ta selle tegemist ootab? või nt kas peab talle õunu lõikama tükkideks? või kas vanem peab hommikul tegema lapsele süüa või peaks ta ise juba seda oskama, viitsima endale teha?

13-aastaselt alustas mu laps õppimist alevikukooli asemel linnakoolis. Ega ta eriti ei tahtnud sinna minna, varase tõusmise pärast, aga me mehega ikka ässitasime, tal oli konkurentsi puudumise tõttu mott ikka täiesti maas kodukoolis. Ja siis ma tõusingi koos lapsega kell kuus hommikul, ja sel ajal, kui tema putru sõi (selle ma panin küll üleöö elektripotti hauduma, ei tõusnud pudru tegemiseks varem), tegin mina talle rongi peale termoskruusi kakaod kaasa. Viisin autoga jaama ära ka. (Siis keerasin natuke diivanile tukkuma, et kolmveerand tundi hiljem lüüa maast lahti kodukoolis edasi käiv noorem laps – et teile aimu anda 13-aastase hommikuplaani muutusest.)

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise ei viitsiks 13 aastasele küll mingit kakakod keeta, kui just toit valmis saanud, siis tõstan küll kogu perele taldrikule, sama teeb mees kui tema toitu valmistas.
Aga mul on väga hästi meeles, kui mõnus oli, kui vanaema, kes oli kodune, mulle keskkoolitüdrukuna võileivad valmis tegi kui ma koolist tulin. Oleksin võinud ka ise endale oma köögis võileibu valmistada ja sain ka tollal sellest suurepäraselt aru, aga läksin alati peale kooli vanaema juurde (elasime samas majas, vanananemad allkorrusel meie ülalkorrusel), sõin võileibu, jõin teed, mõnikord rääkisime koolisündmustest, mõnikord lugesin lehte ja vanaema lahendas ristsõnu või lihtsalt tukkus laua taga.
Seda kas ma oma taldriku ja tassi pärast ise ära pesin või tegi seda ka vanaema, ei mäleta. Küll mäletan seda, et meie pere nõud pidid vanemate kojutulekuks pestud olema (see oli minu ülesanne), aga tihtipeale hakkasin alles siis pesema, kui ema juba koju tuli ja sellest tuli tavaliselt pahandus. Ega ma kogu aega ka vanaema juures ei istunud, läksin millalgi ülakorrusele ja lugesin raamatut. Ühtepidi saan ema pahameelest aru, sa paned lapsele ühe ülesande ja ta ei suuda seda ka õigeaegselt täita, samas tänapäeval oleksin vist rõõmus kui laps tegemata kodutöö asemel raamatut loeks (see lõppes umbes algklasside lõpuga), mitte poleks arvutis ja meeldetuletuse peale ei teataks, et tal on mäng pooleli ja praegu ei saa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga peres ikka hoolitsetakse üksteise eest.

No seal hoolitsetakse ka, aga vist üle.

Üks laps on suureks saanud, isegi naise omale leidnud, aga muud ta ei osanud elus selle naisega ette võtta, kui temaga ups! laps teha.
Selle asemel, et enne vanemate majast omaette elama kolida. Eks selle pärast pole osanud, et talle tehti samuti kogu aeg “kakao” valmis.

Ja nüüd see naine seal muudkui käib ja kaebleb ning vorbib perekooli teemasid, kui valesti seal perekonnas ikka kõik asjad on.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.10 12:26; 19.10 15:16; 20.10 07:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ise hellitan ja nännutan ka oma lapsi, aga sageli ei pea seda ma ise ka õigeks. minu eest nii ei hoolitsetud, ega nunnutatud. tahad õuna- mine võta puu alt. käed jalad otsas, hambad ka suus. aga oma lastele pean ma ise minema aega tooma õuna, lõikama tükkideks, et nad üldse õuna sööks.
sama on hommikusöögiga. et nad üldse sööks, pean ma selle neile valmis tegema. ma ei pea paljudel hommikutel üldse ärkmagi vara. aga ometi tulen üles enne 7, et teha lastele süüa ja siis nad autoga kooli viima. Minu eest küll nii ei hoolitsetud. On see aga hoolitsemine või hoopis ärahellitamine, mõtlen vahel.
aga korduv kakao tegemine ületaks siiski minu taluvuse piiri. kakaod on tüütu teha, kui teha õiget kakaod. passi seda piima keema minemist. 10 korda päevas? valmispulbrist saab muidugi kiiremini, vaja vaid sooja piima/vett. kui mõelda aga tervislikkusele, siis kas on hea juua seda üldse nii palju. vaja panna ikka lusikatäis suhkrut selle õige kakao tassi peale. ja see valmis pulbri kakao pole ka vist mingi tervislik jook.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 21:10; 20.10 09:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, võib muidugi arutleda, et 10 tassi kakaod päevas on liigne nännutamine. Aga ma lihtsalt ei usu, et teemalgataja olukorda adekvaatselt kirjeldas. Ta nägi isa paar korda kakaod tegemas (ei pruukinud need paar kakaod samal päevalgi olla) ja karjataski, et 10 korda päevas teeb kakaod. No nagu sada aastat pole näinud vmt kujundlik väljend.

See, et pere noor minia ei suuda taluda sama pere pubekaid, on hästi tavaline reaktsioon. Perekoolis on seda päris palju kirjeldatud ja ka päriselus olen ma seda näinud. See minia ei pea isegi samas kodus elama, lihtsalt külas käies näeb mingit olukorda ning paneb kohe hooga hinnangu ära. Adumata, et needsamad vanemad on temale sobiva mehe kasvatanud, ehk siis ei kasvata ka neid nooremaid nii valesti ja halvasti. See kompromissitus kaob, kui ise pubeka east välja saab ja täiskasvanuks hakkab.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 15:59; 19.10 17:13; 19.10 21:34; 20.10 10:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul mehe vennad su kodus ise hakkaks kakaod keetma, oleks jälle häda, et võõrad sobravad su kappides. Ära sekku ja naudi parem elu. Mõttetu esimese maailma probleem. Kui sinu beebi 13 on, mõtled ja vaatad asjadele juba ise teisiti.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära hinda võõra pere elu nii lihtsalt.

Meil oli kunagi sama vaidlus sõbrannaga. Pidevalt heitis ta ette, et ma hellitan oma lapsed ära.
Jah, ma tõesti tegin lastele kuni gümnaasiumi lõpuni hommikusöögi valmis. Ja vahetasin saunaõhtul voodipesu jne jne. Samal ajal kui tema ärkas siis, kui lapsed juba koolis olid.

Nüüd aga oma lapsed ammu kodust välja kolinud. Tema omad helistavad vaevu korra 2 nädala jooksul, minu omad käivad endiselt külas, käin mina seal. Tähtpäevadel kullatakse tähelepanuga üle, kui olen külas, tehakse mulle kõik ette-taha.

Lihtsalt selline kogemus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas lasete lapsel/lastel neid teenindada.