Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas lasete oma 5-11a lapsed vaktsineerida?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 135 )

Teema: Kas lasete oma 5-11a lapsed vaktsineerida?

Postitas:
Kägu

Jah, loomulikult lasen. Olen koroonat ise põdenud (enne vaktsiine) ja ei tahaks, et keegi seda sellisel kujul peaks tegema. Ise olen praeguseks kolme doosiga vaktsineeritud ja teistel pereliikmetel kohe kukub kolmanda doosi tähtaeg. Vanema lapse vaktsineerisin kohe, kui ta 12-aastaseks sai.

+13
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sandra-nurmsalu-vaktsineerimisest-ma-ei-anna-teile-oma-lapsi-ka-mitte-ule-minu-laiba/

Olen Sandra Nurmsaluga täpselt sama meelt!

Võta üks MMS ja mine vaata kuidas Elvise kohvikul läheb, ainult siis saab elu ilusaks.

Aitäh soovituse eest!
Aga mis see MMS on?

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasen, siis on kogu pere vaktsineeritud. Elu ongi üks erineva tõenäosusega riskide vahel valikute tegemine ja minu arvutuste järgi on see risk piisavalt väike, et tasub ära. Riske kalkuleein ka ettevaatavalt, kui juhtub näiteks, et muteeruv viirus  mingi halva üllatusega hakkama saab.

+9
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

sandra-nurmsalu-vaktsineerimisest-ma-ei-anna-teile-oma-lapsi-ka-mitte-ule-minu-laiba/

Olen Sandra Nurmsaluga täpselt sama meelt!

Iidol missugune

No sa võid ju koos Evelin Võigemastiga regulaarselt õlga alla panemas käia terve perga, kui see su mõttemaailmaga paremini klapib.

+11
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lasen, siis on kogu pere vaktsineeritud. Elu ongi üks erineva tõenäosusega riskide vahel valikute tegemine ja minu arvutuste järgi on see risk piisavalt väike, et tasub ära. Riske kalkuleein ka ettevaatavalt, kui juhtub näiteks, et muteeruv viirus mingi halva üllatusega hakkama saab.

Mida sa selle viimase lausega öelda tahtsid?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks vaktsineerida lapsi vaktsiiniga, millel kahjud võivad olla suuremad kui kasud – lapsed (õnneks) põevad suhteliselt kergelt ja seetõttu pole mõistlik vaktsineerida neid uuenduslikul tehnoloogial põhineval vaktsiiniga, mis on tingliku müügiloaga ning turul olnud ainult 12 kuud. Paljud kindlasti ei mäleta seda, kui seagripilaine oli ning hakati tegema vaktsiine, mille kõrvaltoimed avaldusid alles rohkem kui poole aasta pärast ning see vaktsiin noorematele kui 20-aastastele ära keelati. Praegu on seagripi komponent gripivaktsiinides sees, aga see ei ole enam esialgne vaktsiin, mis kõrvaltoimeid põhjustas. Nii et tark ei torma. Kindlasti tuleb vaktsineerida sellisel juhul, kus põdemine on riskantsem kui võimalikud vaktsiinitüsistused. Aga laste puhul mina kiiruga välja arendatud vaktsiine küll ei usaldaks.

Praegu ei tea ju keegi, kas vaktsiinidel ka pikemaajalisi kõrvaltoimeid on, kõik usaldavad valitsusi ja teadlasi ja arste, kellel samamoodi ei ole hetkel veel kogu teavet Covid vaktsiinide kõrvalmõjude kohta.

+16
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks vaktsineerida lapsi vaktsiiniga, millel kahjud võivad olla suuremad kui kasud

Minu riskihinnangu järgi ei ole kahjud suuremad kui kasud.  Kahjusid ei arvestata mitte ainult otseste vaid ka kaudsete kahjudena. läbi ühiskonnas toimuvate protsesside lapseni jõudvate kahjudena, lisaks kalkuleeri sisse risk, et viirus muteerub lastele raskemini talutavasse vormi.

+6
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks vaktsineerida lapsi vaktsiiniga, millel kahjud võivad olla suuremad kui kasud

Minu riskihinnangu järgi ei ole kahjud suuremad kui kasud. Kahjusid ei arvestata mitte ainult otseste vaid ka kaudsete kahjudena. läbi ühiskonnas toimuvate protsesside lapseni jõudvate kahjudena, lisaks kalkuleeri sisse risk, et viirus muteerub lastele raskemini talutavasse vormi.

Ja ikka usaldad vaktsiini, mis on loodud üle-üle-eelmise Covidi tüve jaoks? Isegi gripivaktsiin on igal aastal erinevate tüvede vastu. Kui tahad, et lapsed pääseksid kooli- ja lasteaiakiusamisest, siis pole tõesti muud teed, kui teha vaktsiin oma 5-11 aastastele. Vähemalt pääsed koos perega ühiskonna avalikust hukkamõistust ning vaimsetest terviseprobleemidest, mida kogevad need pered, kes ei saa spaasse ja kohvikusse järgmisel aastal oma vaktsineerimata laste pärast.

+11
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu riskihinnangu järgi ei ole kahjud suuremad kui kasud.

Kui su laps on ülekaaluline, eeldiabeedi jm kaasuvate probleemidega, siis kindlasti. Kahju muidugi, et sina lapsevanemana ei saa sel juhul aru, et need probleemid on tingitud eluviisist, ehk siis otseselt sinust, ning laps peab kannatama.
Kui su laps on aga terve ja sportlik, siis oled sa lihtsalt rumal minu arvates.

+5
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on terved ja sportlikud lapsed (üks sai viimastel meistrikatel oma vanuseklassis teise koha) . Lasen nad vaktsineerida, sest pean vaktsiini tüsistuste võimalust imeväikeseks (kogu mu tutvusringkond on 2 või 3 doosiga vaktsineeritud, 200+ inimese hulgast ei tea ma kedagi, kellel oleks mingeid erilisi kõrvaltoimeid peale süstekoha valu, paaripäevase uimase oleku või palaviku tekkinud). Lisaks on mul totaalselt kõrini sellest isolatsioonis passimisest. Kui lapsel kontakt on koolist, ei pääse trenni ega muusikakooli. Kui kontakt muusikakoolis, ei pääse kooli jne. Küll on üks isolatsioonis ja siis teine, muudkui käi ja testi.

Mina ei tea ühtegi vaktsineeritut, kes oleks nakatunud juhukontaktist. Ainsad vaktsineeritud nakatunud, keda ma tean, on saanud selle oma vaktsineerimata kooli- või lasteaialapselt.

Mina oma laste ja iseenda heaolu aluseks võttes pean mõistlikumaks nad ära vaktsineerida.

Küll aga ei pea ma mõistlikuks vaktsiinipasse väikelastele. Sest no tõesti, lapsed põevad ise enamasti kergelt ja sundida neid vaktsineerima, et kaitsta vaktsineerimata vanureid, on absurd.

+8
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja ikka usaldad vaktsiini, mis on loodud üle-üle-eelmise Covidi tüve jaoks?

Ma tean praeguste vaktsiinide piire ja võimalusi. Seni, kuni midagi paremat pakkuda ei ole, tuleb sellega leppida. Kui tekib midagi muud, siis saab ümber otsustada. Lisaks olen ma hariduse tõttu eelisseisus, sest tean üsna hästi molekulaarsel tasandil, mida need vaktsiinid teevad ja seetõttu ei ole mul ka väga suurt hirmu nende kasutamise ees. Eks muidugi null riskiga ei ole siin elus miski.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui su laps on ülekaaluline, eeldiabeedi jm kaasuvate probleemidega, siis kindlasti. Kahju muidugi, et sina lapsevanemana ei saa sel juhul aru, et need probleemid on tingitud eluviisist, ehk siis otseselt sinust, ning laps peab kannatama. Kui su laps on aga terve ja sportlik, siis oled sa lihtsalt rumal minu arvates.

 

Rumal või mitte, usaldan oma erialase hariduse ja teadmiste baasil tehtud otsuseid. Mul on lausa mitu tervet ja sportlikku last. Taas kord, risk ei seisne ainult hetkel olemasolevas tõenäosuses raskelt põdeda.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks vaktsineerida lapsi vaktsiiniga, millel kahjud võivad olla suuremad kui kasud – lapsed (õnneks) põevad suhteliselt kergelt ja seetõttu pole mõistlik vaktsineerida neid uuenduslikul tehnoloogial põhineval vaktsiiniga, mis on tingliku müügiloaga ning turul olnud ainult 12 kuud. Paljud kindlasti ei mäleta seda, kui seagripilaine oli ning hakati tegema vaktsiine, mille kõrvaltoimed avaldusid alles rohkem kui poole aasta pärast ning see vaktsiin noorematele kui 20-aastastele ära keelati. Praegu on seagripi komponent gripivaktsiinides sees, aga see ei ole enam esialgne vaktsiin, mis kõrvaltoimeid põhjustas. Nii et tark ei torma. Kindlasti tuleb vaktsineerida sellisel juhul, kus põdemine on riskantsem kui võimalikud vaktsiinitüsistused. Aga laste puhul mina kiiruga välja arendatud vaktsiine küll ei usaldaks.

Praegu ei tea ju keegi, kas vaktsiinidel ka pikemaajalisi kõrvaltoimeid on, kõik usaldavad valitsusi ja teadlasi ja arste, kellel samamoodi ei ole hetkel veel kogu teavet Covid vaktsiinide kõrvalmõjude kohta.

Ja mida oskad sa ütelda koroona põdemise pikaajaliste mõjude kohta? Kui see õnnetu ogavalk vaktsiinina (mRNA) manustatuna põhjustab pikaajalisi kõrvaltoimeid, siis mis paneb sind arvama, et RNA viirus, mida SARS-cov2 kahtlemata on, neid ei põhjusta? Viiruse kapsiid sisaldab lisaks ogavalgu RNAle veel hulga RNAd, millelt kodeeritakse lisaks ogavalgule veel 28 muud valku. Mida kurja need 28 su kehas teha võiks ja milliseid pikaajalisi kõrvaltoimeid põhjustada? Oled sa uurinud?

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti ei lase.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna lapsed just kuu aega tagasi põdesid (kergelt: ainult nohu, mitte mingit palavikku ega köha), ei näe mõtet neid praegu vaktsineerida. Ja kui keegi hakkab vanaemast-vanaisast midagi rääkima (et käivad vanavanemate juures ja võivad neid nakatada), siis olgu täpsustatud, et laste vanaema töötab medõena ja teeb regulaarseid vahetusi ka koroonaosakonnas; sealt on suurem võimalus nakkus saada.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks vaktsineerida lapsi vaktsiiniga, millel kahjud võivad olla suuremad kui kasud – lapsed (õnneks) põevad suhteliselt kergelt ja seetõttu pole mõistlik vaktsineerida neid uuenduslikul tehnoloogial põhineval vaktsiiniga, mis on tingliku müügiloaga ning turul olnud ainult 12 kuud. Paljud kindlasti ei mäleta seda, kui seagripilaine oli ning hakati tegema vaktsiine, mille kõrvaltoimed avaldusid alles rohkem kui poole aasta pärast ning see vaktsiin noorematele kui 20-aastastele ära keelati. Praegu on seagripi komponent gripivaktsiinides sees, aga see ei ole enam esialgne vaktsiin, mis kõrvaltoimeid põhjustas. Nii et tark ei torma. Kindlasti tuleb vaktsineerida sellisel juhul, kus põdemine on riskantsem kui võimalikud vaktsiinitüsistused. Aga laste puhul mina kiiruga välja arendatud vaktsiine küll ei usaldaks.

Praegu ei tea ju keegi, kas vaktsiinidel ka pikemaajalisi kõrvaltoimeid on, kõik usaldavad valitsusi ja teadlasi ja arste, kellel samamoodi ei ole hetkel veel kogu teavet Covid vaktsiinide kõrvalmõjude kohta.

Ja mida oskad sa ütelda koroona põdemise pikaajaliste mõjude kohta? Kui see õnnetu ogavalk vaktsiinina (mRNA) manustatuna põhjustab pikaajalisi kõrvaltoimeid, siis mis paneb sind arvama, et RNA viirus, mida SARS-cov2 kahtlemata on, neid ei põhjusta? Viiruse kapsiid sisaldab lisaks ogavalgu RNAle veel hulga RNAd, millelt kodeeritakse lisaks ogavalgule veel 28 muud valku. Mida kurja need 28 su kehas teha võiks ja milliseid pikaajalisi kõrvaltoimeid põhjustada? Oled sa uurinud?

Totu, sinu jutu eelduseks on see, et kõik, kes pole vaktsineeritud, jäävad koroonasse (ei imestaks, kui väidaksid ka, et surevad ära ja puha). Mis on vale. Küll aga saavad eranditult kõik vaktsineeritud endale vaktsiini kerre. Mõistad?

+9
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Totu, sinu jutu eelduseks on see, et kõik, kes pole vaktsineeritud, jäävad koroonasse (ei imestaks, kui väidaksid ka, et surevad ära ja puha). Mis on vale. Küll aga saavad eranditult kõik vaktsineeritud endale vaktsiini kerre. Mõistad?

Koroona saab pea kõik kätte. Varem või hiljem.

+6
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägitakse, et tuulerõuged ja gripp olla ka lastel kergesti kulgevad. Mu praegu 9-aastane on omal ajal mõlemat raskelt põdenud, ei olnud siis kummagi vastu vaktsineeritud. Tuulerõuged andis edasi ka oma isale, kes neid veel raskemalt põdes. Gripi nakatumise hirmus krõbistas terve pere nakkusarsti soovitusel Tamiflud.

Ei jää ootama, et ta ka COVIDit raskelt põeks ja vaktsineerin kindlasti võimaluse tekkides ta ära.

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välistatud. Mu laps ûks neist, kellele ei hakka see haigus lihtsalt kûlge või on ûlikergelt läbipõdedes omandanud juba rakulise immuunsuse, nagu Rootsi teadlaste väitel ca 40% lastest. Olime mehega kaks nädalat kodus koroonas ja lapsel ei midagi, samuti pole kûlge hakanud peale mitut lähikontaktseks olemist. Ûleüldse on ta ka muid nakkushaiguseid põdenud ûlikergelt. Ei hakka nii head immuunsüsteemi lõpetamata ohutusuuringutega ainega solkima. Õnneks ka koolis ei survestata vähimalgi määral ja suurem osa lapsevanematest samal meelel. Huviringide õpetajadki praeguseks läbi põdenud.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, plaanin vaktsineerida.

Kõik, kes järjepidevalt korrutavad, et vaktsiinidel pole hetkel oodatud mõju, siis palun katsuge aru saada, et oodatud mõju ehk viiruse allutamine saab toimuda vaid siis kui enamus inimkonnast on vaktsineeritud ja mutatsioone enam ei teki.

Mōned inimeste väited on lihtsalt nii ajuvabad, et halb hakkab lugedes – “mingit sitta sisse lasta süstida”, “testimisjärgus” jne. Samas pole nagu kunagi olnud küsimust kui muid riikliku kava alusel olevaid vaktsiine lastele süstida lasete. Kus see erinevus on? Ma olen enam kui kindel, et 99% vastastest pole kunagi avanud ûhtegi teaduslikku artikklit ja süvenenud. Jah, neid ongi keeruline lugeda ja raske mõista, aga palun ära siis aja puhast jama suust välja.

Kui keegi täna loodab, et see jama on varsti läbi, siis selliselt see läbi ei saa. Jäämegi pendeldama uute mutatsioonide, piirangute jms kuni vaimselt inimkond päris haige on. Kahju.

Need vaktsiinid ongi testimisjärgus, ei saa aru, mis selles väites ajuvaba on. Ehk seletad, kuidas need siis sinu arust järsku testimisjärgus ei ole, kui kogu teadusmaailma jaoks on?

Ja siinsamas on ka vastus sinu küsimusele, kus peitub erinevus koroonavaktsiinide ja laste riiklikus kavas olevate vaktsiinide vahel.

Teadusartiklitest ei peaks sinusugune muidugi midagi seletama, ilmselgelt pole sa nendega kunagi kokku puutunud, ei koroona ega muul teemal.

 

 

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei torma vaktsineerima lapsi. Kui 12+ lapsed olid kenasti end vaktsineerinud, siis saadeti nad ikka distantsõppele. Samal ajal, kui meelelahutus töötas sajaga. 5-11 peaks teoreetiliselt ka kõige kergemini põdema. Ootaks veel natuke, kui mingi tõhusam vaktsiin tuleks. Ise vaksineeritud.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ei näe mõtet. Laps põdes selle läbi, ainult üks päev palaviku ja nohu, köha-noraviirus oli tal hullem.

Ma ei näe sellest kasu, sest 99% lastest põevad seda kergelt ning see vaktsiin ei kaitse levitamise eest ja raske haigus tabab lapsi väga väikse tõenäosusega. Ja kas tõesti mõni vanem kavatseb iga 6kuu tagant lastele seda süstida, südamepõletiku risk järjest iga süstiga ainult tõuseb. Soome õppis oma vigades juba seagripivaktsiiniga, sellepärast nad lähenevadgi nii . Inglismaal üldse soovitatakse 1 süsti. Päris ausalt, ma ei usada enam Eesti komisjoni otsuseid, see ammu ei lähtu enam tervise seisukohalt. Läbi põdenud või anitkehadega laspsed tuleks ammuilma rahule jätta..

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi ei lase vaktsineerida. Isegi kui ei pääse kohvikusse või spaasse. Kui ei pääse kooli, jätan rahulikult koduõppele. Sest sellises ühiskonnas elades pole haridusel enam mingit tähtsust.

Hakkad oma tupsununnukesi ise kodus õpetama?

Jah, kas sulle käiks see üle jõu? Sorry, aga siis sa ei oleks pidanud paljunema.

Sinu käest saavad su lapsed kindlasti hea hariduse ja neist kasvavad täisväärtuslikud ühiskonna liikmed. ????

Aga miks nad ei peaks saama? Kas sa ei ole suuteline algkooli, põhikooli või vajadusel ka keskkooli programmi omandama ja edasi andma? Pean kordama, et sel juhul ei peaks sa ka paljunema. Milleks selliseid lolle ja saamatuid juurde toota?

Asi pole programmi omandamises vaid ajas. Kas sul on tõesti nii palju vaba aega, et oma laste kooliprogramm omandada ja siis pühendunult ka teadmised edasi anda? Mina tunnistan, et pärast tööpäeva mul selleks aega ega energiat ei ole. Võibolla ühe lapsega veel jaksaks, aga kui kooliealisi on 3, siis ei jaksaks ma nende õpetamisega tegeleda isegi siis, kui ma tööl ei käiks. Ega koolides pole asjata aineõpetajad, sest üks inimene ei suudaks kõiki aineid piisava professionaalsusega õpetada. Aga ainult vaktsiinivastasel võib olla enda minapilt selline, et ta on targem kui arstid ja õpetajad kokku.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole programmi omandamises vaid ajas. Kas sul on tõesti nii palju vaba aega, et oma laste kooliprogramm omandada ja siis pühendunult ka teadmised edasi anda?

Me kõik oleme selle kooliprogrammi juba omandanud.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asi pole programmi omandamises vaid ajas. Kas sul on tõesti nii palju vaba aega, et oma laste kooliprogramm omandada ja siis pühendunult ka teadmised edasi anda?

Me kõik oleme selle kooliprogrammi juba omandanud.

Ma läksin kooli  üle 35 aasta tagasi. Tõesti ei ole enam iga teoreem, valem, reegel ja fakt meeles. Laste õpikuid ja töövihikuid sirvides ning neid koolitöödes aidates ju näen, et paljugi on muutunud nii õppimise sisus ja õpetamise metoodikas, rääkimata sellest, et mõnedes ainetes on sisu tänu riigikorra muutumisega ikka kardinaalselt teine.

Ma olen aru saanud jah, et perekoolikatel ei unune midagi ja nad on täitsa lõdvalt võimelised oma 10. klassi lapsi kodus õpetama täiskohaga töö ja teiste pereliikmete ning kohustuste kõrvalt. Mina ei ole, sest ma olen täiest tavaline inimene. Paljugi läheb meelest, paljugi vastu ei tundnud enda kooli ajal sügavuti huvi ja puudub ja huvi pedagoogika ning õpetamise vastu.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ei näe mõtet. Laps põdes selle läbi, ainult üks päev palaviku ja nohu, köha-noraviirus oli tal hullem.

Ma ei näe sellest kasu, sest 99% lastest põevad seda kergelt ning see vaktsiin ei kaitse levitamise eest ja raske haigus tabab lapsi väga väikse tõenäosusega. Ja kas tõesti mõni vanem kavatseb iga 6kuu tagant lastele seda süstida, südamepõletiku risk järjest iga süstiga ainult tõuseb. Soome õppis oma vigades juba seagripivaktsiiniga, sellepärast nad lähenevadgi nii . Inglismaal üldse soovitatakse 1 süsti. Päris ausalt, ma ei usada enam Eesti komisjoni otsuseid, see ammu ei lähtu enam tervise seisukohalt. Läbi põdenud või anitkehadega laspsed tuleks ammuilma rahule jätta..

Kes kaitseb lastekodude lapsi selle süstimismaania eest? Mida sellest arvab lastekaitse?

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, plaanin vaktsineerida.

Kõik, kes järjepidevalt korrutavad, et vaktsiinidel pole hetkel oodatud mõju, siis palun katsuge aru saada, et oodatud mõju ehk viiruse allutamine saab toimuda vaid siis kui enamus inimkonnast on vaktsineeritud ja mutatsioone enam ei teki.

Mōned inimeste väited on lihtsalt nii ajuvabad, et halb hakkab lugedes – “mingit sitta sisse lasta süstida”, “testimisjärgus” jne. Samas pole nagu kunagi olnud küsimust kui muid riikliku kava alusel olevaid vaktsiine lastele süstida lasete. Kus see erinevus on? Ma olen enam kui kindel, et 99% vastastest pole kunagi avanud ûhtegi teaduslikku artikklit ja süvenenud. Jah, neid ongi keeruline lugeda ja raske mõista, aga palun ära siis aja puhast jama suust välja.

Kui keegi täna loodab, et see jama on varsti läbi, siis selliselt see läbi ei saa. Jäämegi pendeldama uute mutatsioonide, piirangute jms kuni vaimselt inimkond päris haige on. Kahju.

Need vaktsiinid ongi testimisjärgus, ei saa aru, mis selles väites ajuvaba on. Ehk seletad, kuidas need siis sinu arust järsku testimisjärgus ei ole, kui kogu teadusmaailma jaoks on?

Ja siinsamas on ka vastus sinu küsimusele, kus peitub erinevus koroonavaktsiinide ja laste riiklikus kavas olevate vaktsiinide vahel.

Teadusartiklitest ei peaks sinusugune muidugi midagi seletama, ilmselgelt pole sa nendega kunagi kokku puutunud, ei koroona ega muul teemal.

Noh, see viimane lause pani nüüd küll kõik paika, kust sina oma teadmised võtad! ????

Aga nii muuseas mainin juurde, et tänaseks (teostatud vaktsiinide arv) ja tuginedes justnimelt uuringutele, peaks päris selge olema antud vaktsiini vs haiguse mõju ja riskid. PS! Teadus ei väida kunagi midagi 100%. Mm, ja 1 asi veel – tuberkuloosi vaktsiin muide lasti käiku ilma igasuguste kliiniliste uuringuteta. Ometi on kõik vaktsiinivastased selle ilusti saanud ja endiselt elus.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimiste arv ei näita kõiki kõrvalmõjusid, oluline on ka ajafaktor. Seagripi vaktsiinist tekkinud narkolepsiajuhud ilmnesid alles poolteist aastat hiljem. Elementaarne oleks oodata ära ohutusuuringute lõpp, see on 2023. aasta jaanuar.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaktsineerimiste arv ei näita kõiki kõrvalmõjusid, oluline on ka ajafaktor. Seagripi vaktsiinist tekkinud narkolepsiajuhud ilmnesid alles poolteist aastat hiljem. Elementaarne oleks oodata ära ohutusuuringute lõpp, see on 2023. aasta jaanuar.

Perekoolika “ohutusuuring” lõppeb sellega, kui süstikoht enam valus ei ole.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks teatava riskiga arvestavad kõik, kes misiganes ravimeid kasutavad. Ega see, et ohutusuuringute lõpp on välja reklaamitud 2023 ei tähenda, et hiljem teisi näitajaid uurides ei või hoopis kolmandaid ohtusid välja tulla. Ravimite uuringud on lõppematu protsess. Järjest tuleb näiteks uuringuid paratsetamooli ohutuse kohta, tuleb välja ikka veel täiesti uusi teadmiseid. See on lõputu protsess. Küll aga saab mingil hetkel öelda, et risk on praeguste teadmiste juures juba kaalutletult väike. Ega muidu ravimiamet seda vaktsiini poleks müüki lubanud. Rasestumisvastaste vahendite puhul ollakse üsna rahul palju suurema riskipotentsiaaliga, kuigi seksimine lõbu eesmärgil ei ole ju üldse eluks vajalik tegevus. Meditsiinivähene ja vaktsiinivaba ühiskond ei olnud ju väga ammu. Minu vanaema, kes sel aastal koroonasse suri, mäletas veel seda aega, kus inimesi suri tänapäeva mõistes nagu kärbseid, temagi mattis oma lapse, minu mehe suguvõsas maeti üks laps teise järel.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 135 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Kas lasete oma 5-11a lapsed vaktsineerida?