Esileht Koolilaps Kas lasete oma poegadele HPV vaktsiini teha?

Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )

Teema: Kas lasete oma poegadele HPV vaktsiini teha?

Postitas:

Mind saadeti HPV tekitatud muutuste tõttu konisatsioonile, siiani on õnneks kõik hästi. Kui mina, või partner, kes mulle viiruse andis, oleks olnud vaktsineeritud, oleks see olemata jäänud.

Seetõttu, kui vahepeal tõendatud teaduslik info ei muutu vaktsiini kahjuks, lasen oma poja (ja tulevikus teisedki lapsed) vaktsineerida.

HPV tüvesid on tõepoolest üle saja, ent vähki nad kõik ei tekita (hetkel ca 14 kindlat leitud tüve). Sealjuures, tüved 16 ja 18 koos on 70% emakakaelavähi juhtumite tekitajatest (need ja osad teisedki tüved on vaktsineerimiseks saadaval)

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niipalju kui ma aru saan, ei kaitse see vaktsiin kogu elu. Ja kuna suuremal osal juhtudest noore inimese organism tõrjub ise välja selle HPV viiruse, siis noorena tehtud vaktsiinist justkui polegi kasu midagi. Seks ajaks, kui HPV ohtlikuks muutub (immuunsus hakkab langema ca 40-selt) on selle vaktsiini mõju ammu kadunud ja mis mõte sel siis üldse oli?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Niipalju kui ma aru saan, ei kaitse see vaktsiin kogu elu. Ja kuna suuremal osal juhtudest noore inimese organism tõrjub ise välja selle HPV viiruse, siis noorena tehtud vaktsiinist justkui polegi kasu midagi. Seks ajaks, kui HPV ohtlikuks muutub (immuunsus hakkab langema ca 40-selt) on selle vaktsiini mõju ammu kadunud ja mis mõte sel siis üldse oli?

No mõte võib olla selles, et just noorena on inimesel rohkem partnereid. 40ndates on paljud siiski juba abielus ja kui inimesed on monogaamses suhtes ja neil HPV-d pole, siis ei ole nakatumine enam ka aktuaalne.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.10 09:07; 01.10 09:19; 01.10 14:12; 01.10 19:59; 09.10 16:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasen ka oma poja vaktsineerida, peamiselt seetõttu, et suuseks on muutunud järjest tavapärasemaks ja sealt ka kasvab suu-keele-kõripiirkonna vähkide esinemissagedus. Ühe uuringu järgi on neid juba isegi rohkem kui emakakaelavähki. Ja suuseksi sa läbi kilekoti ei tee, kondoom siin meest ei aita.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niipalju kui ma aru saan, ei kaitse see vaktsiin kogu elu. Ja kuna suuremal osal juhtudest noore inimese organism tõrjub ise välja selle HPV viiruse, siis noorena tehtud vaktsiinist justkui polegi kasu midagi. Seks ajaks, kui HPV ohtlikuks muutub (immuunsus hakkab langema ca 40-selt) on selle vaktsiini mõju ammu kadunud ja mis mõte sel siis üldse oli?

No mõte võib olla selles, et just noorena on inimesel rohkem partnereid. 40ndates on paljud siiski juba abielus ja kui inimesed on monogaamses suhtes ja neil HPV-d pole, siis ei ole nakatumine enam ka aktuaalne.

40 aasta ringis tulevad abielulahutused või armukesepidamised ja seega võib mõne neljakümnese suguelu olla partneriterohkemgi kahekümneaastase omast.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.10 13:56; 02.10 22:18; 17.10 09:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen 8 a tütre ema. ei tee seda vaktsiini mitte mingil juhul, võimalikud kõrvaltoimed on piisavalt jubedad.

kui täisikka jõuab, siis ise otsustab kas teeb või ei.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te õpite lõpuks ära, et HPV vastu kondoom ei aita? See levib ka nahalt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 31 kuni 37 (kokku 37 )


Esileht Koolilaps Kas lasete oma poegadele HPV vaktsiini teha?