Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kas last on võimalik nn suureks süüa?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: kas last on võimalik nn suureks süüa?

Postitas:
Kägu

mul mure sellega, et kaalu juures praegusega u 12 kg ja ämmaka meelest seda väga palju. palju teil juurde on tulnud selle ajaga? samuti räägib arst pidevalt, et ma söön nii oma lapse suureks ja peaksin mõtlema sellele. kas selline asi on võimalik, et siis enda suur kaalutõus teeb lapse ka suureks?
aitäh, kes viitsivad vastata

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: kas last on võimalik nn suureks süüa?

Last ei ole võimalik suureks süüa- sina oma söömisega võid mõjutada pisikese kaalu ca 300g vaid!
Mina võtsin rasedusega juurde ca 30 kg- laps oli vaid 3150g:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küll sellesse ei usu. Olen juurde võtnud 19kg, kuid arst ja ämmakas arvavad, et lapse kaaluks umbes sama palju kui esimesel (esimene oli siis 2900). Mul epk 32 ja ümbermõõt 97cm.

Ja esimese rasedusega võtsin juurde 15kg.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu ema võttis mind oodates juurde 8kg, kusjuures ta oli suht kribal ise. Mina kaalusin sündides 4.5kg. Väga paljudel, kes võtavad juurde 25-30kg on lapsed hoopis 2.5-3kg.

Lisaks sellele pole 12kg juurde 31n üldse nii palju. Ainus halb asi suure kaalutõusu juures on see, et võibolla ei ole lihtne pärast maha saada. Aga see jällegi ei sõltu kaalutõusust nii väga – mõni on 10kg maha saamisega väga hädas, teisel läheb 30kg iseenesest.

Seda ka, et rasedate kaalumine pole üldse mingi universaalne emadushoolduse osa. Mõnes riigis ei kaaluta rasedaid üldse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mul mure sellega, et kaalu juures praegusega u 12 kg ja ämmaka meelest seda väga palju. palju teil juurde on tulnud selle ajaga? samuti räägib arst pidevalt, et ma söön nii oma lapse suureks ja peaksin mõtlema sellele. kas selline asi on võimalik, et siis enda suur kaalutõus teeb lapse ka suureks?
aitäh, kes viitsivad vastata[/tsitaat]

Mina olin selleks ajaks võtnud juurde 14 kg. Arst samuti igakord kirus, et miks nii palju…

Praegu, nädal enne sünnitust on 17 kg. Ausalt öeldes loodan, et ei ole niivõrd suur laps, aga täpsemini saan peale sünnitust vastata 😉

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esimese lapsega võtsin juurde 8kg, laps üle 4kg, teisega 10kg, laps 3,9kg.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kaz83

Mul praegu 28 nädalat ja 10kg juures. Käin eraämmaka juures ja tema meelest ei ole midagi ülearust. Kaasajal hirmutatakse ka rasedaid liigselt nende kilodega, lisab vaid stressi ja süümekaid iga ampsu pärast…
Muidugi ON võimalik laps suureks süüa, kui tarbid valget jahu ja suhkrut sisaldavaid(saiakesed, maiustused) tooteid liiga palju ning siis veel kilodes puuvilju(eriti viinamarjad). Sel juhul tekib lapsele liigne paks rasvakiht naha alla ja ka võimalikud tervisehäired.
Kui ikka tead, et sööd normaalselt ja kõik uuringud normis olnud, siis ma ei võtaks seda arsti noomimist südamesse 🙂
Esimese rasedusega võtsin üle 25kg juurde, lõpus veel ka paistetus aga sain küll normkaalu tagasi paari kuuga.

0
0
Please wait...

Postitas:
plurrr

Asi on raseda enda terviseses ju ometi!
Normaalne kaaluiive on 10-15 kg. Ühes kuus mitte rohkem kui 2,5 kg.

See, kui võtad lühikese ajaga (rasedusega) väga palju juurde, koormab sinu enda organismi – tohutu järsk koormusetõus kõigile sinu organitele. Probleemid kõvasti raseduse ajal juurde võtmisest ei pruugi avalduda raseduse enda ajal, vaid ka pärast lapse sündi.

Jõudu ja jaksu!
Ja ujuge, jalutage, käige treeningutes!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]plurrr kirjutas:[/small]
[tsitaat]Asi on raseda enda terviseses ju ometi!

See, kui võtad lühikese ajaga (rasedusega) väga palju juurde, koormab sinu enda organismi – tohutu järsk koormusetõus kõigile sinu organitele. Probleemid kõvasti raseduse ajal juurde võtmisest ei pruugi avalduda raseduse enda ajal, vaid ka pärast lapse sündi.

Jõudu ja jaksu!
Ja ujuge, jalutage, käige treeningutes![/tsitaat]

ah tead – ma eelmine rasedus (esimene laps) käisin ainult tööl. ülejäänud aja lihtsa sõin, magasin, lugesin ja vahtisin telekat. juurde võtsin ca 14 kilo.
praegu teine rasedus – käin tööl (tunduvalt intensiivsemalt), koolis, tegelen lapsega, mitu korda nädalas trennis ja kaalu on mitu kuud neli kilo juurde tulnud. praegu sarnaselt teemaalgatajale 31 nädal aga juures lausa 15 kilo. veresuhkur korras ja ämmakas õnneks ei vingu ka. aga ma olen ka väga pikk. ja käin suht ümber raseduseelsete teksastega (ainult värvli olen ära vahetanud) ja riietega.
kui ma arvutan oma päevase kaloraazi siis kuidagi ei ole võimalik sealt füüsika- ja bioloogiareeglite järgi 4 kilo juurde tekkida aga vot tuleb. ei saa vesi ka olla sest turseid pole.
sõbranna sai järjest kolm last – igaühega võttsi pea 25 kilo juurde (ja ta kohe kindlasti ei söönud palju. nüüd on peenem kui enne lapsi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Shira

Minu meelest on ka suisa kriminaalne riidlema kukkuda, kui kaalu rohkem juurde tulnud. See on üldiselt asi, mida ei anna kontrollida.
Ma olen kogu aeg olnud väga mitmekesise toidu sööja. Magusat ei ole kunagi väga armastanud. Muidugi on mul oma kiusatused, aga pidevalt ei saa neile järgi anda.
Esimese lapsega mäletan, et ühel kuul tuli juurde 6kg. See oli kuskil natuke enne 30.nädalat vist. Olin arvel dr ¦oisi juures (siis Pelgus) ja tema ämmaemand seal ka ohkis pool visiiti, et nii palju, kuni ¦ois tal viisakalt, aga konkreetselt suu kinni pani. Kokku tuli juurde 36ndl jooksul 20kg ringis. Kolm nädalat pärast sünnitust oli see kõik kadunud ja mõni kilo peale ka. Olin lõpuks lihtsalt nii vett täis ja turses toksikoosi pärast. Laps kaalus 2847gr.
Teise lapsega hakkasin kohe raseduse algusest juurde võtma (esimesega läks algul oksendamise pärast maha). Kuu maksimumiks jäi kord 5kg vist, aga kokku tuli taas 20kg ümber. Lõpus samamoodi – tursed ja järsemad kaalutõusud. Laps kaalus 2309gr ja vot need kilod ei kadunud kohe kuidagi. umbes 7-8kg jäi.
Nüüd kolmas laps. 25.ndl on kaalu juures 1kg (algkaalule lisaks). Algul võtsin alla, aga mitte oluliselt. Igatahes samaks ajaks nii vähe pole ma kunagi juurde võtnud. Kuidas edasi hakkab minema, ei oska arvata. Eks näis.

0
0
Please wait...

Postitas:
plurrr

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]plurrr kirjutas:[/small]

ah tead – ma eelmine rasedus (esimene laps) käisin ainult tööl. ülejäänud aja lihtsa sõin, magasin, lugesin ja vahtisin telekat. juurde võtsin ca 14 kilo.
praegu teine rasedus – käin tööl (tunduvalt intensiivsemalt), koolis, tegelen lapsega, mitu korda nädalas trennis ja kaalu on mitu kuud neli kilo juurde tulnud. praegu sarnaselt teemaalgatajale 31 nädal aga juures lausa 15 kilo. veresuhkur korras ja ämmakas õnneks ei vingu ka. aga ma olen ka väga pikk. ja käin suht ümber raseduseelsete teksastega (ainult värvli olen ära vahetanud) ja riietega.
kui ma arvutan oma päevase kaloraazi siis kuidagi ei ole võimalik sealt füüsika- ja bioloogiareeglite järgi 4 kilo juurde tekkida aga vot tuleb. ei saa vesi ka olla sest turseid pole.
sõbranna sai järjest kolm last – igaühega võttsi pea 25 kilo juurde (ja ta kohe kindlasti ei söönud palju. nüüd on peenem kui enne lapsi.

[/tsitaat]

Ega ma ei pidanudki silmas, et käige trennis ja liikuge, siis ei tule nii palju kaalu juurde.

Mis ma öelda tahtsin, et tervisele kasuks selline 25-30 kg juurdetulek ei ole.

Auto hakkab kohe \”turtsuma\” kehva kvaliteediga bensiini peale või ütlevad teatud osad üldse üles. Inimesega kahjuks või õnneks nii lihtne ei ole – suur ülekaal või vale toitumine (nii raseduse ajal kui muidu), võivad alles hiljem märku anda.

Liikuge ja käige trennis oli lihtsalt muu hulgas soovitusena – ei saa öelda, et eestlased üleliia enese eest hoolitsev rahvas oleks – seda nii raseduse ajal, kui muidu.

0
0
Please wait...

Postitas:
Shira

plurrile
Mina ei oska kohe midagi arvata selle liikumise kohta. See esimene kord, kui ma võtsin 20kg juurde, millest enamus lõpus tuli, käisin aktiivselt ülikoolis. Jalutasin palju, käisin vesivõimlemises ja üldse olin väga aktiivne.
Teise kõrvalt polnud enam nii palju küll aega, kuigi jalutamas käisin ikka väiksema lapsega ja tööl sai ka parajalt käia.
Seekord, kui kaalu visalt lisandub, olen pidanud aga tervise pärast palju puhkama. Ma ei mäleta oma elust perioodi, kus ma oleks nii palju aega jätnud magamiseks ja jalad kõrgemal istumiseks. ma muidu selline hüperaktiivne ja pean kogu aeg midagi toimetama. Käin küll trennis, aga treenerina ja ise pingutada ei saa. Kõndimiseks on vahemaad suhteliselt lühikesed. Ujumas käin vahel, aga no tõsist trenni ei tee ma seal ka.
Seega ei oska ma ikkagi välja mõelda, mis paneb vahel kaalu nii hirmsasti kerkima ja teinekord nii visalt lisanduma. Isegi jõulude-aastavahetuse perioodil lisandus mulle 4 nädalaga vaid 100grammi. Kusjuures kõht on ikka päris suur.
Väidetavalt pidi kaalu saama kontrolli all hoida korralikult magamisega ka. Kui pidevalt öösiti üleval istuda, on ka keha segaduses ja organism talletab rohkem kui tavaliseks elutegevuseks vaja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Nuff-nuff

30 nädal ja kaalu juures ca 12kg
Viimane kord ämmakas vaikselt ütles, et noh kaalu ikka tuleb. Vastasin et tuleb jah. Aga üldiselt pole suurt numbrit teinud.
Esimeste lastega ka juurde tulnud stabiilselt ca20kg ning laste sünnikaal 4500g Nüüd tehti GTT ka, kõik oli ülimalt normis.
Kusjuures selle rasedusega liigun hulka vähem, sest kõht kisub kiiresti toonusesse. Esimestega jalutasin rohkem jne

0
0
Please wait...

Postitas:
Salukas

Vastupidiselt neile, kes siin saavad liigse kaalu pärast mööda päid ja jalgu, saan mina, et ei ole juurde võtnud. Minu algkaal oli 50 kg ja nüüdseks on see umbes 54 kg. Juba räägiti, et mul loode irdub jne- ühesõnaga ei saa süüa ja hapniku. UH-s selgus õnneks, et loote suurus vastab raseduse suurusele. Aga ma olin peale seda ikka päris kuri ja vandusin endale, et järgmise rasedusega ma sinna arstile enam ei lähe. Võimalusel lähen erakale ja saan olla nagu öeldud rõõsa rase, mitte muretsev ja närviline ema :S. Ja muretsejatele võin öelda, et minu ämm oli 30ndaks nädalaks juurde võtnud 30 kg. Nüüd viis aastat peale sünnitust on nagu piitsavars:). Nii et ärge stressake kehakaaluga pärast. Kellel tuleb sellel tuleb ja kellel ei tule, no siis ei tule :).

Päikest kõigile 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
nikinaki

32.nädalat täis ja 13 kilo juures (ehk isegi 14 nüüd juba). Arst ei ole midagi öelnud…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Häbi lugeda , et ma nii loll. Ähvardasin arsti ,et söön end ja last SUUREKS, siis peab keisrit tegema. paistab ,et see ikka väga raske 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]plurrr kirjutas:[/small]
[tsitaat]Asi on raseda enda terviseses ju ometi!
[/tsitaat]

Ma võtsin peale jõule ja aastavahetust juurde 3,5kg ja ämmakas ei öelnud midagi pahasti, muigas vaid ja rahustas mind, et pühad olid ju. Kuigi ma pühade ajal ei õginud.
Kui 39+ käisin, olin 0,5kg hoopis alla võtnud. Kuigi pole rohkem liikunud ega vähem söönud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Esimese lapsega võtsin juurde +25kg, laps sündides 3375g. Teise lapsega võtsin juurde ~10kg, laps sündides 4125g.

0
0
Please wait...

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine kas last on võimalik nn suureks süüa?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.