Esileht Pereelu ja suhted Kas last saab isaga kohtumisele sundida?

Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )

Teema: Kas last saab isaga kohtumisele sundida?

Postitas:
Anonymous

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan et selle lapse ema on juba väga räiget propagandat lapsele teinud isa vastu. Kui ema takistab isa ja lapse kohtumisi, siis selle eest on ette nähtud trahv 2000 eurot ühe korra eest ja antud juhul oleks alust see välja mõista. [/tsitaat]

kallis inimene, mine ja ütle seda 8-aastasele lapsele, kelle jaoks on see nn isa võõras mees ja mingi kohtutädi otsuse pärast ta PEAB nt iga teise nädalavahetuse selle VÕÕRA mehega veetma!! kui see mees oleks vahva ja tore mees, siis ei teeks laps sellest probleemi, aga järelikult siis ikka ei ole! öeldakse, et sõpru saab valida, sugulasi mitte, aga miks peab üks laps sunniviisileslt suhtlema mehega, kes kogu tema senise elu ei ole temast hoolinud???? ütle, miks? selle pärast, et see mees on geneetiliselt tema ISA??

siin on palju teemasid olnud, kus täiskasvanud inimesed räägivad, et isa on neid lapsena maha jätnud ja siis kunagi välja ujunud ja tahtnud hakata isa mängima. täiskasvanud inimene tohib sellise ‘ISA’ kuu peale saata, aga väike inimene on sunnitud sellisega suhtlema? MIKS KÜLL????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 12:14; 21.07 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võta vabalt. las isa tuleb lastekaitsega ukse taha kui tahab ja veendub ise kõiges.

kui laps ei taha, ei tohi teda sundida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan et selle lapse ema on juba väga räiget propagandat lapsele teinud isa vastu. Kui ema takistab isa ja lapse kohtumisi, siis selle eest on ette nähtud trahv 2000 eurot ühe korra eest ja antud juhul oleks alust see välja mõista. [/tsitaat]

Kust sa seda võtad? Minu ema ei teinud mulle vähimatki propagandat, aga selle võõra mehega ma ometi kohtuda ei tahtnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 12:04; 21.07 16:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen püsti hädas, kuna kohus määranud lapse isale kohtumisajad kuid laps ei taha kuidagi minna.
Lapse isa on paras kiusupunn ka ning käib aina lastekaitses ja kus iganes kaeblemas, et ma ei näita talle last. Nad pole palju-palju aastaid teineteist näinud (kuna isa ei ole kuni seniajani lapse vastu huvi tundnud ja elas pikalt üldse välismaal), nüüd siis korraga nõuab kohtumisi, aga laps (8-aastane tütar) muutub juba paljast mõttest, et peab isaga kohtuma, hüsteeriliseks.
Mis ma nüüd siis tegema pean, ka ma pean lähtuma lapse soovidest või kohtumäärusest? Kas ma pean lapse mingite ähvarduste või meelitustega kohale vedama? Ega laps loll ei ole, ma ei tea, mida teha.
[/tsitaat]

Leia kiiremas korras lastepsühholoog, kelle juurde laps viia. Tema on ainus inimene, kes saab kohtuvaidluses anda professionaalse ja erapooletu hinnangu su lapse emotsionaalsele seisundile ja selle põhjustele.
Täiesti ebanormaalne on, kui last sunnitakse kohtuma tema jaoks võõra inimesega.

NB! lastekaitsetöötajaga suhelda soovitan kirjalikult. Emotsioonid tuleb välja lülitada ja esitada oma seisukohad kirjalikult ja kiretult. Kui ema saab selles süsteemis külge hüsteeriku ja emotsionaalselt tasakaalutu sildi, siis sellest vabanemine on pea võimatu.
Pisaraist nõretavad mehed on kahjuks selles süsteemis eelisseisundis, nii kurb kui see ka pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 17:32; 21.07 17:54; 21.07 17:59; 21.07 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ema ahastus on tingitud täpselt sellest, et ta peab kohtuotuse alusel last jagama isaga.

Mis te tõesti arvate, et ema ei ole varem keelanud isaga kohtumist? Selline asi on juhtunud, ja isa on selle suutnud ära tõestada!

Õige, laps ei ole ema omand. Lisakas kohustustele on isal ka õigused.
Tubli isa, kes oma õiguste eest suutis seista ja võidelda!
[/tsitaat]
Issike oli ju aastaid välismaal, kuda see ema tal kohtumist keelas, kui isa ise minema tõmbas ja lapse vastu mingit huvi ei tundnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja olen.
Lastekaitseametnik, kes meile sattunud on, on ilmselgelt pealiskaudne, sest lähtub ainult kohtumäärusest ning isa ilusast ning kurvast jutust. Kohtumäärus on tehtud esialgse õiguskaitse korras ja seda ilma, et keegi oleks lapsega suhtelnud (ei lastekaitse, ei kohus). Tänapäeval on ju nii, et kui isal ühel päeval tuju tuleb kohtus suhtluskorda nõuda, siis seda ta ka saab ning mitte keegi ei arvesta sellega, et isa on 8 aastat kadunud olnud kriminaal. Konkreetsel mehel on muide veel lapsi erinevate naistega ja mitte ühestki lapsest pole see mees kunagi hoolinud (tegelenud, toetanud jne). See mees on kasutanud ühte oma last kattevarjuna narkootikumide transportimisel Soome jne, mis näitab selgelt, et mehe jaoks on lapsed olemas ainult vastavalt tema vajadustele.
See, et ta elatist pole maksnud, pole ilmselt kellelegi mingi üllatus, kuid see ei olegi üldse määrav. Määrav on see, et laps ise soovi seda inimest oma ellu. Ja minu laps ei ole ainuke, tean, et ka tema teised lapsed ei soovi temaga suhelda.[/tsitaat]

Miks sa kohtus suud ei avanud? Kriminaal narkar jne.
Sinu loos esineb palju vastuolulisi seiku!
Sinu suhtumine on ühepoolne, ja kannad oma suhtumist edasi lapse õlgadele.

Võrdõiguslik suhtumine on tõepoolest Eestisse linnutiivul kandumas. Varem käis kõik ema sõrmenipsu pidi, nüüdseks on seadustesse sisse viidud muudatus, kus kohtumist keelav vanem saab rahatrahvi. Üha enam sünnib kohtulahendeid, kus teine lapsevanem ei ole ainult elatise maskja, vaid hooldusõigus jagatakse võrdselt. Ühine 18 a. vastutus.

Nii nagu emal on 18 a. õigus nõuda elatist, samuti on isal õigus nõuda lasega kohtumist. Mis teie arvates isa on mingi rahakott, kes 18 a. järelmaksu maksab? ilma õigusteta! Mida kõike ühe naise hing ei ihka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 21:38; 20.07 22:15; 20.07 23:17; 20.07 23:55; 21.07 00:30; 21.07 17:50; 21.07 17:56; 21.07 17:59; 21.07 19:13; 21.07 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Leia kiiremas korras lastepsühholoog, kelle juurde laps viia. Tema on ainus inimene, kes saab kohtuvaidluses anda professionaalse ja erapooletu hinnangu su lapse emotsionaalsele seisundile ja selle põhjustele.
Täiesti ebanormaalne on, kui last sunnitakse kohtuma tema jaoks võõra inimesega.

NB! lastekaitsetöötajaga suhelda soovitan kirjalikult. Emotsioonid tuleb välja lülitada ja esitada oma seisukohad kirjalikult ja kiretult. Kui ema saab selles süsteemis külge hüsteeriku ja emotsionaalselt tasakaalutu sildi, siis sellest vabanemine on pea võimatu.
Pisaraist nõretavad mehed on kahjuks selles süsteemis eelisseisundis, nii kurb kui see ka pole.
[/tsitaat]

Kahjuks ei anna ükski psühholoogi kohtule hinnanguid. Puutusin sellega ise kokku, kui sama asja palusin 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.07 22:58; 20.07 23:32; 21.07 00:16; 21.07 01:01; 21.07 17:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks sa kohtus suud ei avanud? Kriminaal narkar jne.
Sinu loos esineb palju vastuolulisi seiku!
Sinu suhtumine on ühepoolne, ja kannad oma suhtumist edasi lapse õlgadele.

Võrdõiguslik suhtumine on tõepoolest Eestisse linnutiivul kandumas. Varem käis kõik ema sõrmenipsu pidi, nüüdseks on seadustesse sisse viidud muudatus, kus kohtumist keelav vanem saab rahatrahvi. Üha enam sünnib kohtulahendeid, kus teine lapsevanem ei ole ainult elatise maskja, vaid hooldusõigus jagatakse võrdselt. Ühine 18 a. vastutus.

Nii nagu emal on 18 a. õigus nõuda elatist, samuti on isal õigus nõuda lasega kohtumist. Mis teie arvates isa on mingi rahakott, kes 18 a. järelmaksu maksab? ilma õigusteta! Mida kõike ühe naise hing ei ihka.

[/tsitaat]

Loe nüüd teemaalgataja täiendav jutt ka läbi, tegemist on esialgse õiguskaitse määrusega ja mingit kohtulikku arutelu pole veel toimunudki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 17:32; 21.07 17:54; 21.07 17:59; 21.07 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Issike oli ju aastaid välismaal, kuda see ema tal kohtumist keelas, kui isa ise minema tõmbas ja lapse vastu mingit huvi ei tundnud.[/tsitaat]

Mina usun Eesti õigussüsteemis langetatud otsust. Erapooletut suhtumist.
Ema võib enda elu kaitsteks ükskõik mida jutustada.

Millegipärast tundub, et kohtuhagi on ema algatatud, millele isa on omapoolsed nõudmised esitatanud.
Ema ei saavutanud seda, mida taotles.
Kuidas on teemaalgataja, kas läksid hea õnne peale välja?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 21:38; 20.07 22:15; 20.07 23:17; 20.07 23:55; 21.07 00:30; 21.07 17:50; 21.07 17:56; 21.07 17:59; 21.07 19:13; 21.07 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Loe nüüd teemaalgataja täiendav jutt ka läbi, tegemist on esialgse õiguskaitse määrusega ja mingit kohtulikku arutelu pole veel toimunudki.[/tsitaat]

Ema on suhelnud lastekaitsega. Selles loos on mitu õigusorganit. Eesti Õigussüsteem ei anna kergekäeliselt, ilma valvatud julgeolekuta isale kohtumisõigust. Isa kriminaalsus on ema ettekujutus1?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 21:38; 20.07 22:15; 20.07 23:17; 20.07 23:55; 21.07 00:30; 21.07 17:50; 21.07 17:56; 21.07 17:59; 21.07 19:13; 21.07 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kahjuks ei anna ükski psühholoogi kohtule hinnanguid. Puutusin sellega ise kokku, kui sama asja palusin 🙁
[/tsitaat]

Ma tean, et eksperthinnangut lastepsühholoog sellistel puhkudel ei anna.
Aga soovitan seda seepärast, et
1. sel juhul saab kohtult vähemalt taotleda lastepsühholoogi seisukoha ärakuulamist.
2. kui olukord on nii keeruline, siis lastepsühholoogi poole pöördumine on ema poolt väga vastutustundlik käitumine lapse heaolu silmas pidades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 17:32; 21.07 17:54; 21.07 17:59; 21.07 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ema on suhelnud lastekaitsega. Selles loos on mitu õigusorganit. Eesti Õigussüsteem ei anna kergekäeliselt, ilma valvatud julgeolekuta isale kohtumisõigust. Isa kriminaalsus on ema ettekujutus1?[/tsitaat]

Sa oled vist peast soe? Ise ka aru saad, mida sa öelda tahad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 21.07 17:32; 21.07 17:54; 21.07 17:59; 21.07 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ema on suhelnud lastekaitsega. Selles loos on mitu õigusorganit. Eesti Õigussüsteem ei anna kergekäeliselt, ilma valvatud julgeolekuta isale kohtumisõigust. Isa kriminaalsus on ema ettekujutus1?[/tsitaat]

Teemaalgataja olen.
Ma ei ole suhelnud lastekaitsega kuna lastekaitse pole asja vastu huvi tundnud. Lastekaitse ei käinud ka kohtus kohal, kohus määras isa avalduse põhjal esialgse õiguskaitse korras suhtlemiskorra ning isa kriminaalsus polnud seejuures argument. Kohut ei huvitagi see.
Ei vasta ka tõele väide, et Eesti õigussüsteem ei anna kergekäeliselt, ilma valvatud julgeolekuta isale kohtumisõigust. Annab, ja kuidas veel. Nagu lapse riiklik kaitsja kohtus ütles – ka vangis istunud mõrvarid saavad oma suhtluskorra, tuleb ainult kohtule avaldus teha.
Kummaline on see maailm. Lapsest on kahju, muud midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.07 20:38; 21.07 10:42; 21.07 11:54; 21.07 19:02; 21.07 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Teemaalgataja olen.
Ma ei ole suhelnud lastekaitsega kuna lastekaitse pole asja vastu huvi tundnud. Lastekaitse ei käinud ka kohtus kohal, kohus määras isa avalduse põhjal esialgse õiguskaitse korras suhtlemiskorra ning isa kriminaalsus polnud seejuures argument. Kohut ei huvitagi see.
Ei vasta ka tõele väide, et Eesti õigussüsteem ei anna kergekäeliselt, ilma valvatud julgeolekuta isale kohtumisõigust. Annab, ja kuidas veel. Nagu lapse riiklik kaitsja kohtus ütles – ka vangis istunud mõrvarid saavad oma suhtluskorra, tuleb ainult kohtule avaldus teha.
Kummaline on see maailm. Lapsest on kahju, muud midagi.

[/tsitaat]

Kas ma saan nüüd õigesti aru, et võtsid lastekaitsega ühendust PEALE kohtuotsuse langetamist?
Väidad ühes oma tekstis, et lastekaitseametnik, kes teile sattunud on, lähtub ainult kohtuotsusest

Teiseks, kohtuotsus on vaidlustatav. Kas majanduslik olukord ei võimalda sul advokaati palgata?

Kolmandaks, kas isal on kriminaalkaristus reaalsest olemas.

Neljandaks, kui sa kirjutad oma teemaalgatuse, siis pane koheselt olulised faktid sisse, kiusupunn ja kriminaalkaristusega kiusupunn on kaks eri asja.

Viiendaks, kui viitsimist, vasta eelpool loetletud küsimustele, vaatame, mis edasi annab teha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 21:38; 20.07 22:15; 20.07 23:17; 20.07 23:55; 21.07 00:30; 21.07 17:50; 21.07 17:56; 21.07 17:59; 21.07 19:13; 21.07 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastekaitseametnik võttis minuga ühendus PEALE kohtumäärust kuna kohtumääruses seisab, et esimene kohtumine peaks toimuma lastekaisteametniku juuresolekul.
Jah, majanduslik olukord võimaldab advokaati paigaldada.
Kolmandaks, jah isal on kriminaalkaristus suure koguse narkootikumide müügi eest olemas.
Neljandaks – tegemist on kriminaalkaristusega kiusupunniga :), lisaks on tal veel kohtuasi järgmise naisega pooleli, kes nõuab elatist ja ainuhooldusõigust kuna mees ei ole mitu aastat lapse vastu huvi tundnud.
Viiendaks – tahaks ise ka teada, mis edasi. Plaan on vaidlustada kohtumäärus, kuna lapse arvamusega pole keegi arvestanud (lapsega pole lastekaitse kohtunud), last ei saa kiirendatud korras sundida kiindumussuhteks, isa taustaga pole keegi arvestanud, pole arvestatud sellega, et isa on lapse sisuliselt hüljanud – isa pole lapse vastu 8 aastat huvi tundnud jne jne jne. Sisuliselt pani kohus mind nö tanki, eeldades, et ma hakkan last isaga kohtuma meelitama. Ma ei ole psühholoogi- vaid majandusharidusega ning ei ole elus oma lapsele valetanud, pigem jätan rääkimata. Ma ei kujuta ette, kuidas ma hakkan lapsele valetama, et isal lihtsalt polnud 8 aastat aega ja raha tema jaoks ja seletan kuidas asi tegelikult on – et nüüd laps peab hakkama isaga kohtuma kuna muidu emme saab trahvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 20.07 20:38; 21.07 10:42; 21.07 11:54; 21.07 19:02; 21.07 20:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lastekaitseametnik võttis minuga ühendus PEALE kohtumäärust kuna kohtumääruses seisab, et esimene kohtumine peaks toimuma lastekaisteametniku juuresolekul.
Jah, majanduslik olukord võimaldab advokaati paigaldada.
Kolmandaks, jah isal on kriminaalkaristus suure koguse narkootikumide müügi eest olemas.
Neljandaks – tegemist on kriminaalkaristusega kiusupunniga :), lisaks on tal veel kohtuasi järgmise naisega pooleli, kes nõuab elatist ja ainuhooldusõigust kuna mees ei ole mitu aastat lapse vastu huvi tundnud.
Viiendaks – tahaks ise ka teada, mis edasi. Plaan on vaidlustada kohtumäärus, kuna lapse arvamusega pole keegi arvestanud (lapsega pole lastekaitse kohtunud), last ei saa kiirendatud korras sundida kiindumussuhteks, isa taustaga pole keegi arvestanud, pole arvestatud sellega, et isa on lapse sisuliselt hüljanud – isa pole lapse vastu 8 aastat huvi tundnud jne jne jne. Sisuliselt pani kohus mind nö tanki, eeldades, et ma hakkan last isaga kohtuma meelitama. Ma ei ole psühholoogi- vaid majandusharidusega ning ei ole elus oma lapsele valetanud, pigem jätan rääkimata. Ma ei kujuta ette, kuidas ma hakkan lapsele valetama, et isal lihtsalt polnud 8 aastat aega ja raha tema jaoks ja seletan kuidas asi tegelikult on – et nüüd laps peab hakkama isaga kohtuma kuna muidu emme saab trahvi.[/tsitaat]

Ok, selge! Nüüd saan murest aru! Krimkoodeksiga ei lubaks ka mina mitte lapsel kontakte hoida!

Kõik on hetkel veel vaidlustatav. Millal viimane aeg kohtule vastulause esitada? Kindlasti vajad esindajat.

Koostan sulle mingi päev teksti. Nõuad kohtusüsteemilt vastutust. Isikut, organisatsiooni, kes hakkavad katma sinu lapse hilisemaid ravikulusid samuti sinu.
Sina näed isas lapsele halba eeskuju, ohtu ja kes vastutab, kui isal ühel päeval peaks klõps käib ja lapsele ja sinule kannatusi põhjustab.

Sinu rahustamiseks ütlen, et kogemuste põhjal, isad käivad lastekaitseametnike juuresolekul kohtumas 2-3 korda. Sellega nende huvi lõpeb.

Suhtled sa isaga isiklikult? Helistate?

Kas mees sai krimkaristuse Soomes? Tähtis, kuna Eesti kohtusüsteemil puudub täielik andmebaas Soomega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 20.07 21:38; 20.07 22:15; 20.07 23:17; 20.07 23:55; 21.07 00:30; 21.07 17:50; 21.07 17:56; 21.07 17:59; 21.07 19:13; 21.07 20:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin ka lapsena hüsteeriasse kui pidin isaga kohtuma. Mul oli kabuhirm ta ees. Ja ma aravsin, et ma pean ja ükski vägi ei saa mind kaitsta. Aga tegelikult ikka saab küll. Oma last ma sellisesse olukorda ei paneks. Keegi peab juures olema kui laps ei taha isaga kahekesi jääda ja kui paremaks ei lähe, siis on see isa ikka ise midagi väga valesti teinud, jätku oma jonn ja arvestagu lapsega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Juriidiliselt on kõik õige. Keeldumise korral ootab ema kopsakas rahatrahv.
Lapse hirmust hoolimata on emal kohustus kohtu määrust täita ja laps isale kindlatel päevadel üle anda.

Seda enam, et lapse hirmud ei pruugi olla tingitud isa käitumisest, vaid ema võib need vabalt väja mõelda, mis omakorda lapsele edasi kanduvad.
Teiseks, lapse ja isa suhe peabki saama areneda. [/tsitaat]
Kus see isa varem oli? Miks ta varem enda ja lapse vahelisi suhteid ei arendanud?
Liiga väikese lapega oli tülikas suhelda või? Selliseid \”isasid\” on Eestis kahjuks liigagi palju , kes tülikama ja raskema osa lapse kasvatamise ajast meeleldi vahele jätavad ja siis alles hiljem äkki oma õigusi nõudma kukuvad, unustades, et ka lapsel on õigused. Oma kohust pole see isa ju niikuinii täitnud, kuna pole varem lapsega kohtuda tahtnud, rikkudes niimoodi lapse õigust oma isa tunda. Võrdõiguslikkus, milline jama! Ei ole mingit võrdõiguslikkust, kui ema on üksinda pidanud oma last need 8 aastat kasvatama ja isa abile pole saanud loota! Ma ei räägi rahalisest abist vaid reaalsest tegelemisest lapsega. See, lugupeetavad, on hindamatu väärtusega.

Teemaalgataja, pöördu lastekaitseametniku poole ja palu, et ta määraks olukorda hindama lastepsühholoogi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.07 01:53; 23.07 02:00; 23.07 02:05; 23.07 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Esiteks, teemaalgataja kirjutab, et laps pole isa palju-palju aastaid näinud, seega ei saa lapsel olla isaga mingeid halbu mälestusi, vaid ainult emapoolne jutt tema isast. Kui ema on lapsele rääkinud, et isa on teinud seda-teist-ja-kolmandat halvasti ja jätnud lapse südametult üksi ega hooli temast, siis laps ei tahagi isa juurde minna, vaid tema hinges on vimm oma isa vastu. Isiklikult kahtlustan, et lapse ema enda jutt on lapse isa vastu keeranud, nii väiksele on ju ema jutt kõige olulisem ja nii ongi, nagu ema ütleb.
Lahendus on see, et ema neelab alla oma lahkumineku kibestumise ja räägib oma lapsele rahulikult, et temal on isa, kes temast hoolib ja soovib temaga väga lähemalt tuttavaks saada ja kohtuda. Esialgu võiksid kohtumised olla isa-laps-kolmas isik (keda laps usaldab). Ärge materdage kohe isasid maa põhja, vaid laske neil oma lapsega suhelda, olgu ema hing lahkuminekust nii haige kui tahes. Isadel on õigus oma lapsi näha ja nendega koos olla ja ema kohustus on nende kohtumistele ja edasisele suhtlemisele kaasa aidata!
Mõelge, kui palju on isasid, kes üldse ei hooli, kus nende lapsed on või mida teevad. Selle lapse isa aga soovib last oma ellu.[/tsitaat]
kas nagu.. isal, selle vaesel lillekesel, ei ole ka omakorda kohustust enda ja lapse suhtlemisele kaasa aidata? Näiteks sellega, et ta suhtleb lapsega algusest peale, sünnist peale normaalselt, mitte nii, et ei tunne huvi, kuni teine on veel titt ja siis äkki ilmub platsi ja nõuab oma õigusi, lapse omi täielikult eirates?

Millest see tuleb, et isale antakse sellisel juhul kõik õigused aga lapsele mitte ainsatki?

Ja veel, lõpeta see elatise ümber jauramine, mina küll välja ei loe, et teemaalgataja lapse isa oleks lapsele teragi elatist üldse maksnud. Mis kohustusi küll see isa täitnud on, et nüüd nii usinasti õigusi nõuab? Kuidas sa saad sellise kohtuotsuse peale aplodeerida? Kas tõesti üks täielik tropp esindab sinu jaoks kogu piinatud meessugu? Väheke nagu ebaõiglane normaalsete meste suhtes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.07 01:53; 23.07 02:00; 23.07 02:05; 23.07 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja olen.
Lastekaitseametnik, kes meile sattunud on, on ilmselgelt pealiskaudne, sest lähtub ainult kohtumäärusest ning isa ilusast ning kurvast jutust. Kohtumäärus on tehtud esialgse õiguskaitse korras ja seda ilma, et keegi oleks lapsega suhtelnud (ei lastekaitse, ei kohus). Tänapäeval on ju nii, et kui isal ühel päeval tuju tuleb kohtus suhtluskorda nõuda, siis seda ta ka saab ning mitte keegi ei arvesta sellega, et isa on 8 aastat kadunud olnud kriminaal. Konkreetsel mehel on muide veel lapsi erinevate naistega ja mitte ühestki lapsest pole see mees kunagi hoolinud (tegelenud, toetanud jne). See mees on kasutanud ühte oma last kattevarjuna narkootikumide transportimisel Soome jne, mis näitab selgelt, et mehe jaoks on lapsed olemas ainult vastavalt tema vajadustele.
See, et ta elatist pole maksnud, pole ilmselt kellelegi mingi üllatus, kuid see ei olegi üldse määrav. Määrav on see, et laps ise soovi seda inimest oma ellu. Ja minu laps ei ole ainuke, tean, et ka tema teised lapsed ei soovi temaga suhelda.[/tsitaat]

Kuidas küll kohus saab isegi pealiskaudse suhtumise korral määrata last kohtuma isaga, kes on JUBA ühte oma lastest kasutanud narkootikumide smugeldamise kattevarjuks???? Kuidas ometi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.07 01:53; 23.07 02:00; 23.07 02:05; 23.07 11:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et kohus langetas otsuse, mis on lapsele kahjulik. Üldse ei usu. Ilmselt teemaalgataja valetab ja lihtsalt kerjab haledust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 12:50; 21.07 13:10; 23.07 09:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma ei usu, et kohus langetas otsuse, mis on lapsele kahjulik. Üldse ei usu. Ilmselt teemaalgataja valetab ja lihtsalt kerjab haledust. [/tsitaat]
See, et sa teemaalgatajat ei usu, on sinu probleem. Ka see, et sa Eesti kohtusüsteemi usud, on puhtalt ainult sinu probleem.

Loodetavasti teemaalgataja sai siit head nõu ja abi ja suudab olukorra ära lahendada nii, nagu LAPSELE parim, mitte tema narkosmugeldajast isale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.07 01:53; 23.07 02:00; 23.07 02:05; 23.07 11:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 31 kuni 52 (kokku 52 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas last saab isaga kohtumisele sundida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.