Esileht Väikelaps Kas last tõrjutakse?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas last tõrjutakse?

Postitas:

Laps on lasteaialaps ja viimasel ajal märkan, et rühmas on tekkinud grupid alaa kolmesed mängivad omaette, tüdrukud omaette ning poisid omaette. Minu laps on nagu mõned teisedki, selline üksik uitaja, kes mängib omaette üksinda väga tihti. Varem osad lapsed jooksid talle vastu, kallistama ja laps oli rõõmsam, nüüd on tekkinud mingid grupid ja temaga ei mängi keegi. Pole näinud, et hommikul keegi lastest talle vastu jookseks nagu varem ja õhtul ka ei näe, et sõpru väga oleks. Pigem ongi üksik. Laps on hästi kurvaks muutunud, lasteaeda minek on üks suur vaev. Õpetaja jutu järgi on kõik korras ja laps päeva jooksul rõõmus jne. Kolmesed mängivad juba usinalt ning minu oma veel pole kolmene ega ka enam kahene, seega ei sobitu nagu kusagile. Pole eriti hakkaja ega julge ka, seega kas on võimalik tõrjutus? Muidu mängib täiesti võõraste lastega, täiesti vabalt, aga oma rühmas undab pigem üksinda ringi.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmesed on parajad teletupsud, kes pikemal sotsiaalseid mänge ei mängi. Pigem mängivad teineteise kõrval kui koos. Anna aega. Koos mängimine tuleb millalgi al 4a.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, kui koos mängida ei oska, ei tähenda, et tõrjuda ei oska 🙂 Mida rohkem areneb koosmängu oskus, seda vähem on “sina ära tule!” jms kuulda. Aga see ka morjendab neid vähem ja lühiajaliselt; kui “on kurvaks muutunud” on adekvaatne hinnang, on põhjus pigem kuskil mujal.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa lasteaia õpeajat ei usalda? Ära küsi, mis emotsioonid lapsel päeva jooksul on vaid uuri konkreetsemalt, et mis ta on teinud, kellega ja/või mida mänginud jne. Lapsel võib ju ka olla lihtsalt väsimus lasteaiast, kevadväsimus (ehk isegi vitamiinipuudus), kui tal pikemat puhkust pole viimasel ajal olnud. Ehk tasub lapsele veidi puhkust anda, kui see vanematel võimalik?!

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väikeste puhul ongi mängimine selline, et mõni ei seltsi ise teistega, mõni mängib ainult 1-2 lapsega ja teistest hoiab eemale, ja muidugi on osa lapsi, kes kõigiga seltsivad.

Sellised kindlamad sõbrasuhted, kus juba kellegi tõrjumisest ka rääkida võib, tekivad rühmas hiljem. Sellise ukse vahelt nähtu peale, et lapsed on rühmaruumis tegevuses, enamasti väikeste gruppidena, ma mingeid selliseid järeldusi ei teeks. Tavaliselt on ju nii, et üks laps võtab mingi asja, msi teda huvitab, hakkab mängima, keegi tuleb veel juurde, sest huvitav on ju jne.

Kui sulle tundub, et sinu laps ei oska mänguga liituda, siis räägi õpetajatega, küsi, kuidas ta rühmas käitub, kas osaleb mängudes, kus on mitu last, või mängib pigem omaette. Ja ega selleski midagi halba pole, kui kahe-kolmene eelistab mängida rahulikult omaette. Ja seda, kuidas mänguga liituda, kui sa arvad, et ta seda ei oska, saab ju õpetada.

Näiteks meil mängis esimene laps esimesel kahel lasteaia-aastal ainult ühe lapsega rühmas, temaga tundis end turvaliselt. Nelja-viieselt nö läks lahti ja hakkas ka teistega seltsima ja tekkis veel sõpru, lasteaia lõpuks oli väga seltskondlik laps. Noorem aga hakkas kohe kõigiga rühmas üsna vabalt mängima, kuigi silmnähtavalt tundis end vabalt ja paremini teatud lastega. Praegu on ta kuuene ja rühmas on kindlad sõbrad, kellega mängib, eks nende aastate peale saab lastel ka selgeks, kes kellega klapib ja koos mängima sobivad. Sõbrasuhete kujunemine võtab aega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teadlik tõrjumine ja valikuline gruppide teke hakkab kusagil 5a vanustel lastel.

Meil on nüüd need vaikselt tekivad. Kuna rühmas on tüdrukuid rohkem, siis nende grupid domineerivad. Mul ka poiss vahel kodus kaebab, et tüdrukud täna mängu ei võtnud aga samas siis järgmine päev juba võetakse tema ka mängima.

Õpetajad on sellest teadlikud, vanematega rääkinud ja üritavad igati pehmendada/ära hoida sellist tõrjumist ja gruppide tekket.

Miju poisil on ka kindlad “sõbrad” kellega ta meelsamini mängib. Need aegajalt vahetuvad.

Minu arvates ongi normaalne, et ei peagi tahtma koguaeg kõigiga mängida. Mõnikord eelistab minu lapski üksi nokitseda. Aga samas teiste vastu ei tohi olla vastikult tõrjuv aga saab ka viisakalt laos öelda, et ma tahan hetkel üksi mängida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul suhtleb ka laps vaid paari kolme lapsega, teised teda praktiliselt üldse ei huvita. Ju su lapsel pole veel talle sobivaid lemmikuid tekkinud. Kellel varem, kellel hiljem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Kas last tõrjutakse?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.