Esileht Kodunurk Kas laste vihmariideid annab parandada?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kas laste vihmariideid annab parandada?

Postitas:

Laps jõudis kokku nädalakese lasteaias kummist vihmariideid kanda ja avastasin järsku, et need teibitud kohad külgedel kõik lahti. Teisi vihmariideid on ka, aga kuidagi kahju on, et nii vähe sai kanda, mõtlen siin, et kas annaks parandada? Mingi liimiga? Mingeid kangaliime vaatasin, aga pigem liimitav osa on kummist hoopis. Sellised tavalised voodrita Didriksons vihmariided, seest nagu kangas, väljast kumm. Olen väga tänulik, kui keegi nõu oskab anda ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

matkatarvete ja jahikaupade poes müüakse küll sellist riiete lappimise liimi:

https://jahipaun.ee/netipood/toode/riided-ja-jalatsid/jalatsid/tarvikud/liim-stormsure-flexible-repair-5-g-_t6fcnx/

Stormsure Flexible Repair Adhesive – on veekindel universaalne liim. See liim väga mitmekülgne, kuid eriti kasulik välistingimustes kasutatavate rõivaste ja veespordivarustuse parandamisel, kuna see jääb elastseks…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kasutaks liimi vaid paika – umbes nagu kummipaati paikaks. Sul õmblustele ilmselt läheks küll sellist teipi vaja https://kangarull.ee/kangapood/1

Kui kusagilt mujalt rebeneb siis saab seestpoolt paiga panna ja rebenemiskohad kohakuti – ei jää väga nähagi.

PS! See ilmselt läheks kindlasti tootja praagina arvesse kui uuena ostsite.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kasutaks liimi vaid paika – umbes nagu kummipaati paikaks. Sul õmblustele ilmselt läheks küll sellist teipi vaja

Selle teibiga on see häda, et seda peab kuumutama, aga teemaalgataja kirjutab, et see riietus on kummist. Ehk see ei ole mitte vihmakangas, nagu jopekangas, vaid see on väljaspoolt kumm ja seespoolt fliis. Niisugustele sobib liim paremini, sest nende puhul ei anna seda teipi kuidagi triikida, muidu sulatad terve riideeseme endal triikraua külge kinni.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei kasutaks liimi vaid paika – umbes nagu kummipaati paikaks. Sul õmblustele ilmselt läheks küll sellist teipi vaja

Selle teibiga on see häda, et seda peab kuumutama, aga teemaalgataja kirjutab, et see riietus on kummist. Ehk see ei ole mitte vihmakangas, nagu jopekangas, vaid see on väljaspoolt kumm ja seespoolt fliis. Niisugustele sobib liim paremini, sest nende puhul ei anna seda teipi kuidagi triikida, muidu sulatad terve riideeseme endal triikraua külge kinni.

Ikka saab, paksemad kangad vahele nii, et vaid õmblused jäävad välja – st kahele poole õmblust. Võtab küll rohkem nokitsemist, aga jääb pidavam. Ja kasutadki vaid triikraua “nina”.

Veekindlate riiete õmbluseid just teibitaksegi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minuarust need kummist vihmariided ongi halvad. äärmisel juhul kasutaks ainult jopet. Püksid pigem kilekad. Praegu ja ikka suht kuiv maa ja päris ikka ei ujuta. Hoopis teine teema on kevadel sulalumi, kui lapsed ongi praktiliselt vees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui augu koht võimaldab siis paikaks helkurkleepsuga. Otsi kangapoodidest. Olen kasutanud erinevatel üleriietel, lihtsalt kleebid peale ja pesumasinas lahti tulnud pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Kodunurk Kas laste vihmariideid annab parandada?