Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas lasteaed võib nii käituda?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kas lasteaed võib nii käituda?

Postitas:

Laps sündis, panin lasteaeda järjekorda, öeldi, et olen alles 5. avalduse esitaja. Kindlasti saan koha, kui laps on 2 aastane.
Täna helistati ja öeldi, et vastu võetakse 14 last, soovijaid on 35. Küsiti, et kas käin tööl, kas vajan kohta.
Ütlesin, et vajan ikka kohta, aga hetkel ootan uut last.
Sellepeale ütles juhataja, et selge, teile pole kohta ette nähtud, te ei tööta, vaid olete kodune.

Ja nii ongi???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 15:35; 22.05 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselge, et kohta vajab eelkõige see pere, kus ema läheb tööle. Sa ei arva nii?

Meil on ka eeskirjasdes, et eelisjärjekorras töötavate vanemate lapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 15:41; 23.05 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga kui ise kodus oled, miks sa last siis lasteaeda vaja viia? 2-aastane ka päris väike.. kui ise kodus oled, võiksid ju ise lapse eest hoolitseda.. või kui ei taha laste eest hoolitseda, mis sellest teisest siis tegid üldse? saadad 2 aastase lasteada, et iga nädal haige oleks ja haigusi koju tooks ja tema immuunsüsteem nõrgeneks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 15:49; 22.05 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka selle poolt, et kellel ikka võimalus kodus olla, siis hoidku oma laps ka kodus. Võiksite ju mõelda lasteaia peale alles järgmine aasta. Paljud emad on sundseisus, peavad tööle naasma ja jäävad seetõttu kohast ilma. Pealegi ka lapsele parem kodus olla, jääb ka haigustest puutumata.
Arvan, et sellises käitumises lasteaia poolt pole midagi taunitavad, just vastupidi, et seatakse hädavajadustega ettepoole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot ei ole selline kanaema, ja ei ole teine laps suisa kolmas on juba. Ja 2-aastane on täitsa sobilik lasteaias käima ja oma immuunsüsteemi karastama.
Pealegi mu esimene laps on sügava puudega,kes vajab samapalju hoolt nagu imik.
Ma ei näe põhjust, miks peaks täiesti terve, hästi arenenud laps kodus passima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 15:35; 22.05 16:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

…ja enamus ei näe põhjust, miks vanem teised asutused peavad lapsi hoidma, kui vanem ise kodus on..
normaalne, et koha saavad ennem need, kel tööl vaja käia iga päev ..
ja ise ole rumal, et kohast ilma jäid. oleksid võinud öelda, kui helistati, et tööl käid ja oleksidki koha saanud. Nüüd pole muud, kui oma rumalust ise kiruda 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 15:49; 22.05 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vot ei ole selline kanaema, ja ei ole teine laps suisa kolmas on juba. Ja 2-aastane on täitsa sobilik lasteaias käima ja oma immuunsüsteemi karastama.
Pealegi mu esimene laps on sügava puudega,kes vajab samapalju hoolt nagu imik.
Ma ei näe põhjust, miks peaks täiesti terve, hästi arenenud laps kodus passima.[/tsitaat]No aga siis olekski võinud juhatajale öelda, et sul on kodus erivajadustega laps, kelle eest sa täiskohaga hoolitsed. Ta oleks kindlasti sulle vastu tulnud.
p.s. Sul on eriolukord, aga 2-aastane laps peaks \”kodus passima\” baasturvatunde tekitamiseks, mis paneb aluse kogu edaspidisele elule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

juriidilisest küljest ei käitunud lasteaed korrektselt, kuna kõigile vähemalt 1,5 aastastele lastele peab omavalitsus tagama lasteaiakoha. inimlikust küljest ma last lasteaeda ei paneks, kui oleks võimalus kodus hoida. sinu olukorda hinnata loomulikult ei oska ja kui kohta kindlasti vajad, pead juhatajaga uuesti rääkima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 17:30; 22.05 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ka lasteaiast. Kas teil segarühm. Koolieelikud on eelisjärjekorras. Aga ma ise arvan samuti, et kui sa tööl ei käi, siis võib laps sul aastakese kodus veel olla. 2 aastane nagu niigi nii väike veel, et teda lasteaeda panna. Kui tööl käisksid siis juba teine asi. Aga nüüd mõtle ise nende emade peale kel hädasti tööle vaja minna ja lasteaias kohta pole ja ees on lapsed kelle emmed ise kodus istuvad. Neid teeks see samuti väga tigedaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Vot ei ole selline kanaema, ja ei ole teine laps suisa kolmas on juba. Ja 2-aastane on täitsa sobilik lasteaias käima ja oma immuunsüsteemi karastama.
Pealegi mu esimene laps on sügava puudega,kes vajab samapalju hoolt nagu imik.
Ma ei näe põhjust, miks peaks täiesti terve, hästi arenenud laps kodus passima.[/tsitaat]
ma ei saa aru, miks sellise suhtumisega inimesed üldse paljunevad? kas tõesti vaid selleks, et vanemahüvitist saada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma ei saa aru miks 2 aastane, hästi arenenud laps peab olema lasteaias, kui kõige parem on olla tal omas kodus, oma enda ema-isaga ja õdede-vendadega, maailma kõige turvalisemas kohas, KODUS.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias oleks võinud ka nii olla, et eelistatakse töölkäivate emade lapsi, aga meil küll nii ei olnud. Kahene nüüd küll mingit lasteaeda hädasti ei vaja. Asi pole mingis kanaemaduses. Üldiselt arvan, et tegu libateemaga, et siin mingi lollusega tähelepanu saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Laps sündis, panin lasteaeda järjekorda, öeldi, et olen alles 5. avalduse esitaja. Kindlasti saan koha, kui laps on 2 aastane.
Täna helistati ja öeldi, et vastu võetakse 14 last, soovijaid on 35. Küsiti, et kas käin tööl, kas vajan kohta.
Ütlesin, et vajan ikka kohta, aga hetkel ootan uut last.
Sellepeale ütles juhataja, et selge, teile pole kohta ette nähtud, te ei tööta, vaid olete kodune.

Ja nii ongi???
[/tsitaat]

Milleks sulle uus laps, kui sa ei taha eelmisegagi koos olla? Mis see imuunsüsteemi karastamine on? Mida väiksem laps, seda hullemini mõjuvad talle nii haigused kui ravimine.
Mis mõttes mida see laps kodus passib? Kelle jaoks sa ta sünnitasid? Lasteaiale? Väikelapse loomulik ja turvaline arengukeskkond ongi oma kodu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui eksisteerib selline vastuvõtmiskord, siis peab see olema kirjalikult fikseeritud vastava omavalitsuse lasteaeda vastuvõtmist reguleerivas seadusaktis. Kui sellist töötamise-mittetöötamise alusel eristamist tehakse alles konkreetse rühma komplekteerimisel, siis see küll paistab pigem nii, et kas oli kellelegi tuttavale kohta vaja või on lasteaia juhataja lihtsalt saamatu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 19:38; 22.05 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui eksisteerib selline vastuvõtmiskord, siis peab see olema kirjalikult fikseeritud vastava omavalitsuse lasteaeda vastuvõtmist reguleerivas seadusaktis.
[/tsitaat]

selline omavalitsuse õigusakt oleks igal juhul kehtetu, kuna nad peavad täitma oma seadusjargset kohust lastele koht tagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 17:30; 22.05 19:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

selline omavalitsuse õigusakt oleks igal juhul kehtetu, kuna nad peavad täitma oma seadusjargset kohust lastele koht tagada.[/tsitaat]

Seega on juhtum kvalifitseeritav diskrimineerimisena…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 19:38; 22.05 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult seaduse järgi lasteaed ei tohi nii käituda. Omavalitsusel on kohustus tagada kõigile lastele (kelle vanemad seda soovivad) lasteaiakoht, olenemata sellest, kas vanem töötab või ei.

Samas eks inimlikult võttes on selline kord veidi õiglasem kui lihtsalt järjekorra alusel koha andmine. Töötaval vanemal on tõesti lapsehoiuks suurem vajadus, kui kodusel vanemal…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palun mine lasteaeda, direktori jutule, ja SELGITA, et kuigi sa ei lähe tööle vaid ootad uut last, soovid siiski lasteaiakohta 2a lapsele, sest kodus on veel puudega laps, kes vajab väga palju hoolt.
Ja seda nii enda tervise, puudega lapse heaolu kui 2a lapse sotsiaalse arengu pärast.

Ilmselgelt ei saanud direktor aru, et sul on hädavajadus, kui teatasid rõõmsalt, et
ei, ma ei lähe tööle, olen rase
aga
tahan 2a lasteaeda

sa ei rääkinud sõnagi vanimast lapsest ja puudest, pakun?

Sest inimlikust seisukohast,kui lasteaias lihtsalt pole kohti st võimalust kõigile kohta anda, on igati arusaadav, et kohta vajab eelkõige see pere, kes kuidagi muidu ei saa: üksikvanem, kes läheb tööle, pere kus mõlemad vanemad töötavad st ema naaseb tööle jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 15:41; 23.05 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalik vald (linn?) on lasteaedade omanik ja peab kindlustama lasteaiakoha kõigile, kellel seda vaja. Kui arvad, et lasteaed tegi valesti, siis mine vallavalitsusse, mis on sinu enda ja kogu valla rahva poolt ametisse määratud praktiliste küsimustega tegelema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]juriidilisest küljest ei käitunud lasteaed korrektselt, kuna kõigile vähemalt 1,5 aastastele lastele peab omavalitsus tagama lasteaiakoha. inimlikust küljest ma last lasteaeda ei paneks, kui oleks võimalus kodus hoida. sinu olukorda hinnata loomulikult ei oska ja kui kohta kindlasti vajad, pead juhatajaga uuesti rääkima.[/tsitaat]

Kas selline seadus on kuskil tõesti olemas, kus on kirjas, et omavalitsus peab tagama 1,5 aastasele lapsele lasteaiakoha? Mulle tundub, et päris nii see ei ole, meie vallas võetakse lapsi üleüldse alates 1,7 aastasest peale, kui kohti on (enamjaolt pole neilegi), kuidas see saab siis loogiline olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Hele 64 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas selline seadus on kuskil tõesti olemas, kus on kirjas, et omavalitsus peab tagama 1,5 aastasele lapsele lasteaiakoha? Mulle tundub, et päris nii see ei ole, meie vallas võetakse lapsi üleüldse alates 1,7 aastasest peale, kui kohti on (enamjaolt pole neilegi), kuidas see saab siis loogiline olla?[/tsitaat]On küll seaduses nii kirjas (ei viitsi praegu otsida, ehkki olen oma silmaga veendunud – pakun, et võib-olla näiteks koolieelse lasteasutuse seadusest peaks otsima, kui huvitab). Lihtsalt seda seadust ei suvatse täitsa peaaegu ükski omavalitsus ja teha ei saa nagu suurt midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 10:58; 23.05 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduses on kirjas
aga
kui reaalselt lasteaiakohti OV-l pole
siis
ükski seadus ega muu ei saa sundida neid uusi lasteaedu ehitama vms
just seepärast eksisteerivadki paljudes OV lasteaiajärjekorrad, et kõigile soovijatele kohti lihtsalt ei jätku.

Seadus:

KOOLIEELSE LASTEASUTUSE SEADUS
https://www.riigiteataja.ee/akt/114032011006

§ 10. Kohaliku omavalitsuse kohustus

(1) Valla- või linnavalitsus loob kõigile pooleteise- kuni seitsmeaastastele lastele, kelle elukoht on antud valla või linna haldusterritooriumil ning kelle vanemad seda soovivad, võimaluse käia teeninduspiirkonna lasteasutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seaduses on kirjas
aga
kui reaalselt lasteaiakohti OV-l pole
siis
ükski seadus ega muu ei saa sundida neid uusi lasteaedu ehitama vms
just seepärast eksisteerivadki paljudes OV lasteaiajärjekorrad, et kõigile soovijatele kohti lihtsalt ei jätku.

Seadus:

KOOLIEELSE LASTEASUTUSE SEADUS
https://www.riigiteataja.ee/akt/114032011006

§ 10. Kohaliku omavalitsuse kohustus

(1) Valla- või linnavalitsus loob kõigile pooleteise- kuni seitsmeaastastele lastele, kelle elukoht on antud valla või linna haldusterritooriumil ning kelle vanemad seda soovivad, võimaluse käia teeninduspiirkonna lasteasutuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kohalik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seaduses on kirjas
aga
kui reaalselt lasteaiakohti OV-l pole
siis
ükski seadus ega muu ei saa sundida neid uusi lasteaedu ehitama vms
just seepärast eksisteerivadki paljudes OV lasteaiajärjekorrad, et kõigile soovijatele kohti lihtsalt ei jätku.

Seadus:

KOOLIEELSE LASTEASUTUSE SEADUS
https://www.riigiteataja.ee/akt/114032011006

§ 10. Kohaliku omavalitsuse kohustus

(1) Valla- või linnavalitsus loob kõigile pooleteise- kuni seitsmeaastastele lastele, kelle elukoht on antud valla või linna haldusterritooriumil ning kelle vanemad seda soovivad, võimaluse käia teeninduspiirkonna lasteasutuses.

[/tsitaat]Noh, tegelikult seesama seadus ju teoreetiliselt sunnib kohti juurde looma, kui neid puudu on. Aga ühtki karistust ega sanktsiooni selle eest, et seadust lihtsalt ignoreeritakse, paraku ei ole. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 10:58; 23.05 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht jama siis, kui maksan makse OV-le, kes minu suhtes omi kohustusi ei täida. Töölkäijad ongi ju need, kes OV-d ülal peavad – meie armas Eesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina panin ka lapse 2-aastaselt sõime kuna kodus on vanem, puudega laps. ei pea ennast rongaemaks. ka tööl ei käinud, vaid läksin alles aasta hiljem tööle.
laps käis sõimes väiksema koormusega, iga köha-nohu puhul sain ta koju jätta. ja kõige suurem pluss oli see, et sain ise ka hinge tõmmata kui üks laps vähem kodus oli.
ütle lasteaia juhatajale, et vajad kohta kun kodus puudega laps. puudega lapse kasvatamine on suur töö ja vaev, see ei ole võrdne niisama kodus lebotamisega.
lisan veel, et minu laps käib Tallinna lasteaias ja meil on poolte laste emad noorema lapsega kodused või olid eelmisel, sõimeaastal rasedad.kusjuuresw need lapsed on minuarusrt kõige pikemaid päevi lasteaias ja isegi lühendatud tööpäevadel kohal.sest isad toovad-viivad neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas lasteaed võib nii käituda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.