Esileht Väikelaps Kas lasteaedade töö taastub veel enne suve?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )

Teema: Kas lasteaedade töö taastub veel enne suve?

Postitas:

Kui laps on olnud üle kuu aja kodune, pole kokku puutunud teiste lastega, käinud kaasas poes vms, siis ei ole ju enam mingit olulist põhjust, miks ta ei võiks vanavanemate hoida olla, kui neil just mingeid terviseprobleeme või tööalaseid kohustusi pole?

No mõtle nüüd loogiliselt. Ma olen ma kuu aega lastega kodus isolatsioonis olnud. Aga kui ma mai alguses tööle pean minema, lähevad lapsed lasteaeda, mitte vanavanemate juurde, sest on suur oht, et MINA toon töölt nakkuse, mille lapsed vanavanematele edasi annavad. Või mõtlesid Sa nii, et annangi lapsed määramata ajaks vanavanemate kasvatada, ise ei lähe lähikuudel ligigi?

Meil muidugi ei oleks see reaalne ka põhjusel, et mõlemad vanavanemad, ehkki riskigrupis, on veel tööinimesed ja nende päevad kuluvad kodukontorile. Aga ka sellest sõltumata on selge, et kui lapsed veedavad õhtuid koos töölkäivate vanematega, siis nende saatmine päevaajaks vanavanemate juurde ei ole ohutu.

Miks oli tungiv soovitus, et lapsi lasteaeda ei viidaks? Ei olnud ju vanemate karistamiseks, oli reaalselt inimeste ka laste minimaalseks kokkupuuteks teiste inimestega. Kokkupuude võimalikult väheste, st ainult igapäevaste inimestega.

Nüüd võib viirusega kokkupuutel selle lasteaeda viia küll… Aga milleks siis kogu see eelnev aeg?

Ma olen arst. Ja plaanilise töö seiskumise situatsioonis oli mul võimalik saada 1,5 kuud palgata puhkust, sest minu eriala otseselt vaja ei läinud. Aga nüüd ma PEAN tööle minema. Ja muid valikuid peale lasteaia või vanavanemate lihtsalt pole. Mis Sa siis tahaksid, et ma nüüd teen? Lastele hädatapu? Ongi valik halbade variantide vahel — ja midagi pole teha. Loomulikult ma teen endast oleneva, et mitte nakkust lastele viia. Aga 70-aastased hüpertoonikutest-diabeetikutest lapsevanemad praegu hoidjaks ilmselgelt ei sobi. Õnneks olevat lasteaias ka riskirühma kuuluv personal praegu siiski kodus. Selge, et õpetajad riskivad palju, aga mis siis teha?

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 00:27; 24.04 17:16; 27.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen arst. Ja plaanilise töö seiskumise situatsioonis oli mul võimalik saada 1,5 kuud palgata puhkust, sest minu eriala otseselt vaja ei läinud. Aga nüüd ma PEAN tööle minema. Ja muid valikuid peale lasteaia või vanavanemate lihtsalt pole. Mis Sa siis tahaksid, et ma nüüd teen? Lastele hädatapu? Ongi valik halbade variantide vahel — ja midagi pole teha. Loomulikult ma teen endast oleneva, et mitte nakkust lastele viia. Aga 70-aastased hüpertoonikutest-diabeetikutest lapsevanemad praegu hoidjaks ilmselgelt ei sobi. Õnneks olevat lasteaias ka riskirühma kuuluv personal praegu siiski kodus. Selge, et õpetajad riskivad palju, aga mis siis teha?

Loomulikult viia laps lasteaeda! Selleks lasteaedu lahti hoitaksegi, et inimesed, kel seda tõesti vaja on, saaksid lapsed nii turvaliselt kui võimalik hoitud. Ja lasteaiaõpetaja, kes on riskirühmas või tõesti kohe eriti kardab viirust, saab samuti palgata puhkust kasutada, kuna kõiki töötajaid laste vähesuse tõttu niikuinii hetkel pole, kuhu rakendada. Oluline on lihtsalt, et lapse kollektiivi viimine oleks perel hästi läbi mõeldud ja vastutustundlikult tehtud otsus – kui on VAJA viia, siis tulebki viia ja suure tõenäosusega püsivad kõik osapooled terved ja ei juhtu midagi.

Aga et ei viidaks lihtsalt seetõttu, et “kodus on lapsel igav”, “tema kõrvalt on raske keskenduda”, “koroonat pole tegelikult olemas” jne kergekäelistel põhjustel, sest ikkagi – mida suurem on kohal käivate laste arv, seda suurem on nendega kokku puutuvate risti-rästi inimkontaktide arv ja seda suurem oht on kõigil selle lapsega kokku puutuvatel osapooltel ka ikkagi nakatuda.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.04 21:27; 23.04 09:44; 23.04 18:29; 24.04 10:34; 24.04 19:16; 24.04 20:56; 26.04 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ccc

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.04 16:50; 23.04 18:17; 24.04 09:14; 24.04 20:51; 25.04 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ka ei kavatse enam lasteaias n-ö mitteriskirühma kuuluvate kartvate õpetajate tõttu palgata puhkusele jääda, hakkavad ise mu arveid maksma või võtavad mu enda juurde elama kui mul eluaseme pangalaenu pole tasuda ?

Miks sa seda nii vaenulikult ütled, nagu õpetajad oleksid eriolukorras või selles, et sina kodust töötada ei saa, süüdi? Ei ole ju! Nii sina kui lasteaiaõpetajad olete samas olukorras: inimesed, kellel pole võimalik (täiskohaga) kodust töötada, vaid kes peavad töötama n-ö eesliinil. Miks sa siis neile nii vaenulikult vastandud? Lasteaiad ONGI sinusuguste inimeste pärast lahti ju, et teie ka saaksite tööl käies oma lapsed kuskile hoida viia, mitte ei peaks palgata puhkust võtma. Miks sa lasteaia peale vihane oled?

+15
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.04 21:27; 23.04 09:44; 23.04 18:29; 24.04 10:34; 24.04 19:16; 24.04 20:56; 26.04 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil taastuvad rühmad alates 4 mai. Kuna ise olen kodune siis ei kavatse enne sügist last lasteaeda viia. Käime hommikul õues ja teeme arengulisi tegevusi kodus. Laps selle kuu ajaga saanud ka potil käimise selgeks, kuna lasteaias iga väikse äparduse peale pandi mähe jalga. Meile igatahes see kodus olemine vaid positiivselt mõjunud.
Mis, aga lasteaia tegevustesse puutub, siis elan ka ise kohe lasteaia kõrval ning näen, et õues käiakse vähe ja ka oma sõbranna töötab lasteaias. Lapsed käivad väga vähe väljas. Sõimerühmadel üks rühm tehtud, kus päevas 7-8 last kohal ja käiakse väljas healjuhul pooltundi, vahest kui õpetajal halb olla peavalutab… siis ei minda üldse.
Lasteaia töötajad hetkel käivad vahetustega tööl. Sõbranna peab kord nädalas tööl käima ja räägib, et ega otseseid arengulisi tegevusi väga ei viitsitagi teha. (sõbranna ise abikasvataja). Tundub, et isegi köögi pool on oma töö lõpetanud. Menüü on ikka lasteaia lehel üleval ja päris tihti toreda/ilusa lõuna puhul saavad lapsed hoopis saiakuubikuid. Kurb tõesti kes hetkel peavad lasteaias käima ja sellist kohtlemist saama.

0
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.04 22:48; 27.04 11:22; 27.04 11:31; 27.04 12:16; 27.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna piiranguid hakatakse leevendama siis minu tööandja toob lähima 2-3 nädala jooksul ilmselt praegu kodukontorisse suunatud rahva kontorisse tagasi. Ja seega läheb laps lasteaeda. Vanavanemad ei ole variant, vanim neist on 57 ja kõik käivad tööl.
Hea kui inimestel on võimalik lasteaialapsi sügiseni kodus hoida ja ise ei pea füüsiliselt tööl kohal käima. Aga ametid ja töökorraldused on erinevad.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.04 22:59; 23.04 18:28; 25.04 07:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

,,,,

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 23.04 16:50; 23.04 18:17; 24.04 09:14; 24.04 20:51; 25.04 08:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see “mina viin lapse sügisel aeda” eputamine, jätke endale. Kõik ei ole rahaliselt nii edukad, peaks ometi mõistma

Jube isiklikult võtad kõike. Mina tollest postitusest eputamist välja ei lugenud.

Lasteaed on mõeldud seks otstarbeks, et sinna viia laps lapsevanema tööl olemise ajal. See on nagu ok. Ära põe.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see “mina viin lapse sügisel aeda” eputamine, jätke endale. Kõik ei ole rahaliselt nii edukad, peaks ometi mõistma

Eputamine? Meil on see võimalik, sest isegi kui mina pean mingil ajal kontorisse tagasi minema(ehkki nagu välja tuleb, saan oma tööd tõesti ka kodukontoris teha), aga kuna mees on iseenda tööandja ja töötab niikuinii kodus, siis jah- mai kespaigani vähemalt on riigis eriolukord, siis hakkab juba lasteaedades puhkus, koolilastel suvevaheaeg ja meie pere laps suvel lasteaias niikuinii pole käinud, kuna see on võimalik olnud.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 16:56; 23.04 17:15; 23.04 19:11; 23.04 19:46; 23.04 22:22; 26.04 00:02; 27.04 17:15; 27.04 19:36; 12.05 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin alla ja kirjutasin kohast loobumise avalduse. Kohatasu võetakse endiselt, kuigi mu lapsed pole saanud märtsist alates lasteaeda (ja ilmselt mais-juunis ka ei saa, juulis algab kollektiivpuhkus). Vähemalt siis kohatasu ei pea enam maksma.
Ma pean tööl käima – hetkel on väga palju tööd. Igaks tööpäevaks pean hoidja otsima. Hoolduslehte perearst ei anna, sest ei mina ega lapsed pole haiged. Niisama põhjendusel, et ‘lasteaed on suletud’ ei saa haiguslehele jääda.
Sügisel tuleb noorimat ilmselt uuesti lasteaiaga harjutama hakata. Ta käis sõimerühmas. See harjutamine jääb seekord aga 100% õpetajate ülesandeks – seni olen saanud lühemaid päevi teha, puhkepäevi anda, pikemalt kodus hoida jne – kuid selline aeg saab lihtsalt otsa (ei ole enam võimalik keset tööpäeva joosta lasteaeda kõne peale, et ‘halloo, laps nutab juba tund aega, teised ei saa magama jääda’. No sel juhul nutabki edasi ja keegi ei saagi magada).

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin alla ja kirjutasin kohast loobumise avalduse. Kohatasu võetakse endiselt, kuigi mu lapsed pole saanud märtsist alates lasteaeda (ja ilmselt mais-juunis ka ei saa, juulis algab kollektiivpuhkus). Vähemalt siis kohatasu ei pea enam maksma.

Ma pean tööl käima – hetkel on väga palju tööd. Igaks tööpäevaks pean hoidja otsima. Hoolduslehte perearst ei anna, sest ei mina ega lapsed pole haiged. Niisama põhjendusel, et ‘lasteaed on suletud’ ei saa haiguslehele jääda.

Sügisel tuleb noorimat ilmselt uuesti lasteaiaga harjutama hakata. Ta käis sõimerühmas. See harjutamine jääb seekord aga 100% õpetajate ülesandeks – seni olen saanud lühemaid päevi teha, puhkepäevi anda, pikemalt kodus hoida jne – kuid selline aeg saab lihtsalt otsa (ei ole enam võimalik keset tööpäeva joosta lasteaeda kõne peale, et ‘halloo, laps nutab juba tund aega, teised ei saa magama jääda’. No sel juhul nutabki edasi ja keegi ei saagi magada).

Arusaamatu – igal kohalikul omavalitsusel on kohustus tagada oma valla lastele, kelle vanematel puudub võimalus kodust töötada, lasteaiakoht. See ei peagi olema n-ö oma lasteaias, kuid siiski valla territooriumil. Ehk siis mingisugusel kujul vajaduspõhine valverühm peab ka teie vallas olema või avatama, kui selgub, et keegi, nt sinu laps, seda vajab.

On arusaadav, et tunned end praegu väga frustreerunult, kuid mis puudutab väiksema lapse uuesti sõimega harjutamist, siis kirjutad, nagu oleks konkreetse lasteaia õpetajad või sinu lapse tulevased sõimekaaslased kuidagi praeguse keerulise olukorra eest vastutavad – ei ole ju. Kui sinu väga väike laps ei harju kergesti lasteaiaga, ei saa puhkepäevi, peab lasteaias tunde nutma, siis jah, selle all kannatavad loomulikult mingil määral ka õpetajad ja teised lapsed, kuid kõige suurema põntsu paned ju sellega OMAENDA pisikesele lapsele, tema närvisüsteemile ja turvatundele. Ehk siis ära oma mures ja vihas palun tee haiget neile, kes sellesse, mis praegu riigis toimub, kuidagi parata ei saa: oma lapse õpetajatele, rühmakaaslastele ja eelkõige, kõige olulisem, omaenese lapsele!

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 22.04 21:27; 23.04 09:44; 23.04 18:29; 24.04 10:34; 24.04 19:16; 24.04 20:56; 26.04 12:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu teha oleks, siis oleks praeguses olukorras lasteaed avatud küll ainult töölkäivatele vanematele. Kohatasu ju paljudes kohtades nagunii ei ole? Minul koduse emana oleks küll häbi praegu last lasteaeda viia.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi ju hea tasapisi normaalse elu juurde tagasi pöörduda. Lasteaedade töö taastub enne suve kindlasti, sest on juba nii palju uuringuid, kus öeldud, et lapsed ei ole viiruse levitajad ega ka riskigrupp.
Valitsus ei lasteaedu kunagi sulgenud ja igas lasteaias peaks olema valverühmad avatud.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiad on kogu aeg lahti olnud. See, mitu rühma on avatud ja muu täpsem töökorraldus sõltub suuresti kohalkäivate laste hulgast ja see on lasteaia otsustada. Kui ikka lapsi on nii palju, et pole enam mõistlik lasteaiaülese valverühmaga majandada, suurendatakse ka avatud rühmade hulka.
Pigem on küsimus selles, millal lapsevanemad hakkavad lapsi lasteaeda viima. Sellist otsust, et ülehomsest peab kõikides lasteaedades kõik rühmad avama, ei tule ei KOV ega riigi poolt, sest otsuse hoida avatuna vaid valverühm on teinud lasteaed. Riik on vaid soovitanud lasteaeda lapsi mitte viia, kui pole selleks just hädavajadust.

Kuivõrd ka lapsed siiski covid-19sse haigestuvad, siis on vägagi tõenäoline, et need vähesed haigestuvad lapsed siiski haigust levitavad. Kusjuures kirjeldatud on juhuseid, kus haigestunud pere lasteaiaealisel lapsel on RNA-test negatiivne, aga kopsuröntgenilt on näha koroonale iseloomulikud kahjustused. Ohus pole küll tingimata teised lapsed, pigem õpetajad.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kõrvalmajas olevasse eralasteaeda toodi täna hulk lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.04 10:06; 27.04 10:23; 27.04 13:11; 27.04 13:12; 27.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil taastuvad rühmad alates 4 mai. Kuna ise olen kodune siis ei kavatse enne sügist last lasteaeda viia. Käime hommikul õues ja teeme arengulisi tegevusi kodus. Laps selle kuu ajaga saanud ka potil käimise selgeks, kuna lasteaias iga väikse äparduse peale pandi mähe jalga. Meile igatahes see kodus olemine vaid positiivselt mõjunud.

Mis, aga lasteaia tegevustesse puutub, siis elan ka ise kohe lasteaia kõrval ning näen, et õues käiakse vähe ja ka oma sõbranna töötab lasteaias. Lapsed käivad väga vähe väljas. Sõimerühmadel üks rühm tehtud, kus päevas 7-8 last kohal ja käiakse väljas healjuhul pooltundi, vahest kui õpetajal halb olla peavalutab… siis ei minda üldse.

Lasteaia töötajad hetkel käivad vahetustega tööl. Sõbranna peab kord nädalas tööl käima ja räägib, et ega otseseid arengulisi tegevusi väga ei viitsitagi teha. (sõbranna ise abikasvataja). Tundub, et isegi köögi pool on oma töö lõpetanud. Menüü on ikka lasteaia lehel üleval ja päris tihti toreda/ilusa lõuna puhul saavad lapsed hoopis saiakuubikuid. Kurb tõesti kes hetkel peavad lasteaias käima ja sellist kohtlemist saama.

Lasteaed pole ju kohustuslik, eelistatult kasvab laps loomulikult võimalikult kaua kodus!
Kas sa tõest arvasid, et laseaed peab õpetama su lapse potil käima?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.04 10:06; 27.04 10:23; 27.04 13:11; 27.04 13:12; 27.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei arvanud küll, aga inimlik oleks panna lapsel kellel juhtub 1-2korda päevas õnnetus uued püksid mitte mähe jalga või mis?
Aga sinusugune ei saa aru potitrenni mõttest, et iga õnnetuse peale ikka mähet jalga ei suruta.

Huvitaks kui paljudes lasteaedades täidetakse üldse riikliku kava. Meil 10.30 kuni 12 õueaeg, aga mida pole on lapsi õues. Ilus soe ilm ja ma lastega õues ning lasteaias lapsed kõik toas. Ja see päris tihti nii.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.04 22:48; 27.04 11:22; 27.04 11:31; 27.04 12:16; 27.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu teha oleks, siis oleks praeguses olukorras lasteaed avatud küll ainult töölkäivatele vanematele. Kohatasu ju paljudes kohtades nagunii ei ole? Minul koduse emana oleks küll häbi praegu last lasteaeda viia.

Koduse emana võiks ka muul ajal olla häbi 😀 Kuidas üldse saab võrrelda kodune ema ennast töötavate vanematega? Siine i räägita ju sellest, et laps niisama jalust ära saata, vaid just, et vaja kas päriselt tööl kohal käia, st ongi vaja hoidjat, või eraelu ja tööelu segamini ajamine ei toimi – st nagu eespool “ema pilt on, häält ei ole”. Meedias kirjutati palju koduõppe raskustest, aga väikelaste psühholoogia seoses sellega, et lapsevanem teda koguaeg kõrvale lükkab, sest on vaja tööd teha – see on jäetud üpris tähelepanuta. Isegi praegu on mõned artiklid olnud, kus räägitakse peamiselt sotsialiseerumise vajadusest, aga tegelik probleem ons ee, et laps kuuleb päevas liiga tihti “ma ei saa praegu”

Tore, kui mõni vald on teatanud, et suvel on aiad avatud. Meil aga näiteks pole tulnud sellist teadet. Samuti pole meil tulnud teadet selle kohta, et kes märtsi lõpuks ei teinud valvelasteaia avaldust, võiksid seda ikka nüüd hilinemisega teha, et siis julgeks nagu puhkust võtta kasvõi nädala, et ainult laste päralt olla.

Seega mulle tundub, et lasteaia arutelust võiksid ikka osa võtta need vanemad, kus mõlemad vanemad peavad töötama – ükskõik, kas siis kodukontorist või päris kontorist, mitte aga need, kus nagunii üks vanematest on nagunii lapsehoolduspuhkusel või käiski tööl hobi korras vmt

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.04 11:14; 23.04 21:42; 24.04 14:48; 27.04 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud lapsehoolduspuhkusel emad lähevad peatselt tööle. Nii ka mina. Nüüd pean hakkama hoopis kahte uuesti korraga harjutama lasteaiaga, kuna suurem ei jõudnud harjudagi. Mul väga väga väikese vanusevahega lapsed, et saime alles jaanuaris koha suuremale ning septembris peaks juba väiksem hakkama harjutama, kuna ka mina pean tööle naasema.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.04 22:48; 27.04 11:22; 27.04 11:31; 27.04 12:16; 27.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei arvanud küll, aga inimlik oleks panna lapsel kellel juhtub 1-2korda päevas õnnetus uued püksid mitte mähe jalga või mis?

Aga sinusugune ei saa aru potitrenni mõttest, et iga õnnetuse peale ikka mähet jalga ei suruta.

Huvitaks kui paljudes lasteaedades täidetakse üldse riikliku kava. Meil 10.30 kuni 12 õueaeg, aga mida pole on lapsi õues. Ilus soe ilm ja ma lastega õues ning lasteaias lapsed kõik toas. Ja see päris tihti nii.

Kui sõimerühmas on 14 last, kellest igaühel juhtub “õnnetus” 1,5 korda päevas, tähendaks see üle 20 loigu, üle 20 paari pissiste riiete ja üle 20 riietevahetuse iga päev. Mõnigi loik ilmselt satub veel vaiba peale, voodisse, mänguasjade peale jm “toredasse” kohta. Pluss probleem, et kui õnnetus juhtub õues, siis ilmselt ei ole enamikul lastel kaasas mitut varukombekat. Aga hakata iga kord õue minnes ja õuest tulles kõigil lastel aluspükse ja mähkmeid edasi-tagasi vahetama — no tulge mõistusele! Niigi on minu meelest ulme, kuidas õpetajad sõimerühma õueminekuks riidesse ja riidest lahti saavad, mul on oma kahe lapsegagi tihti selg märg. Ja siis Sa veel vingud, et lastega oldavat liiga vähe õues — mis Sa arvad, kui mitu korda tuleks nende “mähkmevabade” sõimekatega siis poole tunni jooksul tuppa pissile joosta? Kui mitmel korral neist hiljaks jäädakse ja tuleks kõik riided ära vahetada?

Minu laste lasteaias ollakse õues palju. Ja ma olen alati suhtunud mõistvalt, et lasteaias ei ole ressurssi nii suurt karja lapsi nii palju potitreenitada, kui ma ise kodus oma ühe jõmmi järel jõuan joosta.

Lasteaias on palju lapsi, mitte ainult minu/sinu isiklik silmaterake.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.04 00:27; 24.04 17:16; 27.04 11:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul mõni tuttav lasteaias tööl, et oskad nii väita. Mul 3 inimest tutvusrindkonnast töötavad lasteaias. Kahel sõimega kogemus. Usu need kõik 14 last ei tee pidevalt püksi. Sõbranna rühmas näiteks vaid üks veel mähkmes ja teistel juhtub üksikud korrad õnnetus ja mitte kõigil.
Samuti ei anta neile juuagi niitihti kuna muidu pissivad/kakavad.
Õueskäike on vähe kuna alatihti hoopis probleem õpetaja peavalus või, et on vaja telefoniga jutustada ja ei viitsi. Jh ka minuga on tol hetkel lasteaia õpetaja jutustanud ja ma ei ütle midagi kuna soov teada kuidas päriselt lasteaias elu toimub. Kui kritiseerin siis ka ei räägita mis moodi karistatakse jne.

Aga lapsed saab riide ikka, saladus on rutiinis ja kindlas päevakavas. Kui mu lastel poleks kindlat päevakava siis vb ei suudaks neid ka riide panna. Nad teavad mis kell õue minek, et nüüd vaja riide panna.

0
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.04 22:48; 27.04 11:22; 27.04 11:31; 27.04 12:16; 27.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega ei arvanud küll, aga inimlik oleks panna lapsel kellel juhtub 1-2korda päevas õnnetus uued püksid mitte mähe jalga või mis?

Aga sinusugune ei saa aru potitrenni mõttest, et iga õnnetuse peale ikka mähet jalga ei suruta.

Huvitaks kui paljudes lasteaedades täidetakse üldse riikliku kava. Meil 10.30 kuni 12 õueaeg, aga mida pole on lapsi õues. Ilus soe ilm ja ma lastega õues ning lasteaias lapsed kõik toas. Ja see päris tihti nii.

Inimlik oleks nii pisikest kodus ise kasvatada.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.04 10:06; 27.04 10:23; 27.04 13:11; 27.04 13:12; 27.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud lapsehoolduspuhkusel emad lähevad peatselt tööle. Nii ka mina. Nüüd pean hakkama hoopis kahte uuesti korraga harjutama lasteaiaga, kuna suurem ei jõudnud harjudagi. Mul väga väga väikese vanusevahega lapsed, et saime alles jaanuaris koha suuremale ning septembris peaks juba väiksem hakkama harjutama, kuna ka mina pean tööle naasema.

Väikese vahega lapsed on oma valik.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.04 10:06; 27.04 10:23; 27.04 13:11; 27.04 13:12; 27.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sul mõni tuttav lasteaias tööl, et oskad nii väita. Mul 3 inimest tutvusrindkonnast töötavad lasteaias. Kahel sõimega kogemus. Usu need kõik 14 last ei tee pidevalt püksi. Sõbranna rühmas näiteks vaid üks veel mähkmes ja teistel juhtub üksikud korrad õnnetus ja mitte kõigil.

Samuti ei anta neile juuagi niitihti kuna muidu pissivad/kakavad.

Õueskäike on vähe kuna alatihti hoopis probleem õpetaja peavalus või, et on vaja telefoniga jutustada ja ei viitsi. Jh ka minuga on tol hetkel lasteaia õpetaja jutustanud ja ma ei ütle midagi kuna soov teada kuidas päriselt lasteaias elu toimub. Kui kritiseerin siis ka ei räägita mis moodi karistatakse jne.

Aga lapsed saab riide ikka, saladus on rutiinis ja kindlas päevakavas. Kui mu lastel poleks kindlat päevakava siis vb ei suudaks neid ka riide panna. Nad teavad mis kell õue minek, et nüüd vaja riide panna.

Sul ongi suurepärane võimalus ise oma lastega kõike paremini teha. Ükskõik kui hea lasteaed ja parimad kasvatajad ei asenda pisikesele ema ja kodu.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.04 10:06; 27.04 10:23; 27.04 13:11; 27.04 13:12; 27.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://lood.delfi.ee/perejakodu/lasteaialaps/lasteaeda-mineval-lapsel-voiks-kaasas-olla-oma-joogitops-lemmikmanguasi-tuleks-aga-koju-jatta-lapse-uleandmisel-mask-ette?id=89688821

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 16:56; 23.04 17:15; 23.04 19:11; 23.04 19:46; 23.04 22:22; 26.04 00:02; 27.04 17:15; 27.04 19:36; 12.05 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi tänan nii hea idee eest. Ma nüüd plaaningi selle peale koduseks jääda, mis ikka sinna tööle ronida kui väikesed lapsed on. Milleks neid lasteaedasi üldse tehakse. Häbitud ikka need vanemad kes julgevad väikese lapse kõrvalt tagasi tööle minna. Lapse kooli minekuni oleks hea lapsele kui ema on nendega siiski.
Appi kuidas ma ise selle peale küll ei tulnud, et kuni lapsed väikesed võiks ikka neid kodus hoida. Elavad ju õhust ja armastusest ära küll.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.04 22:48; 27.04 11:22; 27.04 11:31; 27.04 12:16; 27.04 18:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi tänan nii hea idee eest. Ma nüüd plaaningi selle peale koduseks jääda, mis ikka sinna tööle ronida kui väikesed lapsed on. Milleks neid lasteaedasi üldse tehakse. Häbitud ikka need vanemad kes julgevad väikese lapse kõrvalt tagasi tööle minna. Lapse kooli minekuni oleks hea lapsele kui ema on nendega siiski.
Appi kuidas ma ise selle peale küll ei tulnud, et kuni lapsed väikesed võiks ikka neid kodus hoida. Elavad ju õhust ja armastusest ära küll.

Kes soovitaks koduseks jääda? Ei saa midagi aru.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 16:56; 23.04 17:15; 23.04 19:11; 23.04 19:46; 23.04 22:22; 26.04 00:02; 27.04 17:15; 27.04 19:36; 12.05 13:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaiad on kogu aeg lahti olnud. See, mitu rühma on avatud ja muu täpsem töökorraldus sõltub suuresti kohalkäivate laste hulgast ja see on lasteaia otsustada. Kui ikka lapsi on nii palju, et pole enam mõistlik lasteaiaülese valverühmaga majandada, suurendatakse ka avatud rühmade hulka.

Pigem on küsimus selles, millal lapsevanemad hakkavad lapsi lasteaeda viima. Sellist otsust, et ülehomsest peab kõikides lasteaedades kõik rühmad avama, ei tule ei KOV ega riigi poolt, sest otsuse hoida avatuna vaid valverühm on teinud lasteaed. Riik on vaid soovitanud lasteaeda lapsi mitte viia, kui pole selleks just hädavajadust.

Kuivõrd ka lapsed siiski covid-19sse haigestuvad, siis on vägagi tõenäoline, et need vähesed haigestuvad lapsed siiski haigust levitavad. Kusjuures kirjeldatud on juhuseid, kus haigestunud pere lasteaiaealisel lapsel on RNA-test negatiivne, aga kopsuröntgenilt on näha koroonale iseloomulikud kahjustused. Ohus pole küll tingimata teised lapsed, pigem õpetajad.

Koondagu siis üldse ära kasvatajad ja kaotagu lasteaiad. Pillid kotti ja koju viirust kartma.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina andsin alla ja kirjutasin kohast loobumise avalduse. Kohatasu võetakse endiselt, kuigi mu lapsed pole saanud märtsist alates lasteaeda (ja ilmselt mais-juunis ka ei saa, juulis algab kollektiivpuhkus). Vähemalt siis kohatasu ei pea enam maksma.
Ma pean tööl käima – hetkel on väga palju tööd. Igaks tööpäevaks pean hoidja otsima.

Miks nad pole lasteaeda saanud?
Lasteaiateenus on ju tagatud kogu aeg olnud neile, kes töö tõttu ei saa lapsi koju jätta. Kuskandis see pole nii?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.04 08:59; 28.04 09:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile tuli täna kiri, et rühmad avatakse esmaspäeval, vanemaid majja ei lubata esialgu kuni sügiseni. Mina hetkel veel last lasteaeda ei vii, kuna viirus pole kuhugi kadunud ja meil on mehega endiselt kodukontor kuni suvepuhkuseni. Koolilapsed ka niikuinii kodus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 22.04 16:56; 23.04 17:15; 23.04 19:11; 23.04 19:46; 23.04 22:22; 26.04 00:02; 27.04 17:15; 27.04 19:36; 12.05 13:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 60 )


Esileht Väikelaps Kas lasteaedade töö taastub veel enne suve?