Esileht Väikelaps Kas lasteaialaps võib olla koroona viiruses?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kas lasteaialaps võib olla koroona viiruses?

Postitas:

Hetkel kahtlustad juba kõike. Kui laps on kodus palavikus ja vahepeal köhatab, nüüd tuli nohu ka, siis nõuandeliin ütleb ainult, et jälgige olukorda. Et kui läheb hullemaks, kutsuge kiirabi. Mul suur mure, et kust ma tean, et laps pole koroonat saanud kuskilt ja ma seda ise ka edasi ei kanna? Lasteaialaps pole riskigrupp ja ma ise pole haige. Kui veel tean, et lasteaiarühmast mitu last haiged, siis on natuke hirm ausalt öeldes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaine peaga võttes, siis ilmselt tal tavaline kevad-talvine viirus. Aga kunagi ei või teada muidugi. Lapsi ei testita, üldse testitakse väheseid vaid. Jätaksin lapse koju ja võtaksin ise hoolduslehe, kui muidu ei saa. Ja istuksingi karantiinis koos lapsega, kuni asi selgub. Miks sul endal on vaja kuskil liikuda üldse? Praegusel ajal peaksid kõik kodus istuma, kui vähegi võimalik, ja hoolduslehega peaks see ju olema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka võib olla ja eks seetõttu koroona levibki nii kiiresti, et teadmatult kantakse edasi. Kuna lapsi ei testita (pole riskigrupp) siis jääks samuti igaks juhuks hoolduslehele, kui just kodukontori võimalust pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul suur mure, et kust ma tean, et laps pole koroonat saanud kuskilt ja ma seda ise ka edasi ei kanna?

Nagunii oled ju palavikus lapsega kodus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on lasteaed üks suurimaid nakkuskoldeid üldse.
Meil on nii mitu lapsevanemat välisriikidega seotud, need lapsed on pikad päevad aias, nii tervete kui tõbistena, sest hoidjaid polevat võtta. Alles oli kõgugripp, okseviirus, entero, nüüd pidi tavaline gripp olema ja juba hoiatavad ka koroona eest…

Kui teil ikka olukord kehvemaks keerab, arutage arstiga testimise võimalust. Samas on ju öeldud, et testitakse peamiselt eakaid ja põduraid.
Mina ilmselt nõuaks selle koroona ka välja, sest elamises on laste vanavanemad, kellest üks on voodihaige.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord on selline, et pole vahet, mis viirus su lapsel on.

Kui on mingidki sümptomid, siis püsite kodus ja vanavanemaid külla ei kutsu. Praegu just pressikonverentsil toonitati sama – kui oled haige, siis oled haige ja vahet pole, kas on covid või A gripp vm. Mida see teadmine annab, et mis täpselt on? Oletame, et saab puhta diagnoosi – lähed mänguväljakule ja sealt kelleltki ikka saab viiruse. Seega täna ei olnud, homme on covid.

Kui ise või sinu laps on haige, siis käitumine on sama. Praegu lihtsalt on mõistlik ennetava meetmena, et kogu pere on karantiinis siis, mitte ainult üks pereliige hoolduslehel.

Sellises olukorras, kus on välja kuulutatud eriolukord, on vaja mõelda laiemalt kui ainult mina ja minu pere ja minu töö ja raha. Ärge oodake, kuni valitsus peab kehtestama täielikult liikumispiirangud, kõik ettevõtted sulgema ja inimesi positsioneerima hakkama – sest inimesed ise ei suuda otsustada enda eest.

Masendav on lugeda Delfis hala nendelt, kes viimaste nädalate jooksul on reisile läinud, kuigi olid selged hoiatused – kui vähegi saate, tühistage (st turismireise mitte teha) – ja nüüd hala, et miks välisministeerium neljapäeval ei teatanud, et reedel kuulutatakse eriolukord jne, justkui Eesti valitsus vastutaks, et AirBaltic vm lennufirma lõpetab lennud, et Poola paneb piirid kinni jne.

Kui inimesed ise ei suuda otsustada ja vastutata, siis otsustavadki erinevate riikide valitsused ise ja tulemus ongi nagu praegu – sest inimesed sülitasid valitsuste hoiatustele (just mitmuses valitsuste – sest ega Eestis üksi see olukord pole)

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 12:33; 17.03 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olukord on selline, et pole vahet, mis viirus su lapsel on.

Kui on mingidki sümptomid, siis püsite kodus ja vanavanemaid külla ei kutsu. Praegu just pressikonverentsil toonitati sama – kui oled haige, siis oled haige ja vahet pole, kas on covid või A gripp vm. Mida see teadmine annab, et mis täpselt on? Oletame, et saab puhta diagnoosi – lähed mänguväljakule ja sealt kelleltki ikka saab viiruse. Seega täna ei olnud, homme on covid.

Kui ise või sinu laps on haige, siis käitumine on sama. Praegu lihtsalt on mõistlik ennetava meetmena, et kogu pere on karantiinis siis, mitte ainult üks pereliige hoolduslehel.

Sellises olukorras, kus on välja kuulutatud eriolukord, on vaja mõelda laiemalt kui ainult mina ja minu pere ja minu töö ja raha. Ärge oodake, kuni valitsus peab kehtestama täielikult liikumispiirangud, kõik ettevõtted sulgema ja inimesi positsioneerima hakkama – sest inimesed ise ei suuda otsustada enda eest.

Masendav on lugeda Delfis hala nendelt, kes viimaste nädalate jooksul on reisile läinud, kuigi olid selged hoiatused – kui vähegi saate, tühistage (st turismireise mitte teha) – ja nüüd hala, et miks välisministeerium neljapäeval ei teatanud, et reedel kuulutatakse eriolukord jne, justkui Eesti valitsus vastutaks, et AirBaltic vm lennufirma lõpetab lennud, et Poola paneb piirid kinni jne.

Kui inimesed ise ei suuda otsustada ja vastutata, siis otsustavadki erinevate riikide valitsused ise ja tulemus ongi nagu praegu – sest inimesed sülitasid valitsuste hoiatustele (just mitmuses valitsuste – sest ega Eestis üksi see olukord pole)

Nende jaoks, kes endiselt tööl käivad, on ikka vahe küll, kas lapsel on covid või niisama nohu ja köha. Kui lapsel on lihtsalt nohu-köha, siis võib tööl edasi käia, kui covid, siis peaks lapsevanemad karantiini jääma.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on nohu köha, siis võtab lapsevanem hoolduslehe ja teine lapsevanem haiguslehe. Kui kardab, et haigusrahasid ei hüvitata, siis kirjeldab samasuguseid sümptomeid endal nagu lapsel. Haigus/hoolduslehti saab praegu e-kanalitkaudu ning nagu eile uudistes räägiti, jõuavad arstid nendeni umbes nädala jooksul. Mõtle endale lihtsalt palavik külge jaahaigusleht – keegi ei jõua sind visiidile kutsuda.

Ja ärge tulge mulle rääkima arstidest ja müüjatest – suurem osa Eesti elanikke siiski pole arstid ja müüjad. Ja need kes on, peavad sellisest olukorrast siis oma tööandjat nagunii teavitama ja tööandja otsustab, kas töötaja tohib tööle tulla või peab jääma haiguslehele. Praegu peaks kõikidel suurematel asutustel olemasolema mingid juhised, kuidas käituda

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.03 12:33; 17.03 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse lasteaias diagnoositi täna ühel lapsel koroona. Lapsed nakatuvad küll ja põevad seda ise ka, loodetavasti kergelt.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga palun
https://m.delfi.ee/eesti/article.php?id=89259603

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps Kas lasteaialaps võib olla koroona viiruses?