Esileht Väikelaps Kas lasteaias lapsed tulevad teiega lobisema?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kas lasteaias lapsed tulevad teiega lobisema?

Postitas:

Meil on hetkel rühm ajutisel pinnal ja ruumi kitsikuse tõttu riietume tavaliselt rühmas. Seega lapsed tulevad ikka juttu tegema minuga. Kuna tegemist on esimest aastat lasteaias olevate lastega, siis nad tihti tahavad vist lihtsalt igatsusest oma ema järgi minuga juttu puhuda. Tulevad räägivad, kes neile täna järgi tuleb või kellega hommikul tulid või kust keegi aiai on saanud jms. Vestlen alati nendega meeleldi.
Kasvataja aga ajab alati lapsi laiali, et minge kaugemale, ärge pressige nina alla jne. Olen öelnud, et mul ei ole selle vastu midagi, kui nad jutustama tulevad, aga kasvataja ikkagi ajab neid laiali. Miks küll? Kas sellele on mingi loogiline seletus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mõned lapsed tulevad rääkima. Need on sellised julgemad ja räägivad ilmselt kõigiga, kes ette juhtuvad. Ülearu nad mind ei piina ja keegi kasvatajatest lapsi ära ajama pole ka tulnud, kui just käsi pesema ja sööma ei kutsuta vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minuga tulevad ka rühmas lapsed rääkima, kui vahel enda lapsega rühmas olen olnud miskipärast. Või siis hoovi mängima jääme veel mõneks minutiks, kui lapsed järgi minnes õues. Õpetajad pole kunagi \”laiali peksnud\”. Seda on teinud 2a, 3a, 4a.

Ma arvan, et nad lihtsalt igatsevad individuaalset tähepanu. No las saavad siis minult selle mõne hetke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kasvataja ajab ehk sellepärest neid laiali, et neile sellest harjumust ei kujuneks. 🙂 Kuna ütled, et olete ajutisel pinnal ning seetõttu on riietumine rühmaruumis. Seega on see ajutine olukord. Lapsed aga õpivad jäljendades ja üsna ruttu – alguses tuleb räägib üks, kaks last aga pärast tulevad juba kõik rääkima, mängima ja asju tooma. Osadel lapsevanematel pole kindlasti selle vastu midagi, kuid usun et on ka neid, keda selline asi igapäevaselt lõpuks häirima hakkaks, kui mitu last iga õhtu/hommik tulevad ja jutustavad, kui lapsevanemal endal on ehk kiire. Tekib ebamugav olukord.

Meie lasteaias, kus riietumine toimub garderoobis iga lapse oma kapi ees, ei luba õpetajad teistel lastel samal ajal garderoobis mängida. See ruum on jahedam ning seal riietutatakse. Õpetaja tuleb ja kutsub ikka aegajalt sealt lapsi rühmaruumi tagasi. Lastel on selge, et garderoobis ollakse riietumise ajal ning muu mäng ja olemine toimub rühmaruumis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa suhteliselt esimestel nädalatel, mil oma laps käima hakkas, lohutasin ühte nutvat tüdrukut kes minu juurde tuli, ta oli joonistanud vanaemale sünnipäevaks kaardi ja keegi oli selle ära sodinud. Kasvataja öelnud ta kohta lihtsalt piripill, rahustasin siis lapse maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõimerühmas tulid mõned ka kallistama, kui oma last kallistasin.
Vanemas rühmas ajame tihti juttu nii õues, kui toas. Paitavad mu karvast kapuutsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 08:17; 18.01 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on hommikuti nii, et kui poja rühma viin, siis on kohe 5-6 poissi platsis ja \”jutustavad\” nii et mul kõrvad lukus ja poeg ei saa normaalselt riietudagi. Räägivad nii minu kui pojaga. Ja lõppu sellel jutul tegelt ei tule 🙂
Kasvatajad ei sekku, kuid saadan neid ise sealt riietusruumist laiali, et me saaks rahulikult riietuda ja küll nad jõuavad rühmas oma jutud ära rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Jaa suhteliselt esimestel nädalatel, mil oma laps käima hakkas, lohutasin ühte nutvat tüdrukut kes minu juurde tuli, ta oli joonistanud vanaemale sünnipäevaks kaardi ja keegi oli selle ära sodinud. Kasvataja öelnud ta kohta lihtsalt piripill, rahustasin siis lapse maha.[/tsitaat]

Issand kui nõme, vaene laps!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka tulevad lobisema ja nii vahva, et tulevad. Õpin nii ka neid tundma ja tean paremini, kellega mu laps päeval koos on. Mulle väga meeldib seal nendega lobiseda ja tundub meie rühmas vähemasti siis, et kui õpetaja näeb, et jutt jookseb mõnuga, siis ta vahele ei sega. Kui aga on kuulda, kuidas emme või issi kiirustavad ja lapsel ka jonnituur, siis ta korjab teised ka riietumisruumist ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikk atulevad, ei usu, et alati emme igatsusest. Mõni tüdruk on eriti julge ja lihtsalt meeldib lobiseda kõigi lapsevanematega. Minu meelest on see pigem positiivne, et laps ei karda suhelda.
Miks seda pärssima peab, on pigem kummaline? Mis on sellest halba, kui 5 min lapsed suhtlevad mõne lapsevanemaga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt öeldes segaks mind küll, kui igapäevasel käiks kari lapsi minuga lobisemas. Vahel harva pole probleemi. Hommikul enne tööle minekut tahan ma oma lapsega vestelda, sest meil mõlemal seisab ees pikk tööpäev ja see hommikune aeg garderoobis on hea aega lapsega hüvasti jätta. Mulle meeldib, kui õpetaja kutsub lapsed koridorist ära. Meil muidugi on üks jube tüütu poiss ka rühmas, kes räägib hästi kõva häälega ja võtab ise laste käest mänguasju ära ja ta on üldse selline füüsiline tüüp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse rühmakaaslased ka tulevad juttu ajama. Ja mul ei ole selle vastu midagi, minu meelest on see armas. Ma hea meelega pühendan natuke nendele aega. Minu meelest kasvatajal ju ka lihtsam, kui lapsed vahepeal natuke individuaalset tähelepanu ka kelleltki teiselt saavad. Praegu on ju rühmad nii suured ja lasteaiapäevad mõne lapse jaoks ikka väga pikad. Kasvataja paratamatult ei jõua igal hetkel võrdselt kõigiga tegelda ja kõiki ära kuulata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt saan järgneva tähelepaneku eest hukkamõistu osaliseks. Kui koos mehega lapsele lasteaeda järgi läksime ja mees lapse õhku tõstis, keerutas, vms, olid alati kohal isata kasvavad lapsed, just poisid, kes siis ka seda sama palusid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ilmselt saan järgneva tähelepaneku eest hukkamõistu osaliseks. Kui koos mehega lapsele lasteaeda järgi läksime ja mees lapse õhku tõstis, keerutas, vms, olid alati kohal isata kasvavad lapsed, just poisid, kes siis ka seda sama palusid.[/tsitaat]
Miks hukkamõistu, kas su mees siis ei keerutanud teisi poisse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 08:17; 18.01 12:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks hukkamõistu, kas su mees siis ei keerutanud teisi poisse?[/tsitaat]

no, et keegi julges mainida, et lastel on meesterahvastega suhtlemise järele igatsus. perekoolis on ju see tabu, siinne dogma on, et lapsel pole isa vaja!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Miks hukkamõistu, kas su mees siis ei keerutanud teisi poisse?[/tsitaat]

jajah, muidugi peab isa teisi lapsi ka kindlasti keerutama. Ja kuna neil isa pole, äkki siis too mees võtaks need lapsed igal nädalavahetusel oma juurde ja tegeleks nendega.
Väga nõme roosamanna teema on see. kui lapsele tibu ütled, oled perekoolis vihatud aga võõraste mudilastega iga päev lobisema, neid keerutama ja mida kõike tegema peab küll olema valmis. Tänan ei. Olen siin ainuke aga ütlen siiski- ei meeldi kui lapsed lobisema tulevad. Ei liivakastis, ei lasteaias, ei kusagil. paar lauset kannatan ära, aga teemad stiilis: \”Minu emmel oli täna kõht lahti ja ei saanud tööle minna,\” Või \”tädi, mis sul kotis on?\” ajavad mind närvi. Aga millegipärast olen siiski lastemagnet ja liivakastis on alati parv ümber. Või siis ei tegeleta meie küla lastega üldse ja igal võõral ollakse kohe seljas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga nõme roosamanna teema on see. kui lapsele tibu ütled, oled perekoolis vihatud aga võõraste mudilastega iga päev lobisema, neid keerutama ja mida kõike tegema peab küll olema valmis. Tänan ei. Olen siin ainuke aga ütlen siiski- ei meeldi kui lapsed lobisema tulevad. Ei liivakastis, ei lasteaias, ei kusagil. paar lauset kannatan ära, aga teemad stiilis: \”Minu emmel oli täna kõht lahti ja ei saanud tööle minna,\” Või \”tädi, mis sul kotis on?\” ajavad mind närvi. Aga millegipärast olen siiski lastemagnet ja liivakastis on alati parv ümber. Või siis ei tegeleta meie küla lastega üldse ja igal võõral ollakse kohe seljas. [/tsitaat]

Samad sõnad 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse rühmas on üks tüdruk, kes juba hommikul jookseb käed laiali minu lapsele vastu. Ei meeldi see mu lapsele ja siis poriseb. Siis see tüdruk istub talle külje alla ja muudkui lobiseb, kisub asju jne. Ütlen ausalt, see on tüütu. Olen hakanud teda ise korrale kutsuma, sest kasvatajad seda ei tee. Teised lapsed nii pealetükkivad pole ja mõne lause jõuan ikka nendega vahetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Tulevad küll jutustama, aga selle meeldimisega on nii ja naa. Üritan küll oma lapsega tegelemise ajal sellist lapselikku vestlust edendada, aga päris tihti on selline tunne, et läheks rühmaruumi uksele ja paluks õpetajal üks riietusruumi lastest tühjendamine teha. Kord viisin oma lapse eelkooli nii, et sall ja kindad jäid panemata, sest teiste laste vastu viisakas olemine hajutas tähelepanu.
Miks meil lapsi riietusruumist ära kutsutakse:
– teiste laste lisandumine pikendab toodud lapse riietumise aega
– kõik vanemad ei taha/pole aega/ei meeldigi sellist \”minu isa läheb täna arsti juurde\” ja \”mu ema sõbrannal on sünnipäev\” ja \”miks X issil nii imelik nimi on\” vestlust pidada
– õpetajad ei taha edendada lastes tunnet, et riietumisega kaasneb ilmtingimata mingi nn mokalaat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Kas lasteaias lapsed tulevad teiega lobisema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.