Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas lastetu naine on väärtusetu?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: kas lastetu naine on väärtusetu?

Postitas:
naine34

Arutlemiseks:
kas naine, kel pole lapsi, on inimesena väärtusetu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: kas lastetu naine on väärtusetu?

loomulikult! üksikmehe jaoks aga väga väärtuslik
aga kohe kui ta naiseks võtab trukib ka lapsed

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väärtusetu ainult sel juhul, kui ta on üle 32, ülekaaluline või suitsetab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laste puudumine või olemasolu ei tee kedagi inimesena väärtuslikuks või väärtusetuks. Samas – elu mõte on elu kestmine. Kui ei sigi ja järeltulijaid sigimisvõimeliseks ei kasvata, siis on elu bioloogline mõte jäänud täitmata. Samas peas kompenseerima seda see, kui tänu sinu elule ja tegevusele saab mõni teine mõne lapse rohkem ja kasvatab ta tubliks inimeseks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Jälle vaja ikka mingi vaenlase kuju konstrueerida või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Apsoluutselt väärtusetu.Tühja elanud oma elu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

inimesena ei pruugi ju olla väärtusetu teiste jaoks. kuni käib ja teeb veel tööd. ma mõtlen oma eakaaslaste peale, üle 45, kel pole lapsi. ei ole väärtusetu. ei ole igav inimene. ei ole elu tühi.
aga mis saab siis, kui enam tööl ei käi. kellele ta läheb korda siis enam. kas ta isegi on enam enda eluga rahul. kas ta on siis enam enda silmis väärtuski üldse? muidu võib küll öelda, et mis saavutuse see lapsed ikka on, see ju nii tavaline asi, normaalne. aga no mine tea. kui olin 20, arvasin et pean midagi saavutama. kui olen 40 mõtlen, et tähtis on hoopis endaga rahulolu. aga kui olen 60, kuidas ma siis võin mõelda. siis pole enam tähtis töö, siis pole enam tähtis ka ehk endaga ja eluga rahulolu. ehk ongi just siis lapsed ja lapselapsed need, kes elule mõtte annavad. no ei tea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole vaja üle mõelda.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

mina ütleks hoopis niipidi, et kole kurb, kui inimene tunneb, et ainus väärt tegu tema elus on bioloogiline paljunemine. veel kurvem, kui nii ongi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väärtusetu kindlasti mitte.

Aga õnnetu inimene kindlasti. Ka sel juhul, kui lastetus on tema isiklik, vaba valik.

Ja pole vahet, kas tegemist on naise või mehega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Coco Chanel, Marie Courier, Elizabeth I, Salme Reek jne jne
Väärtusetud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mariah Carey on väga hinnatud lauljana ja naisena ütles ta, et ta ei kavatse iial last saada, see rikuks ta surepärase figuuri. See on tema otsus, ma ei mõtle tast sugugi kui imelikust inimesest.
Lastetu naine ei ole väärtusetu, samamoodi võiks väita, et meheta naine on väärtusetu.
Väärtusetu on naine, kes sigitab lapsi, suutmata neid korralikult üles kasvatada, see on naiseks olemise üks suurimaid läbikukkumisi ja krahhe elus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mariah Carey on väga hinnatud lauljana ja naisena ütles ta, et ta ei kavatse iial last saada, see rikuks ta surepärase figuuri. See on tema otsus, ma ei mõtle tast sugugi kui imelikust inimesest.
Lastetu naine ei ole väärtusetu, samamoodi võiks väita, et meheta naine on väärtusetu.
Väärtusetu on naine, kes sigitab lapsi, suutmata neid korralikult üles kasvatada, see on naiseks olemise üks suurimaid läbikukkumisi ja krahhe elus. [/tsitaat]

Mariah Carey-l on ju lapsed nüüd. vb surrogaatemaga, ei tea.

ise lastetu ja lapsi kui selliseid väärtuseks ma ei pea. hästi kasvatatud ja toredaid lapsi küll. kahjuks enamik nt naaberkorterites jne kohutavad. ja nende kasimata suuga koledad emad röögivad oma väärt aarde peale nii, et koridori kostab. väärt inimesed? ei tea, ei usu. ise tunneks end väärtusetuna kui käiks lääpatallatud saapas, tatine vääks taga ja hall ületöötanud 700 eur teeniv polt kõrval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Väärtusetu kindlasti mitte.

Aga õnnetu inimene kindlasti. Ka sel juhul, kui lastetus on tema isiklik, vaba valik.

Ja pole vahet, kas tegemist on naise või mehega.[/tsitaat]

lollakas oled või?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mariah Carey on väga hinnatud lauljana ja naisena ütles ta, et ta ei kavatse iial last saada, see rikuks ta surepärase figuuri. See on tema otsus, ma ei mõtle tast sugugi kui imelikust inimesest. [/tsitaat]

Tal on kaksikud. Kuna ta seda veel ütles?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Väärtusetu kindlasti mitte.

Ja pole vahet, kas tegemist on naise või mehega.[/tsitaat]

Ja kui tema väärtustlisav laps on Ustimenko või Breivik, siis on ta muidugi ääretult õnnelik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
[tsitaat]mina ütleks hoopis niipidi, et kole kurb, kui inimene tunneb, et ainus väärt tegu tema elus on bioloogiline paljunemine. veel kurvem, kui nii ongi.[/tsitaat] milliste ajalooliselt oluliste tegudega said hakkama sinu 500, 1000 või 3000 aastat tagasi elanud esiemad? ma pakun, et ainus väärtuslik tegu oligi laste saamine ja nende kasvatamine. tänu neile oled sina täna olemas. samuti \”mäletatakse\” sind 1000 aasta pärast vaid sellepärast, et oled esiema. kaugemas tulevikus ei mäletata ka Cocot ega Salme Reeki.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Vana-Ann

[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
milliste ajalooliselt oluliste tegudega said hakkama sinu 500, 1000 või 3000 aastat tagasi elanud esiemad? ma pakun, et ainus väärtuslik tegu oligi laste saamine ja nende kasvatamine. tänu neile oled sina täna olemas. samuti \”mäletatakse\” sind 1000 aasta pärast vaid sellepärast, et oled esiema. kaugemas tulevikus ei mäletata ka Cocot ega Salme Reeki.[/tsitaat]
…Ja sina mäletad oma 1000 aastat tagasi olnud esiema? Ole parem vait, jätad targema mulje.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Laste puudumine või olemasolu ei tee kedagi inimesena väärtuslikuks või väärtusetuks. Samas – elu mõte on elu kestmine. Kui ei sigi ja järeltulijaid sigimisvõimeliseks ei kasvata, siis on elu bioloogline mõte jäänud täitmata. Samas peas kompenseerima seda see, kui tänu sinu elule ja tegevusele saab mõni teine mõne lapse rohkem ja kasvatab ta tubliks inimeseks. [/tsitaat]

Asi ei saa olla ainult sigimises, sest vastasel juhul ei oleks inimestel sellist asja nagu TAHE. Nad sigiksidki sellisel juhul rottide kombel.

Mind paluks mitte lüüa, mul kaks olemas. Ma üldse ei kahetse, aga ei eita, et vahel, kui on raske, olen mõlgutanud mõtteid teemal, kuidas olnuks, kui … (ega ma julge eriti isegi taolisi mõtteid mõelda miskipärast). Kuid ei, kokkuvõtteks olen ikkagi rahul. Mõttemaailm oleks kindlasti tiba puudulikum, kui hetkel. Lapsed ei välista mitte midagi, aga lastetus on juba ise välistus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Vana-Ann kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

…Ja sina mäletad oma 1000 aastat tagasi olnud esiema? Ole parem vait, jätad targema mulje.[/tsitaat] nagu nägid, kasutasin jutumärke. ei mäleta oma selleaegset esiema, aga olen siiski tänu temale olemas ja minu geenid on kõigilt minu esiemadelt. kui hästi läheb, kannab keegi 1000 aasta pärast ka osakest minu geenidest. Coco ja Salme geene ei kanna keegi. ma ei usu elusse pärast surma, usun, et elame edasi oma järeltulijates. kui järeltulijaid pole, kaod sa igaveseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on üsna ohtlik selline mõtteviis, kus me hakkame inimesi liigitama väärtuslikeks ja vähem väärtuslikeks. See liigitaja peaks ise ikka üks pagana väärtuslik olema, lausa pooljumal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

lollakas oled või?[/tsitaat]Miks ma lollakas peaks olema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kui tema väärtustlisav laps on Ustimenko või Breivik, siis on ta muidugi ääretult õnnelik. [/tsitaat]Vaatamata sellele, et kõik inimesed ei saa lapsi on sellised Ustimenkod ja Breivikud ikkagi olemas. Nii, et see ei ole nüüd küll mitte mingi argument lastetuks jäämiseks.
No, kui sa oled ise kriminogeenne element, alkohoolik, narkomaan vmt. siis on loomulikult õigem lapsi mitte saada, aga nagu ma juba oma esimeses kommentaaris ütlesin, siis on sellised inimesed õnnetud inimesed nagunii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaatamata sellele, et kõik inimesed ei saa lapsi on sellised Ustimenkod ja Breivikud ikkagi olemas. Nii, et see ei ole nüüd küll mitte mingi argument lastetuks jäämiseks.
No, kui sa oled ise kriminogeenne element, alkohoolik, narkomaan vmt. siis on loomulikult õigem lapsi mitte saada, aga nagu ma juba oma esimeses kommentaaris ütlesin, siis on sellised inimesed õnnetud inimesed nagunii.
[/tsitaat] No kui (ka mees)alkohoolikud lapsi ei saaks, sureks eestlased ikka kohe väga kiirelt välja!

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu jaoks kohe kindlasti on väärtusetu, naisena. naine,kes on jätnud oma oluliseima ülesande täitmata.
inimesena (sõbrana, teadlasena, artistina, naabrina,kolleegina) võib ta väga palju väärt olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tahaks end lastetu inimese kingadesse panna ja seda teemat lugeda. Lastetu mitte omal tahtel, vaid lastetu, kuna lihtsalt ei saa lapsi. Kui valus vöib olla lugeda, et sa oled poolik naine lihtsalt sellepärast, et loodus ei vöimalda sulle emadust 🙁
Niiet möelge, millist hingevalu te pöhjustate nendele naistele!
Endal on poeg, aga soovime juba aastaid teist. No ei tule, tee mis tahad 🙁 Ja depressioon vötab juba vöimust. Isegi sel juhul, kui ma ei ole lastetu…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma ei tahaks end lastetu inimese kingadesse panna ja seda teemat lugeda. Lastetu mitte omal tahtel, vaid lastetu, kuna lihtsalt ei saa lapsi. Kui valus vöib olla lugeda, et sa oled poolik naine lihtsalt sellepärast, et loodus ei vöimalda sulle emadust 🙁
Niiet möelge, millist hingevalu te pöhjustate nendele naistele!
Endal on poeg, aga soovime juba aastaid teist. No ei tule, tee mis tahad 🙁 Ja depressioon vötab juba vöimust. Isegi sel juhul, kui ma ei ole lastetu…[/tsitaat]

Depressioon võtab võimust ja inimene kannatab ka siis, kui inimene ei saa midagi muud, mis ühiskonnas on tavaline ja loomulik, aga tema jaoks kättesaamatu. Vaesus võib näiteks sama edukalt depressiooni põhjustada. Kole välimus. Sõprade puudumine. Või see, kui kõigil teistel on mehed, aga vot mina olen juba 30 ja pole ühtki pikaajalist suhet olnud. Või kui kõigil sõpradel on autod, aga mul pole. Või kui sõpradel on vinged autod, aga mul pole. Või kui kõik reisivad ja reisivad, aga minu jaoks on reis teise linna emale külla turisminduse tipphetk. Või kui inimesel on mõni kehaline puue, mis ei lase teha seda, mida teevad teised. Või on foobia, mis dikteerib elu. Või on mul suurepärased võimed ja head teadmised, aga ma ei oska neid tööandjatele müüa ning 40aastaselt näen, et kursusekaaslased, ka laisad ja lohakad spikerdajad, on teinud karjääri, aga mina olen juba jumal teab mitmes kord töötu ning kohad on ka kõik allapoole mu võimeid ja väikesepalgalised. Eriti depressiivne on see veel siis, kui olen mees.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen üks väärtusetutest. Ma ei ole kunagi unisatnud karjäärist ega kallitest reisidest. Ainus mida ma olen soovinud on lapsed ja oma pere. Loomulikul teel ei ole õnnestunud lapsi saada. Nüüd 40-aastasena peale kahte ebaõnnestunud IFV-i on selge, et ma ei saa neid mitte kunagi. Sõbrannadest olen ammugi eemaldunud kuna kõigil on pered. Nutta enam ei jaksa, ainult nii lõputult tühi tunne on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas saab inimene olla väärtusetu vaid sel põhjusel, et tal pole lapsi? Ja teine jälle äärmiselt väärtuslik, kuna tal on lapsed? Lastetu naine, kes on näiteks kirurg ning päästab elusid on väärtusetu, samas kui harimata hambutu asotsiaalne kuue nälgiva lapsega tegelene on väärtuslik? Küll ja küll on neid, kes sünnitanud mõtlematult lapsi, nad seejärel hüljanud, neid väärkohelnud, hooletusse jätnud jne, mille tagajärjel kasvavad üles \”katkised\” õnnetu lapsepõlvega inimesed. Tohutult väärtuslikud on sellised emad tõesti. Kui üldse sobib inimhinge väärtuse üle arutleda, siis usun, et see seisneb pigem mõttemaailmas, ellusuhtumises, selles, kuidas inimene oma aega siin maamunal kasutab. Omamoodi väärtus peitub ka oskuses endale aru anda, kas üldse ja mitmele lapsele on naine emotsionaalselt ja majanduslikult valmis emaks olema. Selliseid teemapüstitusi lugedes tekib kohati tunne,et lapsi sigitama on teretulnud ükskõik kes, peaasi, et ühiskonna silmis linnuke kirjas ja väärtus olemas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mina olen üks väärtusetutest. Ma ei ole kunagi unisatnud karjäärist ega kallitest reisidest. Ainus mida ma olen soovinud on lapsed ja oma pere. Loomulikul teel ei ole õnnestunud lapsi saada. Nüüd 40-aastasena peale kahte ebaõnnestunud IFV-i on selge, et ma ei saa neid mitte kunagi. Sõbrannadest olen ammugi eemaldunud kuna kõigil on pered. Nutta enam ei jaksa, ainult nii lõputult tühi tunne on.[/tsitaat]

Ära põe! Sa pole üksi! Seda postitust lugedes arvavad kõik mu tuttavad et mina kirjutasin selle. Olen teadlikult jätnud mulje, et tahaksin saada lapsi, aga millegipärast ei sa. Tegelikult naudin olukorda, kus saatus on mulle mänginud kätte sellised ülimõnusad kaardid – olen 40, lapsi pole ja nagu ei tahaks ka enam, elu niigi põnev ja mitmekesine. Jah, nad ütlevad, et küll sa kunagi kahetsed. Aga äkki ei kahetsegi?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas lastetu naine on väärtusetu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.