Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas lastetu naine on väärtusetu?

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: kas lastetu naine on väärtusetu?

Postitas:
Kägu

RE: kas lastetu naine on väärtusetu?

Kas sa oled juba hommikuse konjakijoomise maha jätnud, vasta jah või ei.

Millest selline teemapüstitus? Kindlasti EI.

Please wait...
Postitas:
Piibuga naine

Bioloogilise jälje jätmises – jah, ta ei täida enda looduse poolt kaasaantud ülesannet.
Sotsiaalselt on see aga veidi keerulisem probleem. Oleneb millega naine tegeleb. Kui on selline tilu-lilu muiduelaja nagu nt \”Sex and city\” Carrie ja Samantha, siis pole sellisel vegeteerimisel erilist mõtet ja põhimõtteliselt on naine väärtusetu.
Kui ta aga pühendab ennast Ema Teresa taolise tegevuse peale (see on lihtsalt näide), osaleb nt lastekodulaste abistamises, aktiivselt igasugustes programmides, mis hädasolijaid aitab, tegeleb millegi väga vajaliku ja konkreetsega, siis pole tema lastetus probleemiks.

Please wait...
Postitas:
Vinn Tiisel

Inimesena saad olla ülimalt väärtuslik, tore elukaaslane, ühiskonnategelane, käsitööline, spetsialist ükskõik kes, aga sa oled inimkonnale vajalik ja teised näevad seda ja tunnevad rõõmu. Nüüd geneetilise poole pealt, siis inimkonna jaoks hääbuvad sinu lastetuks jäädes head geenid, mis võiks inimkonda aidata edaspidi. Samas, kas võib küsida, kas töötu asotsiaalne ja hoolimatu paljulapseline ema on väärtuslik? Jällegi kahe otsaga asi, lastest võivad saada tublid tegelased, aga samas ka ühiskonnale jälle koormaks. Ära murra oma pead selle väärtuse teemaga, ela ja lase teistel elada, ja uhel hetkel avastad et sinu geenid tahavad ka ikka edasi elada. Jõudu, varsti on kevad, ilus aeg 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja kui tema väärtustlisav laps on Ustimenko või Breivik, siis on ta muidugi ääretult õnnelik. [/tsitaat]

Kui need noormehed oleks tegelenud pere loomise ja nn. normaalse elu jätkamisega, poleks vaja ju neid näiteks tuua.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Vana-Ann kirjutas:[/small]

…Ja sina mäletad oma 1000 aastat tagasi olnud esiema? Ole parem vait, jätad targema mulje.[/tsitaat]

Muidugi mäletab- teda poleks ju siin, kui see inimene oleks olnud lastetu.
Sinu silmaring on ikka tõeliselt avar.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Vana-Ann kirjutas:[/small]

Muidugi mäletab- teda poleks ju siin, kui see inimene oleks olnud lastetu.
Sinu silmaring on ikka tõeliselt avar.[/tsitaat]

Kas see on tõesti saavutus ja väärtus, et 1000 aastat tagasi pandi üks naine vägisi/poolvägisi, kellelegi mehele, mille järel ta sünnitas ja võitles elu ja söögi nimel nign suri noorelt ainult selleks, et ühel päeval üks järletulija saaks kuskil perekooli foorumis teisi inimesi alaväärseteks tembeldada?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas see on tõesti saavutus ja väärtus, et 1000 aastat tagasi pandi üks naine vägisi/poolvägisi, kellelegi mehele, mille järel ta sünnitas ja võitles elu ja söögi nimel nign suri noorelt ainult selleks, et ühel päeval üks järletulija saaks kuskil perekooli foorumis teisi inimesi alaväärseteks tembeldada?[/tsitaat]

Mehele saab minna ainult vägisi või poolvägisi?
Kes tembeldab alaväärseteks teisi inimesi?
Ära pane teistele sõnu suhu. Või see on ilus tegu?
Kui minu arvamus sinu omaga kokku ei lähe, pean hoopis vait olema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui need noormehed oleks tegelenud pere loomise ja nn. normaalse elu jätkamisega, poleks vaja ju neid näiteks tuua.[/tsitaat]

et kui oleks lapsed, siis nad oleks korralikud kodanikud? Fritzl Austriast oli isa, kasvatas lapsi ja lapse lapsigi..väärtuslik inimene?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

et kui oleks lapsed, siis nad oleks korralikud kodanikud? Fritzl Austriast oli isa, kasvatas lapsi ja lapse lapsigi..väärtuslik inimene?[/tsitaat]

Aga seda ei saa välistada, et oleksid normaalsed inimesed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga seda ei saa välistada, et oleksid normaalsed inimesed. [/tsitaat]

omapärane argument. ei saa jah välistada, seda ka ei saa välistada, et kui nad oleks hamstri võtnud, oleks täitsa ema Teresaks kätte ära läinud.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat] [small][/small]
milliste ajalooliselt oluliste tegudega said hakkama sinu 500, 1000 või 3000 aastat tagasi elanud esiemad? ma pakun, et ainus väärtuslik tegu oligi laste saamine ja nende kasvatamine. tänu neile oled sina täna olemas. samuti \”mäletatakse\” sind 1000 aasta pärast vaid sellepärast, et oled esiema. kaugemas tulevikus ei mäletata ka Cocot ega Salme Reeki.[/tsitaat]
mina ei pea iseenda eksistentsi maailmarevolutsiooni seisukohalt üldse oluliseks. kui bioloogi pilguga vaadata, on inimese kui liigi seisukohalt umbes 50% indiviididest puhas luksus, kellest võib päevapealt loobuda, sest liik jääb kestma ka ilma nendeta. ülejäänutest võib ka vabalt pool või enamgi allavett saata, inimloom sellest välja ei sure. süüa, sittuda ja paljuneda suudame me kõik, kui see oleks meie elu ainus eesmärk nagu loomadel. ah et ei tohi, inimelu kordumatus, isiksuse ilu ja kõik need teised humanistlikud väärtused? vaat siis lõpeta inimeste lahterdamine väärtuslikeks ja vähem väärtuslikeks.

minu arvates on ainus inimese tõeline väärtus see, kui palju suudab ta luua ainulaadset teadmust, mis teeb elu paremaks paljudel teistel. mina ja minu on oluline ainult sellele inimesele, kes neid sõnu lausub ja enamik meist vegeteerib oma elu ära ilma suuremat mõtlemata ega olemata. hea, kui seda tehakse vähemalt nullväärtusega, st hangitakse enese ja oma alaealiste järglaste ülalpidamine ise, oma ihurammu või mõttetööga. halb, kui parasiteeritakse teiste, nutikamate seljas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

omapärane argument. ei saa jah välistada, seda ka ei saa välistada, et kui nad oleks hamstri võtnud, oleks täitsa ema Teresaks kätte ära läinud.[/tsitaat]

Midagi ei saa välistada.
Sa said sellest argumendist omaarust isegi teemat jätkata ja edasi veidraid argumente genereerida. Kõik, millest saab midagi juurde luua on väärtuslik. Tupik ei ole. See on teekonna lõpp. Sa pead siis leidma teise tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mutsamamma kirjutas:[/small]

mina ei pea iseenda eksistentsi maailmarevolutsiooni seisukohalt üldse oluliseks. kui bioloogi pilguga vaadata, on inimese kui liigi seisukohalt umbes 50% indiviididest puhas luksus, kellest võib päevapealt loobuda, sest liik jääb kestma ka ilma nendeta. ülejäänutest võib ka vabalt pool või enamgi allavett saata, inimloom sellest välja ei sure. süüa, sittuda ja paljuneda suudame me kõik, kui see oleks meie elu ainus eesmärk nagu loomadel. ah et ei tohi, inimelu kordumatus, isiksuse ilu ja kõik need teised humanistlikud väärtused? vaat siis lõpeta inimeste lahterdamine väärtuslikeks ja vähem väärtuslikeks.

minu arvates on ainus inimese tõeline väärtus see, kui palju suudab ta luua ainulaadset teadmust, mis teeb elu paremaks paljudel teistel. mina ja minu on oluline ainult sellele inimesele, kes neid sõnu lausub ja enamik meist vegeteerib oma elu ära ilma suuremat mõtlemata ega olemata. hea, kui seda tehakse vähemalt nullväärtusega, st hangitakse enese ja oma alaealiste järglaste ülalpidamine ise, oma ihurammu või mõttetööga. halb, kui parasiteeritakse teiste, nutikamate seljas.[/tsitaat]

Labane. Ori kindlasti parasiteerib nutikamate seljas. Väga armas vaatenurk.

Please wait...
Postitas:
talent

[tsitaat] [small]Vana-Ann kirjutas:[/small]
nagu nägid, kasutasin jutumärke. ei mäleta oma selleaegset esiema, aga olen siiski tänu temale olemas ja minu geenid on kõigilt minu esiemadelt. kui hästi läheb, kannab keegi 1000 aasta pärast ka osakest minu geenidest. Coco ja Salme geene ei kanna keegi. ma ei usu elusse pärast surma, usun, et elame edasi oma järeltulijates. kui järeltulijaid pole, kaod sa igaveseks.[/tsitaat]

Ei usu elusse peale surma, aga kardad, et kaod igaveseks?
Mispärast peaks üldse tahtma igavesti \”elada\”? Päris tõsiselt kohe?
Mulle on antud kindel kogus elupäevi, kui need löppevad, siis lõppevad. Minu jaoks. Peale surma on nagu suht ükskõik, kas mu geenid levivad veel või mitte.
Nähtud neid elu mõtte produktiivseid elluviijaid – kvaliteet ei jõua kuidagi kvantiteedile järele.

Väärtuslik inimene saab oma panuse mitmet moodi anda, selleks ei pea ainult laste ilmaletoomine olema.

Please wait...
Postitas:
Mutsamamma

[tsitaat] [small][/small]
Labane. Ori kindlasti parasiteerib nutikamate seljas. Väga armas vaatenurk.[/tsitaat]
heheeee 🙂 või et bioloogia on labane. ometigi nii õiglane, igaühele ainult ninaesine ja võimalus paljuneda. mitte mingit muud elu eesmärki ega ülesannet ei ole, ainus eesmärk ja püüd on jääda ellu ja saada palju järglasi.
väärtustest kõnelemine on palju keerulisem, hindamine vaata et võimatu, tuleb mängu inimese vaba tahe, eneseteostus, õigusloome, kultuurinormid jne. no võimatu, inimeste elukeskkonnad on nii erinevad. aga ikkagi nii väga tahaks teisele inimesele hinnasilti külge kleepida, eelistatavalt väiksemat kui endale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

minu arvates on ainus inimese tõeline väärtus see, kui palju suudab ta luua ainulaadset teadmust, mis teeb elu paremaks paljudel teistel. mina ja minu on oluline ainult sellele inimesele, kes neid sõnu lausub ja enamik meist vegeteerib oma elu ära ilma suuremat mõtlemata ega olemata. hea, kui seda tehakse vähemalt nullväärtusega, st hangitakse enese ja oma alaealiste järglaste ülalpidamine ise, oma ihurammu või mõttetööga. halb, kui parasiteeritakse teiste, nutikamate seljas.[/tsitaat] ma pole kedagi alaväärseks lahterdanud, lihtsalt vastasin sinu kommentaarile. ma arvan et ükski inimese tegu pole surematu, unustamatu. pinguta palju tahad, mõne aja pärast ei mäleta sind keegi (ajapikku ununevad ka kõik ajaloo suurkujud). pingutada saad ainult selle nimel, et elu oleks huvitavam ja elamisväärsem. tuleviku suurte tegude jaoks on vaja lapsi, häid geene. siin juba mainiti ema Theresat. küll on tore, et tema esiemad lapsi said, et tema sai sündida ja head teha ja kahju, et tema lapsi ei saanud ja oma häid geene edasi ei pärandanud, ehk oleks keegi tema järeltulijatest samuti suureks heategijaks saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Mutsamamma kirjutas:[/small]
ma pole kedagi alaväärseks lahterdanud, lihtsalt vastasin sinu kommentaarile. ma arvan et ükski inimese tegu pole surematu, unustamatu. pinguta palju tahad, mõne aja pärast ei mäleta sind keegi (ajapikku ununevad ka kõik ajaloo suurkujud). pingutada saad ainult selle nimel, et elu oleks huvitavam ja elamisväärsem. tuleviku suurte tegude jaoks on vaja lapsi, häid geene. siin juba mainiti ema Theresat. küll on tore, et tema esiemad lapsi said, et tema sai sündida ja head teha ja kahju, et tema lapsi ei saanud ja oma häid geene edasi ei pärandanud, ehk oleks keegi tema järeltulijatest samuti suureks heategijaks saanud.[/tsitaat]

Niimoodi, huupi tootmisega, ongi inimkond jõudnud olukorda, kus pole enam ressursse tänaseks 7 miljardi toitmiseks ja katmiseks. Aga tootmine jätkub, sest iga konn oma mätta otsas on ju veendunud, et just tema geenid on ilmtingimata need, millest ehk 1000 aasta pärast midagi väärtuslikku tuleb.
ps. Ema Theresa sai just selle pärast teistele pühenduda, et tal endal lapsi ei olnud. Vastasel juhul oleks temast saanud tavaline albaania koduperenaine, kellest keegi midagi ei teaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]mina ütleks hoopis niipidi, et kole kurb, kui inimene tunneb, et ainus väärt tegu tema elus on bioloogiline paljunemine. veel kurvem, kui nii ongi.[/tsitaat]

Mina, 1 lapse emana, naisena, tudengina jne, ütlen, et ei, minu elus ei ole emaks aamine ainus väärt tegu. Ma tahan olla hea naine, olla oma erialal professionaal jne. Aga TÄHTSAIM neist on küll emaroll minu jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Mariah Carey on väga hinnatud lauljana ja naisena ütles ta, et ta ei kavatse iial last saada, see rikuks ta surepärase figuuri. See on tema otsus, ma ei mõtle tast sugugi kui imelikust inimesest.
Lastetu naine ei ole väärtusetu, samamoodi võiks väita, et meheta naine on väärtusetu.
Väärtusetu on naine, kes sigitab lapsi, suutmata neid korralikult üles kasvatada, see on naiseks olemise üks suurimaid läbikukkumisi ja krahhe elus. [/tsitaat]

Mariah sai ju lapsed?

Aga no kui keegi toob põhjuseks figuuri rikkumise, siis ma mõtlen küll, et natuke tyhi see inimene…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mariah sai ju lapsed?

Aga no kui keegi toob põhjuseks figuuri rikkumise, siis ma mõtlen küll, et natuke tyhi see inimene…[/tsitaat]
Natuke tühi? Mu meelest päris tühi.
Aga tibikultuuri selline mõtteviis muidugi sobib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa aru, miks need nn. \” väärtinimesed\” näevad vaeva nn. miinustamisega- selline arusaam, et nakatab?
Iga suguvõsa on ühel hetkel küsimuse ees: kas olla või mitte olla? See lõppeb ikka tegelikult nii.
Kui inimene jõuab teatud arenguastmele ja mõõdab elu väärtust lihtsalt mammona või nn. akadeemilise väärtusega, siis see asi lõppeb. Vaadake, uurige, nii on. Kõike ei saa.
Pidevalt näen, kuidas siin halvustatakse naisi, kes pühenduvad perele. Kui nad seda hästi teevad, miks see teid häirib? Kas tunnete end alaväärsetena? Sellepärast, et tunnete end kuidagi teistmoodi teostades paremini? See on teie valik ja keegi ei mõista teid hukka. Aga, ärge pidage teisi parasiteerijateks, sest nad on lastega kodused. Kui oled pedagoog või riigiteenistuja oled samasugune parasiit ju. Aga selline valik on muidugi ok?

Please wait...
Postitas:
kurimoor

väärtusetu-väärtuslik kelle jaoks?

kui naise enda suurim soov on lapsi saada ja kasvatada, siis võib ta lastetuna end ehk tõesti väärtusetuna tunda.
kui lapsed ei ole tema elus olulised, siis ei näe ma ka mingit põhjust, miks või kuidas lastetus tema enesehinnangut peaks mõjutama.

ehk, et kellegi kolmanda arvamus ei ole oluline, tähtis on kuidas naine ise ennast oma rollis tunneb. kõikidele ei saa kunagi meeldida, alati on neid, kes näitavad näpuga lastetule ja neid, kes näitavad näpuga näiteks paljulapselistele.
selle järgi ei saa aga oma elu seada. elatakse ikka enda järgi. siinjuures on ka ülimalt oluline õppida leppima sellega, et kõik soovid elus ei täitu ja leidma alternatiive ja ikkagi oma elu elamisväärseks elama. enda jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Midagi ei saa välistada.
Sa said sellest argumendist omaarust isegi teemat jätkata ja edasi veidraid argumente genereerida. Kõik, millest saab midagi juurde luua on väärtuslik. Tupik ei ole. See on teekonna lõpp. Sa pead siis leidma teise tee. [/tsitaat]

Sageli, ka perekooli idioote vaadates, mõistad, et tupik võib olla palju palju väärtuslikum, kui juurde tootmine…Väga kahju, et mõni esiema 1000 aastat tagasi lastetu teed ei valinud, oleks selle teoga palju palju väärtusi juurde tootnud läbi väärtusetuse edasise leviku pidurtamise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mariah Carey-l on ju lapsed nüüd. vb surrogaatemaga, ei tea.

ise lastetu ja lapsi kui selliseid väärtuseks ma ei pea. hästi kasvatatud ja toredaid lapsi küll. kahjuks enamik nt naaberkorterites jne kohutavad. ja nende kasimata suuga koledad emad röögivad oma väärt aarde peale nii, et koridori kostab. väärt inimesed? ei tea, ei usu. ise tunneks end väärtusetuna kui käiks lääpatallatud saapas, tatine vääks taga ja hall ületöötanud 700 eur teeniv polt kõrval.[/tsitaat]

sa kirjeldad vaid ühte äärmuslikku varianti. on ka teistsuguseid elusid, kas tead. ema-isa-laps . õnnelikud. ilusates saabastes 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Niimoodi, huupi tootmisega, ongi inimkond jõudnud olukorda, kus pole enam ressursse tänaseks 7 miljardi toitmiseks ja katmiseks. Aga tootmine jätkub, sest iga konn oma mätta otsas on ju veendunud, et just tema geenid on ilmtingimata need, millest ehk 1000 aasta pärast midagi väärtuslikku tuleb.
ps. Ema Theresa sai just selle pärast teistele pühenduda, et tal endal lapsi ei olnud. Vastasel juhul oleks temast saanud tavaline albaania koduperenaine, kellest keegi midagi ei teaks.[/tsitaat] maakera on ülerahvastatud mitte sellepärast, et \”iga konn\” tahab paljuneda, vaid sellepärast, et paljunetakse vastutustundetult. 1-2 last peres ei tekitaks mingit ülerahvastumist. selleks, et tekiks vastutustundlik pereplaneerimine kogu maailmas, on vaja seda, et kõigil maailma naistel oleks võimalik saada haridust. meil ja meie lähinaabritel on hoopis probleemiks rahvastiku vananemine ja negatiivne iive.

Please wait...
Postitas:
Kägu

maakera on ülerahvastatud mitte sellepärast, et \”iga konn\” tahab paljuneda, vaid sellepärast, et paljunetakse vastutustundetult. 1-2 last peres ei tekitaks mingit ülerahvastumist. selleks, et tekiks vastutustundlik pereplaneerimine kogu maailmas, on vaja seda, et kõigil maailma naistel oleks võimalik saada haridust. meil ja meie lähinaabritel on hoopis probleemiks rahvastiku vananemine ja negatiivne iive.[/tsitaat]

Su nimetatud vastutustundlik pereplaneerimine on laiemas plaamis tee väljasuremisele.
Märgid ju isegi:
meil ja meie lähinaabritel on hoopis probleemiks rahvastiku vananemine ja negatiivne iive.

hoolitsegem, et loodusrahvad , kes materialistlikuset veel üdini rikkumata

et kõigil maailma naistel oleks võimalik saada haridust
ja saame ka nende rahvaste probleemiks rahvastiku vananemine ja negatiivne iibe.

Aga tegelikult minu elu oleks küll vaesem olnud. kui mu lapsepõlves ei oleks olnud lastetuks jäänud Salme Reeki, iga üksiku 1000 aastat kestnu geenide uhke kandja olemasolu või mitte- olemasolu ei ole ausaöt öeldes mind kuidagi mõjutanud.

Please wait...
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud kas lastetu naine on väärtusetu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.