Esileht Väikelaps Kas leidub asendusvanaemasid Talinnas?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kas leidub asendusvanaemasid Talinnas?

Postitas:

Olen asendusvanaema otsingul, kuid ei kujuta ette, kuidas jõuda nende prouadeni, kes sooviksid ka ise olla osalised noore pere elus. Vahel tuleks niisamagi külla teed jooma ja olekski nagu päris vanaema, hoiaks vahel lapsel silma peal ja aitaks söögi tegemisel. Väikelapse emad, kel pole sugulasi või sõbrannasid abis ja jutukaaslaseks, on masenduses ja vanad üksikud inimesed samuti. Kuidas leida see kokkupuutepunkt, et need inimesed omavahel kokku viia?

Mul on olemas ka lapsehoidjaga kogemus, mis oli küll positiivne, kuid see oli ikkagi kuidagi võõras suhe.
Parkides ja mänguväljakul pole veel kohandud tädikest, kellega selles osas jutule saanuks. Ja tänaval on kohmetu ka küsida, et “kas soovite tulla meile vanaemaks”.
Tasu maksaksin ka, selles pole probleem. Aga lihtsalt, et kust leida selline inimene? Noori on lihtsam leida.

Kui mõtlen, et kust ma need tädid enda jaoks kätte saaks, siis ma suurt ei tea. Olen kuulutused pannud pensionäride klubi teadetetahvlile ja kodupiirkonna lehte, kuid need pole tulemust andnud.

Isegi kui mul ei õnnestu leida seda inimest, siis kujutan ette, et vajadus sedalaadseks suhteks on ikka.

Tean, et on selline koht nagu pere24. Proovin sinna ka, kuid seal on kindlad kategooriad – lapsehoidja ja koduabiline.

Ma ei tea, kas mu küsimus ja mõte on arusaadavad, kuid mulle endale tundub see justkui kasutamata idee laiemaks kõlapinnaks.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 22:40; 24.11 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas on igas linnaosas sotsiaalkeskused, kus vanainimesed iga päev organiseerituid tegevusi teevad. Pöördu sinna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõnal “vanaema” on meie kultuuriruumis kindel juriidiline tähendus. ja sellega on seotud ka kohustused: nt peavad vanavanemad olema valmis lapselaste eest hoolitsema (või lausa elatist maksma) kui vanematega midagi juhtub, samuti on noorematel kohustus oma vanemate-vanavanemate eest hoolitseda, nende hooldekodude või arstiarveid maksta, ka pärimismenetlustes arvestatakse perekondlikke suhteid.

tõenäoliselt kardavad su kuulutuste lugejad, et tahad tasuta tööd + lisaks käppa peale panna vanuri kinnisvarale. juhul kui minu ema, tädi või vanaema tahaks su vanaema-otsimiskuulutusele vastata, siis ma püüaksin teda samuti ümber veenda, et hoiaks eemale, kuna tõenäoliselt on tegu petturiga.

tahad head lapsehoidjat-koduabilist palga eest, siis kirjutagi nii kuulutusse, lisaks märgi juurde, kas sina maksad tema eest maksud või eeldad, et töövõtja seda ise teeks (käsundusleping), kui pikad on tööpäevad, mitu tundi nädalas jne.
kui su lastel ja sul tekib hoidjaga hea klapp aastate jooksul, siis ta ongi lõpuks nagu pere liige, aga kohe kindlasti ei soovi ükski inimene võhivõõrale üleöö “vanaemaks” hakata.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nende asendusvanaemadega on see probleem, et need, kel juba omad lapsed suured ja pesast väljas, ent elujõudu veel jagub, käivad enamjaolt tööl. Kes juba pensionil, see ei taha sageli seda vastutust enam.

Mul ema 61 ja töötab täiskohaga. Pole veel seda nägugi, et pensionile jääks. Ämm 60 ja sama lugu, igasugu trennid ja käsitööringid jms sisustavad aega. Kui vaja ja nende hobidega sobib siis hoiavad õhtuti ja nädalavahetusel lapsi.
Vanaema on mul 83 ja tal on küll oma väike aed ja tervis enam-vähem korras, aga lapsi ta enam hoida ei taha. Tahab rahu ja vaikust.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest. Ilmselt on teil õigus. Enda poolt on soov ja ettekujutus asjast nii selge ja tore, kuid teiselt poolt võib olla erinevaid vaatenurki, ettevaatlikkust, hõivatust jms. Täitsa arusaadav.
Praeguse plaaniga lähen siis nii edasi, et ostin lapsehoidja ja vaatab sealt edasi. Võib-olla vaatan vanemat daami, sest noored ilmselt pika plaaniga pere külge ei jää.
Veelkord aitäh teile, mul läks pilt selgemaks.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 22:40; 24.11 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olengi siin selleks ,et pakkuda ennast asendusvanaemaks, asukohaga Haapsalus. Kohe märgin, et mul pole midagi ka Tallinna või Pärnu perre tulemise vastu. Ideaalis aga meeldiks mulle võimalus võtta  laps vastu Haapsalus oma kodus.  Kasvõi nädalaks ajaks, kui emal-isal puhkusereis, omaette soov olla jne. Mul on omal 1 lapselaps, kes aga elab välismaal ja teda saan kallistada vaid paaril korral aastas. Pikemalt ei peatuks endast siin pajatama, seda juba eraviisiliselt. Kas pakub huvi?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina saan sinu mõttest aru ja otsin sellist inimest Tartu kandis. Lapsed on 9 ja 2 ning pisike sündimas. Olen alati vanemate inimestega hästi läbi saanud ja oleks hea meel, kui kellelegi vastastikku seltsi saab pakkuda ja lisaks maksaksin ka koduabilise osa eest.

Ei tea ka, kust alustada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks diskrimineeritakse asendusvanaisasid?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis vanuses need vanaemad olema peaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea teemaalgatus, tahtsin kiita, aga ei lase.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen alati vanemate inimestega hästi läbi saanud ja oleks hea meel, kui kellelegi vastastikku seltsi saab pakkuda ja lisaks maksaksin ka koduabilise osa eest.

Lapsehoid peaks siis heast südamest olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen asendusvanaema otsingul, kuid ei kujuta ette, kuidas jõuda nende prouadeni, kes sooviksid ka ise olla osalised noore pere elus. Vahel tuleks niisamagi külla teed jooma ja olekski nagu päris vanaema, hoiaks vahel lapsel silma peal ja aitaks söögi tegemisel. Väikelapse emad, kel pole sugulasi või sõbrannasid abis ja jutukaaslaseks, on masenduses ja vanad üksikud inimesed samuti. Kuidas leida see kokkupuutepunkt, et need inimesed omavahel kokku viia?

Mul on olemas ka lapsehoidjaga kogemus, mis oli küll positiivne, kuid see oli ikkagi kuidagi võõras suhe.

Parkides ja mänguväljakul pole veel kohandud tädikest, kellega selles osas jutule saanuks. Ja tänaval on kohmetu ka küsida, et “kas soovite tulla meile vanaemaks”.

Tasu maksaksin ka, selles pole probleem. Aga lihtsalt, et kust leida selline inimene? Noori on lihtsam leida.

Kui mõtlen, et kust ma need tädid enda jaoks kätte saaks, siis ma suurt ei tea. Olen kuulutused pannud pensionäride klubi teadetetahvlile ja kodupiirkonna lehte, kuid need pole tulemust andnud.

Isegi kui mul ei õnnestu leida seda inimest, siis kujutan ette, et vajadus sedalaadseks suhteks on ikka.

Tean, et on selline koht nagu pere24. Proovin sinna ka, kuid seal on kindlad kategooriad – lapsehoidja ja koduabiline.

Ma ei tea, kas mu küsimus ja mõte on arusaadavad, kuid mulle endale tundub see justkui kasutamata idee laiemaks kõlapinnaks.

asendusvanaema ei saa eriti palju just ilma palgata tekkida.

Muidugi võid penskarite päevakeskusesse kuulutuse panna  aga pigem peaks  see siiski juhus olema, et selline inimene teieellu tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et otsi ikka lapsehoidjat ja ehk tekib loomulikul viisil lähedasem tutvus. Meil umbes nii läks pere24-st leitud hoidjaga. Hoiab last kindlatel aegadel, aga eks ikka lobiseme muud juttu ka ja lapsesse on ta ka ajapikku kiindunud. Vaba aega me koos küll ei veeda, aga eks meil mõlemal ole omad tegemised ka. Ise tööotsijana tunneksin, kui keegi otsiks asendisvanaema, et soovitakse kas vähem maksta või suuremat paindlikkust kui turutingimused ette näeksid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Asendusvanaema on isik, keda te võtate loomaaeda kaasa. Koos teiega.

Kui ta läheb üksi koos lapsega, on ta palgaline lapsehoidja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on väga suhtlemisaldid lapsed, minul vanemaid ei ole. Laste isaga suhtlust mul ei ole ning tema ema huvi pole kunagi tundnud. Oleks vaid keegi vanaema nagu mul oli omal ajal… alati olen soovinud ja väga kahju, et minu lastel ei ole seda kogemust…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Kas leidub asendusvanaemasid Talinnas?