Esileht Pereelu ja suhted Kas liiga hilja?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas liiga hilja?

Postitas:

Olen 35 aastane naine ja alles nüüd olen aru saanud, et tahan õppida uut eriala ja sellel alal hiljem tööle hakata. Koolis käisin viimati oi oi kui ammu, aga tahaks nüüd tagasi minna. Mis te arvate? Tahaks hirmsasti õppida juristiks. Kas keegi on käinud TÜ Õigusteaduskonnas? Mõtlen just Avatud Ülikooli ja õpet Tallinnas. Kui võimatu ettevõtmine see tundub kahe lapse kõrvalt ja ise hoopis väikelinnas elades? Saan aru, et pärast bakat peaksin edasi minema ka magistrisse, seega ehk kuue aasta pärast saaksin mõelda alles uutele töökohtadele. Olen siis 41 aastat vana ja kas ma selles konkurentsis ellu jääksin. Palun andke nõu! Tahaks muutust oma ellu ja teha tööd, mis oleks huvitav ja ka raha sisse tooks. Tulevikusplaanides on mõttes just hakata tööle notarina. Võimatu?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 11:59; 06.07 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole, kungi pole hilja… nii et, julget pealehakkamist!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti pole hilja. Minu vend just lõpetas ülikooli mõni nädal tagasi, sama vanana kui Sina lõpetades oleksid, ja õppis ka oma põhitööst täiesti erinevat ala, perekonnaelu ja laste kõrvalt. Ta on väga rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus vaevalt takistuseks saab, nii kõrges eas sa veel ei ole. Küll aga pead valmis olema selleks, et antud eriala nõuab pingutust – niisama kuhugi ei jõua, peab ise palju lugema ja iseseisvalt õppima (laste kõrvalt võib keeruline olla). Mingisugune alus võiks ka olla, vähemalt arusaam õigusest, muidu jääb see õpe samale tasemele nagu paljudel nooretel, kes tänapäeval vanemate raha eest juristiks õpivad.

Mis ülikooli puutub, siis kaugõppes võid õppida nii Tartu kui Tallinna Ülikoolis, TTÜ jätaksin kõrvale. Kuna rahaliselt teeb vist enam-vähem sama välja, siis eeldatavasti kalduvad kõik just ühe poole (eelarvamused), vaja vaid sisse saada (pole ka raske).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

liiga hilja on siis, kui hauas oled.
vähesed teevad selle teoks, enamik ainult räägib sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kursusel oli vanim meesterahvas selline kes astus esimest korda ülikooli aastal, kui oli sündinud noorim kursavend. Sa võid arvata mis on vastus sinu küsimusele – ei, sa ei ole vana!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ole sa vana, lase aga käia. aga üht asja soovitaks küll, kui sa seda veel teinud ei ole. kui sul juristidest tuttavaid on, siis räägi nendega enne sellest, milline nende tööpäev igapäevaselt ka välja näeb – eriti hea, kui mõni nõustuks sind tööle kaasagi võtma. Ma olen jurist ja meie kursuselt väga paljud ei tööta õpitud erialal, sest avastasid alles peale kooli lõpetamist, et see töö pole siiski neile. Notaritöö on telekas nähtud Ally Mcbeali seriaalist üsnagi erinev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuste eest, mis veidi mind tagant tõukasid. Ally McBeali pole kunagi vaadanud:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.07 11:59; 06.07 19:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

arvan, et selle AÜ juristiharidusega erilist karjääri enam ei tee. neid juriste on niigi ületoodetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas liiga hilja?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.