Esileht Ilu ja tervis Kas liiga kõrge pulss?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kas liiga kõrge pulss?

Postitas:

Kasutan fitbiti aktiivsusmonitori ja olen jälginud oma pulssi ööpäeva jooksul. Öösel magades on pulss madal ja rahulik, 56-70 lööki. Aga hommikuti on kõige kõrgem. Peale voodist ülestōusmist on kohe 100-110. Kui hommikused toimetused tehtud ja tööle jõuan, on tavaliselt 78-90 vahel. Õhtul kõige rahulikum, 65-75. Keskmiseks puhkepulsiks ongi 70-72. Tundub nagu okei, aga see et hommikuti nii kõrgeks viskab, on häiriv. Olen olnud hädas ka südamekloppimishoogudega, selle jaoks on mulle välja kirjutatud metoprolol, aga pidevalt ei tarvita. Perearst pole osanud midagi öelda, et natuke kiire jah, aga muud midagi. Mida ma peaksin tegema või on see lihtsalt minu eripära? Olen normaalkaalu alumises otsas, tervislike eluviisidega. Trenni teen, aga vist liiga vähe, 1-2 korda nädalas ujumas või joogas, vahepeal kōnnin ka. Ei tahaks olla kiire pulsi pärast südame äkksurma riskigrupis.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.11 08:24; 18.11 17:03; 18.11 19:10; 18.11 20:02; 18.11 22:19; 21.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldse ei ole normaalne.
kas on uuritud, mis põhjustab südame kloppimist? niisama aeglusti tablette neelata on kummaline.
vererõhk, südameklapid, kilpnääre jne jne, tee verenäidud, et õiget ravi saada.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 15:46; 18.11 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike on uuritud, ainsad diagnoosid, mille saanud olen on vegetatiivse ns talitlushäire, düsautonoomia, ärevushäire. Raviks on pakutud ainult ad. Olen vahepeal vōtnud, siis pulss natuke madalam küll. Aga kas siis terve elu ad võtta? Pealegi on neil vastikud kõrvalnähud. Arstid midagi ei selgita.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.11 08:24; 18.11 17:03; 18.11 19:10; 18.11 20:02; 18.11 22:19; 21.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

metoprololi ei tohi suvakalt võtta. oluline on annuse aeglane suurendamine või vähendamine. niisama lambist neelamine teeb hullemaks.
endokrinoloog, vbl on hormonaalne tasakaal tuksis ja lisandub ärevus, siis pillub südamelööke üles.
mõtlemise ja eluviisi pead ümber korraldama, muu ärevuse vastu ei aita.
aastatepikkune tegevus, jaksu sulle.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 15:46; 18.11 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

metoprololi ei tohi suvakalt võtta. oluline on annuse aeglane suurendamine või vähendamine. niisama lambist neelamine teeb hullemaks.

endokrinoloog, vbl on hormonaalne tasakaal tuksis ja lisandub ärevus, siis pillub südamelööke üles.

mõtlemise ja eluviisi pead ümber korraldama, muu ärevuse vastu ei aita.

aastatepikkune tegevus, jaksu sulle.

mulle just perearst ütles, et võtke vajadusel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Madal TSH ehk kilpnäärme ületalitlus võib pulssi kiirendada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema algatanu, no kaua Te jaksate neid viirpuuekstrakti teemasid treida? Kas endal ära ei tüdine?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 19:03; 18.11 19:20; 18.11 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda tegin siis teema.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.11 08:24; 18.11 17:03; 18.11 19:10; 18.11 20:02; 18.11 22:19; 21.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodist üles tõustes viskabki pulsi korraks kõrgele, aga see peaks paari minutiga alla tulema. Saan aru, et see 100-ne pulss kestab kauem?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest korda tegin siis teema.

Otsing jälle ei tööta?
Miks haigla ei konsulteeri!?
Olin ise pikalt sees ja võeta ka mind lahti ja pandi ka kinni, sain varasemate kogemustega patsientidelt nõuandeid hilisemaks tegevuseks, olen ka ise juba oma kogemusi jaganud. Varsti peaks lausa tasulise kogemuste jagamise avama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 19:03; 18.11 19:20; 18.11 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On öeldud ainult, et see on nârvisüsteemi mitte südame viga. Jah, hea teada, et südames pole asi, aga see ei tee mu enesetunnet paremaks. Olen proovinud panangini, viirpuud, b-vitamiine, mg, pidevalt tarbin d- vitamiini ja omega 3. Tegelikult üks asi mind aitas – olin täielikul vegan dieedil 2 nädalat ja siis puhkepulss langes. Võtan vegandieedi nüüd uuesti ette. Kui kellelgi on kiire pulsi alla saamisega kogemusi, siis palun jagage, oleksin väga tänulik.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.11 08:24; 18.11 17:03; 18.11 19:10; 18.11 20:02; 18.11 22:19; 21.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On öeldud ainult, et see on nârvisüsteemi mitte südame viga. Jah, hea teada, et südames pole asi, aga see ei tee mu enesetunnet paremaks. Olen proovinud panangini, viirpuud, b-vitamiine, mg, pidevalt tarbin d- vitamiini ja omega 3. Tegelikult üks asi mind aitas – olin täielikul vegan dieedil 2 nädalat ja siis puhkepulss langes. Võtan vegandieedi nüüd uuesti ette. Kui kellelgi on kiire pulsi alla saamisega kogemusi, siis palun jagage, oleksin väga tänulik.

Ja milline see vegandieet siis välja nägi/näeb? Ei usu kohe üldsegi! Valetate?

Mina elan “öise pulsivaeguse” tõttu kuni mitme aparaadi küljes ja Teie jutt ei tundu usutav! Kipub ikka sinna viirpuuekstrakti suposiidide suunas kulgevalt.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 19:03; 18.11 19:20; 18.11 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks variant on see, et sul on hommikuti vererõhk madal, selle kompenseerimiseks läheb pulss kiireks. Kui ennast nö käima tõmbad, siis vererõhk tõuseb ja pulss normaliseerub. Vererõhk jällegi võib hommikul madal olla näiteks sellepärast, et veresuhkur on liiga madalale langenud. Ärevuses võib asi muidugi ka olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks variant on see, et sul on hommikuti vererõhk madal, selle kompenseerimiseks läheb pulss kiireks. Kui ennast nö käima tõmbad, siis vererõhk tõuseb ja pulss normaliseerub. Vererõhk jällegi võib hommikul madal olla näiteks sellepärast, et veresuhkur on liiga madalale langenud. Ärevuses võib asi muidugi ka olla.[/quote

Jah, midagi sellist olen ise ka arvanud. Tegelikult arvan, et mul võib olla posturaalne ortostaatiline tahhükardia sündroom ehk POTS. Ärevus lisaks sellele ka, aga pots’i sümptomid klapivad täiesti. Eriti hulluks läheb pulss kuuma ilmaga, vale toitumisega. Püsti kaua seista ka ei jōua ja vahel lähevad jalad lillaka-laiguliseks seistes, mis klapib pots’iga. Aga meie arstid seda sündroomi väga ei tunnista, nemad ütlevad ikka ärevushäire.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.11 08:24; 18.11 17:03; 18.11 19:10; 18.11 20:02; 18.11 22:19; 21.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodist üles tõustes ja liigutates on 100-110 täiesti normaalne ju. Kõrge oleks see rahulikus olekus. Ei näe probleemi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on hommikult ärgates lausa üle 120. Kui oma kohvi kätte saan, läheb normaalseks.
Mingit diagnoosi, äresvust ega sellist asja pole. Polegi isegi tulnud mõttesse seda kusagil kurta.
Jah süda küll peksleb sellel ajal ja iiveldab, aga see on seepärast, et ma lihtsalt vihkan vara ärkamist ja olen hommikul väsinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on madal vererõhk ja seesama südame sagedus aktiivsusmonitori järgi jääb tavaliselt alla 50-ne. 46-48 on sihuke tavaline. Trenniga surun kuidagi 70 alla, aga peatselt langeb taas. No ma ei tea, kuna enesetunne ei ole peale selle monitori kandma hakkamist kuidagi paremaks ega halvemaks läinud, siis ma sellega oma pead ei vaeva. Sama soovitan Sullegi, teemaalgataja! Südame kloppimist on ka minul, aga uuringud on tehtud ja midagi ei leitud. Sama, ärevushäire. No miks ma ei peaks siis arste uskuma? Võtangi AD-sid, kui vaja, siis just terve elu. Ja elan igati kenasti, isegi ärevust on harva. Usalda arste ja ära mõtle selle mänguasja – monitori – pärast üle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtune söök mõjutab hommikust enesetunnet. Mis kell on viimane söömine ja mida sööd? Kui hommiku on raske võib abiks olla, et õhtusöök oleks 2-3 tundi enne magamaminekut ja et see poleks raske seedimisele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike on uuritud, ainsad diagnoosid, mille saanud olen on vegetatiivse ns talitlushäire, düsautonoomia, ärevushäire. Raviks on pakutud ainult ad. Olen vahepeal vōtnud, siis pulss natuke madalam küll. Aga kas siis terve elu ad võtta? Pealegi on neil vastikud kõrvalnähud. Arstid midagi ei selgita.

Mul on just AD vastikuks kõrvalmõjuks, et viskab pulsi üsna suvaliselt kõrgeks. A la, et tõused toolilt püsti ja pulss on 150-160, enesetunne, nagu teeks korralikku trenni. Rütmihäireid pole, aga kui mitu sellist hoogu õhtu jooksul käib, siis väsitab üpris ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike on uuritud, ainsad diagnoosid, mille saanud olen on vegetatiivse ns talitlushäire, düsautonoomia, ärevushäire. Raviks on pakutud ainult ad. Olen vahepeal vōtnud, siis pulss natuke madalam küll. Aga kas siis terve elu ad võtta? Pealegi on neil vastikud kõrvalnähud. Arstid midagi ei selgita.

Mul on just AD vastikuks kõrvalmõjuks, et viskab pulsi üsna suvaliselt kõrgeks. A la, et tõused toolilt püsti ja pulss on 150-160, enesetunne, nagu teeks korralikku trenni. Rütmihäireid pole, aga kui mitu sellist hoogu õhtu jooksul käib, siis väsitab üpris ära.

Millist antidepressanti tarvitad? Olen kuulnud, et mõned, nt paroksetiin põhjustavadki südamekloppimishooge.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 18.11 08:24; 18.11 17:03; 18.11 19:10; 18.11 20:02; 18.11 22:19; 21.11 14:50;
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Kas liiga kõrge pulss?