Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas liigne vedeliku tarbimine võib tekitada turseid?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas liigne vedeliku tarbimine võib tekitada turseid?

Postitas:

Küsimus pealkirjas… Joon enda meelest suht palju 2-5 l päevas ja joon ainult vett (gaseeritud enamjaolt).
Turseid pole, kuid kas seda on liiga palju või normaalselt? kas peaksin vedeliku tarbimist vähendama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tursed tekivad siis, kui see tarbitud vedelik enam kehast normaalselt ei välju.
Üldiselt 4-5l vett ei tohiks enam väga hea olla. Liiati võiksid hakata gaseeritud vett võimalusel vältima.
Üldiselt ei olegi raseduse esimeses pooles turseid. Need hakkavad viimasel 10-15.nädalal tunda andma ja kui mingi hetk jood rohkem kui pissid, siis ongi tursed platsis. See aga ei tähenda, et peaksid veejoomise ära jätma. Vesi on organismile vajalik. Lihtsalt peab siis jälgima, et see ka väljuks. Kehas aitab vett siduda ka sool. Seega soovitatakse vahel soolavaba menüüd suurte tursete puhul.
Kui tursetele lisandub veel kõrgem vererõhk, võib kahtlustada toksikoosi. Siis peaks kindlasti arstile pöörduma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks gaseeritud vesi hea pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui janu on suur ja tarbid vedelikku oluliselt rohkem kui varem ja käid palju pissil, siis see võib olla märgiks suhkrutõvest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen tarbinud alati rohkelt vedelikku

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi, vähene vedeliku joomine põhjustab seda, et keha hakkab vedelikku kinni pidama – tekib veepeetus ehk siis tursed (see on üks paljudest tursete tekke põhjustest). Muide tursed võivad tähendada ka rasedustoksikoosi, aga siis on ka teisi tunnuseid (kõrge vererõhk, valk uriinis). Tursete ärahoidmiseks soovitavad arstid just piisavalt vett juua.

Tursed tekivad tavaliselt lõpunädalatel, nii et 22. nädalal tursete pärast muretseda küll ei ole vaja. Ja ega neid niikuinii kõigil ei teki.

Kui tursed tekivad tuleks üle vaadata kogu menüü – sool ära jätta jne. Aga kuna sul niikuinii turseid ei ole, siis ei viitsi neid soovitusi sulle siia kirja panema hakata. Kui raseduse lõpus peaksid sul tursed tekkima, eks siis ise otsid 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule arst soovitas 2,5 l juua kusagil päevas ja tõesti – turseid praktiliselt pole. Aga vesi võiks olla gaseerimata, võib maitsestada tavalist kraanivett laimi, kurgi või sidruniga. 4l on minu meelest juba liiga palju…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu kes kirjutas 2 postitust ülevalpool, äkki viitsid ikka mõned soovitused veel kirja panna tursete vältimiseks :)?! Praegu vaja pole, aga kunagi kui on, siis on kohe teada või siis saaksin juba ennetamiseks ksautada 🙂
Soola vältimist tead 🙂 aga mis veel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina joon raseduse algusest peale 2 liitrit vett.Arst ütles ka, et väga hea, see ongi päevane norm ja turseid hoiab ära. Aga 4-5 liitrit on ikka palju ja.
Lisaks aitab kõndimine, et turseid ei tuleks. Ise ka üritan iga päev vähemalt tund aega aktiivselt õues kõndida. Mul on üks teatud ring, mida käin kõndimas.
Esimese lapsega olin sel ajal juba korralikult turses. Nüüd seda olnud paaril korral ja väga vähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kas liigne vedeliku tarbimine võib tekitada turseid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.