Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas liikluses käitumine näitab inimese iseloomu?

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Kas liikluses käitumine näitab inimese iseloomu?

Postitas:
Kägu

Tutvusin toreda mehega, kõik klapib, välja arvatud tema autojuhtimise stiil. Hüppab suva kohas vahele suunda näitamata, litsub ohtlikus kohas mööda, suunanäitamine ka muul juhul null, teeb pööret nii, et on otsaga kõrvalreas, kõik need asjad, mis mind kaasliiklejate puhul vägagi häirivad. Eks proovingi mitte temaga üldse kaasreisija olla ja tulla või minna hoopis minu autoga, aga ikkagi vahel tuleb ette. Kas teie arvates on selline asjaolu põhjus suhte lõpetamiseks, kui muidu nagu oleks kõik ideaalne.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

muidugi näitab see iseloomu. eks sa ise otsustad, mida selle teadmisega edasi teha.

+24
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõlab nagu lapsik kõvatamine liikluses ning enda võimete ülehindamine, egoism selles mõttes, et tema on kõige tähtsam. Lisaks suutmatus mõista tegude tagajärgede võimalikkust (ohtlikud manöövrid).

Võimalik, et tahabki lihtsalt lahe kutt olla sinu jaoks, kuid ma arvan, et üht-teist on ikkagi võimalik sellest kõigest välja lugeda isiksuse tasandil.

+18
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naised, jätke juhtimine meestele.
Alati suur stress kui naine roolis.

+2
-41
Please wait...

Postitas:
Kägu

Naised, jätke juhtimine meestele.
Alati suur stress kui naine roolis.

Ei saa nõustuda. Suur stress on siis, kui halb või ülbe juht on roolis. Mina sõidan hästi, suur kogemus, viisakas liikleja, alati mõtlen liikluse sujuvuse peale. Ainuke viga jah, et naine.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tutvusin toreda mehega, kõik klapib, välja arvatud tema autojuhtimise stiil.

Küsi ta käest, kuidas ta ise seda kommenteerib.
Ja et kas see tema suhtumine teistesse liiklejatesse kandub ka muule elule üle, et käib üle laipade, teistega ei arvesta ega hooli.
Kui võrab kuuma kartuli suhu, siis järelikult niisma kõvatab ja arvab, et see meeldib sulle.

Ja samuti sa ise, proovi pigem oma kaaslasega suhelda, mitte kägudega. Kägudega pole mingit ohtu, et koos pead hakkama elama, seega, pole vahet , mida nad arvavad.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ah, ei näita see midagi.
Ma ise olen muidu väga chill ja rahulik inimene, aga vot liikluses ajavad ka mind teatud asjad närvi, nt 90 alas 60 venimine ja siis kui hakkan möödasõitu tegema, leitakse gaasipedaal üles ja kiirus läheb kohati 130ni… vot selline käitumine ärritab küll.

+1
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja samuti sa ise, proovi pigem oma kaaslasega suhelda, mitte kägudega.

Olen natuke püüdnud vihjata, aga pole väga õnnestunud. Kui tegi väga ohtliku möödasõidu, ütlesin, et see oli küll napikas, kartsin väga, tema naeris selle peale. Kui niisama linnaliikluses lohakalt sõidab, mis otseselt teisi ei ohusta, aga käib närvidele ja paneb asjatult ootama (see suunanäitamise probleem), siis panin ise suuna sisse, ütlesin, et sorry, ei saa autojuhi rollist välja. Ma ei tea, mida ma peaks tegema, kui inimene ise üldse aru ei saa, et midagi valesti oleks.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tegi väga ohtliku möödasõidu, ütlesin, et see oli küll napikas, kartsin väga, tema naeris selle peale.

Eks siis see kõvatamine ta eesmärk ongi.
Miks ta seda teeb, eks ise näed paremini. Ju siis muud sisulist sügavust inimeses pole, millega muljet avaldada ja ta pisut ise põeb seda.
Kas ta tööl on ennast teostanud?

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tutvusin toreda mehega, kõik klapib, välja arvatud tema autojuhtimise stiil. Hüppab suva kohas vahele suunda näitamata, litsub ohtlikus kohas mööda, suunanäitamine ka muul juhul null, teeb pööret nii, et on otsaga kõrvalreas, kõik need asjad, mis mind kaasliiklejate puhul vägagi häirivad. Eks proovingi mitte temaga üldse kaasreisija olla ja tulla või minna hoopis minu autoga, aga ikkagi vahel tuleb ette. Kas teie arvates on selline asjaolu põhjus suhte lõpetamiseks, kui muidu nagu oleks kõik ideaalne.

Nii nagu inimene autoga sõidab, nii sa suhtub teistesse. Autosõit toob välja selle, kas inimene “sõidab” teistest üle või arvestab teistega. Kuidas saab kõik ideaalne olla kui inimene teiste ei arvesta. Kui armumine üle läheb, umbes 2 aastaga, siis on selge, kuidas igapäeva elus see autojuhtimise viis nähtvale tuleb.

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii nagu inimene autoga sõidab, nii sa suhtub teistesse. Autosõit toob välja selle, kas inimene “sõidab” teistest üle või arvestab teistega. Kuidas saab kõik ideaalne olla kui inimene teiste ei arvesta. Kui armumine üle läheb, umbes 2 aastaga, siis on selge, kuidas igapäeva elus see autojuhtimise viis nähtvale tuleb.

Ma ei teagi, kas see stiil on ülekantav inimesele üldiselt. Vahel tahaksin, et ise ei oskaks üldse autoga sõita, siis ju ei paneks seda tahku temas tähelegi ja kõik oleks tore.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen natuke püüdnud vihjata, aga pole väga õnnestunud. Kui tegi väga ohtliku möödasõidu, ütlesin, et see oli küll napikas, kartsin väga, tema naeris selle peale. Kui niisama linnaliikluses lohakalt sõidab, mis otseselt teisi ei ohusta, aga käib närvidele ja paneb asjatult ootama (see suunanäitamise probleem), siis panin ise suuna sisse, ütlesin, et sorry, ei saa autojuhi rollist välja. Ma ei tea, mida ma peaks tegema, kui inimene ise üldse aru ei saa, et midagi valesti oleks.

Mida peaks tegema? Suuorganit kasutama ja otse ütlema, et sulle ei meeldi selline liikluses lollimängimine? Sa eelsitad mingeid viheid? Ta võttis seda su napika vihjet ju komplimendina, mitte ei saanud aru, et sa tõesti ei arva sellisest ossitamisest hästi.
Ja üldiselt kui oteütlemise peale ka ei jäta, siis ilmselt pole sul selle mehega mingit mõtet jännata. Lõpetate koos surnuaial. Ja seda siis lähiajal mitte kunagi kauges vanaduses.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Närvidega pole vist kõik tal korras.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei teagi, kas see stiil on ülekantav inimesele üldiselt. Vahel tahaksin, et ise ei oskaks üldse autoga sõita, siis ju ei paneks seda tahku temas tähelegi ja kõik oleks tore.

On küll ülekantav, ma kinnitan sulle. Aeglane ja ettevaatlik liikleja on muidu ka ettevaatlik ja ei rapsi liigselt ja inimene, kes kipub eessõitja tagumiku küljes liigselt kinni olema, on tähelepanunäljas ja emotsionaalselt nõudlik (mul õnnestus oma mees sellest jubedalt kombest võõrutada ainult sagedase suhuvõtmise abiga). Ja inimene, kes liikluses reegleid ei järgi ja kaasliiklejatele suunatud ei näita, on päris elus hoolimatu ja suhtlemisprobleemidega. Ilmselt ei pea ka kokkuleppeid oma kaaslasega.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
ninakaspreili

Jah, mees on ebastabiilne.

Mulle meeldib kiirendada ja sellega kaasnev adrenaliin, see kajastub ka magamistoas ja minu käitumises.

/ninakaspreili

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui niisama linnaliikluses lohakalt sõidab, mis otseselt teisi ei ohusta, aga käib närvidele ja paneb asjatult ootama (see suunanäitamise probleem), siis panin ise suuna sisse, ütlesin, et sorry, ei saa autojuhi rollist välja. Ma ei tea, mida ma peaks tegema, kui inimene ise üldse aru ei saa, et midagi valesti oleks.

Panid ise suuna sisse? Ronisid sõidu ajal üle juhi? Sa vist ise ka ei ole mitte just kuigi stabiilne?

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et praegu ta tundub tore, sest pole näidanud oma tõelist palet. Eks alguses püüavad kõik ju paremad näida. Mina ütleks ka talle väga otse, et ta liikluskäitumine on nõme ja ohtlik. “See oli napikas!” kõlas mehe jaoks tõepoolest komplimendina, kui äge ja kõva mees ta on ning järgmine kord püüab ehk veel napikamat möödasõitu teha, et sinu silmis veel lahedam olla ja sa jälle teda kiidaksid.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jookse!
Tõsiselt. Ma räägin enda kogemustest lähtuvalt sest minul just niisugune mees oli. Muus osas tundus kõik ok. Läksid mõned aastad mööda ja tuli muus osas ka tegelik pale välja. Küsimuse peale, mis muutus, sain vastuseks, et mingi aeg suudab igaüks teistsugune olla kui seda vaja on.
Lõppkokkuvõttes on tegemist vaimselt ja füüsiliselt vägivaldse inimesega. Sõna otseses mõttes sõidab teiste eludest üle aga hullemaks teebki see, et ta suudab soovi korral olla “keegi teine” ja jätta head muljet.
Saaks temast vähemalt lahtigi aga tema seda ei taha ja seepärast jätkub ülesõitmine igal võimalikul moel.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei usu, et iseloom juhtimisstiili päris üks ühele üle kandub. Mingid asjad ehk küll. No näiteks minu mees on päris-elus pigem selline kärsitu ja üsnagi egotsentriline. Võib isegi öelda, et kohati teistest üle sõitja. Samas autoga sõidab täiesti normaalselt, rahulikult ja distsiplineeritult.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõna otseses mõttes sõidab teiste eludest üle aga hullemaks teebki see, et ta suudab soovi korral olla “keegi teine” ja jätta head muljet.

mul on üks lähisugulane selline, uutes suhetes suudab ikka oma paar aastat pingutada, aga autoroolis tuleb tõeline pale välja kümnel juhul kümnest.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu mees, kellega ma juba 15 aastat koos elan sõidab küll julgelt, aga lollilt ei riski. Paha on ainult see, et ta enamuses oletab, et kõik ülejäänud käituvad samamoodi, sealjuures arvestades teiste liiklejatega. Ja on ikka kuri küll kui mõni liikleb nagu oleks tema auto ainus maailmas. Just selliste peale on kuri nagu teemaalgataja kirjeldas.
Samasugune on elus ka suhtumises inimestesse. Nii et näitab ikka iseloomu küll.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Liikluskäitumine on inimese iseloomu, kasvatuse ja teadmiste/oskuste tagajärg. Seega on loogiline järeldada, et kui inimene liikluses halvasti käitub, siis on viga milleski eelnimetatutest. Mõnel juhul (näiteks vaimupuue) võib punase tulega üle ristmiku sõit tähistada nõrka liiklusreeglite tundmist. Teistel juhtudel tähistab see ikkagi allumatust, distsiplineerimatust, reeglitele vilistamist ja enese paremaks pidamist.
Muidugi ei tasu järeldusi teha ühest episoodist, aga kui selline käitumine on reegel, siis loomulikult näitab see iseloomu. Keegi eespool väitis, et muidu on ta talleke, aga liikluses vihastab küll – no järelikult ikka ei ole talleke, lihtsalt tavaelus surud need impulsiivsuse hood alla.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõna otseses mõttes sõidab teiste eludest üle

Kui ta sõna otseses mõttes teiste eludest üle sõidab, siis peaks ta ju juba vanglas olema, ei?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

ja ilmselt kui sina roolis oled, siis õpetab igal sammul, kuidas sõita tuleb.

mehed ongi liikluses hoolimatud, riskevõtvad või lihtsalt rumalad. mõned ka liiga flegmad. nad ei suuda tegeleda mitme asjaga korraga, seega kui telefoni näpivad, siis ka kellegile sisse sõidavad jnejne. mul tõusevad alati juuksekarvad püsti kui mõne mehe kõrval pean sõitma. ja kui nad mul kõrval istuvad, siis olen sunnitud peale kaht “head nõuannet” neil suu kinni panema. nad vist tõsimeeli arvavad, et ma olen 20 aastat roolis ainult otsustusvõimetult küüsi närinud ja palvetanud ” oh oleks siin vaid mõni mees, kes ütleks mis teha!”
ja kõige selle juures on absoluutselt iga mees veendunud, et sõidab naisest paremini!

aga kui sa iseloomu kohta küsid, siis jah-sõidustiil (ja suhtumine teenindajatesse) näitab ära inimese iseloomu. võid üks-ühele paralleele tõmmata.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jooda ta täis. Näed kohe ära, kellega tegu 😉

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Konkreetse mehe kohta tõesti ei oska öelda. Kui on ainult autoroolis selline, siis on veel lootust. Kuidas ta muidu teiste inimestega suhtleb? Tundub ta heatahtlikuna ja arvestab teistega? Kas on abivalmis, käitub loomade ja väikeste lastega hästi? Või on ka siis kärsitu st üleüldiselt kehva iseloomuga?

Minu eks oli ka autoroolis väga kärsitu, lausa karjus ja sõimas idiootideks (omaette, mitte teistele näkku), sõidustiil oli muidu kindel ja arvestas teistega aga nii kui keegi ees uimerdas, ette keeras või midagi valesti tegi, siis hakkas sõim pihta. Väga stressitekitav oli temaga sõita.

Muidu oli hea südamega inimene, arvestas teistega, ei olnud füüsiliselt vägivaldne ja otsesuhtluses kedagi ei sõimanud. Samas selline agressiivsus kandus ka koju, kus loopis ja lõhkus omaette asju.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea idee tutvudes inimesega üks linnatiir teha, päevasel ajal, üsna kindel laks, et saad aru, kellega tegu.
Tõmban paralleeli isegi voodini välja, rapsijaid talun vaid läbi autoakna

Teemaalgataja siis muul rindel pole rapsimist, hooletust ja napikaid märganud?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja samuti sa ise, proovi pigem oma kaaslasega suhelda, mitte kägudega.

Ma ei istuks temaga lihtsalt mitte kunagi samasse autosse ja ei laseks ka oma (tulevasi) lapsi sellisel juhil vedada. Ja ütleks seda talle ausalt silma sisse. Ühest korrast temaga autos piisaks. Järgmine kord juhiksin ise või sõidaksin bussi-trammi-taksoga.
Variant on ka hakata nö sõiduõpetajaks. Istud rahulikult kõrval ja tuletad meelde: reastus, suunatuli, kiirus jne. Võtaks ehk isegi liikluseeeskirja kaasa ja loeks sealt tistaate…

+1
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas liikluses käitumine näitab inimese iseloomu?