Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas liisida auto firma või eraisiku nimele?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kas liisida auto firma või eraisiku nimele?

Postitas:

Kumb oleks mõistlikum, kas liisida auto endale kui eraisikule või oma ettevõttele? See oleks mul elu esimene autoost üldse, seepärast võib-olla nii võhiklik küsimus 🙂
Saan aru, et üks aspekt on käibemaks: firmana saaksin osta ka KM-kohuslaselt ning käibemaksu hiljem tagasi saada. Samuti tuleks ost eraisikuna rahaliselt vist kallim, kuna sellesama raha endale väljastamiseks pean ju kõigepealt ca poole töötasu pealt maksudeks maksma. Ent kas on võimalik, et auto firmale liisimine tähendab igakuiseid lisakulusid ja paberitööd, mida muidu ei tuleks? Kas sõidupäevikut peab pidama ka siis, kui sõidukompensatsiooni endale ei maksa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõistlikum on firmale liisida (kasutusrent). Sõidupäeviku pidamine vabastab erisoodustusmaksust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb, milleks autot kasutad (töö- või erasõidud) ja kui suured üldse on igakuised kulutused autole.
Minul on erasõite rohkem kui tööga seotuid, seega tuleks mul erisoodustuselt tasuda maksud (ma ei kavatse hakata sõidupäevikusse \”töösõite\” juurde leiutama, teen nii nagu on). Tegin siis arvutuse ja minul on endale kasulikum maksta töötasu+isikliku auto komp (sõidupäeviku alusel kuni 256eurot kuus) kui kõik autokulud ja maksud jätta firma kanda. Firma nimele oleks kasulik teha, kui autokulud kuus on u 500 eurot ja rohkem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.03 13:45; 26.03 11:58; 28.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]See oleneb, milleks autot kasutad (töö- või erasõidud) ja kui suured üldse on igakuised kulutused autole.
Minul on erasõite rohkem kui tööga seotuid, seega tuleks mul erisoodustuselt tasuda maksud (ma ei kavatse hakata sõidupäevikusse \”töösõite\” juurde leiutama, teen nii nagu on). Tegin siis arvutuse ja minul on endale kasulikum maksta töötasu+isikliku auto komp (sõidupäeviku alusel kuni 256eurot kuus) kui kõik autokulud ja maksud jätta firma kanda. Firma nimele oleks kasulik teha, kui autokulud kuus on u 500 eurot ja rohkem. [/tsitaat]
mis autokulusid ja makse sa saad firma kuluks kanda, kui tegemist on isikliku autoga, mille eest sa maksad endale sõidukompensatsiooni?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 07:24; 27.03 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

mis autokulusid ja makse sa saad firma kuluks kanda, kui tegemist on isikliku autoga, mille eest sa maksad endale sõidukompensatsiooni?[/tsitaat]

Isikliku auto kompi maksan nende sõitude eest, mis ma teen tööandja heaks oma autoga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.03 13:45; 26.03 11:58; 28.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mõistlikum on firmale liisida (kasutusrent). Sõidupäeviku pidamine vabastab erisoodustusmaksust.[/tsitaat]
Mis on kapitali rent?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Isikliku auto kompi maksan nende sõitude eest, mis ma teen tööandja heaks oma autoga. [/tsitaat]
sama auto eest ei tohi ju tööandja siis enam midagi enda kuluks kanda.
selleks see komp. mõeldud ongi, et saad isikliku auto kasutamise eest raha ja selle eest teed remondi ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 07:24; 27.03 08:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mis on kapitali rent?[/tsitaat]

Kapitalirendi puhul läheb liisitud auto firma põhivarasse ja saad arvestada amortisatsioonikulu, kasutusrendi puhul kajastuvad bilansis ainult liisingumaksed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sama auto eest ei tohi ju tööandja siis enam midagi enda kuluks kanda.
selleks see komp. mõeldud ongi, et saad isikliku auto kasutamise eest raha ja selle eest teed remondi ka.[/tsitaat]

tööandja ei kannagi muid kulusid. Remont, kütus, liising, kindlustus jm on kaetud kompensatsiooniga.
Kui kõik need eelnimetatud kulud ühes kuus keskmiselt on üle 484 euro, siis oleks kasulikum auto firma nimele arvele võtta ja kõik kulud kannaks tööandja. Kui on kulud väiksemad (ja erasõite üle 850 km kuus), siis tuleks erisoodustuse maksud+autokulud suurem summa kui autokomp + töötasu (ulatuses, mis katab autokulud).
Toon näited, mille puhul võtan eelduseks, et nii töö- kui erasõite on kuus üle 850 km ja peetakse sõidupäevikut.
1. Auto eraisikul; tööandja maksab autokompi 256 eurot ja ülejäänud autoga seotud kulutused töötasuna; tööandja kulud komp+palk+maksud palgalt
2. Auto tööandjal; tööandja maksab kõik autoga seotud kulud + maksud erisoodustuselt
Kui nt autokulud on 300/484/600, siis:
1. auto eraisikul: töötaja saab 300/484/600 kätte, tööandja kulu kokku 334/659/864
2. auto ettevõttel: töötaja ei saa midagi (pole kulusid), tööandja kulu
475/659/775

Kui kõik sõidud on ettevõtlusega seotud, siis on kasulikum ka auto ettevõtte osta.
Rohkem ma praegu oletuslikke arvutisi tegema ei hakka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.03 13:45; 26.03 11:58; 28.03 14:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas liisida auto firma või eraisiku nimele?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.