Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas loete e-kirju nädalavahetusel, mis tulevad töö postkasti?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: Kas loete e-kirju nädalavahetusel, mis tulevad töö postkasti?

Postitas:

Kas käite vaatamas nädalavahetusel, mis kirjad on tulnud töö e-postiaadressil? Ütlen ausalt – ei käi, mingi aeg oli komme ja vahest vastasin ka neile – hakatigi arvama, et saab minu poole pöörduda nädalavahetusel.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen, aga ajastan vastuste välja saatmise esmaspäeval kella 9.24ks umbes.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult mitte

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tulevad kohe meilid telefonile ja nutikella peale. Kui vastamine ei nõua mingit vaeva ja on võimalus, siis vastan. Kui pikem asi või nõuab millegi järgi vaatamist vms, siis ei vasta. Igatahes eeldan, et keegi selle peale lootma just ei jää ja kohustatud ma selleks pole.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna meilid tulevad ka telefoni, siis mõne huvipakkuva meili loen isegi läbi ja vastan sellele. Aga ei tunne, et olen kohustatud.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Aga vastan esmaspäeval.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 23:12; 26.10 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah loen ja sõltuvalt asjast ka vastan. Neile mille vastus on ei -jah  stiilis , siis neile millega ei saa ma enne esmaspäeva nagunii midagi teha  või sellistele kus küsitakse minu arvamust asjast, et inimesed ilmaasjata ei ootaks minu taga ja saaksid seni ise lahendada. Meie töö käib 24/7/365

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 01:00; 26.10 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eraldi töötelefon ja tööarvuti. Neid ma nädalavahetusel lahti ei tee. Muidu see polekski nagu nädalavahetus. Mul on tarvis seda väljalülitumist.

+21
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun viimasega – nädalavahetusel töömeilide lugemine pani ikkagi mõtted töö suunas liikuma ja mingi hetk otsustasin, et ei loe enam.  Ja sain hakkama, kui  loen neid  esmaspäeval kell 9.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan tõlkebüroos ja uute projektide pakkumised tulevad meilile tihtipeale ka nädalavahetusel ja pärast tööaega. Nii et vaatan meile, et vastata, kas saan seda tööd võtta või mitte. Kliendid asuvad maailma eri paigus, nii et ajavahe tõttu on tulnud reedel õhtul ka töid, mille tähtaeg on esmaspäeva hommikul 7.30. Nii et päris nii ei saa, et kell kukkus, nüüd kõik kinni. Töö iseloom lihtsalt teistsugune.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loobusin ühel hetkel, kui ma avastasin, et niimoodi olen justkui kogu aeg tööl – isegi kui ma kohe ei vasta, siis juba mõtted hakkavad sinnasuunda liikuma, et kuidas ühte või teist olukorda lahendada. Kuna mulle ei maksta 24 h/ 7 päeva nädalas töötamise eest, siis ma annan tööandjale ainult selle aja, mis me lepinguliselt oleme kokku leppinud ja mille eest ma ka tasutud saan.  Oma elu peab ka olema!

Selle “valgustuseni” ma jõudsin muidugi pärast korralikku läbipõlemist ja sain aru, et ise ma selle kurja endale kaela kutsusin. Praegu tunnen, et kõige õnnelikum olen 8+8+8 ajakasutusega – 8 tundi tööl, 8 tundi oma aeg ja 8 tundi magan ning nädalavahetus on minu ja mu pere päralt.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei olegi tööaega ja puhkeaega. Või noh, midagi natukene nagu on, aga mitte sellist klassikalist, et käin kontoris tööl ja nädalavahetus vaba.

Mul on üks töö selline, et vaba on pühapäev ja esmaspäev. AGA see ei tähenda seda, et mul need päevad alati vabad oleksid, mõnikord teen pühapäeval lihtsalt mingit teist tööd. AGA see ei tähenda omakorda seda, et ma rabaksin hommikust õhtuni tööd teha, vaid ma olen vabakutseline ja tegelikult mul on enamus aega vaba, üks põhiline asi, mida ma teen, on selline 3 tundi päevas asi.

Vanasti ma töötasin niisugusel kohal, kus tõesti tuli päevas sadu meile ja kui terve nädalavahetuse ei vaadanud, siis esmaspäeval oli postkast punnis. Suurem osa oli muidugi rämps, enamasti pressiteated, mida endal vaja ei olnud. Aga neid tuli ikkagi läbi sõeluda ja teadmiseks võtta. Juhtusid nädalaks puhkusele minema, siis tagasi tulles võis vabalt postkastis olla üle 2000 lugemata e-kirja… Seega, kui tööasjus midagi väga vaja oli, siis meil saadeti SMS või helistati. Üks ülemus oli selline, kes kippus hästi vara hommikuti helistama, see oli jube tüütu (minu tööaeg algas mitu tundi hiljem).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees kohutavalt ärritub kui telefon teeb plinn-plinn ja ta näeb, et keegi saadab kirja pärast tööpäeva lõppu või nädalavahetusel. Muudkui seleta talle, et ära vaata, ära vasta, keegi ei keela kirja saata x ajal, aga ega sina selle peale ei pea reageerima. No ta ei reageerigi, aga lihtsalt ärritub mõttetult.

Minu arvates ei eelda keegi, et töömeilidele peaks vastama tööajaväliselt.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas käite vaatamas nädalavahetusel, mis kirjad on tulnud töö e-postiaadressil? Ütlen ausalt – ei käi, mingi aeg oli komme ja vahest vastasin ka neile – hakatigi arvama, et saab minu poole pöörduda nädalavahetusel.

Oleneb nädalavahetusest. Teinekord vaatan, kui siis tavaliselt laupäeva õhtul või pühapäeva hommikul. Kui näen seal mingit kriisi, püüan seda lahendada. Aga töökaaslastele, kui kellegi abi vajan, ei helista. Saadan neile ka e-kirja, ise teavad, kas loevad või ei. Klientidest vastan ülivähestele. Mõnele ustavale, kellest ma tean, et ta kirjutab lihtsalt selleks, et saaks oma mure edasi antud ja ei eeldagi tingimata vastust pühapäeval.

Mõnikord on täitsa hea, kui mingid asjad saab ära tehtud varem, siis on need tehtud ja valmis. Telefoni mõnikord ei vaata terve nädalavahetuse. Ka õhtuti on väaikse peal.Ainult siis, kui mees on kuskil mujal, siis ehk võib tal midagi öelda olla. Niisama “mida teed ka” kõnesid mulle ei tehta. Kui on mingi ilgem jama, viimati millalgi umbeskümmekond aastat tagasi, siis helistavad sugulased mehele, kes annab mulle. See telefonivärk on klientide pärast, kes kui ei saa firmast vajaliku inimesega ühendust, tiristavad läbi kõik kontakttelefonid meie kodulehelt. Kui olen parajasti teises linnas, jõululauas või seenemetsas, ei saa niikuinii midagi teha. Need vägevad tiristajad helistavad täiskuu ajal, uusaastaööl või laupäeva õhtuti, kui on end juba tiigriks joonud ja tahavad mingit oma probleemi lahendada. Eriti tigedad. Töö- ja eraelumobiili pole eraldi seepärast, et nagu öeldud, helistati mulle eraelu asjus nädalavahetusel või pühade ajal viimati palju-palju aastaid tagasi.

Plõnnid telefonis on maha võetud e-kirjade kohta. Tööajal ma vaatan neid niikuinii lihtsalt kogu aeg. Igas 3 minutis tavaliselt, aga enamasti arvutist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.10 09:10; 18.11 15:51; 22.11 13:22; 22.11 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan ja vastan sisuliselt 24h. Loomulikult on ka minul tööaeg ja puhkeaeg, ja kui ma magan, siis ma magan, aga üldiselt on töö iseloom siiski selline, et sageli tuleb kohe reageerida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu mees kohutavalt ärritub kui telefon teeb plinn-plinn ja ta näeb, et keegi saadab kirja pärast tööpäeva lõppu või nädalavahetusel. Muudkui seleta talle, et ära vaata, ära vasta, keegi ei keela kirja saata x ajal, aga ega sina selle peale ei pea reageerima. No ta ei reageerigi, aga lihtsalt ärritub mõttetult.

Minu arvates ei eelda keegi, et töömeilidele peaks vastama tööajaväliselt.

Aitab see, kui kõikide tööga seotud rakenduste teavitused maha võtta.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.10 23:12; 26.10 10:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle asudes oli põhimõtteliselt esimene asi, mis ma tegin, töö e-posti ümbersuunamine oma isiklikule gmailile. Tagantjärele mõeldes absurdsuse tipp 🙂

Selle õppeaasta alguses võtsin suunamise maha. Ja oi, kui rahulik on olla pärast seda,  kui koolist koju jõuan. Ja nädalavahetused!!! Mitte ükski lapsevanema “mure” ei sega mu nädalavahetusi enam.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ava tööarvutitki väljaspool tööaega. Kuna mul telefon ei ole tööandja oma vaid isiklik, siis ei ole ka töömeili telefoni sünkroniseerinud. Ainus, mis telefoni sisse tuleb, on Teams – aga kui keegi peale tööpäevalõppu veel uurib, et ahoi, oled sa seal, siis ignoreerin ja loen uuel tööpäeval, mida ta kirjutas

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen, aga ei vasta, samas neid ei tule ka eriti. Vastupidiselt paljudele tekitab minus stressi just see, kui ma ei tea, mis olukord postkastis on. Ma pean alati teadma, mis seal toimub, sh puhkuste ajal. Isegi kui seal miski lahendust vajab, siis ma ei tunne, et peaksin seda nv lahendama. Seega ma ei hakka nv lahendust mõtlema ja seega enda vaba aega tööle pühendama. Õnneks tööl pole nv töötamine normaalsuseks saanud ja midagi sellist ei eeldata. Võttis aega, et leida endale sobivaim variant, aga nüüd on see leitud ja töötab aastaid, vähemalt siiamaani.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen, aga ei vasta, samas neid ei tule ka eriti. Vastupidiselt paljudele tekitab minus stressi just see, kui ma ei tea, mis olukord postkastis on. Ma pean alati teadma, mis seal toimub, sh puhkuste ajal. Isegi kui seal miski lahendust vajab, siis ma ei tunne, et peaksin seda nv lahendama.

Just, minul samamoodi. Parem korrastan postkasti iga päev, kui et avastan esmaspäeval 10 sellist tööd ees ootamas, milleks ma üldse valmis polnud ja mul on täitsa teised plaanid tehtud. Tavalisest ma ei vasta puhkepäevadel, aga võin teha mõned asjad korda, kui aega on. Siis on endal süda rahul.
Puhkuse ajal samamoodi – ma saan rahulikult puhata vaid siis, kui tean, kuidas asjad kulgevad ja mind ei oota ees mingi lasu probleeme, millega olen lootusetult hiljaks jäänud. Mõnele kliendile kirjutan, millal tagasi olen, mõned asjad saan ka lihtsalt ära lahendatud.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 12:31; 21.11 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei loe. Tööarvutit ei ava nädalavahetustel ja mobiilis on vaid isiklikud kirjad. Samuti ei pane tööalaseid suhtlusäppe telefoni. Mul pole tööandja telefon .

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli vaja selleks enne läbi põleda, et tööaeg puhkeajast eraldada.
Olen telefoni seadistanud nii, et väljaspool tööaega see postkasti ei sünkroniseeri. Ei juhtu mitte midagi, kui ma meilidele kohe ei vasta.
Õnneks mulle väljaspool tööaega ei helistata ka.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan asutuses, kus on pea kogu info konfidentsiaalne. Seetõttu meil töötajad töövälisel ajal töö meilboxi ligi ei saa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, mul on eraldi tööarvuti ja meil on vaid seal. Ettevõtte töökultuur on ka selline, et nädalavahetusel tehakse tööd haruharva, seega ei laeku sinna ka eriti midagi peale automaatmeilide.
Puhkuse ajal ei ava samuti töömeili, sest kõigega tegeleb asendaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna mulle ei maksta 24 h/ 7 päeva nädalas töötamise eest, siis ma annan tööandjale ainult selle aja, mis me lepinguliselt oleme kokku leppinud ja mille eest ma ka tasutud saan. Oma elu peab ka olema!

Nojah, aga mulle makstakse ja vastutasuks  mina valin ise millal ma oma vaba aja võtan. Võtan siis kui tahan ja nii pika kui tahan, see on minu boonus. Meil on grupitöö ja vajadusel asendame üksteist. Lisaks meeldib mulle just niimoodi tööd teha.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 01:00; 26.10 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, vastan ja sageli teen ka tööd nädalavahetustel, kui muud targemat teha pole.
Teisest küljest võin endale lubada, et tavapärasel tööajal ei tee tööd ja võtan suvalise tööpäeva (või mitu) endale vabaks. Meeldibki selline vaba graafik ja iseotsustamise võimalus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saan telefonist kohe kätte, näen peakirjast, kas avan või mitte, ise olen ka nädalavahetusel töömeili saatnud, vahet pole, millal saadad, ega vastama ei pea väljaspool tööaega

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult loen ja vastan ja kui saabub mingi tööülesanne teen ka selle ära! Vastan ka a la öösel kl 3 tulevatele töökõnedele – riigiasutuses töötades muud moodi ei tule kõneallagi! Kui pole nõus, siis järjekord ulatub uksest välja neist, kes on nõus.

+1
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kuna töötan kodus siis vastan ka nn. kontoriaja väliselt tulnud mailidele kas siis õhtul või nädalavahetusel. Mul endal nii lihtsam. Muidu kui esmaspäeval postkasti lahti teeks alles siis oleks e-mailide laviin ja nende sortimiseks läheks ikka päris palju aega selle asemel, et tööd teha. Endal süda rahul ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loen töiseid emaile isegi siis, kui magan.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas loete e-kirju nädalavahetusel, mis tulevad töö postkasti?