Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas loete e-kirju nädalavahetusel, mis tulevad töö postkasti?

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Kas loete e-kirju nädalavahetusel, mis tulevad töö postkasti?

Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Täpselt sama. Lugesin ja vastasin. Tahtsin olla väga usin, kuni läbi põlesin. Varem tegin 1,5 korda rohkem tööd kui eeldati, mõtlesin uusi võimalusi välja. Uusi lähenemisi. Võtsin klientide muresid liiga isiklikult.</p>
<p style=”text-align: left;”>Kaks aastat läks aega, et aru saada, et töö ei ole jänes. Enam töövälisel ajal tööga ei tegele. Puhkuse ajal püüan üldse unustada, et ma kuskil kontoris hingekirjas :P</p>

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb olukorrast. Kui tean, et midagi pakilist kindlasti pole, ei vaata. Praegu on mul aga selline periood, kus teen veidi ka õppetööd ja seetõttu vaatan tihedamini. Täna näiteks selguski, et olin ise ühe ülesande veidi valesti seadistanud ja õpilased ei saanud seda lahendada – nüüd sain selle veel õigel ajal korda teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatan paar korda õhtu jooksul ja nädalavahetusel ning vastan ka.

Keegi siin eespool kirjutas, et töötab tõlkebüroos ja ülemaailmsete päringute korral on ajavahe. Mina jälle küljendan/kujundan tõlkeid ja pean seetõttu samuti kättesaadav olema. Noh, otseselt ei pea, aga tahan olla, sest see on minu sissetulek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks?

Tööpostkast on tööarvutis ja nädalavahetusel või õhtul ei ole ma tööarvutis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa põnev kohe teada, mis vägevaid PROJEKTE siin ka tehakse? Saan aru, et moekas väljend ja olen isegi interneti ostu-müügi vahendamist “projektitöö” nime all lugenud, aga no tegelikult? Millega te kõik tegelete, et muudkui koosolekud, kliendid ja projektid? Klienditeenindajad oleme üht või teistviisi kõik, kuigi kassiiril või taksojuhil pole vist neid tähtsaid projekte nii palju teha?

Teemasse: olen laborant, tööks pinnase analüüsimine. Otseselt meilid tööülesannetega minule ei tulegi, neid saadab tööandja. Mis asutusesisesse meilidesse puutub, siis loen küll, et näiteks peale nädalavahetust või puhkust sisekliimaga kursis olla. Õpingud ja sellele järgneva töö valisin aga peale huviala just sellise, et “kella kukkudes” jääks töö tööle ega tuleks mu töövälisesse ellu kaasa. Olen suuresti 8+8+8 reegli järgija ja minule taoline rütm sobib. “Hammustada” kodusest elust tunde päevas, mis teeb kuu ja aasta lõikes…, on vastuvõetamatu.
Mäletan, et õppima asudes oli valikus ka kohtumeditsiinilise ekspertiisi õpingud – jumal tänatud, et loobusin, sest selle “kojutoomine” oleks päris katastroof ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 08:33; 21.11 16:56; 22.11 07:15; 23.11 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa põnev kohe teada, mis vägevaid PROJEKTE siin ka tehakse? Saan aru, et moekas väljend ja olen isegi interneti ostu-müügi vahendamist “projektitöö” nime all lugenud, aga no tegelikult? Millega te kõik tegelete, et muudkui koosolekud, kliendid ja projektid?

Mina teen sõna otseses mõttes projekte. Koosolekud on. Mis sind selle juures nii imestama paneb?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.10 09:10; 18.11 15:51; 22.11 13:22; 22.11 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen sõna otseses mõttes projekte. Koosolekud on. Mis sind selle juures nii imestama paneb?

Kui inimese tööpäev möödub pipettides, siis tal ongi raske mõista, mida seal koosolekutel niiväga arutada on.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tootmisettevõttes on kliendid ja projektid sõna otseses mõttes see, mis leiva lauale toob… koosolekud on töö lahutamatu osa ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen sõna otseses mõttes projekte. Koosolekud on. Mis sind selle juures nii imestama paneb?

Kui inimese tööpäev möödub pipettides, siis tal ongi raske mõista, mida seal koosolekutel niiväga arutada on.

Miks nii irooniline?
Loomulikult ma tean, mis asi on koosolek, aga et see on projekt, ei teadnud jah. Ühesõnaga ei öelda enam, et ole koosolekul vaid olen projektil?
Ok, see oli nüüd nali. Lihtsalt minu jaoks on see veits peenutsemine. Projekt on ikkagi eelkõige plaan või ka mingi tööülesanne, mitte koosolek. Koosolekul võib arutada projektide üle, seda küll. Ja nagu juba öeldud, siis kaltukate tehingud on samuti mõne meelest projekt ????

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 08:33; 21.11 16:56; 22.11 07:15; 23.11 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ma tean, mis asi on koosolek, aga et see on projekt, ei teadnud jah. Ühesõnaga ei öelda enam, et ole koosolekul vaid olen projektil? Ok, see oli nüüd nali. Lihtsalt minu jaoks on see veits peenutsemine. Projekt on ikkagi eelkõige plaan või ka mingi tööülesanne, mitte koosolek. Koosolekul võib arutada projektide üle, seda küll.

Mis jama sa ajad? Kes on rääkinud, et koosolek ise on mingi projekt?! Loomulikult, kui firma on koostanud mingi projekti ja palganud inimesed selle eesmärke ellu viima, siis need inimesed istuvad ka koos ja arutavad asju (osalevad  koosolekutel).  Mis peenutsemine?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.10 12:31; 21.11 23:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ma tean, mis asi on koosolek, aga et see on projekt, ei teadnud jah. Ühesõnaga ei öelda enam, et ole koosolekul vaid olen projektil? Ok, see oli nüüd nali. Lihtsalt minu jaoks on see veits peenutsemine. Projekt on ikkagi eelkõige plaan või ka mingi tööülesanne, mitte koosolek. Koosolekul võib arutada projektide üle, seda küll.

Mis jama sa ajad? Kes on rääkinud, et koosolek ise on mingi projekt?! Loomulikult, kui firma on koostanud mingi projekti ja palganud inimesed selle eesmärke ellu viima, siis need inimesed istuvad ka koos ja arutavad asju (osalevad koosolekutel). Mis peenutsemine?

Mina teen sõna otseses mõttes projekte. Koosolekud on.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 08:33; 21.11 16:56; 22.11 07:15; 23.11 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühesõnaga ei öelda enam, et ole koosolekul vaid olen projektil?

Kas sa palun saaksid googeldada sõna projekt tähendust? Säästaksid enda mainet, ehkki virtuaal-anonüümset.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.10 09:10; 18.11 15:51; 22.11 13:22; 22.11 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ma tean, mis asi on koosolek, aga et see on projekt, ei teadnud jah. Ühesõnaga ei öelda enam, et ole koosolekul vaid olen projektil? Ok, see oli nüüd nali. Lihtsalt minu jaoks on see veits peenutsemine. Projekt on ikkagi eelkõige plaan või ka mingi tööülesanne, mitte koosolek. Koosolekul võib arutada projektide üle, seda küll.

Mis jama sa ajad? Kes on rääkinud, et koosolek ise on mingi projekt?! Loomulikult, kui firma on koostanud mingi projekti ja palganud inimesed selle eesmärke ellu viima, siis need inimesed istuvad ka koos ja arutavad asju (osalevad koosolekutel). Mis peenutsemine?

Mina teen sõna otseses mõttes projekte. Koosolekud on.

Okei. Minu postitust tsiteerid.

Ma teen projekte. “JOONESTAN”, kui tahad väga lihtsas keeles 🙂 Ma jätan täpse tegevusala ütlemata, aga maailmas on olemas nii sisekujundus-, maja-, mänguväljaku-, aia- kui ka näiteks köögimööbli projektid. Ümbes miljon asja veel, milleks on vaja projekti. Laevad, lennukid, suurköögid, loomaaiad, sillad, looduspargid, spaad, sadamad, metrood jne jne jne

Kui on suurem objekt (palun vaata ise sõnastikust, mida se tähendab), siis on mitu inimest selle projektiga seotud. Näiteks maja puhul keegi paneb paberile elektri, keegi teine lisab kanalisatsiooni jne. Selleks, et neid kooskõlastada (leiad selle sõna täenduse sõnastikust), on koosolekud. Mina näiteks tutvustan oma ideed asja A asjus ja asja B spetsialist ütleb, ega see tema ideedega vastuollu (vaata sedagi sõna sõnaraamatust) ei lähe. Lisaks on veel inimesi, kelle töö sõltub sellest, mida mina projekti (!) panen. Seega me saame kokku mitu korda iga projekti (!) valmimise jooksul, et tagada (sõnastikku vaata, palun) võimalik parim lõpptulemus.
Suurte projektide (!) puhul kohtun regulaarselt kliendiga, et kooskõlastada vahepeal tekkinud/lisandunud soove ja küsimusi. Väiksemate projektide puhul kohtun üks-kaks korda, esitlen ideed ja teinekord teisel korral annan ise kätte.

Aga projekt võib olla ka…ahhh, loe sõnaraamatust.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 26.10 09:10; 18.11 15:51; 22.11 13:22; 22.11 13:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Superhästi projektitööd kirjeldatud, aitäh!

Mina töötan näiteks projektijuhina. Projekt on mingi kindla tulemuse saavutamiseks koostatud ülesanne ja projektijuht on see, kes jälgib ja tegutseb selles suunas, et see lõpptulemus teatud tähtajaks saavutatakse. Näiteks tegin ma ühe looduskaitsealal, järve ääres asuva vesiveski kinnistu korrastamise projekti. Tegemist oli võssakasvanud kinnistuga, kuna see asus aga looduskaitsealal ja veekaitsevööndis ja hoone oli lisaks muinsuskaitse all, siis tuli kõigepealt tellijaga (kes maksab kõik kinni + maksab minu töötasu) kokku leppida, mida ta soovib saavutada. Siis küsida ametlikult kooskõlastused ideele keskkonnaametist, muinsuskaitseametist, kohalikust omavalitsusest, siis tellida hoone restaureerimise ja pargi korrastamise alusdokumendid (selleks on vaja eraldi paberid koostada, kus on kirjas ehitamise, korrastamise tingimused). Koostada lepingud, jälgida, et peetakse tähtaegadest kinni, vahepeal kohtuda, uurida kas ikka töö läheb õiges suunas, vormistada vajalikud dokumendid. Enamasti on selline töö seotud ka mõnest fondist saadud toetusega, seega tuleb kirjutada projektitaotlus, hankida vajalikud alusdokumendid,  väljamaksetaotlused,  vormistada aruanne.

See on projektijuhi töö. Mõnikord on projektijuht tööl kuupalgaga mõnes asutuses, mônikord töötab projektipõhiselt ehk ettevõtjana kes pakub oma teenust.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei loe, välja arvatud mõnel harval juhul, kui olen mingil põhjusel otsustanud nv-l tööd teha. Aga siis ka ajastan vastused esmaspäevaks. Muidu tööarvutit puhkepäeviti ei kasuta ja töömeile telefoni ei sünkroniseeri. Mul on ka ajavahe tõttu tavaline, et päris suur osa kirju maandub postkastis mu töövälisel ajal, sh reede õhtul, aga tööaeg on mul paigas ja kliendid teavad, et esmaspäeval saavad vastuse.

Kah projektitööd tegev ettevõtja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen ja vastan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ma tean, mis asi on koosolek, aga et see on projekt, ei teadnud jah. Ühesõnaga ei öelda enam, et ole koosolekul vaid olen projektil? Ok, see oli nüüd nali. Lihtsalt minu jaoks on see veits peenutsemine. Projekt on ikkagi eelkõige plaan või ka mingi tööülesanne, mitte koosolek. Koosolekul võib arutada projektide üle, seda küll.

Mis jama sa ajad? Kes on rääkinud, et koosolek ise on mingi projekt?! Loomulikult, kui firma on koostanud mingi projekti ja palganud inimesed selle eesmärke ellu viima, siis need inimesed istuvad ka koos ja arutavad asju (osalevad koosolekutel). Mis peenutsemine?

Mina teen sõna otseses mõttes projekte. Koosolekud on.

Okei. Minu postitust tsiteerid.

Ma teen projekte. “JOONESTAN”, kui tahad väga lihtsas keeles ???? Ma jätan täpse tegevusala ütlemata, aga maailmas on olemas nii sisekujundus-, maja-, mänguväljaku-, aia- kui ka näiteks köögimööbli projektid. Ümbes miljon asja veel, milleks on vaja projekti. Laevad, lennukid, suurköögid, loomaaiad, sillad, looduspargid, spaad, sadamad, metrood jne jne jne

Kui on suurem objekt (palun vaata ise sõnastikust, mida se tähendab), siis on mitu inimest selle projektiga seotud. Näiteks maja puhul keegi paneb paberile elektri, keegi teine lisab kanalisatsiooni jne. Selleks, et neid kooskõlastada (leiad selle sõna täenduse sõnastikust), on koosolekud. Mina näiteks tutvustan oma ideed asja A asjus ja asja B spetsialist ütleb, ega see tema ideedega vastuollu (vaata sedagi sõna sõnaraamatust) ei lähe. Lisaks on veel inimesi, kelle töö sõltub sellest, mida mina projekti (!) panen. Seega me saame kokku mitu korda iga projekti (!) valmimise jooksul, et tagada (sõnastikku vaata, palun) võimalik parim lõpptulemus.

Suurte projektide (!) puhul kohtun regulaarselt kliendiga, et kooskõlastada vahepeal tekkinud/lisandunud soove ja küsimusi. Väiksemate projektide puhul kohtun üks-kaks korda, esitlen ideed ja teinekord teisel korral annan ise kätte.

Aga projekt võib olla ka…ahhh, loe sõnaraamatust.

Oli see nüüd vajalik iroonia ja targutamine? Kui nii vahva oled, otsi eestpoolt üles koht, kus tõlgendan sõna “projekt”. Sinu postitusest võib välja lugeda, et pead koosolekut projektiks. Pole minu süü, et su eneseväljendusoskus on kehvake.

Oma esimeses postituses küsin kägudelt, et mis tähtsate projektidega kõik tegelevad, sest mulle tundub see popiks muutunud sõna tihti väärkasutuses olevat. No on peenem muidugi öelda, et mul on projekt – lähen seenele, aga kas see on ilmtingimata vajalik, ei ole kindel. Nagu öeldud, on mõnel “projekt” ka netis asju müüa. Seda, et sina sõna otseses mõttes projekteerid, on vaid sinule teada, aga näe ja loe ka muid kommentaare. Rahune nüüd maha ja jätka oma projektidega!

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.11 08:33; 21.11 16:56; 22.11 07:15; 23.11 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen, enamasti ei vasta. Kui mingi “tulekahju” on, siis muidugi reageerin, olenemata nädalapäevast ja kellaajast. Kui mul on vabadus tegeleda tööajast oma isiklike asjadega, siis sellel mündil on ka teine pool, mis paneb tegelema isiklikust ajast tööasjadega. No ja näiteks pühapäeva õhtuti meeldib mulle tööd teha – sissetulevat kirjade voogu ei ole, saab rahulikult keskenduda nädala ettevalmistamisele ja esmaspäeval alustada juba kerge edumaaga. See edumaa on muidugi ainult näiline, sest töö laiendab ennast alati etteantud piirides.

On olnud perioode, kus töötan 12 tundi päevas, 7 päeva nädalas. Niimoodi kannatab töötada küll, aga see peab olema ajutine. Kuu-kaks kannatab ära, kui eesmärk ees terendab. Kui see oleks stabiilselt tavapärane olukord, siis oleks läbi põlemine kiire tulema.

Tänapäeval, kui paljud tööd on muutunud sõltumatuks füüsilisest asukohast, hägundub järjest enam ka töö- ja puhkeaeg. Ega siis meilide lugemine ja neile vastamine ei ole ainus töötegemise vorm. Kui ma esmaspäeva õhtul kell 8 mõlgutan mõtteid, kuidas ühte tööalast probleemi võimalikult efektiivselt lahendada, siis see on samuti töö tegemine, olgugi, et ma ei pea selle jaoks sugugi arvuti taga olema vaid teen seda köögi koristamise kõrvalt. Mis see siis on? Tööaeg? Isiklik aeg? Kui ma sõidan lapsele kooli järele, samal ajal osaledes Teamsi koosolekul, siis mis see on? Kuni suudad oma töö- ja puhkeaega omavahel kombineerida ja seal vajaliku tasakaalu leida, siis mingi kellaajaline (nädalapäevaline) reguleerimine ei oma üldse mingit tähtsust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult peetakse Euroopas isegi ebaviisakaks, kui töömeil saadetakse välja 16.30 reedel.

Meil on aga üks riiklik ühing; eesti haigekassa, kes saadab meile välja sel ajal ja algaval kuul kindlasti ka 23 detsember ja 31 detsember võib neilt kirja oodata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on eraldi töötelefon ja tööarvuti. Neid ma nädalavahetusel lahti ei tee. Muidu see polekski nagu nädalavahetus. Mul on tarvis seda väljalülitumist.

Sama siin. Teen ka sellist tööd, et ei tahagi vabal ajal tööst midagi kuulda. Kui oleks töö, mis on seotud hobiga või teeks iseendale (oma ettevõte), siis ilmselt ikka töötaks ka nädalavahetustel.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul võib nädalavahetus olla nii tihedalt õuetegevusi täis planeeritud, et ei ole aega isegi arvutit või nutiseadet lahti teha. Seega enamasti mitte, aga vahel võib juhtuda, et loen ja vastan.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kas loete e-kirju nädalavahetusel, mis tulevad töö postkasti?