Esileht Koolilaps Kas lõikate laste juukseid?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kas lõikate laste juukseid?

Postitas:

Katsetan kodus oma poja peal, vahel talle meeldib see kuidas mu töö õnnestub, vahel mitte. Olen iseõppinud ja mulle meeldib kui hästi välja kukub, nii hea on enda tehtud tulemust vaadata. Kui ei õnnestu, siis võtab aega et soeng välja kasvaks aga õnneks olen suutnud end parandada.

Kasutan kääre ja mingil määral ka masinat, teen pikkamööda ja ettevaatlikult.

Tütrega on lihtsam, tema juukseid lõikan ma palju harvem ja siis võtan vähemalt 5-6cm lühemaks. Siiani on rahule jäänud sest juuksuris käimist ei salli ta silmaotsaski.

Jagage nippe või klippe mis teid aidanud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 08:31; 04.05 04:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kasutan juuksurit, see ongi mu nipp.
kole vaadata kui poisslastel on pead ära rikutud. veel koledam kui mehed on ära rikutud.
aga sulle edu!!

+11
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

3-aastasel poisil isa veel lõikab, aga loodame, et varsti oskab piisavalt hästi käituda, et juuksuri juurde minna. No ja juukseid ka rohkem peas juba.
Samavana tüdruk käis juuksuris, püsis ilusti paigal, kaua vaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mees käib tütrega koos juuksuris. Oleks meil poeg, siis ajaks seda enam lapse juuksurisse. Tüdrukul veel ei tee pikkade juuste puhul vahet, kui mõni lokike on pikem kui teine, aga ebaõnnestunud soenguga poisslapsi on kahjuks väga kehv vaadata. Veelgi hullemad on samasuguste soengutega meesterahvad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie külavahe ainus meeste juuksur töötab elava järjekorra alusel ja mõnikord ei jõua sinna ootama minna ning tuleb masin välja võtta. Kaks poisslast tähendab küll 20€ kuus juuksuriraha ja majanduslikult mõistlikum oleks nende juukseid ise lõigata. Aga nagu keegi eelpool kirjutas – juuksuritöö on hoopis ilusam. Pealegi võiks poisslaps saada kodust ka hoolimise oma välimusest ja juuksuris käimine köögilaua taga masinaga nüsimise asemel, on seda kenasti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka juuksuris. Ise endal lõikad ka juukseid ja kui välja ei tule, siis lased aga edasi, äkki järgmine kord tuleb paremini?

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 13:40; 04.05 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selleks ikka juuksur. Ise võin ajada poisi või mehe vajadusel suvel nö siilikaks (kuna mõlemal, paksud tumedad juuksed, siis eelistavad, suvel pigem siil olla), aga muul ajal käivad 2-3kuu tagant ikka juuksuris.Ise ja tütar käime ka 2-4 kuu tagant juuksuris.

Mina ei suuda ära imestada, et inimestel pole üldse kriitikameelt ja kiidavad, et milleks raha raisata, kui saab ka ise lõigata, samas lapsed ära nüsitud ja kõik viltu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei! Pole kindlat kätt ega püsivaid lapsi.
Juuksuris käituvad titest peale korralikult, nii et pole olnud vaja alternatiivi otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, lõikan.
Tütar, 14 pole kordagi juuksuris käinud, sest lõikan ise (tal pikad juuksed).
Poeg, 5 – temal lõikasin ka ise (käärid, masin). Samas ma kohu aeg kahtlesin, et kuidagi…no ei ole justkui kõik 100% õige. Käisime juuksuris. Ma olin NIIIII pettunud. Nägin kõrvalt, kuidas juuksur lõikab ja ta ei teinud midagi teisiti kui mina. Pigem lõikas mõnest kohast palju rohkem kui minule oleks meeldinud (tukk, pealt). Tagant jäi ka mingi imelik selge joon.

Seega, lõikan jälle veidi aega ise, kuni võtan aega ja otsin mõne uue juuksuri.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 14:43; 03.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdrukutel lõikan ise – pikad juuksed, mis seda lõigata. Olen ka isal ja emal ja vanatädil lõiganud. Meestel parema meelega enam ei lõikaks.
Teismeline laseb ennem minul lõigata, kui juuksurisse läheb, kuna sealses töös on rohkem pettunud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei lõika. Minu meelest on juuksuriskäik omaette mõnus protseduur, alati laseme ka pead pesta ja igasugu vahendeid kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, lõikan.

Tütar, 14 pole kordagi juuksuris käinud, sest lõikan ise (tal pikad juuksed).

Poeg, 5 – temal lõikasin ka ise (käärid, masin). Samas ma kohu aeg kahtlesin, et kuidagi…no ei ole justkui kõik 100% õige. Käisime juuksuris. Ma olin NIIIII pettunud. Nägin kõrvalt, kuidas juuksur lõikab ja ta ei teinud midagi teisiti kui mina. Pigem lõikas mõnest kohast palju rohkem kui minule oleks meeldinud (tukk, pealt). Tagant jäi ka mingi imelik selge joon.

Seega, lõikan jälle veidi aega ise, kuni võtan aega ja otsin mõne uue juuksuri.

Mind väga huvitab, miks ma neg hindeid sain 😉 Muide, ka mul lõikab juukseid tütar nüüd, varem mees (käisin viimati 4-5 a tagasi juuksuris).

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 14:43; 03.05 18:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin vist kamp juuksureid koos, ega neile jah ei meeldi küll.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 08:31; 04.05 04:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuksurina võin öelda, et seda tüüpilist masinalõikust (tagant ja küljed masinaga, pealt kääridega) on tegelikult väga lihtne teha ja kui harjutad ainult ühe inimese peal (poeg), peaks kiiresti käppa saama. Hea oleks kui keegi saaks sulle õiged võtted kätte näidata, youtube-s on ka kindlasti vastavaid videoid (otsi clippers haircut vms).

Niimoodi kirja teel seletada on keeruline. Sul on erinevate taldadega masin, ma eeldan? Alusta suuremast ja liigu väiksemate poole. Tähtis on mitte jõnkse sisse teha, sõida alt otse üles, üleval tuleb masin sujuvalt välja. Ehk ei jälgi pea kuju, vaid lähed otse üles. Pealt kääridega tehes alusta keskelt ja lõika esialgu eest tahapoole suunaga ja hiljem tee risti üle (kammiga juukseid püsti tõmmates näed, kust mõni salk veidi pikem jäi). Väga oluline on kasutada fileerkääre (lõikava osa üks käär on kammi välimusega), need pehmendavad kõik ebatasasused masinaga tehtud osa ja kääridega tehtud osa vahel.

Aga kui sul ikka välja ei tule, on muidugi parem juuksurisse minna.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lõikan oma kolmel pojal ise, v.a juhtudel kui raha on laiemalt käes ja tahaks, et nad kindlasti kohe viisakad välja näevad, a la pildistamine või esinemine.

Kõige vanemaga oli mõni aasta tagasi juuste piiramine tõsine peavalu. Mind on isegi kord juuksuris hurjutatud, et olen suvega lapse pea nii metsikuks kasvada lasnud, et neist ei ole võimalik jagu saada. Juuksed on tal tihedad, pööriseid täis, laines ja väga jämeda karvaga.

Hakkasin sel lapsel paar aastat tagasi lihtsalt külgi ja kukalt paljaks ajama masinaga, pealmise tuti keerasin patsi. Ja nüüd nii ongi – ei mingeid probleeme, kord kuus pealael olevad juuksed krunni ja ümbert masinaga ühtlaselt madalaks. Kannab igapäevaselt juukseid patsis, näeb väga viisakas välja.

Rohkem muret on väikeste poistega. Juuksed on õhukesed ja kerged ning mitmete pööristega. Olen neid jõudumööda nüsinud nii kääride kui masinaga, aga järgmisel päeval peale lõikust tulevad ikka mõned turritavad üllatussalgud esile ja tuleb töö üle teha. Juuksuri juures käies on esimese pesuni kõik kena, aga peale pesu pean ikka ise neid püsti tulevaid tutte siluma ja rahakulu kiruma.

Õnneks üks väikestest poistest otsustas nüüd juuksed välja kasvatada ja teda ma enam ei torgi. Juuksed kasvasid aastaga päris mõistlikku poolpikka soengusse ja ei tüki enam ei silma, ei kõrva. Otsaesisel olevast pöörisest on nii palju abi, et keerab juuksed kenasti silma eest ära.

Kui valida on, siis loomulikult lasen pigem juuksuril mässata, aga tihtipeale ei erine minu tulemus juuksuri omast ja siis on hiljem lihtsalt rahast kahju.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin vist kamp juuksureid koos, ega neile jah ei meeldi küll.

Ah? See on lihtsalt elementaarne ju!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 13:40; 04.05 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanem poeg on kohe 14, temal olen enamasti ise lõiganud, viimati lihtsalt ei viitsinud ja saatsin ta juuksurisse. Ise ta küll käis peale, et ma ise lõikaks, aga tal nii takused juuksed, et masingi ei lähe läbi. Keskmine poeg on ka mõned korrad juksuris käinud, enamasti lõikan ise, ja noorim poeg on nii väike, et paar korda on juuksuris käinud ja paar korda olen ise lõiganud. Ja mehel lõikan ka ise, ja isegi endal lõikan otsi enamasti ise.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poeg käib iga kuu juuksuris alates 2. eluaastast. Praegu on 10-aastane ja saab ise käidud. Raha võetakse olenevalt soengusoovist 5-7 eurot. Teismeline tütar aga pole eales juuksuris käimist armastanud, temal lõikan ise paari kuu tagant otsi. Õnneks on tal pikad ja paksud lokid, pole hullu, kui veidi ebaühtlane tuleb. Mul endal sellega erilist muret ei ole – juuksed kasvavad aastas u 7-8 cm, seega käin 1-2 korda aastas otsi tasandamas.

Meil ühed sõbrad lõikavad perekondlikult kõik ise üksteisel juukseid. Muidu väga toredad inimesed, aga soengud on kergelt öeldes kohutavad. Ise nad on väga uhked, et juuksuriraha ei kulu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käivad juuksuris, tüdruk 8-aastane, poeg 6-aastane. Tütrel lõikan vahel tukka ise.

Olen proovinud ka ise lõigata, aga jääb ikka kole, kuigi endale võibolla tundub et pole viga. Arvestades kui kulukad on lapsed, siis see 8 eurot kuus (tütrega harvem) ei ole ka asi mida hädaldada. Lastele meeldib. Juuksur kodu lähedal ja viimased pool aastat on nad ise käinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõikan jah. Mehel lõikan ka ja kui vaja, võin teistel ka lõigata.
Mina hakkasin hobijuuksuriks mehe palvel. Esimene kord läks 2 tundi ja tulemus polnud hea. Käisime koos juuksuri juures soengut parandamas, mina siis vaatasin pealt kuidas asi käib.
Nüüd olen juba pea 14 aastat kodus juukseid (ja habet) lõiganud ja läheb 10-15 min ning tulemus on ühtlane ja ilus. Lisaks oskan nüüd vastavalt soovidele paremini lõigata – kes tahab pisut kärpimist, kes palju, kes mõnelt poolt lühemat, mujalt pikemat soengut jne.

Masinaga ei tee üldiselt, sest nii lühikest soengut ei taheta, lõikan korralike juuksurikääridega.

Naljakas on see, et olen korduvalt soovitanud neil minu aja kokkuhoiuks juuksurisse minna (rahaprobleemi pole), aga nad ei viitsi. Ja kui siis poeg ükskord käis, oli pärast õnnetu, et juuksur lõikas koledalt. Niipea kui sai, pidin üle lõikama.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma lõikan ka oma poiste ja mehe juukseid. Juuksurikääre ja juukselõikurit kasutan ning ühel lapsel, kel on paksud juuksed, õhendan ka nende fileerkääridega. Mulle meeldib juukseid lõigata, Youtube on õppevideosid täis ja laste peal on väiksest peale hea olnud kätt harjutada. Igasuguseid soenguid olen teinud, siilisoengut pole vist ainult kunagi kellelgi olnud. Youtube’is on head videod minu meelest näiteks TheSalonGuy’l.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Koolilaps Kas lõikate laste juukseid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.