Esileht Pereelu ja suhted Kas loobuksite tööl käimisest, kui mees annaks kogu oma palga teile?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Kas loobuksite tööl käimisest, kui mees annaks kogu oma palga teile?

Postitas:

Kas loobuksite tööl käimisest, kui mees annaks kõik oma teenitud raha teil kulutamiseks? (eeldusel, et see summa on korralik)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Ja mu mehel on väga korralik sissetulek. Aga siiski, ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis mõttes – millest siis elaksime, kui ma mehe palga ära kulutan?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me koos elama hakkasime, siis mingi aja pärast, arvan, et peale esimese lapse sündi, hakkaski mees andma oma palga minu kätte.(no endale ka midagi jättis, tarbimiseks, et paljas ei oleks) Aga kordagi elus pole ma saanud seda enda peale ära kulutada. Ilmselt, kui ma poleks majanda osanud, poleks ta seda ka teinud. Kuidas oleks see ärakulutamine sellisel moel võimalik, kui on pere, on vaja iga päev süüa, makse maksta ja ka midagi vajalikku osta. Millest siis elada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.11 19:53; 25.11 09:05; 25.11 12:01; 26.11 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ega teemaalgataja ei öelnud, et enda peale kulutamiseks või äraraiskamiseks. Ka pere peale kulutamine on kulutamine.

Aga mu mees teenib just parasjagu palju – mitte liiga vähe ega ka mitte liiga palju – et selle summaga väljatulemine või mõtlemine, kuidas raha paigutada, oleks täiskohaga töö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas loobuksite tööl käimisest, kui mees annaks kõik oma teenitud raha teil kulutamiseks? (eeldusel, et see summa on korralik)

Mida juttu? Alusta sellest, mis on sinu jaoks korralik. Kas 200 rohkem, kui keskmine palk või 15000?
Mõlemad on erinevate inimeste jaoks korralikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas loobuksid perekoolist kui mõni kägu annaks oma aju sulle?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei loobuks ka siis, kui võidaksin mitu miljonit, sest ma tõepoolest naudin ja armastan oma tööd. Küll aga võiksin seda tööd siis tasuta teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See peaks päris suur summa olema

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ma ei usu, et miski siin elus on kindel ja igavene. Mida iganes võib mu mehega juhtuda, ma pean olema võimeline oma lapsi ka üksi ülal pidama. Lisaks on mul lapsest peale olnud väga vastumeelne kellegi kulul elada, seega maksame mehega ühised kohustuised rangelt pooleks. Ma kohe tunneksin end päris halvasti, justkui ma ei võiks ise otsustada, mida oma vaba rahaga teha. tean, et see on minu kiiks aga nii see on. Mulle ei meeldi iga sendi kulutamist mehega läbi rääkida, seega tahan oma raha, mis oleks minu teenitud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 23:39; 13.12 15:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Enda teenitud raha osas ei pea kellelegi aru andma. Minu mehe eksnaine elas oma mehe kulu ja mehele see ei meeldinud, aga ta tuli talle vastu, lastes naisel end teostada. Aga õnnelikud polnud kumbki – eks nad seetõttu ilmselt lahutasid ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma loobuks ja hakkaks ettevõtjaks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei. Enda teenitud raha osas ei pea kellelegi aru andma. Minu mehe eksnaine elas oma mehe kulu ja mehele see ei meeldinud, aga ta tuli talle vastu, lastes naisel end teostada. Aga õnnelikud polnud kumbki – eks nad seetõttu ilmselt lahutasid ka.

Mul oleks eriarvamus ka selle kohta, et enda teenitud raha osas. Kui elad üksi, siis ei pea aru andma, ega kalkuleerima ega arvet pidama, võid teha oma rahaga, mida tahad, kasvõi samal päeval kõik käekoti alla panema. Aga minu elukogemus on selline, et kui sul on perekond, siis on normaalne arvestada ka oma rahaga ja sa ei saa ka seda enda peale omatahtsti ära kulutada. Sest see on osa pere eelarvest ja sissetulekust ja kui isegi mees võib teenida sinust rohkem, siis ei arva ka siis, et mina kulutan oma raha ära enda peale ja mehe palgast pere majandamine. Kui raha ongi rohkem, siis parandatakse sellega kogu pere elujärge, nt kolid väiksemast elamisest suuremasse, investeerid tuleviku, lastele elamised jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.11 19:53; 25.11 09:05; 25.11 12:01; 26.11 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen käinud 15a tööl poolekohaga. tundub, nagu mul oleks oma raha. see raha on aga nii väike, et sisuliselt ma ei teeni midagi. see on 500e. see saab nii ruttu otsa ja pere elabki mehe palgast. ei kuluta seda ainult endale, vaid ostan selle eest kõike mida vaja ja käin toidupoes. Mehel on hea palk. see mida mina teenin kuus 80 tunniga, saab tema päevaga.
Viimasel ajal olen hakanud mõtlema tööst loobumisele. Töö ise on iseloomult ka pingeline, järjest tuleb juurde vastutust. Ma tunnen, et ma ei taha enam seda pinget ja vastutust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasel ajal olen hakanud mõtlema tööst loobumisele. Töö ise on iseloomult ka pingeline, järjest tuleb juurde vastutust. Ma tunnen, et ma ei taha enam seda pinget ja vastutust.

Kussa hullu! Kas sa Perekooli ometi ei loe (funktsionaalselt siis)? Töölkäimine ja rahateenimine on lust ja lillepidu, täiesti pingevaba, võib-öelda, et sisuliselt puhkus luksuskuurordis.

Aga vat kodune ema – tema töö on pingeline ja vastutusrikas ja seda 24/7. Maailmas ei ole midagi raskemat.

Nii et ära seda rumalust küll tee, et hõlpelu pealt ära tuled.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nagu orjapidaja vä?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vat kodune ema – tema töö on pingeline ja vastutusrikas ja seda 24/7. Maailmas ei ole midagi raskemat.

Ei maksa lõõpida ja sõnu loopida, kui omal otsest kogemust pole(kuigi elu näitab, et osad saavad aru ka ilma ise kogemata).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.11 19:53; 25.11 09:05; 25.11 12:01; 26.11 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vat kodune ema – tema töö on pingeline ja vastutusrikas ja seda 24/7. Maailmas ei ole midagi raskemat.

Ei maksa lõõpida ja sõnu loopida, kui omal otsest kogemust pole(kuigi elu näitab, et osad saavad aru ka ilma ise kogemata).

Mul on kogemus nii ühte- kui teistpidi, mina võin lõõpida? Päris naljakas on tõesti see koduperenaise “raske ja pingeline” amet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei loobuks, mulle on oluline teenida ja kulutada “oma” raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 21:36; 26.11 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minagi ei saa sest teemaalgataja küsimusest aru. Peres on ju raha ühine! Kui mina loobuksin töölkäimisest, siis kaotaksime meie kõik ju poole senisest sissetulekust! Kui me praegu saame abikaasaga koos töötades kokku näiteks 2000 eurot, siis pärast minu töötamisest loobumist oleks meie perekonnal raha ainult 1200 eurot. Ees ootaks paras nuputamine, kuidas senist elustandardit säilitada.

Niisugusel küsimusel oleks mingi point ainult siis, kui tegemist oleks eraldi leibkondadega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Teemaalagataja mõtleb nagu klassikaline kullakaevur – leiaks rikka mehe, siis ei peaks enam kunagi tööl käima ja kui mees sureb saan suure päranduse, ei pea jälle tööle minema ja kui lahutame siis saan korralikult elatist ja jälle ei pea tööle minema. Ainult et teemaalgataja, ruttu tuleb 2-3 last ka saada selle mehega kui sellist elu ihkad.

Muud midagi ma sellest teemaalgatusest välja ei loe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga vat kodune ema – tema töö on pingeline ja vastutusrikas ja seda 24/7. Maailmas ei ole midagi raskemat.

Ei maksa lõõpida ja sõnu loopida, kui omal otsest kogemust pole(kuigi elu näitab, et osad saavad aru ka ilma ise kogemata).

Mul on kogemus nii ühte- kui teistpidi, mina võin lõõpida? Päris naljakas on tõesti see koduperenaise “raske ja pingeline” amet.

Kui sul ongi mõlemad kogemused olemas, siis tundud ikkagi kallutatud ja selline, kes justkui pisendab ja näitab tühisena naist ja perioodi, mil ta oli kodune. Mina olen ka mõlemat olnud, nagu enamus(kes vähem aega kodus, kes rohkem) ja ma ei pisendaks kumbatki. Edasi oleneb jutt juba selle järgi, mis individuaalne on nende juures. Kasvõi seegi, kas oled kasvatanud üles ühe lapse või viis last. Mis tingimustes. On ju selge, et kui sul on suur pere, siis on kodune panus suurem ja ka aeg sellele ja väline töö väiksem. Ja kui sul on üks laps, siis saab koduväline töö suurema panuse. Kui sul on erivajadusega laps, ka siis on sind kodus rohkem vaja ,kui mujal jaa nii edfasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.11 19:53; 25.11 09:05; 25.11 12:01; 26.11 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalagataja mõtleb nagu klassikaline kullakaevur – leiaks rikka mehe, siis ei peaks enam kunagi tööl käima ja kui mees sureb saan suure päranduse, ei pea jälle tööle minema ja kui lahutame siis saan korralikult elatist ja jälle ei pea tööle minema. Ainult et teemaalgataja, ruttu tuleb 2-3 last ka saada selle mehega kui sellist elu ihkad.

Muud midagi ma sellest teemaalgatusest välja ei loe.

Kuidas saab mingist teoreetilisest “kas-kui oleks” küsimusest teemaalgataja kohta nii palju negatiivset välja lugeda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.11 21:36; 26.11 13:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa on väiksepalgaline, nii et kui ta ka selle 600€ mulle annaks, siis ma ei saa aru, kuidas see mul kodus aitaks olla. Eks ma pean seda summat ikkagi kohustuslike arvete maksmiseks kasutama ja ise tööle minema, et oma osa pere eelaevesse välja teenida.
Muide, mul on hoopis selline unistus, et tahaksin teenida nii palju, et saaksin mehele raha anda ja tema saaks kodus lapsi kantseldada ja maja pidada. Õudselt mõnus oleks päeval tööl käia ja õhtul koju laekuda, kus ootab mõnus õhtusöök, lasteaedadest ja trennidest toodud lapsed ning korras majapidamine. Jummel, kus oleks alles luksus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen käinud 15a tööl poolekohaga. tundub, nagu mul oleks oma raha. see raha on aga nii väike, et sisuliselt ma ei teeni midagi. see on 500e. see saab nii ruttu otsa ja pere elabki mehe palgast. ei kuluta seda ainult endale, vaid ostan selle eest kõike mida vaja ja käin toidupoes. Mehel on hea palk. see mida mina teenin kuus 80 tunniga, saab tema päevaga.
Viimasel ajal olen hakanud mõtlema tööst loobumisele. Töö ise on iseloomult ka pingeline, järjest tuleb juurde vastutust. Ma tunnen, et ma ei taha enam seda pinget ja vastutust.

mehe palk on 500 eurot päevas neto, seega 10-11000 neto kuus
kui meenutada äripäeva rikaste edetabeit, siis sellist palka saavad vaid üksikud suurettevõtte juhid 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu mees teeniks sellise palga, et me sellega ära suudaks elada, siis ma praegusel hetkel loobuks töötamisest mõneks aastaks, sest siplen depressiooni ja läbipõlemise käes ning vajaksin puhkust.
Paraku pole see võimalik ja eks jätkan seni kuni suudan. Eks näis, mis edasi saab, kui enam ei jaksa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalagataja mõtleb nagu klassikaline kullakaevur – leiaks rikka mehe, siis ei peaks enam kunagi tööl käima ja kui mees sureb saan suure päranduse, ei pea jälle tööle minema ja kui lahutame siis saan korralikult elatist ja jälle ei pea tööle minema. Ainult et teemaalgataja, ruttu tuleb 2-3 last ka saada selle mehega kui sellist elu ihkad.

Muud midagi ma sellest teemaalgatusest välja ei loe.

Võib-olla teeb hoopis mõni mees uuringut ja tahab teada, palju ta teenima peaks 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei loobuks, mulle meeldib mu töö. Palju seal just ei teeni, aga midagi ikka ja liiga pingeline pole ka.
Ilmselt mõtleksin teisiti, kui töö oleks tüütu või vastukarva ja ma teeksin seda ainult äraelamiseks või kui tööpinged liiga suureks kasvaksid. Praegu on just mõnus tasakaal.
Lastele ka meeldib, et saavad mingi osa päevast kodus omapead olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui summa oleks korralik (mehe sissetuleks peaks olema vähemalt minu palga võrra suurem praegusest), siis täiskohaga tööl käimisest loobuks küll. Ja seda raha ma ei tahaks isiklikuks kulutamiseks, vaid ikka terve pere majandamiseks.
Tegelikult meil tekitabki praegu mõningaid prolbeeme see, et mu töö on selline mis imeb mu ikka päris tühjaks ja liiga tihti ei jaksa mehele õhtul veel seksijumalanna olla. 🙁 Päris koduseks ka ei tahaks jääda. Teeks oma projekte, käiks osalise ajaga tööl vms ja jääks piisavalt energiat ja aega kodu (meil talumajapidamine ja loomad) ja mehe eest hoolitsemiseks. Kõik oleksid õnnelikumad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas loobuksite tööl käimisest, kui mees annaks kogu oma palga teile?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.