Esileht Lapse ootamine Kas lootevesi võib mitu päeva tilkuda?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kas lootevesi võib mitu päeva tilkuda?

Postitas:

Eile õhtupoole hakkas püksi tekkima midagi märjemat kui lihtsalt voolus, aga piisavalt vähe, et kui vetsupaber on püksis, siis püksid kokku ei saa. Täna kõik kestab. Kas tegemist võib olla hästi õrnalt tilkuva looteveega? Mul on arst teisipäeval, kas võin senikaua oodata või peaks midagi ette võtma? Mingeid valusid ei ole.

Rasedust 39. nädalat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 12:32; 18.10 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helista arstile. Äkki tahab sind varem näha selle peale. Yldiselt kui tilgub väga vähe, ei pea kartma, et beebi kuivale jääks, sest lootevett tekib muudkui juurde. Aga see palju/vähe on suhteline ja ma isiklikult ei riskiks perekooli foorumi nõuannetega, st helistaks kas nõuandeliinile v arstile.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minul ka tilkus õrnalt, aga samas mul olid ka valud juba õrnalt platsis. Ja haiglasse jõdusin paar tundi enne sünnitust. Selle ajaga oli ikka lootevett vähenenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ka immitses, ei olnud vaja pesugi vahetada. Juhuslikult oli mul just siis äe vastuvõtt, mingeid valusid polnud, äe saatis haiglasse, õhtul võeti vastu, ikka ei toimunud midagi (aga öeldi, et vesi oli peaaegu otsas), hommikust hakkas intensiivne esilekutsumine ja õhtuks oli laps käes.

Ühesõnaga, mina läheks oma eelmise kogemuse põhjal ise EMO-sse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:32; 19.10 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui looteveed tulevad, peaks hiljemalt 8h pärast sünnitusmajja minema. Kas te tõesti ei vii end kurssi, kuidas millal toimetada?

Palun mine kohe kontrolli. Veed võivad küll päevi tilkuda, aga arstide järelevalve all!

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 21:42; 19.10 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui looteveed tulevad, peaks hiljemalt 8h pärast sünnitusmajja minema. Kas te tõesti ei vii end kurssi, kuidas millal toimetada?

Palun mine kohe kontrolli. Veed võivad küll päevi tilkuda, aga arstide järelevalve all!

No pidavat olema hoopis voolus, kuna nüüd terve päev pole enam midagi tilkunud. Lõpupoole võib voolus olla väga vesine.  Rääkisin ämmaemandate telefoniga. Selle kurssi viimisega on nii, et infot on palju ja muudkui öeldakse, et kõik on väga individuaalne. Päris iga asja pärast ei saa ju EMOsse tormata.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 12:32; 18.10 22:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tilkusid veed 45 tundi enne sünnitust. Peale 12h tilkumist läksin haiglasse ja siis anti tilka põletiku vältimiseks. Pidevalt hoiti vee kogusel silma peal ja kuna tekkis juurde siis esile kutsumisega ei kiirustatud. Lõpuks kolmandal päeval kutsuti tilguti abil esile ja peale selle panekut sündis vähem kui 5h pärast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli ka l6pupoole väga vesine voolus. Mulle äe ytles, et paneksin vetsupaberi pyksi. Kui on looteveed, siis imbub sisse, aga voolus jääb paberi peale, ei imbu.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 10:10; 07.11 13:34; 07.11 13:49; 08.11 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiendus kommentaarile, et mind saadeti tilkumisega esilekutsumisele.

Mu äe kontrolliga samas majas oli ka naistearst, kes ei saanud läbivaatuse põhjal otsustada, kas see on lootevesi, mis tuleb, või mitte. Saatis haiglasse, kus tehti kindlaks, et oli ikka lootevesi. See oli 2 aastat tagasi. Huvitav, kas teadus on nii palju arenenud, et nüüd saab telefoni teel määrata.

Ah, eks sa ise tead, mina oma lapse eluga ei riskiks ja läheks kontrolli.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 15:32; 19.10 10:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui looteveed tulevad, peaks hiljemalt 8h pärast sünnitusmajja minema. Kas te tõesti ei vii end kurssi, kuidas millal toimetada?

Palun mine kohe kontrolli. Veed võivad küll päevi tilkuda, aga arstide järelevalve all!

No pidavat olema hoopis voolus, kuna nüüd terve päev pole enam midagi tilkunud. Lõpupoole võib voolus olla väga vesine. Rääkisin ämmaemandate telefoniga. Selle kurssi viimisega on nii, et infot on palju ja muudkui öeldakse, et kõik on väga individuaalne. Päris iga asja pärast ei saa ju EMOsse tormata.

Sa ei lähegi emosse, vaid lähed sünnitusmajja sünnitajana ja seal tehakse kindlaks, kas n sünnituse lagus või mitte. Ma ei saa ka aru, mil moel see ämmaemand telefoni tele otsustab, et on voolus? Jah, raseduse alguses tõesti ei jookse iga pisiasjaga emosse, sest siis on igasuguseid vaevusi ja kui katkeb, katkeb nagunii. Aga raseduse lõpuks kui küsimuse all, kas sünnitus algas või mitte, mõelda, et see on pisiasi… See ei ole pisiasi, kuis a kahtlustad, et veed tilguvad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 21:42; 19.10 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli 7 aastat tagasi sarnane kahtlane olukord – 10 päeva enne tähtaega tõusin hommikul voodist ja mööda säärt lausa nirises vedelikku alla. Läksin kohe kontrolli – seal tehti see vatipulgaga looteveeproov. Test ei näidanud, et tegemist oleks looteveega. Täpselt nädal aega hiljem sünnitasin ja sünnituse käigus selgus, et lootevesi on kuhugi kadunud. Sünni epikriisis ongi kirjas, et ‘lootevesi praktiliselt puudub’. Samas enne seda ‘märga’ hommikut käisin korduvalt UH-s ja seal isegi mõõdeti lootevee hulka (see oli olemas ja täitsa piisavas koguses). Nii et kuhu see lootevesi 7 päevaga kadus, kuigi leket ei diagnoositud, jäigi mõistatuseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kindlasti peaks välistama sünnitusosakonnas, et need on looteveed. Mul ka tilkusid ja siis öeldi, et max 48 tundi võib tilkuda, siis peab ikka laps juba sündima.

Minul oligi päriselt lootevesi ja sünnitus kutsuti esile 38+.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tikluva looteveega tasub tähelepanelik olla. Minul lõppes see erakorralise keisriga, sest põletikunäitaja tõusid liiga kõrgeks, lisaks palavik. Rasedus oli 39+1.

L varahommikul oli esimene sorts. Vesi oli selge ja seetõttu justkui kiiret poleks pidanud olema. Hommikul 9 ajal läksin sünnituseelsesse kontrolli. Sünnitegevust polnud alanud. Kutsuti pärastlõunaks tagasi, et vereproov võtta. Lõunaks algasid ebaregulaarsed valud. Vereproov oli korras ning KTG järgi sünnitegevust jätkuvalt polnud. Kutsuti hilisõhtuks uuesti kontrolli. Valud olid selleks ajaks kadunud ning taas sünnitegevust ei registreeritud ja saadeti ööseks koju, et hommikul tagasi tuleksin. Südaööl algasid taas valud, kannatasin nendega kodus kuni hommikuni. Lõunaks oli emakakael pisut lühenenud, aga kõik toimus väga aeglaselt. Hakati tilkadega esile kutsuma, aga see ei mõjunud mulle piisavalt. Õhtul kell 21 olin 38+palavikus, beebi pulss 200+, aga avatus liiga väike. Viidi kiirelt opisaali.

Kui ikkagi pikalt lekib, siis tasub kontrollis käia.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on paar hommikit püsti tõustes vedelikku/voolust (mitte läbipaistev, pigem valgem) mööda jalga alla nirisenud, rohkem päeva jooksul sellist nähtust pole.

On kellelgi veel selline voolus hommikuti? Ma looteveid ei kahtlusta, sest kogus on väike ja ainult hommikul peale ärkamist on nii..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 08:47; 07.11 13:44; 08.11 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on paar hommikit püsti tõustes vedelikku/voolust (mitte läbipaistev, pigem valgem) mööda jalga alla nirisenud, rohkem päeva jooksul sellist nähtust pole.

On kellelgi veel selline voolus hommikuti? Ma looteveid ei kahtlusta, sest kogus on väike ja ainult hommikul peale ärkamist on nii..

Nagu siin mainitud, raseduse lõpupoole valgevoolus vesisem. Öösel koguneb tuppe, hommikul voolab välja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 10:10; 07.11 13:34; 07.11 13:49; 08.11 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on paar hommikit püsti tõustes vedelikku/voolust (mitte läbipaistev, pigem valgem) mööda jalga alla nirisenud, rohkem päeva jooksul sellist nähtust pole.

On kellelgi veel selline voolus hommikuti? Ma looteveid ei kahtlusta, sest kogus on väike ja ainult hommikul peale ärkamist on nii..

Nagu siin mainitud, raseduse lõpupoole valgevoolus vesisem. Öösel koguneb tuppe, hommikul voolab välja.

See siis eeldab, et ma ei käi ööjooksul üldse WCs, aga minul on vahed olnud WCs käimisel ja voolusel tund aega.

Ilmselt otsin märke,et läheks sünnituseks, 40+ juba täis. 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 08:47; 07.11 13:44; 08.11 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mul oli väga vesine voolus lõpus, see on normaalne. Mida veel öelda? 😀 Kui kahtlustad, et lootevesi, siis sünnitusosakonda, kui ei, siis pole probleemi ju. Pane wc paber püksi, siis saad aru, kumb on.  Sünnitama sa lähed varsti niikuinii, selles pole kahtlustki 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 10:10; 07.11 13:34; 07.11 13:49; 08.11 17:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna algas kõik sama voolusega (ei olnud lootevesi), nüüdseks olen sünnitanud. ????
Esimese lapsega sellist voolust ei esinenud üldse, aga rasedused ongi erinevad.
Edu kõigile!

No mul oli väga vesine voolus lõpus, see on normaalne. Mida veel öelda? ???? Kui kahtlustad, et lootevesi, siis sünnitusosakonda, kui ei, siis pole probleemi ju. Pane wc paber püksi, siis saad aru, kumb on. Sünnitama sa lähed varsti niikuinii, selles pole kahtlustki ????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.11 08:47; 07.11 13:44; 08.11 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna algas kõik sama voolusega (ei olnud lootevesi), nüüdseks olen sünnitanud. ????

Esimese lapsega sellist voolust ei esinenud üldse, aga rasedused ongi erinevad.

Edu kõigile!

No mul oli väga vesine voolus lõpus, see on normaalne. Mida veel öelda? ???? Kui kahtlustad, et lootevesi, siis sünnitusosakonda, kui ei, siis pole probleemi ju. Pane wc paber püksi, siis saad aru, kumb on. Sünnitama sa lähed varsti niikuinii, selles pole kahtlustki ????

Järelikult see oli hoopis limakork sul, see võib olla vesine. Voolus ja limakork natuke erinevad asjad 😀 Voolus ei ennusta peatset sünnitust, limakork aga küll. Palju õnne!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.10 10:10; 07.11 13:34; 07.11 13:49; 08.11 17:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Lapse ootamine Kas lootevesi võib mitu päeva tilkuda?