Esileht Kodunurk Kas loputate või pesete nõusid enne nõudepesumasinasse panemist?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kas loputate või pesete nõusid enne nõudepesumasinasse panemist?

Postitas:

Selline küsimus siis.

Kui teete seda, siis miks? 🙂

Ma tean kahte peret, kes panevad vee kõvasti voolama ja siis järjest lasevad kõik nõud vee alt läbi, ühes käes nõu, teises varrega hari (ilma pesuvahendita), millega siis küüritakse kõik nõudelt maha. Minu küsimuse peale, miks siis juba koos pesuvahendiga ei pesta ja kohe restile kuivama ei panda, tuleb vastuseks, et soovitakse vältida ummistust. Õudne kilplasetöö…

+14
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 06:54; 06.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidutükid ikka lasen kraani all maha, jah. Ei arva, et need peaks tingimata läbi nõudepesumasina torustiku kanalisatsiooni jõudma. Ja kohvitassist lasen ka vee läbi – milleks tasside külge kohvirante kuivatada?
Saan aru, et tahad kakelda – annan sulle teise teema veel. Kas mustade nõudega masina uks seisab suletult või paokil? Anna tuld 🙂

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 07:44; 06.05 18:32; 12.05 10:35; 15.05 16:50; 15.05 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, toidujäänud lükkan maha ja panen masinasse ning 12-aastat ei ole midagi umbe läinud. Puhastan korralikult masinat ka.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga milleks siis üldse see masin? Mina ei loputa, lükkan vaid jäägid maha ja lähevadki niimoodi masinasse.
Mees teeb vahel (u 1x nädalas) nn pätikohvi, selle tassi pesen käsitsi (kohvipaks läheb roosipeenrasse) – muidu mul on pärast masin kohvipuru täis.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin, toidujäägid lükkan komposti, midagi enne masinasse panekut ei pese.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidutükid ikka lasen kraani all maha, jah. Ei arva, et need peaks tingimata läbi nõudepesumasina torustiku kanalisatsiooni jõudma.

Kuhu siis köögihundi poolt läbinäritud jäätmed sinu arust jõuavad? Loomulikult kanalisatsiooni.

Käi ka Paljassaare reoveepuhastusjaamas kord elus ära, hakkad pisut teisiti arvama. Link.

Või tõesti arvad nõukaaegselt edasi, et kartulikoortest pole vaja autogaasi toota?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 09:33; 11.05 19:52;
To report this post you need to login first.

Kondid kompostikasti, aga üldiselt ei loputa midagi. Ainult kalasupi taldrikud lasen vee alt läbi.
Aga miks kohvitass vee alt läbi lasta? Masinas seistes (ka mitu päeva) ei teki rante, seal on piisavalt niiske keskkond.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 12:22; 07.05 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult kalasupi taldrikud lasen vee alt läbi.

Miks?
ise ei loputa midagi. taldrikud jäävad reeglina pärast söömist üsna puhtad – mis jäägid teil seal on?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainult kalasupi taldrikud lasen vee alt läbi.

Miks?

ise ei loputa midagi. taldrikud jäävad reeglina pärast söömist üsna puhtad – mis jäägid teil seal on?

Ma mõtlesin sama. Ma ka ikka söön nii, et taldrikule otseselt toidutükke ei jää ja kui jääbki, kraabin need kahvliga kohe prügikasti. 5a poiss meil veel tõesti jah taldrikut päris puhtaks ei söö. Väike kartulipudi ja kaste ikka jääb.

Ainuke mis pähe tuleb, on et kartulisalati kausile võivad tükid külge jääda või taignakausid aga selle viimase jaoks on mul silikonist labidas, millega saab viimsegi taignatilga küpsetise sekka panna.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osad asjad panen likku ja pesen käsitsi, aga tavalisi taldrikuid küll käsitsi ei pese.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina söön ka tegelikult nii, et toidutükke ei jää. Kui kellelgi teisel jääb, siis loomulikult need lükkan prügikasti. Aga kastmega koos olevat taldrikut ei loputa vee all.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 06:54; 06.05 15:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toidutükid ikka lasen kraani all maha, jah. Ei arva, et need peaks tingimata läbi nõudepesumasina torustiku kanalisatsiooni jõudma.

Kuhu siis köögihundi poolt läbinäritud jäätmed sinu arust jõuavad? Loomulikult kanalisatsiooni.

Käi ka Paljassaare reoveepuhastusjaamas kord elus ära, hakkad pisut teisiti arvama. Link.

Või tõesti arvad nõukaaegselt edasi, et kartulikoortest pole vaja autogaasi toota?

Nojah, olnukski liiga palju loota, et perekoolikad kirjutatust aru saavad. Hea küll, eks siis tõlgin sulle – ma kirjutasin: Ei arva, et need peaks tingimata läbi nõudepesumasina torustiku kanalisatsiooni jõudma
Proovi, kas nüüd saad aru.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.05 07:44; 06.05 18:32; 12.05 10:35; 15.05 16:50; 15.05 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul ei pese, ikka masin peseb.
Toidujäägid lükkan niisama kahvliga taldrikult prügisse.
Aga vahel on mõne taldriku peale kuhjatud ilge hunnik hapukoort või kastet cvõi praeleent vms vedelat ollust, siis loputan küll korraks selle hunniku kraani all kraanikaussi. Prügikasti seda ju ei kalla. Ja kohvipuruseid tasse ka masinasse ei pane, ei teagi miks, äkki võiks kui nö suurem pudi on prügikasti pandud?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldjuhul ei pese, ikka masin peseb.

Toidujäägid lükkan niisama kahvliga taldrikult prügisse.

Aga vahel on mõne taldriku peale kuhjatud ilge hunnik hapukoort või kastet cvõi praeleent vms vedelat ollust, siis loputan küll korraks selle hunniku kraani all kraanikaussi. Prügikasti seda ju ei kalla. Ja kohvipuruseid tasse ka masinasse ei pane, ei teagi miks, äkki võiks kui nö suurem pudi on prügikasti pandud?

Mina toimin täpselt samamoodi.
Kohvipaksu ei soovitata ummistamisohu tõttu kraanikausistki alla lasta, ei hakka ma sellega masinat küll rikkuma. Üldiselt meil pätikohvi ei jooda, aga vahel mõni külaline spetsiaalselt tahab, kes on nii kodus harjunud kohvitama. Ise põhjendavad, et muidu polevat õige maitse 😉

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 12:23; 13.05 23:39;
To report this post you need to login first.

See pätikohv on kohutav – kord külas tehti, suu oli puru täis ja maitse küll hea ei olnud.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 12:22; 07.05 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pätikohv on kohutav – kord külas tehti, suu oli puru täis ja maitse küll hea ei olnud.

Seda peab teha oskama, siis pole mingit puru. Igasugune soperdamine kohvipaksuga pole veel õige pätikas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult soovitavad nõudepesumasina tootjad nõusid enne pesukorda mitte pesta sest:
1. Väikesed toiduosakesed aitavad masinas kaasa nõude paremale puhastumisele (mõjuvad nagu abrassiivid)
2. Eelnevalt nõusid pestes raiskad mõttetult palju vett (kuu või aasta lõikes teeb see päris soliidse koguse).Ei ole loodussäästlik mõtteviis.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tarbija24.postimees.ee/4495275/miks-ei-tohiks-nousid-enne-noudepesumasinasse-panekut-loputada

Muidu, on huvitav näha, et perekooli nõudepesumasina teemadest on ära kadunud need, kes raiusid, et masin on mõttetu, masin on kulukam kui käsitsipesu, käsitsipesu on mugavam jne.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 20:33; 10.05 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tarbija24.postimees.ee/4495275/miks-ei-tohiks-nousid-enne-noudepesumasinasse-panekut-loputada

Muidu, on huvitav näha, et perekooli nõudepesumasina teemadest on ära kadunud need, kes raiusid, et masin on mõttetu, masin on kulukam kui käsitsipesu, käsitsipesu on mugavam jne.

Ma siis ütlen. Käsitsipesu on mugavam ja nõudepesumasin on mõttetu.

+3
-17
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 21:07; 12.05 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei arva, et need peaks tingimata läbi nõudepesumasina torustiku kanalisatsiooni jõudma

Nõudepesumasina põhjas on ju sõel, mis need jäätmed kinni püüab. Selle tühjendan prükusse nagu kraanikausi sõelagi. Millisel masinal sellist sõela pole?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina toimin täpselt samamoodi.
Kohvipaksu ei soovitata ummistamisohu tõttu kraanikausistki alla lasta, ei hakka ma sellega masinat küll rikkuma. Üldiselt meil pätikohvi ei jooda, aga vahel mõni külaline spetsiaalselt tahab, kes on nii kodus harjunud kohvitama. Ise põhjendavad, et muidu polevat õige maitse ????

Ei, meie lapsepõlvekodus (Tallinna korteris) ei söandatud kohvipaksu ummistuse hirmus köögi kraanikaussi visata, vaid käidi kempsupotti viskamas, kust lähevad jämedamad torud.

Meil (maamaja) kraabin kohvipaksu, laste jäetud toidupudi jms. kompostitavate toidujäätmete ämbrisse. Ei pese.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 13:28; 11.05 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei viitsi nõudepesumasina sõela väga tihti puhastada ning seega suurem sodi komposti ja kui ikka nõud väga räpased, siis kraani all veega üle.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, üldjuhul lasen korraks kraani alt läbi.
Miks? Sest mul on nõme AEG nõudepesumasin, kus toiduosakesed kipuvad ummistama neid veepihustus etiivikuid – nõmedalt väikesed augud on, ja siis võivad nõud peale pesu jääda mõnevõra väkad minu jaoks.
Eelmises kodus eelmise nõudepesumasinaga seda probleemi ei olnud.

Muideks on tavapärane, kui kuskil Soomes/Rootsis/Norras mõne mökki vms üürid, siis alati pean seal kõigepealt nõudepesumasinat korralikult puhastama, sest see ei pese korralikult, kuna kogu süsteem on toiduosakesi täis.
Viimati käisin Rootsis suusamaratonil ja majutusin ühes kodus – seal pererahvas hea tulu nimel kolib ise selle maratoni ajaks välja ja annab elamise rendile. Ainult see 1x aastas selle maratoni ajal.
Tegin endale algatusesks kohvi ja kohvitass oli kapist võttes selline ebameeldiv puutuda. Pesin enne käsitsi üle.
Siis võtsin taldriku ja sama asi.
Vaatasin lähemalt ja kõik nõud olid sellised kahtlased.
Kõigepealt ladusin nõud masinasse ja pesin läbi. Ikka väkased.
Seejärel hakkasin masinat algosadeks lahti võtma.
Tundub, et pererahval endal probleemi ei olnud…

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pese ega loputa. Lükkan vajadusel tükid maha prügikasti ja kõik. Kui mingi pott või panna põhja kõrbenud, siis küll korraks leotan põhja. Masinale teen kord kuus puhastuse korralikult.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poeg töötab sanitaartehnikaga tegelevas firmas ja ütleb, et nende “parimad” kliendid on nõudepesumasina omanikud, eriti eramajades elavad nõudepesumasina omanikud. Neile saab väga tihti teenuseid osutada ja raha kasseerida.

Ega ainult toidujäägid ummista, nõudepesumasin kasutab vähe vett ja see rasv jääb kõik torudesse, eriti eramajas, kus on pikad ja suhteliselt horisontaalsed torud. Ja kui sama liini peale jääb veel dušš ja peres palju pikajuukselisi, siis…

Nii et ärge puhastage ja loputage jah, minu lapse pere on sissetulekuga rahul.

kusjuures – see on tõsi, meil on see probleem. köögi äravool on vannitoast õnneks eraldi, aga ikka kipub umbe minema. asi pole muidugi nõude mitteloputamises. lihtsalt masin tarbib vähem vett kui käsitsipesu ja ei suuda toru piisavalt läbi uhada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://tarbija24.postimees.ee/4495275/miks-ei-tohiks-nousid-enne-noudepesumasinasse-panekut-loputada

Muidu, on huvitav näha, et perekooli nõudepesumasina teemadest on ära kadunud need, kes raiusid, et masin on mõttetu, masin on kulukam kui käsitsipesu, käsitsipesu on mugavam jne.

Ma siis ütlen. Käsitsipesu on mugavam ja nõudepesumasin on mõttetu.

sa vist oled see 7-liikmelise pere ema, kes selles teemas alati sôrgu vastu ajama hakkab? seesama, kel kulub suure pere nôude pesuks vaid 3 liitrit vett päevas?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.05 20:33; 10.05 21:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poeg töötab sanitaartehnikaga tegelevas firmas ja ütleb, et nende “parimad” kliendid on nõudepesumasina omanikud, eriti eramajades elavad nõudepesumasina omanikud. Neile saab väga tihti teenuseid osutada ja raha kasseerida.
Ega ainult toidujäägid ummista, nõudepesumasin kasutab vähe vett ja see rasv jääb kõik torudesse, eriti eramajas, kus on pikad ja suhteliselt horisontaalsed torud. Ja kui sama liini peale jääb veel dušš ja peres palju pikajuukselisi, siis…
Nii et ärge puhastage ja loputage jah, minu lapse pere on sissetulekuga rahul.

Jah, elame majas ja juba nendel aegadel, kui käsitsi nõusid pesime, pidi mees aeg-ajalt torustiku lahti võtma ja sealt rasvaplönne ning juuksepuntraid välja võtma. Kui kodus süüakse ja nõusid pestakse – kuidas sa väldid rasva sattumist kanalisatsiooni? Võimatu. Kui pere just mingit erilist rasvavaba toitumist ei harrasta, aga seda tänapäeva toitumisteooriad pigem ei pea õigeks. Kui dushi alla käid ja pikki juukseid pesed, kuidas sa väldid juuksekarvade sattumist – jällegi, võimatu.

Nii et ei ole siin parastada midagi – torusid puhastada tuleb aeg-ajalt ikka, teeb seda siis keegi pereliige või kasseerib sinu poeg selle eest raha.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 13:28; 11.05 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii et ärge puhastage ja loputage jah, minu lapse pere on sissetulekuga rahul.

Su laps on lausa geenius!
Kuna sai iseseisvalt aru, et Mustaka korteris on kraanikausist vertikaalse peapüstakuni 3m pikk maa ja eramajade rajoonis on see vee teekond tunduvalt pikem.
Aga sellele su geenius ikka pihta ei saanud, et eramajas pole vahet, kas toidujäägid lähevad läbi nõudeka kalisatsiooni või läbi köögi äravoolu.
Noh, ok, paar m ehk on vahet. Aga see paar m tema peret ei päästa,.selle saab ka Mustakalt kätte.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.05 09:33; 11.05 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie alati loputame enne masinasse panekut nõud üle. Laste taldrikud on üldjuhul ikka toidused, supitaldrikutel pisut vedelikku jne. Ning me ei pane igapäevaselt masinat tööle – toidused nõud läheks haisema. Lisaks on meil on köögihunt – tema tahab ju ka süüa 🙂
Nõudepesumasinat pole KORDAGI 12a jooksul ei parandanud ega mingit puhastust teinud – töötab laitmatult ja nõud on puhtad. Seevastu olen külas olles leidnud kahvliharude vahelt riisitüki…üsna ebameeldiv. Tatar on ka üks selline väänkael, mis ei taha nõudepesumasinas täiesti maha tulla.
Elame eramajas, toru trassini on mitukümmend meetrit – õnneks pole ka see veel kordagi ummistunud või abi vajanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poeg töötab sanitaartehnikaga tegelevas firmas ja ütleb, et nende “parimad” kliendid on nõudepesumasina omanikud, eriti eramajades elavad nõudepesumasina omanikud. Neile saab väga tihti teenuseid osutada ja raha kasseerida.

Ega ainult toidujäägid ummista, nõudepesumasin kasutab vähe vett ja see rasv jääb kõik torudesse, eriti eramajas, kus on pikad ja suhteliselt horisontaalsed torud. Ja kui sama liini peale jääb veel dušš ja peres palju pikajuukselisi, siis…

Nii et ärge puhastage ja loputage jah, minu lapse pere on sissetulekuga rahul.

Meie peres olen õnneks mina, kes regulaarselt trapid ja haisulukud jms lahti võtab ning ära puhastab. Peres pikajuukselised, koer (käib dušši all) jne.

Nõudepesumasinasse toidujäätmeid ei pane, aga ei loputa ega pese nõusid enne nõudepesumasinasse panekut. Jäätmed lükkan lihtsalt lusika/kahvliga komposti ja kondid prügikasti. Tee- ja kohvirantide vastu aitab see, kui tasse mitte pikalt kuhugi peale joogi joomist vedelema jätta. Neid olen vahel ka käsitsi pesnud, sest ma lihtsalt joon nii palju teed, et muidu saaksid tassid kapist otsa ja nõudepesumasinasse muud panna ei mahuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Kodunurk Kas loputate või pesete nõusid enne nõudepesumasinasse panemist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.