Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas lotomüüjal on õigus minu ID kaarti enda käes kinni pidada?

Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Teema: Kas lotomüüjal on õigus minu ID kaarti enda käes kinni pidada?

Postitas:
Kägu

Ära mõtle üle. Loto pileti ostmiseks tuleb id kaart masinasse pista, muidu ei saagi osta. Kui pilet on juba väljastatud, siis ei saa enam ostust loobuda, sest pilet on juba id põhiselt väljastatud ja kehtib

Mingit kaarti ei tule masinasse pista. Sama hästi võid oma isikukoodi müüjale peast ette vuristada.

peast vuristamisest pole kasu, nad tahavad ikka dokumenti näha
küll aga saab lotopiletit osta juhiluba või (üli)õpilaspiletit näidates, midagi kuhugi pistma tõesti ei pea

Please wait...
Postitas:
Kägu

küll aga saab lotopiletit osta juhiluba või (üli)õpilaspiletit näidates, midagi kuhugi pistma tõesti ei pea

Ei taha keegi mingit dokumenti

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui inimene hakkab maksma ja selgub, et tal raha pole, tuleb müüdud pilet tühistada ja midagi muud seal olla ei saa. Et pole raha kaasas, seda ikka tuleb ette.

See mis teemaalgatajaga juhtus, toimus ilmselt osaliselt tema enda initsiatiivil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega ikka pea küll! Kui ongi mingi probleem, siis reeglina on see lühiajaline. See on mingi osade inimeste kinnisidee, et kui sularahaga maksta ei saa, on elul lõpp.

Kui sa viitsid kassas passida, millal ja kas terminalide ühendus tagasi tuleb, siis muidugi. 15 minutit ees või taga, eksole. Mul pole probleemi seda paarikümmet eurot kaasas kanda ja paari sekundiga arve ära maksta.

Need on suht harvad juhused, ma arvan, et mul viimasest sellisest probleemist juba paar aastat möödas. Ja poest on mul sel juhul võimalik lihtsalt minema minna kaupa maha jättes, kui selle eest mingil põhjuselt tõesti kaardiga maksta ei saa. nii et igaks juhuks ma sularaha küll kaasas ei kanna, pole vajadust.

Üks kord on ka liiga palju. Ei võta ju tükki küljest paarikümmet eurot rahakotis hoida. Kui ma poodi lähen, siis tahan ka vajaliku kauba kätte saada, mitte mitmes poes käia kui ühes on mingi probleem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui sa viitsid kassas passida, millal ja kas terminalide ühendus tagasi tuleb, siis muidugi. 15 minutit ees või taga, eksole. Mul pole probleemi seda paarikümmet eurot kaasas kanda ja paari sekundiga arve ära maksta.

Kui tihti sul neid kaardiga maksmisega häireid siis ette tuleb? Ma olen aegade algusest peale kaardiga maksnud. Ja (toidu)poes käin vähemalt 5 korda nädalas. Aga 22-aasta jooksul olen kaardihäirega kokku puutunud vaid 1-2 korda. Siis oli ka tegemist lühiajalise katkestusega ja olukord taastus kiiresti. Aga näe, tuleb välja, et mõnel juhtub sellist haruldast asja pidevalt.

Vaid sellepärast tassida sularaha kaasas, et äkki täna on kaardimaksehäired, on küll veider.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Seadus nõuab kehtiva dokumendi ettenäitamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Igati mõistlik on omada igaks juhuks umbes 1 poeskäigu või 1 päeva jagu raha sulas. See on 1 või 2 kupüüri, pole eriline vaev “tassida”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep, ette näitamist, aga tegelikult puudub kohustus anda ning müüjal õigus dokument enda kätte võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jep, ette näitamist, aga tegelikult puudub kohustus anda ning müüjal õigus dokument enda kätte võtta.

Müüjal on õigus su dokument enda kätte võtta, aga ta ei tohi sellega sinu vaateväljast lahkuda! Ka pangas võtab ju teenindaja su kaardi nt laenulepingu vormistamisel, et sellest koopia teha. Ja no lotopileti ostmine pole kuidagi kohustuslik, kui oma isikuandmeid nii kiivalt valvama peab, et keegi su kaarti puudutadagi ei tohi. Interneti kaudu saab ka osta, ei pea kaarti käest andma ega midagi 😉

Aga pandina kaarti enda käes pidada muidugi ei tohi, sellisel puhul oleksin mina kaardi tagasi nõudnud ja lahkunud, pileti tühistamine või mittetühistamine pole minu probleem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis oli ka tegemist lühiajalise katkestusega ja olukord taastus kiiresti.

Ongi paar korda juhtunud ning olen sellest õppinud.

Kui kiirelt see siis taastus? Minuti-paariga või läks ikka üle viie minuti? Miks ma peaks ootama kuni ja kas üldse taastub kui mul on võimalik kohe sulas maksta? Kaup on kassast läbi läinud ja vedeleb lindil, lihtsalt minema jalutamine oleks siis juba ebaviisakas ning ma olen poes ikkagi asja eest. Rahakott on mul igal ajal kaasas ning paar kupüüri seda küll raskemaks ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Müüjal on õigus su dokument enda kätte võtta, aga ta ei tohi sellega sinu vaateväljast lahkuda! Ka pangas võtab ju teenindaja su kaardi nt laenulepingu vormistamisel, et sellest koopia teha. Ja no lotopileti ostmine pole kuidagi kohustuslik, kui oma isikuandmeid nii kiivalt valvama peab, et keegi su kaarti puudutadagi ei tohi. Interneti kaudu saab ka osta, ei pea kaarti käest andma ega midagi 😉

Aga pandina kaarti enda käes pidada muidugi ei tohi, sellisel puhul oleksin mina kaardi tagasi nõudnud ja lahkunud, pileti tühistamine või mittetühistamine pole minu probleem.

Ma nõudsingi, aga ta ei olnud nõus andma vaid ketras, et nii ei saa ja tema juba pileti välja lasknud ja hakaku ma juba kuskile välja võtma minema.
Ikka suht absurd olukord oli ja ekstra pinget tekitas lähenev bussiaeg.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma nõudsingi, aga ta ei olnud nõus andma vaid ketras, et nii ei saa ja tema juba pileti välja lasknud ja hakaku ma juba kuskile välja võtma minema.

Saan aru, aga järgmisel korral ole konkreetsem ja viita seadusele – teenindaja ei tohi su ID-kaarti pandiks võtta, see ON seadusevastane! Või noh, vaevalt nii ebakompententseid teenindajaid eriti palju olla saab, küllap see oli ikka erandjuhus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No põhimõtteliselt võid sa politsei kutsuda. Ütled talle, et kutsud politsei, sest ta varastas su ID kaardi, loodetavasti annab siis tagasi. Muidugi kui ei anna, jääd bussist maha kuniks politseid ootate.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Interneti kaudu saab ka osta, ei pea kaarti käest andma ega midagi 😉

Teemaalgatajal pole ju kodus internetti, kuidas ta saaks?
Ikka peab putkasse minema.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 31 kuni 44 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas lotomüüjal on õigus minu ID kaarti enda käes kinni pidada?