Esileht Koolilaps Kas lubaksite praegu algklassilapse mängutuppasünnipäevale?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kas lubaksite praegu algklassilapse mängutuppasünnipäevale?

Postitas:
Kägu

1. klass. Klassikaaslane kutsub kogu klassi sünnipäevale suurde koolilähedasse suurde mängutuppa, kus on ruumi pidada korraga ~10 sünnipäeva. Tegu ei ole mingi väga lähedase sõbraga. Tutvusid kaks nädalat tagasi kooli alguses ja suhelnud on omavahel vaid põgusalt.

 

Olen nii kahevahel. COVIDi kahe nädala nakatumismäär meie piirkonnas on umbes 500. Aga koolis on paljudes klassides COVID tugevalt sees, määratud peopäeva hommikul plaanitakse korraldada lausa ülekoolilist laustestimist, sh algklassilastele ja vaktsineeritutele. Paralleelselt liigub ka muid köha-nohu viirusi. Selles olukorras tundub vastutustundetu saata vaktsineerimata algklassilapsi sellisesse suurde kogunemiskohta, kus on hulk sünnipäevi korraga. Teistpidi, eks mu laps puutub ju ka trennis teiste klasside ja isegi teiste koolide lastega kokku. Ja kui suur osa klassist läheb peole, siis juhul kui ei peaks vedama, tuuakse viirus järgmise nädala jooksul klassi niikuinii. Samuti on tegu justkui esimese koolivälise kohtumisega 1. klassi lastel — ei tahaks, et minu laps kohe end kõrvalejäetuna tunneks.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käis möödunud nädalal just niisugusel sünnipäeval. Lubasin kindlasti uuesti.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koolis on algklassilapsed nagunii kõik vaktsineerimata, nii et ei ole see mängutoa olukord neile kuidagi teistmoodi kui koolitunnis käimine.

Mina lubaksin lapsel sinna minna, sest kuidas ta teisiti oma uute klassikaaslastega sõbraks saakski, kui uute inimestega ühisüritustel ei käi?

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui on ainult oma klassikaaslastega koos, siis vahet pole, kui samad lapsed on ninapidi koolis koos või mängutoas, seltskond on sama ju. Võid enne minekut talle nt Humeri Virus-stop ninaspreid profülaktikaks ninna lasta, apteekides ja e-apteekides müügil, sobib alates 1. eluaastast.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju kirjutangi, et ei ole ainult oma klassikaaslastega koos, vaid tegemist on mängutoaga, kus saab pidada korraga 10 sünnipäeva! Kui oleks ainult oma klass, siis muidugi poleks üldse vahet ega mingit dilemmat.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubaks. Lähtun riiklikest juhistest, ei viitsi enda sassi mõelda/muretseda enam.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubaks. Lähtun riiklikest juhistest, ei viitsi enda sassi mõelda/muretseda enam.

Ma tegelikult ise kaldun ka sama suhtumise poole. Natuke siiski kripeldab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju kirjutangi, et ei ole ainult oma klassikaaslastega koos, vaid tegemist on mängutoaga, kus saab pidada korraga 10 sünnipäeva!

nojaa, aga kui samast klassist mingi osa lapsi läheb sinna mängutuppa sünnipäevale, siis pärast on sinu laps ikkagi nende mängutoas käinutega koos, ainult et selle vahega, et tema ei saanud peol käia.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lubaksin, sest  viiruse saab ta samahästi pärast oma klassis sünnipäeval osalenute seast. Ja teiseks on praegu hea ikka suhteid luua ja mitte  autsaider olla.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kool ei tohi laustestimist alla 12 a teha.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju kirjutangi, et ei ole ainult oma klassikaaslastega koos, vaid tegemist on mängutoaga, kus saab pidada korraga 10 sünnipäeva! Kui oleks ainult oma klass, siis muidugi poleks üldse vahet ega mingit dilemmat.

Kus saab pidada kuni 10, aga kas praegusel ajal peetakse ka? Mängutubadel on ehk ka oma eeskirjad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei lubaks

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina lubaksin.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahet pole. Viirus on nii tugevalt koolides sees, et selle aasta jooksul põevad selle nagunni kõik vaktsineerimata lapsed läbi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubaksin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tahaks lubada, aga lubaksin. Sest üksinda kõrvalejäämine tunduks mulle hullem variant. Kuigi ma olen suht tänulik kõikidele vanematele, kes praegu mängutoa-sünnipäevad ära jätavad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arvaksin, et kutse on tehtud pigem viisakusest kui suurest sõprusest. Eriti kui kutsutud on terve klass ja keegi kedagi veel hästi ei tunne. Samas laps ju käib seal klassis veel kaua, ei saa ju juba alguses teistest irduda.  Sünnipäevale kutsumine ei tähenda ka seda, et sealt edaspidi mingi sügavam sõprus kujuneb. Enda lapse pealt võin öelda, et meil ei ole need kutsed ka sõprust kaasa toonud. Laps käis küll eelmisel sügisel paaril kutsutud sünnipäeval, kuid suhtlema nende lastega ei ole jäänud vaid leidis üldse teised sõbrad.

Selles mõttes lubaksin minna, et klassikaaslastega on vaja suhteid luua ja hoida ka tulevikus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ma ei eeldagi mingit erilist sõprust, kogu klass ju kutsutud ja lapsed on pealegi erinevast soost. Mainisin ainult seetõttu, et kui oleks lähedane sõber, siis kalduksid ju argumendid veelgi enam osalemise kasuks. Kutsuja iseenesest pidi lapse sõnul olema “tore”.

 

Kaldun ise ka sinnapoole, et kuigi suure mängutoa perspektiiv mind praegu just ei vaimusta, tuleb vist ikkagi lubada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega ma ei eeldagi mingit erilist sõprust, kogu klass ju kutsutud ja lapsed on pealegi erinevast soost. Mainisin ainult seetõttu, et kui oleks lähedane sõber, siis kalduksid ju argumendid veelgi enam osalemise kasuks. Kutsuja iseenesest pidi lapse sõnul olema “tore”.

Kaldun ise ka sinnapoole, et kuigi suure mängutoa perspektiiv mind praegu just ei vaimusta, tuleb vist ikkagi lubada.

Sünnipäevakingiga soovitaks vaeva väga mitte näha. Kunagi ei tea, kuidas suhted kujunevad. Näiteks minu laps nägi veidi vaeva ja hiljem siis öeldi, et me ei kasutagi teie kingitud asja üldse või teie kingitusel oli jupp puudu-aasta hiljem tuli ütlema. Olen kindel, et meie kinkisime uue ja toimiva kingituse, kuid jäi mulje nagu oleks tegu olnud täieliku praagiga. Laste suhted on muutlikud, mis täna meeldis, võib homme juba olla vastumeelt.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi lubaksin. Saage aru, et see viirus ei kao enam kuhugi ja elu ei saa seisma jääda.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Muidugi lubaksin. Saage aru, et see viirus ei kao enam kuhugi ja elu ei saa seisma jääda.

Kaob ikka, nii nagu on kadunud lastehalvatus, rõuged, tuberkuloos, isegi leetrid jms. Aga selleks, et vaktsineerimine mõjuks, läheb veel aega

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole need leetrid ja tuberkuloos kuhugi kadunud.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

Pole need leetrid ja tuberkuloos kuhugi kadunud.

Jah pole sest vaktsineerimata inimesed tõid ja toovad neid reisidelt eksootilistesse maadesse kaasa.</p>

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lubaksin, me elamegi nüüd kahjuks selle viirusega. Ei saa lõpmatuseni kodus istuda.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. klass. Klassikaaslane kutsub kogu klassi sünnipäevale suurde koolilähedasse suurde mängutuppa, kus on ruumi pidada korraga ~10 sünnipäeva. Tegu ei ole mingi väga lähedase sõbraga. Tutvusid kaks nädalat tagasi kooli alguses ja suhelnud on omavahel vaid põgusalt.

Olen nii kahevahel. COVIDi kahe nädala nakatumismäär meie piirkonnas on umbes 500. Aga koolis on paljudes klassides COVID tugevalt sees, määratud peopäeva hommikul plaanitakse korraldada lausa ülekoolilist laustestimist, sh algklassilastele ja vaktsineeritutele. Paralleelselt liigub ka muid köha-nohu viirusi. Selles olukorras tundub vastutustundetu saata vaktsineerimata algklassilapsi sellisesse suurde kogunemiskohta, kus on hulk sünnipäevi korraga. Teistpidi, eks mu laps puutub ju ka trennis teiste klasside ja isegi teiste koolide lastega kokku. Ja kui suur osa klassist läheb peole, siis juhul kui ei peaks vedama, tuuakse viirus järgmise nädala jooksul klassi niikuinii. Samuti on tegu justkui esimese koolivälise kohtumisega 1. klassi lastel — ei tahaks, et minu laps kohe end kõrvalejäetuna tunneks.

Jah, loomulikult minu laps läheks.

Riik on võtnud ju sel hooajal seisukoha, et ei mingeid piiranguid ja saagem kõik oma laksu kätte – siis nii ongi.

Minu lapse klassist oli eelmine nädal kaks kolmandikku koroonas ja keegi klassi ei sulgenud, lahti olid ka huviringid. Samuti käidi rõõmsalt naaberkoolis ujumas, kus seni koroonanumbrid kontrolli all.

Ma ütleks, et see üks mängutoas lustimine on selle kõrval poisike.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sünnipäev on sellises mängutoas, kus on ainult üks sünnipäevaseltskond, st kogu mängutuba on nende päralt ja kutsutud on peamiselt oma klassikaaslased, siis lubaks. Niikuinii on nad ju koolis koos.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni ikka ei oska kohe lugeda. Küsimus oli ju mängutoas, kus on kuni 10 eri sünnipäeva korraga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Koolilaps Kas lubaksite praegu algklassilapse mängutuppasünnipäevale?