Esileht Pereelu ja suhted Kas lubate 16a toidu kõrvale veini?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Kas lubate 16a toidu kõrvale veini?

Postitas:

Sa ütlesid, et ei käi olengutel, kus tarvitatakse alkoholi. Sõpradega siis aega ei veeda?

Sõpradega kohtumine = alkoholi tarvitamine? Sõbrad on need, kellega jagad maailmavaadet ja kes isiksustena on piisavalt huvitavad, et nendega ühiselt aega veeta.
Kui aga “sõpradega” kohtumise eelduseks (või isegi põhjuseks) on ühine alkoholi tarvitamine, siis tundub, et oled end lihtsalt ümbritsenud inimestega, kellega koos juua. Mina nimetaksin selliseid isikuid joomakaaslasteks.
Aga eks kahekümnendate keskpaik olegi selline… katse-eksituste periood. Kui keegi sellest perioodist jääb pikemalt tutvusringkonda ja selgub, et temaga on tore ka alkoholita aega veeta, siis oledki sõbra leidnud. Kui aga sinu näol on tegemist juba küpsemas eas inimesega, siis polegi vist enam suurt midagi lisada. Pidev alkoholi tarvitamiseks põhjuste otsimine räägib ju sinu eest.

Üllatavalt palju on Eestis inimesi, kelle arvates alkohol on kohustuslik osa toredast ajaviitest. Ilma selleta ei ole restoranis käik päris see, sünnipäevad on magedad, reisid pole huvitavad ja inimesed on igavad. Õnneks on veel täiskasvanuid, kellele ei pea meelde tuletama, et laste pidudel ei panda lauale tervitusnapsu täiskasvanute jaoks ja vahuveiniks maskeeritud limonaadi laste jaoks. Lapsed õpivad põhilist ainult matkides.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.06 23:37; 29.06 22:11; 30.06 11:56; 01.07 02:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles ongi asi, et ema ka ei joo kodus. Mul lihtsalt ei teki mingitki vajadust jook võtta. Miks ma äkki peaks? See pokaal šampust või vein tekib hädapärast mingil üritusel, nagu ütlesin, paar korda aastas. Aga seegi pole reegel. Võin jumala rahus morsiklaasi taga õhtu veeta.

Oeh. Sa ju ise kirjutasid: “Lihtsalt nad ei pea õigeks emaga koos juua.” Otsusta ära nüüd, milles asi on, kas selles, et pojad ei joo kodus ka siis, kui sina jood, või selles, et teie kodus lihtsalt ei jooda.

No mis ma selle peale ütlen? Mina kodus alkot ei tarvita. Pojad vahel suvel garaažis mõne õlle võtavad. Väljas söömas käies ei joo nad minu ees alkoholi, mina nende nina all ka mitte. See teema nendega tuli kunagi rääkides ühistest tuttavatest, kes oma  lastega, sel hetkel veel pubekad, kodus veini jõid. Või siis koos baaris käisid. Selle peale öeldigi, et vanematega koos juua on nõme.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.06 17:02; 30.06 07:44; 30.06 11:01; 30.06 13:20; 30.06 20:44; 30.06 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõpradega kohtumine = alkoholi tarvitamine? Sõbrad on need, kellega jagad maailmavaadet ja kes isiksustena on piisavalt huvitavad, et nendega ühiselt aega veeta. Kui aga “sõpradega” kohtumise eelduseks (või isegi põhjuseks) on ühine alkoholi tarvitamine, siis tundub, et oled end lihtsalt ümbritsenud inimestega, kellega koos juua. Mina nimetaksin selliseid isikuid joomakaaslasteks. Aga eks kahekümnendate keskpaik olegi selline… katse-eksituste periood. Kui keegi sellest perioodist jääb pikemalt tutvusringkonda ja selgub, et temaga on tore ka alkoholita aega veeta, siis oledki sõbra leidnud. Kui aga sinu näol on tegemist juba küpsemas eas inimesega, siis polegi vist enam suurt midagi lisada. Pidev alkoholi tarvitamiseks põhjuste otsimine räägib ju sinu eest.

OMG, mis tekst, no eriline kuivik oled ja jõhker ärapanemine käib. Ehk saan siis õigesti aru-kõik sinu sõbrad on täiskarsklased. Ja need, kes ei ole, on tutvusringkonnast välja heidetud? Kuidas muidu selgitada asjaolu, et sa alkoholi tarvitajatega ei satu samasse kohta. Tundub uskumatu, et sünnipäeval viibib 10-20 inimest, kes kõik on karsklased.

Väga õige on ikka väide, et enamik karsklaseid on samanõmedad kui alkohoolikud. Vaesed lapsed, kellel selline ema on.

+10
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.06 21:09; 30.06 01:54; 30.06 14:52; 01.07 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea seda õigeks ja pole seda kunagi teinud. Mul on kari poisse, kellest osa juba tükk aega täiskasvanud ja osa kohe saamas täisealiseks. Loomulikult ma tean, et omad joomad on neil kõigil joodud, seda kindlasti ka juba pubekana. Aga kombeks pole see kellelegi saanud ning ka täiskasvanud pojad ostavad kodus tarbimiseks vett vm karastusjooke. Vahel on mõni õlu ka kodus, aga mitte kunagi ei jooda seda minu ees ja toas. Kuigi ma ei pea seda mingiks surmapatuks. Ja seda on nad mulle kõik öelnud, et vanematega koos alkoholi tarbida oleks maailma kõige nõmedam tegu…

Nad on sul päris täiskasvanud? Alaealisele ma alkoholi huvi korral annaksin vaid maitsta, restoranis ei telliks, aga mida nõmedat on täiskasvanud lapsel vanematega koos alkoholi joomises? Perekondlikel üritustel ei võeta klaasigi?

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 15:12; 30.06 15:19; 30.06 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema nendega tuli kunagi rääkides ühistest tuttavatest, kes oma  lastega, sel hetkel veel pubekad, kodus veini jõid. Või siis koos baaris käisid. Selle peale öeldigi, et vanematega koos juua on nõme.

Nad olid ilmselt siis ise ka pubekad. Paljude pubekate arvates on ükskõik mille tegemine vanematega koos nõme.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 15:12; 30.06 15:19; 30.06 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea seda õigeks ja pole seda kunagi teinud. Mul on kari poisse, kellest osa juba tükk aega täiskasvanud ja osa kohe saamas täisealiseks. Loomulikult ma tean, et omad joomad on neil kõigil joodud, seda kindlasti ka juba pubekana. Aga kombeks pole see kellelegi saanud ning ka täiskasvanud pojad ostavad kodus tarbimiseks vett vm karastusjooke. Vahel on mõni õlu ka kodus, aga mitte kunagi ei jooda seda minu ees ja toas. Kuigi ma ei pea seda mingiks surmapatuks. Ja seda on nad mulle kõik öelnud, et vanematega koos alkoholi tarbida oleks maailma kõige nõmedam tegu…

Nad on sul päris täiskasvanud? Alaealisele ma alkoholi huvi korral annaksin vaid maitsta, restoranis ei telliks, aga mida nõmedat on täiskasvanud lapsel vanematega koos alkoholi joomises? Perekondlikel üritustel ei võeta klaasigi?

Päris jah, lapsedki juba omal.  Ja nemad ei tarbi alkoholi oma laste nähes ja nendega koos olles. Aga jah, see on nende endi arvamus, perekondlikud üritused lähevadki morsiga. Alkoholi tarbivad oma sõpradega, oma seltskonnas.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.06 17:02; 30.06 07:44; 30.06 11:01; 30.06 13:20; 30.06 20:44; 30.06 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema nendega tuli kunagi rääkides ühistest tuttavatest, kes oma lastega, sel hetkel veel pubekad, kodus veini jõid. Või siis koos baaris käisid. Selle peale öeldigi, et vanematega koos juua on nõme.

Nad olid ilmselt siis ise ka pubekad. Paljude pubekate arvates on ükskõik mille tegemine vanematega koos nõme.

Noojah, olid. Aga see arvamus on püsima jäänud. Ja see, et vanematega koos on kõik nõme, ei ole meil kunagi paika pidanud. Ma ei tea, mida tähendab tüüpiline puberteet ja laste eemalehoidmine.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 29.06 17:02; 30.06 07:44; 30.06 11:01; 30.06 13:20; 30.06 20:44; 30.06 20:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema nendega tuli kunagi rääkides ühistest tuttavatest, kes oma lastega, sel hetkel veel pubekad, kodus veini jõid. Või siis koos baaris käisid. Selle peale öeldigi, et vanematega koos juua on nõme.

Nad olid ilmselt siis ise ka pubekad. Paljude pubekate arvates on ükskõik mille tegemine vanematega koos nõme.

Noojah, olid. Aga see arvamus on püsima jäänud. Ja see, et vanematega koos on kõik nõme, ei ole meil kunagi paika pidanud. Ma ei tea, mida tähendab tüüpiline puberteet ja laste eemalehoidmine.

Selge. Minu jaoks kummaline, aga ega teie elukorraldus ei peagi mulle sobima, ikka teile endile.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 15:12; 30.06 15:19; 30.06 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

OMG, mis tekst, no eriline kuivik oled ja jõhker ärapanemine käib. Ehk saan siis õigesti aru-kõik sinu sõbrad on täiskarsklased. Ja need, kes ei ole, on tutvusringkonnast välja heidetud? Kuidas muidu selgitada asjaolu, et sa alkoholi tarvitajatega ei satu samasse kohta. Tundub uskumatu, et sünnipäeval viibib 10-20 inimest, kes kõik on karsklased.

Täitsa jama jah, üritustele-koosviibimistele kogunevad inimesed, kes naudivad omavahelist suhtlust ja ei olegi samal ajal purjakil. Isver, millised kuivikud! Täiskarsklased! Ennekuulmatu!

Ise ka saad aru, millist sõnumit sa edastad?

Pärast nii pikka aega alkoholita on tõepoolest minu tutvusringkonnas valdavalt inimesed, kes minuga kohtudes on kained. Mitte minu pärast, vaid ikka sellepärast, et ka nemad peavad kainena ühiselt koos veedetud aega väärtuslikuks. Ka neil on lapsed, keda nemad õpetavad eeskuju läbi. Ma ei tõrju kedagi enda tutvusringkonnast välja, kuid ei sõlmi ka tutvusi inimestega, kelle jaoks pidu tähendab joomist. Eks ühiste vaadetega inimesed sattugi loomulikumalt ühte seltskonda, selleks ei ole vaja eriliselt vaeva näha.

Minu tutvusringkonnas on ka sinule sarnanevaid inimesi, kes on võimalusel alati purjus ja kelle jaoks sündmused on sündmused vaid siis, kui seal pakutakse pits viina või pokaal veini. Inimesed, kes teatris käies alati tellivad puhvetis pöidla kõrguse jagu konjakit, sest nii on ju alati tehtud. Inimesed, kes ei jäta kunagi rahule seda, kes seltskonda ilmudes ütleb kategooriliselt, et tema (täna) ei joo. Inimesed, kes ei saa minna isegi loodusmatkale ilma, et lapik oleks varustuse hulka peidetud.

Kõige hirmsam minu jaoks on jälgida nö funktsioneerivat alkohoolikut, kui inimene aeg-ajalt kurdab, et tal on tegelikult kõik pees, eluisu on otsas, aga ta pole veel nii põhjas, et eluviise muuta. Seda on kurb kuulata ja vaadata. Ja ei saa öelda ka sellele inimesele, et ma ju näen, alkohol muudab sind depressiivseks, tujukaks, haigeks, muuda ometi enda eluviise! Ta vastab selle peale 100%, et alkohol ei ole tema hädade põhjuseks: on ta siis päevagi töölt puudunud või purjuspäi rumalusi teinud?! Aga nii see alati on – kaine kõrvaltvaataja näeb, mida alkohol teisega teeb. Alkohoolik ise on täiesti pime enda olukorra suhtes.

Ega minu vaatenurgast enne aru ei saagi kui oled ise otsustanud alkoholist loobuda. Võimalik, et see on midagi sellist, mida tunnevad näiteks veendunud usklik ja uskmatu mõtteid vahetades. Ühel on kogemus ja veendumus, et saab vaid nii ja teisel on kogemus ja veendumus, et teisiti on veel parem. Aga kuni pole teise kingades sammugi astunud, ei ole ka lootust üksteist mõista. Mina, kes ma olen alkoholiga varem sõbrustanud, julgen praegu väita, et saab küll ilma. Ja peakski saama ilma.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.06 23:37; 29.06 22:11; 30.06 11:56; 01.07 02:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Mul on terve suguvõsa ja mehe oma ka sellised, kellega tore on kokku saada. Alati on laud tähtpäevadel lookas, kõik joovad paar klaasi shampust või veini, paar meest eelistavad võtta 1-2 pitsi viina söögi alla ning, kes soovib, koogi kõrvale pitsi konjakit. Mitte ükski inimene ei ole mitte kunagi üheltki koosviibimiselt kunagi lällates või tuigerdades lahkunud. Seltskonnas on üks täiskarskalne ja tema on perekonda nö abiellunud. Tegemist on varasema alkohoolikuga, kes lihtsalt ei saa endale midagi lubada. Kui üks neutraalne kõrvaltvaataja tuleks mulle väitma, et meie perekonna koosviibimised on ikka täielik alkohoolikute räuskamine ja pidu, siis ausalt ma saadaks selle inimese ravile. Kuidas on võimalik nii klappidega ja kitsarinnaline olla.</p>
Mis puutub lastesse, siis neile alkoholi pakkumine ja eriti avalikus kohas, on lihtsalt seaduse vastane tegu. Kui oma kodus anda maitsta, siis ma ei pea seda patuks, aga tuleb selgeks teha, et alkohol ei ole kehale hea. Ei täiskasvanule ega noorele. Samamoodi ei ole kartulikrõps ja kommid ning sellest tulenev ülekaal näiteks. Seega, kõigega tuleb piiri pidada. Ja kui ei oska, siis loobuda.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arust ei ole vist päris okei kui ema õpetab tütre ,, tipsutama ,,. Mul lähedane sugulane on nii teinud ja tüdrukul netiavarustes pidevalt pildid restodest, toidu kõrvale ikka väike vein või šampus ka.

16-aastane peaks kindlasti kodus saama aimu, mis alkohol on ja mida see teeb. Muidu juhtub see, et tarvitab esimest korda kuskil võõrastega ja mitte ohutus kohas.

Toidu kõrvale niisama söögiajal ma teismelisele veini ei paku. Ei joo ka ise tavalise koduse õhtusöögi juurde alkoholi. Küll aga valan 16-aastasele (aga mitte näiteks 14-aastasele) uusaastal klaasi vahuveini või mingil pidulikumal puhul klaasi veini. Tahan ka, et mu laps gümnaasiumi lõpuks ja eluastumiseks omaks elementaarset head maitset ka veinide puhul ja kui võimalik, et harjutaks ennast mingite jäledate siidrilaadsete purgijookidega ega “hea magusa veiniga”. No et ta vähemalt sel tasemel teaks, kas eelistab punast või valget veini või kas mingi viinamari talle üldiselt meeldib. Ja muidugi, et tunnetaks oma piire, kui iseseisvasse elu astub ja näiteks ühikasse kolib ja tudengieluga alustab.

Restorani viisime lapsi ka sageli, niipalju kui rahakott võimaldas. Nüüd selle tulemusena nad ei pirtsuta toiduga ning neil puudub vähimgi huvi burkside vms vastu, sest on elus nii palju paremat saanud. Restoranis päevasel ajal alkoholi ei tarvita ega paku ammugi lapsele. Hilistel õhtusöökidel käime ilma lasteta, seega restoranis teismelisi alkoholiga ei kostita. Pole põhjust.

Ehk siis jah, meie oma 16-aastastele andsime pidupäevadel veini maitsta küll.

Täiskarsklasi kardan nagu tuld. Ei keelita kedagi jooma, ei sunni, isegi ei küsi, et miks. Aga katsun hästi kiiresti kadumistriki teha. Kardan ned sama palju kui kristalli- ja ingli-inimesi või neid, kes jooksevad iga päev poolmaratoni või veganeid või neid, kes “päikest!” kirja lõpus soovivad. Pole plaani seda hirmu muuta.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 13:37; 08.07 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei keela ka 11-aastasel maitsta oma klaasist, aga 16-aastasele restoranis veini ei ostaks. Kodus ei valaks ka kaasi täis talle.  Esiteks on see trahvitav, teiseks on see… ma ei tea. See ei ole lubatud ja kõik. Ma arvan, et mu 16-aastane ei küsikski, pigem kuskil noortega salaja vb. Samas, kui nad tahaks kahe sõbrannaga meie juures alkoholi proovida, siis ma ilmselt ostaks selle pudeli ma-ei-tea-mida neile, kui tütar lubaks, et kodust välja ei lähe.

Kui mu 16-aastane lõhnadega koju tuleks pidevalt, siis ma uuriks küll, mis teha. Kui tuleks vahel väga harva, siis ma ilmselt prooviks nii vähe kommenteerida, kui vähegi suudan.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 13:49; 01.07 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind häirib selle teemaalgatuse juures hoopis see, et laps paneb need fotod üles. See on ju selge, et umbes selles vanuses proovitakse alkoholi esmakordselt päris tihti. Ema, kes restoranis alaealisele alkot ostab, on ilmselt mingi eirilise kiiksuga. Sama hästi võiks lubadeta lapsele öises linnas võtmed kätte anda ja öelda, et sa ju oskad juhtida, mine tee mere ääres mõned pildid.

Aga ma julgeks mingi arvestatava summa peale kihla vedada, et lapse eakaaslased sosistavad selja taga ja peavad seda märksa vähem cooliks, kui tüdruk ise arvab. Ka need, kes ise ka oma esimese klaasi ära proovinud. Mäletan oma koolieast sama. Mina proovisin suitsu, mitu klassiõde proovis alkoholi, mõni meikis väljakutsuvalt, mõni seksis aga eemale hoidsime ja sosistasime ikkagi neist, kes seda avalikult eksponeerisid. Tol ajal küll instat polnud, aga mingid avalikud normid on need, mille vormidesse me ikkagi end kõik mahutada püüdsime. Ehk siis tegelikult soovisime ikkagi olla tublid ja piddasime normaalseks, et neid asju pigem ei tehta. Võin praegu järele mõeldes öelda, et neist nimetatud tegelastest ei saanud küll kellestki joodikuid ja prostituute, aga mingis mõttes on nad mõnedest rongidest maha jäänud küll. Seega on see iseloomujoon või võimetus teatud asju arvesse võtta neile terve elu pigem kahjuks tulnud. Vaimsete eelduste poolest ei saa neid ülejäänud klassist eristada. Ma ei taha küll mingit isehakanud psühholoogi mängida, aga nii kukkus välja praegu küll

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 13:49; 01.07 14:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütar 15. Joomiseks tervet klaasi ei pane. Aga kui avame mõne uue pudeli veini/proseccot/šampanjat, siis annan maitsta küll ja kui on perekondlik pidu, siis klaaside kokkulöömises saab sõrmejagu vahuveini klaasi.

Nii nagu varemgi siin mainitud, on ka alkoholikultuur osa kasvatusest. Vanem tütar on 24 ja ka teda oleme niimoodi kasvatanud. Kangest alkost ei huvitu kumbki ja ka vanem tütar piirdub üritustel 1-2 klaasi veiniga. Kuna kodus pole keelatud, siis pole alkohol ka väga põnevust tekitav teema nende jaoks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas on ka sinule sarnanevaid inimesi, kes on võimalusel alati purjus ja kelle jaoks sündmused on sündmused vaid siis, kui seal pakutakse pits viina või pokaal veini. Inimesed, kes teatris käies alati tellivad puhvetis pöidla kõrguse jagu konjakit, sest nii on ju alati tehtud. Inimesed, kes ei jäta kunagi rahule seda, kes seltskonda ilmudes ütleb kategooriliselt, et tema (täna) ei joo. Inimesed, kes ei saa minna isegi loodusmatkale ilma, et lapik oleks varustuse hulka peidetud.

Sa oled haige inimene.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 29.06 21:09; 30.06 01:54; 30.06 14:52; 01.07 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii! Millegipärast arvab osa vanemaid, et kui ma ise pakun ja laps proovib koos minuga, siis on kindel, et ta kuskil nurga taha seda enam tarbima ei lähe. Läheb küll!

MÜÜT: Ma annan parem kodus lapsele alkoholi proovida, kui et ta teeb seda koos sõpradega

TEGELIKKUS: Uuringud näitavad, et need lapsed, kellele kodus alkoholi pakutakse, tarvitavad seda rohkem ka kodust väljaspool. Kui lapsele kodus alkoholi ei pakuta, aitab see tal ka mujal alkoholile „ei“ öelda.

MÜÜT: Tähtsate sündmuste puhul võiks natuke alkoholi ka lapsele pakkuda

TEGELIKKUS: Pakkudes lapsele tähtpäevade puhul alkoholi, loome lapsel seose, nagu muudaks just alkohol selle tähtpäeva eriliseks. Noortel peaks olema võimalus kasvada keskkonnas, kus neile ei suruta alkoholitarvitamist peale ega näidata alkoholi meeldiva elustiili loomuliku osana. Olgem ausad – erilisi sündmusi saab tähistada ägedalt ka ilma alkoholita.

Allikas:

https://tarkvanem.ee/alkohol-artiklid/7-enamlevinud-muuti-lapsevanemate-seas/

Ma olen ise ka neid müüte ja tegelikkusi lugenud ja tundud, et ka viidatud tegelikkus ei ole see ainuõige lahendus. Mina ise (ka vend) olen nö ettepakutud tegelikusest hoopis teisti käitnud. Ja ilmselt ei ole minu vanematel need müüdid päris selliselt ka mõttes olnud.

Meil niisama möödaminnes õllejoomist vms polnud kunagi, samas pidudel oli alkohol laual ja neist teemadest räägiti ja ma ka nägin mõnda külalist rohkem joobununa (oma vanemaid natuke vipsis, aga üleliia purjus kunagi). Mingil hetkel lubati mul ka kodus peo ajal proovida.  Ega vanemate juuresolekul ei taha ämbrisse astuda ja ma sealt õppisin hoopis enesekontrolli joomiseks ka esimesteks omaette pidudeks ja kõikideks järgnevateks aastateks. Ma jätsin vahele ka parimate sõbrannadega päris hullud joomapeod (kuigi tean hästi, kui hullusti tarbiti ja kui kehv oli olla jne) 16-18-aastaselt ja olen kogu-aeg pigem alkoholi vähe tarbiv inimene ja ei ole pidanud vajalikuks ka  hilisemalt igal peol alati juua. Olin vist ainuke, kes oma lõpetamise (18-aastaselt ilma nö vanemateta) järelpeol julges keelduda  vanemate poiste üsna pealetükkivast alkoholi pakkumise vastuvõtmisest. Samas mehe kodus oldi selle teemal üliranged ja mees räägib ikka üsna kirevaid lugusid, kuidas, kui varakult  ja millised   esmased kokkupuuted  alkoholiga ja arvab, et kaalutletuma  koduse suhtumisega poleks omaette  ja nii varakult ja niipalju korda saatnud.

Seega, me ei tarbi isegi alati restoranis süües või pidulikumal olengul söögi kõrvale alkoholi, samas mõnikord küll, ammugi igapäevaselt alkoholi. 16-aastane on saanud maitsta mõnikord, aga mitte alati. Restoranis eraldi talle klaasi valatuna pole küll mõttessegi tulnud. Väga pikalt juba teinud ennetavat koolitust  erinevate situatsioonide lahkamisel ,  ka ei-ütlemise variant on olemas (ma ise korduvalt teinud, kui ma autoroolis ja tervitusnapsu pakutakse, sest mul on sel juhul täiesti 0, mitte ei hakka kalkuleerima, kui palju äkki võin enne tagasisõitu), kui sellistel omaette olengutel ikkagi midagi tarbitakse ja proovitakse . Näiteks ei pea alati kõikide joomisideedega kaasa jooksma, hoida sõpradel omavahel silm peal (joogisena ei pruugita käituda adekvaatselt, võib hakata halb),   süüa, mitte ainult juua, mitte tarbida meeletult segamini, kui proovid, siis esimestel kordadel teadlikult väga vähe, sest esimestel kordadel ja noorelt ei tunneta kindlasti, kus oleks mõistlik piir, et juletaks ka täskasvanu abi kutsuda, kui kellelgi olengul on ikkagi pahasti jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16a juba väga paljud seksivad regulaarselt, üritavad ja tihti saavadki ööklubides ja baarides käia jne. Pokaal veini vanema pilgu all on suht süütu tegevus.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me oleme mehega mõlemad hea ja kvaliteetse alkoholi sõbrad, mina piegm veini, mees õlle ja veini sõber. Restoraniskäiku ei kujuta ette ilma hea veinita, pool maitseelamusest jääks puudu. Alkohoolikuks end ei pea ja hea maitse piiri tarbimisega reeglina ei ûleta.

17-aastasele pojale pole alkoholi maitsmist kodus kunagi keelanud ja olen isegi pakkunud, et proovi siis see lonks. Aga ta ütleb, et ei soovi, pidi halvasti lõhnama ja maitse veel hullem. No jumal temaga, tegelikult ei olegi ju vajalik osa elust see alkohol. Kindel on see, et päris suur osa rahast jääb kulutamata. Pigem mulle meeldib poja suhtumine ja võib-olla ongi uus põlvkond peale kasvamas, kes tervislikumate eluviisidega. Ega see halb kuidagimoodi ei saa olla. Veinisortide tundmist 18-eluaastaks ei pea ma ausalt öeldes vajalikuks hariduse osaks :).

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, oleme lastele pisikesest peale rääkinud et aju areneb kuni 23.nad eluaastani ning alkoholi ja muu jamaga seda selle ajani rikkuda ei tasu. Õnnestunud ka teismelistega joodiku lahkamisel käia, nii et tõesti loodan et ehk ei teki veel isu. Ise tarbime ka mehega minimaalselt alkot

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei luba

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise jõime 16a tütrega koduveini ja ehtsat samakat, pärast läksime koos ööklubisse, selles pole midagi veidrat

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei luba.
Olen oma lastele nende pärimise peale järjepidevalt seletanud, et selleks on oma aeg. Saagu täiskasvanuks ja proovigu siis. Miks lapsevanem üldse peaks propageerima aineid, mille kohta on teada, et need pärsivad potentsiaalselt lapse õppimisvõimet ja arengut?

Kas tõesti on nii raske elada ilma alkoholita need ca 20 aastat, kuni olulisem füüsiline areng on lõppenud?

Minu esimesena täiskasvanuks saanud laps seltskonnas vahel võtab klaasi, aga pahandusi pole kunagi sellepärast olnud. Oskab piiri pidada ka varasema harjutamiseta. Samuti pole tal kunagi probleemi pakkuda end vabatahtlikult kaineks juhiks, et teised pidulised elusalt koju välja magama viia.
Vanuselt järgmine sai hiljuti 16-aastaseks. Ei kibele alkoholi proovima ja pigem kuulen temalt halvustavaid märkusi purjus inimeste kohta, kui juhuslikult sattub olema mõni selline seltskonnas.

Selles ilmselt ongi vahe sinu kodu ja emaga veini joovate noorte kodude vahel, et sinu kodus lakutakse ennast täis, teistes kodudes võetakse toidu juurde viisakalt paar klaasi veini. Ma ei kujutaks ka ette, kuidas mingis joobes tüüpide seltskonas noorele viisakalt veini tutvustada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.07 13:09; 06.07 13:24; 06.07 13:32; 06.07 13:39; 06.07 14:19; 06.07 14:31; 09.07 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea seda õigeks ja pole seda kunagi teinud. Mul on kari poisse, kellest osa juba tükk aega täiskasvanud ja osa kohe saamas täisealiseks. Loomulikult ma tean, et omad joomad on neil kõigil joodud, seda kindlasti ka juba pubekana. Aga kombeks pole see kellelegi saanud ning ka täiskasvanud pojad ostavad kodus tarbimiseks vett vm karastusjooke. Vahel on mõni õlu ka kodus, aga mitte kunagi ei jooda seda minu ees ja toas. Kuigi ma ei pea seda mingiks surmapatuks. Ja seda on nad mulle kõik öelnud, et vanematega koos alkoholi tarbida oleks maailma kõige nõmedam tegu…

Palju õnne! Oledki kasvatanud lastesse täiesti äraspidise arusaamise, et alkohol on mingi nõme asi ja eesmärk seda tarbides on vaid üks – ennast täis juua. Ilmselt sel sinu “poistekarjal” (ja ka sul endal) ei ole ka vähimatki aimu, millist veini restoranis toidu juurde valida. Eks need “emaga joonud tüdrukud” pea siis piinliku olukorra päästma…

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.07 13:09; 06.07 13:24; 06.07 13:32; 06.07 13:39; 06.07 14:19; 06.07 14:31; 09.07 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris palju on kingitud. Tööjuures igal aastal on jõulupakis vein, sünnipäevaks vein. See on üldse kõige jubedam jook. Keldris seisab hetkel 35 erinevat pudelit veini(lugesin just üle, mõni pudel on seal juba 10+ aastat olnud).

Need võid ilmselt ilma suuremate süümepiinadeta minema vistata, sest nad on ammu halvaks läinud. Vaevalt keegi sulle mingeid väärtveine kingiks on toonud, kui nii veinikauge inimene oled.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.07 13:09; 06.07 13:24; 06.07 13:32; 06.07 13:39; 06.07 14:19; 06.07 14:31; 09.07 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üllatavalt palju on Eestis inimesi, kelle arvates alkohol on kohustuslik osa toredast ajaviitest. Ilma selleta ei ole restoranis käik päris see, sünnipäevad on magedad, reisid pole huvitavad ja inimesed on igavad.

Jah, nii restoranis, reisil kui sünnipäeval annab õigesti valitud vein toidule ikka uskumatult palju juurde. Kui sinul on laual peamiselt hapukapsas ja sült, siis sa ilmselt ei hakkagi seda kunagi mõistma. Mis aga ühtlasi tähendab seda, et sa ei peaks ka sel teemalt suud muigutama.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.07 13:09; 06.07 13:24; 06.07 13:32; 06.07 13:39; 06.07 14:19; 06.07 14:31; 09.07 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles ongi asi, et ema ka ei joo kodus. Mul lihtsalt ei teki mingitki vajadust jook võtta. Miks ma äkki peaks? See pokaal šampust või vein tekib hädapärast mingil üritusel, nagu ütlesin, paar korda aastas. Aga seegi pole reegel. Võin jumala rahus morsiklaasi taga õhtu veeta.

Oeh. Sa ju ise kirjutasid: “Lihtsalt nad ei pea õigeks emaga koos juua.” Otsusta ära nüüd, milles asi on, kas selles, et pojad ei joo kodus ka siis, kui sina jood, või selles, et teie kodus lihtsalt ei jooda.

No mis ma selle peale ütlen? Mina kodus alkot ei tarvita. Pojad vahel suvel garaažis mõne õlle võtavad. Väljas söömas käies ei joo nad minu ees alkoholi, mina nende nina all ka mitte. See teema nendega tuli kunagi rääkides ühistest tuttavatest, kes oma lastega, sel hetkel veel pubekad, kodus veini jõid. Või siis koos baaris käisid. Selle peale öeldigi, et vanematega koos juua on nõme.

😀 😀 Vanematega kodus veini juua ei ole nõme. Garaažis õlut juua aga küll!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.07 13:09; 06.07 13:24; 06.07 13:32; 06.07 13:39; 06.07 14:19; 06.07 14:31; 09.07 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas on ka sinule sarnanevaid inimesi, kes on võimalusel alati purjus ja kelle jaoks sündmused on sündmused vaid siis, kui seal pakutakse pits viina või pokaal veini. Inimesed, kes teatris käies alati tellivad puhvetis pöidla kõrguse jagu konjakit, sest nii on ju alati tehtud. Inimesed, kes ei jäta kunagi rahule seda, kes seltskonda ilmudes ütleb kategooriliselt, et tema (täna) ei joo. Inimesed, kes ei saa minna isegi loodusmatkale ilma, et lapik oleks varustuse hulka peidetud. Kõige hirmsam minu jaoks on jälgida nö funktsioneerivat alkohoolikut, kui inimene aeg-ajalt kurdab, et tal on tegelikult kõik pees, eluisu on otsas, aga ta pole veel nii põhjas, et eluviise muuta. Seda on kurb kuulata ja vaadata. Ja ei saa öelda ka sellele inimesele, et ma ju näen, alkohol muudab sind depressiivseks, tujukaks, haigeks, muuda ometi enda eluviise! Ta vastab selle peale 100%, et alkohol ei ole tema hädade põhjuseks: on ta siis päevagi töölt puudunud või purjuspäi rumalusi teinud?! Aga nii see alati on – kaine kõrvaltvaataja näeb, mida alkohol teisega teeb. Alkohoolik ise on täiesti pime enda olukorra suhtes. Ega minu vaatenurgast enne aru ei saagi kui oled ise otsustanud alkoholist loobuda. Võimalik, et see on midagi sellist, mida tunnevad näiteks veendunud usklik ja uskmatu mõtteid vahetades. Ühel on kogemus ja veendumus, et saab vaid nii ja teisel on kogemus ja veendumus, et teisiti on veel parem. Aga kuni pole teise kingades sammugi astunud, ei ole ka lootust üksteist mõista. Mina, kes ma olen alkoholiga varem sõbrustanud, julgen praegu väita, et saab küll ilma. Ja peakski saama ilma.

Noh, mida oligi arvata – oled endine alkohoolik. Miks sa aga arvad, et kõik teised ka sinumoodi nõrgad on ja alkoholiga piiri pidada ei suuda ning peaksid pigem täiskarsklasteks hakkama, seda ei tea.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.07 13:09; 06.07 13:24; 06.07 13:32; 06.07 13:39; 06.07 14:19; 06.07 14:31; 09.07 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ütlesid, et ei käi olengutel, kus tarvitatakse alkoholi. Sõpradega siis aega ei veeda?

Sõpradega kohtumine = alkoholi tarvitamine? Sõbrad on need, kellega jagad maailmavaadet ja kes isiksustena on piisavalt huvitavad, et nendega ühiselt aega veeta.

Kui aga “sõpradega” kohtumise eelduseks (või isegi põhjuseks) on ühine alkoholi tarvitamine, siis tundub, et oled end lihtsalt ümbritsenud inimestega, kellega koos juua. Mina nimetaksin selliseid isikuid joomakaaslasteks.

Aga eks kahekümnendate keskpaik olegi selline… katse-eksituste periood. Kui keegi sellest perioodist jääb pikemalt tutvusringkonda ja selgub, et temaga on tore ka alkoholita aega veeta, siis oledki sõbra leidnud. Kui aga sinu näol on tegemist juba küpsemas eas inimesega, siis polegi vist enam suurt midagi lisada. Pidev alkoholi tarvitamiseks põhjuste otsimine räägib ju sinu eest.

Üllatavalt palju on Eestis inimesi, kelle arvates alkohol on kohustuslik osa toredast ajaviitest. Ilma selleta ei ole restoranis käik päris see, sünnipäevad on magedad, reisid pole huvitavad ja inimesed on igavad. Õnneks on veel täiskasvanuid, kellele ei pea meelde tuletama, et laste pidudel ei panda lauale tervitusnapsu täiskasvanute jaoks ja vahuveiniks maskeeritud limonaadi laste jaoks. Lapsed õpivad põhilist ainult matkides.

Sõpradega kohtumine = alkoholi tarvitamine? Sõbrad on need, kellega jagad maailmavaadet ja kes isiksustena on piisavalt huvitavad, et nendega ühiselt aega veeta. Kui aga “sõpradega” kohtumise eelduseks (või isegi põhjuseks) on ühine alkoholi tarvitamine, siis tundub, et oled end lihtsalt ümbritsenud inimestega, kellega koos juua. Mina nimetaksin selliseid isikuid joomakaaslasteks. Aga eks kahekümnendate keskpaik olegi selline… katse-eksituste periood. Kui keegi sellest perioodist jääb pikemalt tutvusringkonda ja selgub, et temaga on tore ka alkoholita aega veeta, siis oledki sõbra leidnud. Kui aga sinu näol on tegemist juba küpsemas eas inimesega, siis polegi vist enam suurt midagi lisada. Pidev alkoholi tarvitamiseks põhjuste otsimine räägib ju sinu eest.

OMG, mis tekst, no eriline kuivik oled ja jõhker ärapanemine käib. Ehk saan siis õigesti aru-kõik sinu sõbrad on täiskarsklased. Ja need, kes ei ole, on tutvusringkonnast välja heidetud? Kuidas muidu selgitada asjaolu, et sa alkoholi tarvitajatega ei satu samasse kohta. Tundub uskumatu, et sünnipäeval viibib 10-20 inimest, kes kõik on karsklased.

Väga õige on ikka väide, et enamik karsklaseid on samanõmedad kui alkohoolikud. Vaesed lapsed, kellel selline ema on.

Mina pole ka aastaid alkoholi tarbinud. Tutvusringkonnas ei ole enam alkoholitarbijaid, lihtsalt on nii läinud. Peod jm on lõbusad. Kasvasin üles alkotarbimisega ja noorena oli alkohol peo kohustuslik osas. Tänapäeva noored on õnneks teistsugused. Lapsele ei hakka midagi pakkuma ega tutvustama loomulikult.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele ei hakka midagi pakkuma ega tutvustama loomulikult.

Jap, las tutvustavad teised.

Ära sa ka seksuaaltervise detaile talle tutvusta, las kuuleb teiste käest.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.07 13:37; 08.07 20:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

#3807955:
OMG, mis tekst, no eriline kuivik oled ja jõhker ärapanemine käib. Ehk saan siis õigesti aru-kõik sinu sõbrad on täiskarsklased. Ja need, kes ei ole, on tutvusringkonnast välja heidetud? Kuidas muidu selgitada asjaolu, et sa alkoholi tarvitajatega ei satu samasse kohta. Tundub uskumatu, et sünnipäeval viibib 10-20 inimest, kes kõik on karsklased.

Täitsa jama jah, üritustele-koosviibimistele kogunevad inimesed, kes naudivad omavahelist suhtlust ja ei olegi samal ajal purjakil. Isver, millised kuivikud! Täiskarsklased! Ennekuulmatu!

Ise ka saad aru, millist sõnumit sa edastad?

Pärast nii pikka aega alkoholita on tõepoolest minu tutvusringkonnas valdavalt inimesed, kes minuga kohtudes on kained.

Sa väitsid alguses, et sa ei ole seltskonnas, kus tarvitatakse alkoholi. Nüüd on jutt sujuvalt juba üle läinud sellele, et sinu seltskonnas ei olda purjus. Need on ju täiesti erinevad asjad ning ilmselgelt saad sa sellest ise ka suurepäraselt aru.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas lubate 16a toidu kõrvale veini?