Esileht Pereelu ja suhted Kas lubate 16a toidu kõrvale veini?

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Kas lubate 16a toidu kõrvale veini?

Postitas:

Mina pole ka aastaid alkoholi tarbinud. Tutvusringkonnas ei ole enam alkoholitarbijaid, lihtsalt on nii läinud. Peod jm on lõbusad. Kasvasin üles alkotarbimisega

Tüüpiline ju, et ekstreemkarsklased on mingitest alkasside peredest ja seetõttu vaimse kahjustusega (nagu kõik ekstreemsused). Normaalsetest peredest selliseid ei tule.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 06.07 13:09; 06.07 13:24; 06.07 13:32; 06.07 13:39; 06.07 14:19; 06.07 14:31; 09.07 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen, et paljud ei poolda seda. Meie joomakultuuri arvestades ei ole muidugi midagi imestada ka. Ise võtsin esimest korda kui 14 ja isa range järelvalve all. Sain selge pildi, kuidas alkohol toimib ja oskasin hiljem arvestada. Nüüd keskeas võtan ikka klaasi veini õhtusöögi kõrvale, aga hulle pidusid ja käpuli tõmbamist ette ei tule. Jah, vahel seltskonnaga saab ikka pidusid peetud, aga ka siis ikka viisakaks jäädes.

Lühidalt, iga vanem teab ise kuidas last kasvatab. Aga see, kas lapsest saab joodik või mitte, siiski sellest ei sõltu, kas kodus juuakse klaasike või mitte. Lõuna euroopas ongi normaalne iga õhtu toidu kõrvale klaas veini, samas väga harva näeb, et siis rohkem võetakse. Kultuur teine. Meil on vene mõjutused ja seega kui pudel lahti, tuleb ikka põhjani tõmmata. Seda kultuuri tuleks tegelikult korrigeerida.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 10:42; 28.07 14:51; 29.07 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholisim on ka sõltuvus. Ja mõjub inimeseti erinevalt, geenidest olenevalt juba. Ja nagu iga sõltuvusega, kellele mõjub, kellele eriti mitte, kes saab palju mõjutatud, kes jääb sõltuvusse. Suitsuga samamoodi. Isegi toit. Seega eriti ei loe, kas teismeeas pakuti kodus viisakalt klaas veini vms, ja mis edasi saab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alkoholisim on ka sõltuvus. Ja mõjub inimeseti erinevalt, geenidest olenevalt juba. Ja nagu iga sõltuvusega, kellele mõjub, kellele eriti mitte, kes saab palju mõjutatud, kes jääb sõltuvusse. Suitsuga samamoodi. Isegi toit. Seega eriti ei loe, kas teismeeas pakuti kodus viisakalt klaas veini vms, ja mis edasi saab.

Loeb vägagi palju- kui sõltuvust tekitavate ainetega üldse algust ei tee, ei teki ka sõltuvust. Kes ei suitseta, ei saa eluski suitsusõltlaseks. Isegi cracki jms on geenidel suur toime, kes jääb kergemini, kes raskemini nõela otsa, kes vähem või pikemaajalise tarvitamise järel. Kui ei proovi, ei teki ka sõltuvust. Pooled narkarid jne alustasid, sest ega mina ju sõltlaseks ei saa- seda ei tea ette, kui kiirelt sõltuvus kellelgi tekib. Mõni inimene ongi nii sõltuvusealdis, et isegi halvast sõltuvusest saab ta lahti ainult selle mingi vähemhalva sõltuvusega asendades.

Alkoholi tarvitamist pole vaja normaliseerida, et nt restoranis käiguga peabki alati toidu juurde veini võtma, et sünnipäev ilma alkota on lastele jne. Samuti pole vaja hüsteeriliselt keelata, see tekitab jälle vastupidise efekti. Seletad lapsele, miks alkohol noorele ajule on palju kahjulikum kui täiskasvanu välkjaarenenud ajule jne.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 11:26; 26.07 13:55; 29.07 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks, kes ma alkoholi üldse ei tarbi, on kummaline lugeda, et kritiseeritakse neid, kes alkoholi ei naudi. Miks peaks igapäevaselt alkoholi tarbima? Kas see lisab elule mingit väärtust? Pigem on see harjumus nagu harjumus juua hommikuti kohvi. Ka ilma kohvita saab edukalt päeva alustatud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 12:11; 29.07 09:38; 29.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks, kes ma alkoholi üldse ei tarbi, on kummaline lugeda, et kritiseeritakse neid, kes alkoholi ei naudi. Miks peaks igapäevaselt alkoholi tarbima? Kas see lisab elule mingit väärtust? Pigem on see harjumus nagu harjumus juua hommikuti kohvi. Ka ilma kohvita saab edukalt päeva alustatud.

Aga miks kritiseeritakse neid, kes tarbivad? Kui see elu ei sega ja kõik on muidu korras, pereelu kaasa arvatud, siis miks ei või? Kelle asi see on? Me ei räägi siin ju pramottidest, kes hommikust õhtuni ainult poe taga sumisevad, vaid normaalsetest inimestest, kes võtavad toidu kõrvale klaasi veini. Mis on normaalne nähtus paljudes riikides. Ja ilmselt ka põhjusega, kuna vein kiirendab ainevahetust, aitab toitu kergem ini ära seedida ja lahustab rasvad, millest tulenevalt on maksal neid kergem läbi töödelda ja väljutada. Aga nendest plussidest millegipärast ei räägita. Miks? Sest terve patsient on kaotatud klient.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 10:42; 28.07 14:51; 29.07 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks, kes ma alkoholi üldse ei tarbi, on kummaline lugeda, et kritiseeritakse neid, kes alkoholi ei naudi. Miks peaks igapäevaselt alkoholi tarbima? Kas see lisab elule mingit väärtust? Pigem on see harjumus nagu harjumus juua hommikuti kohvi. Ka ilma kohvita saab edukalt päeva alustatud.

Aga miks kritiseeritakse neid, kes tarbivad? Kui see elu ei sega ja kõik on muidu korras, pereelu kaasa arvatud, siis miks ei või? Kelle asi see on? Me ei räägi siin ju pramottidest, kes hommikust õhtuni ainult poe taga sumisevad, vaid normaalsetest inimestest, kes võtavad toidu kõrvale klaasi veini. Mis on normaalne nähtus paljudes riikides. Ja ilmselt ka põhjusega, kuna vein kiirendab ainevahetust, aitab toitu kergem ini ära seedida ja lahustab rasvad, millest tulenevalt on maksal neid kergem läbi töödelda ja väljutada. Aga nendest plussidest millegipärast ei räägita. Miks? Sest terve patsient on kaotatud klient.

Võibolla on klaas veini toidu kõrvale seedimisele kasulik, aga hiljuti avaldati uuring vähi ja alkoholi tarbimise seostest. Igapäevane alkoholitarbimine tõstis oluliselt naistel näiteks rinnavähki haigestumise riski.

Alkoholism algab salamisi, sellepärast ka võibolla kriitika igapäevase alkoholitarbimise suhtes? Kui ikka iga päev on vajadus juua toidukordade kõrvale veini vms, siis võib ju seda juba sõltuvuseks pidada? Eriti kummaline on 16aastasele toidukordade kõrvale veini pakkuda.

Toidu kõrvale veini joojad, kas suudate näiteks 2 nädalat absoluutselt ilma alkoholita elada ja nii, et ei mõtle ka selle peale, et mõnus oleks üks pokaal endale valada? Mulle pole vaja midagi tõestama hakata, lihtsalt tehke iseendaga katse.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 12:11; 29.07 09:38; 29.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks, kes ma alkoholi üldse ei tarbi, on kummaline lugeda, et kritiseeritakse neid, kes alkoholi ei naudi. Miks peaks igapäevaselt alkoholi tarbima? Kas see lisab elule mingit väärtust? Pigem on see harjumus nagu harjumus juua hommikuti kohvi. Ka ilma kohvita saab edukalt päeva alustatud.

Aga miks kritiseeritakse neid, kes tarbivad? Kui see elu ei sega ja kõik on muidu korras, pereelu kaasa arvatud, siis miks ei või? Kelle asi see on? Me ei räägi siin ju pramottidest, kes hommikust õhtuni ainult poe taga sumisevad, vaid normaalsetest inimestest, kes võtavad toidu kõrvale klaasi veini. Mis on normaalne nähtus paljudes riikides. Ja ilmselt ka põhjusega, kuna vein kiirendab ainevahetust, aitab toitu kergem ini ära seedida ja lahustab rasvad, millest tulenevalt on maksal neid kergem läbi töödelda ja väljutada. Aga nendest plussidest millegipärast ei räägita. Miks? Sest terve patsient on kaotatud klient.

Võibolla on klaas veini toidu kõrvale seedimisele kasulik, aga hiljuti avaldati uuring vähi ja alkoholi tarbimise seostest. Igapäevane alkoholitarbimine tõstis oluliselt naistel näiteks rinnavähki haigestumise riski.

Alkoholism algab salamisi, sellepärast ka võibolla kriitika igapäevase alkoholitarbimise suhtes? Kui ikka iga päev on vajadus juua toidukordade kõrvale veini vms, siis võib ju seda juba sõltuvuseks pidada? Eriti kummaline on 16aastasele toidukordade kõrvale veini pakkuda.

Toidu kõrvale veini joojad, kas suudate näiteks 2 nädalat absoluutselt ilma alkoholita elada ja nii, et ei mõtle ka selle peale, et mõnus oleks üks pokaal endale valada? Mulle pole vaja midagi tõestama hakata, lihtsalt tehke iseendaga katse.

Pole probleem. Ilmselt te ei saanud aru hästi – veini ei jooda alkoholi pärast seal sees. Sama hästi võiks öelda, et ka piimajoojad on sõltuvuses kuna tahavad seda klaasi piima toidu kõrvale. Ausalt, ükski vägi siin ilmas ei pane mind uskuma, et täiesti looduslikuat materjalist loomulikul teel kääritatud jook on kahjulik, samas kuhjade viisi tablette, mis on puhas keemia ja me isegi ei tea, mis seal sees on, sisse ajada on tervise huvides. Teine huvitav nüanss on see, et kõik tervisehädad on tänapäeval tingitud kas alkoholist või suitsetamisest. Ehk siis piisab nähtavasti vaid sellest kui neist loobuda, ja kohe oledki terve, ukski haigus enam ei murra ja surm ka ei taha.

Jah, ma olen üks neist, kes ise loogiliselt mõtleb ja läbi arutleb asju, mitte ei ahmi ahnelt seda propagandat, mida meile supilusikaga sisse söödetakse.

Kui vein on tõesti nii kahjulik, siis miks rahvad, kes igapäevaselt toidu kõrvale veini tarbivad, on üldiselt parema tervise juures?

Kui ei meeldi, ära joo, aga ära halvusta teisi sellepärast, et nad ei ela nii nagu sina tahad.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.07 10:42; 28.07 14:51; 29.07 11:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuna vein kiirendab ainevahetust, aitab toitu kergem ini ära seedida ja lahustab rasvad, millest tulenevalt on maksal neid kergem läbi töödelda ja väljutada.

Näita mulle ka, kustkohast sa selle “geniaalse” teooria välja võtsid? Arstid on üksmeelsed- ükskõik kui väike kogus alkoholi on mürk nii maksale kui ajule.

Alustame sellest, et mitte maks ei tegele rasvaga, vaid sapp.

 

Jah, ma olen üks neist, kes ise loogiliselt mõtleb ja läbi arutleb asju, mitte ei ahmi ahnelt seda propagandat, mida meile supilusikaga sisse söödetakse.

Seelline jutt on alati täppipanev “kvaliteedimärk” arvaja vaimsest võimekusest 🙂 ja nad ise ei saa absoluutselt aru, kui mainstriim ongi olla mainstriimi/”propaganda” vastu… ma-olen-nii-eriline-isemõtleja-mittelammas

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.06 11:26; 26.07 13:55; 29.07 12:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks, kes ma alkoholi üldse ei tarbi, on kummaline lugeda, et kritiseeritakse neid, kes alkoholi ei naudi. Miks peaks igapäevaselt alkoholi tarbima? Kas see lisab elule mingit väärtust? Pigem on see harjumus nagu harjumus juua hommikuti kohvi. Ka ilma kohvita saab edukalt päeva alustatud.

Aga miks kritiseeritakse neid, kes tarbivad? Kui see elu ei sega ja kõik on muidu korras, pereelu kaasa arvatud, siis miks ei või? Kelle asi see on? Me ei räägi siin ju pramottidest, kes hommikust õhtuni ainult poe taga sumisevad, vaid normaalsetest inimestest, kes võtavad toidu kõrvale klaasi veini. Mis on normaalne nähtus paljudes riikides. Ja ilmselt ka põhjusega, kuna vein kiirendab ainevahetust, aitab toitu kergem ini ära seedida ja lahustab rasvad, millest tulenevalt on maksal neid kergem läbi töödelda ja väljutada. Aga nendest plussidest millegipärast ei räägita. Miks? Sest terve patsient on kaotatud klient.

Võibolla on klaas veini toidu kõrvale seedimisele kasulik, aga hiljuti avaldati uuring vähi ja alkoholi tarbimise seostest. Igapäevane alkoholitarbimine tõstis oluliselt naistel näiteks rinnavähki haigestumise riski.

Alkoholism algab salamisi, sellepärast ka võibolla kriitika igapäevase alkoholitarbimise suhtes? Kui ikka iga päev on vajadus juua toidukordade kõrvale veini vms, siis võib ju seda juba sõltuvuseks pidada? Eriti kummaline on 16aastasele toidukordade kõrvale veini pakkuda.

Toidu kõrvale veini joojad, kas suudate näiteks 2 nädalat absoluutselt ilma alkoholita elada ja nii, et ei mõtle ka selle peale, et mõnus oleks üks pokaal endale valada? Mulle pole vaja midagi tõestama hakata, lihtsalt tehke iseendaga katse.

Pole probleem. Ilmselt te ei saanud aru hästi – veini ei jooda alkoholi pärast seal sees. Sama hästi võiks öelda, et ka piimajoojad on sõltuvuses kuna tahavad seda klaasi piima toidu kõrvale. Ausalt, ükski vägi siin ilmas ei pane mind uskuma, et täiesti looduslikuat materjalist loomulikul teel kääritatud jook on kahjulik, samas kuhjade viisi tablette, mis on puhas keemia ja me isegi ei tea, mis seal sees on, sisse ajada on tervise huvides. Teine huvitav nüanss on see, et kõik tervisehädad on tänapäeval tingitud kas alkoholist või suitsetamisest. Ehk siis piisab nähtavasti vaid sellest kui neist loobuda, ja kohe oledki terve, ukski haigus enam ei murra ja surm ka ei taha.

Jah, ma olen üks neist, kes ise loogiliselt mõtleb ja läbi arutleb asju, mitte ei ahmi ahnelt seda propagandat, mida meile supilusikaga sisse söödetakse.

Kui vein on tõesti nii kahjulik, siis miks rahvad, kes igapäevaselt toidu kõrvale veini tarbivad, on üldiselt parema tervise juures?

Kui ei meeldi, ära joo, aga ära halvusta teisi sellepärast, et nad ei ela nii nagu sina tahad.

Kus kohast sa võtad, et riikides, kus veini rohkem juuakse, on inimesed tervemad?

Paakspuu ja ussilakk on ka täiest looduslikud, metsast korjatuna ka täiesti ökod, ometi väga kahjulikud, lausa surmavad. Kõik looduslik ei ole kasulik.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 28.07 12:11; 29.07 09:38; 29.07 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulnud just itaaliast, sai seal ka võetud veini. Mulle hakkas pokaal veini igatahes küll iga kord pähe. Ma muidu siin olles küll nii palju ei joo alkoholi.
Aga mis mind üllatas, oli liha vähesus toidus. Jah pastad ja pizzad küll, aga toit oli ikka lihavaene. Äkki see mõjub tervisele hästi, mitte tervislik veinikultuur?

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.06 21:47; 04.08 21:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka parem lapsevanema juures alkohoolsete jookidega kultuurselt tutvuda, siis kaob see suur alkoholi ümbritsev põnevus ära ja ei teki soovi end umbe tõmmata. Igapäevast lõunasöögiveini siiski ei soosi, pigem 1-2  korda aastas mõnel pidulikul juhul.

Minu vanemad tutvustasid mulle alkoholi ise, rääkisid juurde, mis klaasist, mis toidu juurde, millist alkoholi jne.. Mul ei tekkinud kunagi soovi alkoholi meeletutes kogustes alla kallata. Ülikooli astudes aga need neiud, kes alkoholiga varem kokku polnud puutunud, jõid end rebastepeol kohe pildituks. Võtsid kõik vastu, mida vanemad kursused neile kallasid.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas lubate 16a toidu kõrvale veini?