Esileht Pereelu ja suhted Kas lubate ööbimisega külastust?

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kas lubate ööbimisega külastust?

Postitas:

Tütar on 8-aastane. Tal on üks väga hea sõbranna, kellega on pidevalt ninapidi koos. Nüüd kutsus sõbranna minu tütre enda juurde ööseks. Plikad ise on jube õhinas, aga mina ei taha lubada. No lihtsalt ei suuda otsustada, mis oleks õige.
Ühelt poolt olen nii ära hirmutatud sellest, KUI palju meie seas on perverte ja ahistajaid. Sõbranna vanemaid tunnen küll, aga ikkagi, lõpuni ei saa ju usaldada.
Teiselt poolt on oma lapsepõlvest NII soojad mälestused, kuidas naabritüdrukuga, kellega olime nagu õed, üksteise juures ööbisime ja kui vahvad olid need jutud ja mängud ja õhtused voodis kihistamised:)

Mida teie teeksite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:32; 14.04 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi lubaksin. Olen alati lubanud ja mitte kunagi pole mingeid probleeme olnud. Lapsed rõõmsad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära klammerdu lapse külge elu lõpuni 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

endal on nii head mälestused, aga oma tütrele sa sama asja ei luba?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:22; 14.04 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga see, et minul oli tore ja sattus tore pere, ei tähenda, et nii ongi. Alles sel nädalal vahistati üks ahistajast treener, kelle juures käis ka minu sõbranna laps ja kelle puhul nüüd uuritakse, kas ka tema on kannataja…
Ja hiljem on sõbrannadega jutuks tulnud, et ühel ja teisel on kogemus, kuidas külas olles pereisa imelikult käitus ja võõraid tüdrukuid (ka üle 10 a)sülle krabas või kuidas külas olles alati nagu võluväel ka mingi imelik onu kohale vajus…
Seda kõike on lihtsalt liiga palju minu jaoks…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:32; 14.04 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu lapsel oleks \”üks väga hea sõbranna\”, siis ma teaksin tema vanemaid ka juba läbi ja lõhki. Seega kindlasti lubaksin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ma ööbisin lapsepõlves sugulaste ja parimate sõprade juures.
Pärast küsid, kuidas läks. Lapse rõõmsast ja elevast näost saad asjasse selguse ja rahu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui mu lapsel oleks \”üks väga hea sõbranna\”, siis ma teaksin tema vanemaid ka juba läbi ja lõhki. Seega kindlasti lubaksin.[/tsitaat]
lasteahistajad on kahjuks tihti olnud nende lähisugulased, kelle kohta ülejäänud pere poleks seda kuidagi uskunud. pereliikmeid tunned siiski paremini, kui tuttavaid

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga kui ise ei julge oma tütart välja lubada, eks kutsu siis tütre sõbranna enda koju ööbima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi lubaksin ja luban (poiss 8 a). Mõnikord ööbitakse sõbra pool, järgmisel korral jällegi meie juures.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga see, et minul oli tore ja sattus tore pere, ei tähenda, et nii ongi. Alles sel nädalal vahistati üks ahistajast treener, kelle juures käis ka minu sõbranna laps ja kelle puhul nüüd uuritakse, kas ka tema on kannataja…
Ja hiljem on sõbrannadega jutuks tulnud, et ühel ja teisel on kogemus, kuidas külas olles pereisa imelikult käitus ja võõraid tüdrukuid (ka üle 10 a)sülle krabas või kuidas külas olles alati nagu võluväel ka mingi imelik onu kohale vajus…
Seda kõike on lihtsalt liiga palju minu jaoks…[/tsitaat]
kas sul on põhjust kahtlustada lapse sõbranna peret milleski taolises?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:22; 14.04 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tore oleks oma lapse sõprade vanematega tuttavamaks saada. ja tõepoolest – kas sul on põhjust neid kahtlustada? inetu on ilmsüüta inimesi nii rõvedas asjas kahtlustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

mina lubaks,
olengi lubanud,
sest mu tütarde parimate sõbrannade vanemaid ma tunnen ja pole põhjust neid umbusaldada.

loomulikult on selline ööbimine vastastikune, teinekord ollakse jälle meil (tegelikult meil isegi rohkem, sest siin rohkem ruumi).

pole ka kuulnud, et sõbrannade vanematel oleks siialubamise osas mingeid kõhklusi olnud (kui, siis, et ega liiga tihti ei saa, tüli ei tee – aga minu meelest 1 sõps korraga pole mingi tüli, iseasi, kui mingid massid käiks; ja nad on kõik normaalsed viisakad tüdrukud ka)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 22:07; 17.04 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga see, et minul oli tore ja sattus tore pere, ei tähenda, et nii ongi. Alles sel nädalal vahistati üks ahistajast treener, kelle juures käis ka minu sõbranna laps ja kelle puhul nüüd uuritakse, kas ka tema on kannataja…
Ja hiljem on sõbrannadega jutuks tulnud, et ühel ja teisel on kogemus, kuidas külas olles pereisa imelikult käitus ja võõraid tüdrukuid (ka üle 10 a)sülle krabas või kuidas külas olles alati nagu võluväel ka mingi imelik onu kohale vajus…
Seda kõike on lihtsalt liiga palju minu jaoks…[/tsitaat]
Tead, ära vaata selle järgi. Lapsevanemana sa tunned ikkagi ära kui midagi on valesti. Lase laps üheks ööks sinna, sa võid ju ta ise ära viia või järgi minna ja siis saad ka perele pilgu peale heita kui varem pole kohtunud. Ja järgmisel päeval näed lapse järgi ka ära.
Minu isa ütles mulle hiljuti, et tegelikult oli märke palju aga ta lihtsalt ei pannud neid kokku, uskus teisi kuigi kahtlused olid.

Tõenäoliselt sama treeneri ohver.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimese lapsega tundus see tõesti kukalt kratsima panev küsimus. nüüd kolmandaga on see tavaline olukord, et nad tahavad ööbimist üksteise poole. luban ka. esimene laps on juba nii suur, et tema enam väga ei kipugi ööseks külla, seega on see asi vaibunud (ilmselt mõneks ajaks, kui hakkavad need pidude ja poiste poole tükkimised)
siis tuleb võidelda, et kas lubada, kas usaladada, kas konrtollida ja mis SIIS kõik veel juhtuda võib…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lubaksin. teised vanemad lubavad oma lapsi mile ka. Möödunud nädalavahetusel ööbis meie juures 3 tütre sõbrannat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 14:05; 19.04 11:51;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lubaksin. teised vanemad lubavad oma lapsi mile ka. Möödunud nädalavahetusel ööbis meie juures 3 tütre sõbrannat.[/tsitaat]

kuhu sa sellise hulga panid?
pead mingit majutusasutust või?
meil on küll suur maja ja palju voodeid, aga elanikke ka omajagu, üle 2 külalise ei saaks kuidagi korraga ööseks jääda. või noh, kui, siis oma magamiskoti ja küljealusega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 22:07; 17.04 14:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, loomulikult luban oma lapsi nende sõprade juurde ööbima ja luban laste sõpru meile ööbima. see on nende jaoks suur lust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaivad ka tytre sobrannad voi tema nende juures. Haid lambaid mahub palju yhte lauta. Elamine on vaike, aga alati votavad kylalised kaasa magamiskoti. Enamus oo istuvad nad niikui nii yleval, jutustavad, vaatavad filme ja naeravad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul poeg 14, tütar 10. Ööbivad mõlemad sõprade pool ja siis sõbrad meil. Tean kõiki lapsi ja ka nende vanemaid,kodusid.Kõik ok.Ei näe põhjust keelamiseks ja teisi lapsevanemaid ei pea pervertideks, samamoodi võivad nad ju minust ja minu mehest sedasi arvata? Asjatut lolliks ennast ei mõtle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

kuhu sa sellise hulga panid?
pead mingit majutusasutust või?
meil on küll suur maja ja palju voodeid, aga elanikke ka omajagu, üle 2 külalise ei saaks kuidagi korraga ööseks jääda. või noh, kui, siis oma magamiskoti ja küljealusega.[/tsitaat]

Meil korter milles 4 tuba. Ööbivad elutoas. Diivan käib lahti. 2 magavad diivani peal, kaks põrandal madratsite peal. Kui tahavad võivad ise magamiskotid kaasa võtta. Kui ei taha, siis saavad meie omad. Mõnel on oma padi armas, siis on selle ka kaasa võtnud. Söömiseks küpsetan tavaliselt suure kuhja ülepanni kooke ja toon keldrist paar moosipurki või teen viineripirukaid. Plaaditäis pitsat ka hea lihtne valik või poti täis makarone hakklihaga. Kuna elame linna ääres, siis meie korterelamu ümbruses on palju parem mängida kui linnas sõprade kodude lähedal. Kuna ei soovi,et laps hulguks mööda linna ringi ja hängiks poodides, siis olen lubanud kõigil meie koju tulla. Hoian silma peal ja süda rahul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 14:05; 19.04 11:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult lubaksin! Sellega sa just loodki lapsele turvalist keskkonda. Meil isegi kool soovitas, et laske lapsed oma kodudesse, nad ju nagunii tahavad koos olla, ka ööseks jääda jne. Harjuvad juba väiksest peale, et ei pea kuskil nurga taga chillima, vaid seda saab teha palju turvalisemas ja mõnusamas kohas-kodus või hea sõbranna/sõbra pool ja, et vanemad pole mingid kurjad silmad:) Mu plikal väiksest peale üks ööseks jäämise teema. Minu koju olid kõik tema head sõbrad/sõbrannad alati võimalusel teretulnud ja on siiani:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige ohtlikumas seisus nii ärakasutamise mõttes kui üldse on laps, kes on üksi, kel pole usaldusisikuid – sõpru, sõbrannasid, mõistvaid vanemaid.

Kui sa oma last kuhugi ei lase, teed talle korraga kaks karuteenet. Esiteks nõrgendad sõbra-sõbranna suhteid. (Sest sõbranna kutsub siis sinu lapse asemel külla kellegi teise ja sinu laps jääb aina rohkem üksi.) Teiseks tapad usaldust iseenda vastu – 8a pole loll ja ta vajab igale keelule põhjendust, ning sisuta keelud tekitavad trotsi.

Kõike keelates kasvatad lapse, kellel pole häid sõpru ja kes ei usalda ka enda vanemaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lubanud, siiamaani luban (tütar 16).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina lubaks ka, seda enam kui tunned selle sõbranna vanemaid. Mobilnik kaasa…kui midagi on las laps ise helistab

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas lubate ööbimisega külastust?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.