Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas lubate praegusel ajal oma lapsi omapäi õue?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Kas lubate praegusel ajal oma lapsi omapäi õue?

Postitas:
Kägu

Endal enam alaealisi lapsi ei ole ja koduselav täiskasvanud laps õnneks kuskil sõpradega kogunemas ei käi, pigem käib koeraga tavapärasest pikematel jalutuskäikudel. Küll, aga eile Õismäel olid muidu igaõhtune skatepargi seltskond kogunenud tiigi äärde. Lisaks veel seal kõrval välijõusaalil olid lindid maha tõmmatud ja istus samamoodi 5 noort. Kõik eelteismelised.

Ausaltöeldes kui mul oleks alaealised lapsed, siis ma ei lubaks neid omapäi õue. Rohkem nad toast välja ei saaks, kui ainult meiega jalutama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei luba, käime õhtuti kogu perega linnametsas jalutamas .

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Loomulikult luban ma oma 15-aastase lapse (poiss) õue. Kui ma kahtleksin, et ta seal mõistlikult ei käitu, siis tähendaks see seda, et ma tunnistan, et pole osanud last kasvatada või et ma pole oma lapsele autoriteet või et laps on alaarenenud. Mina seda ei karda – minu laps ON normintellektiga, mõistlik ja saab keeldudest aru.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegelikult keeruline teema – ka täiskasvanul on praegu probleeme enda kehtestamisega, mis sa lapsest või noorest räägid. Kaupluses ronivad inimesed selga ja ei ole sugugi lihtne neid selge sõnaga paluda eemale hoida – ammugi siis saab teismeline sellega hakkama, et ütleb sõpradele, et ta neile lähemale kui kaks meetrit ei lähe. Eriti kui sõbrad viiruse ohtu millekski ei pea.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Loomulikult luban ma oma 15-aastase lapse (poiss) õue. Kui ma kahtleksin, et ta seal mõistlikult ei käitu, siis tähendaks see seda, et ma tunnistan, et pole osanud last kasvatada või et ma pole oma lapsele autoriteet või et laps on alaarenenud. Mina seda ei karda – minu laps ON normintellektiga, mõistlik ja saab keeldudest aru.

Arvad, et su 15aastane käib üksinda õues? Või hoopis ühe sõbraga, kellega hoiab minimaalselt 2 meetrit vahet? 🙂
Laps võib normintellektiga olla aga kas ka sina…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda arvad sina. Ma käin õhtuti koeraga jalutamas ja teismelised saavad metsa all kokku. Saabuvad üksi, aga pärast on kambas. Seal nad siis suitsetavad (ka kanepit), amelevad, kihistavad niisama. Ma arvan, et kodus ütlevad, et lähen jalutan veidi. Üksi. Muidugi paljud vanemad seda ei keela.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sõitsin autoga mööda trollipeatusest, kust viis 10-12aastast tüdrukut tõuksidega trolli astusid. Vaevalt, et nende vanemad lubavad neil ühistranspordiga kusagile trikitama sõita viiekesi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvad, et su 15aastane käib üksinda õues? Või hoopis ühe sõbraga, kellega hoiab minimaalselt 2 meetrit vahet? 🙂

Lapsel ole siinkandis sõpru ja ühiskondlikku transporti ta targa lapsena praegu väldib.
Ma kordan veelkord, me oskame oma lapsi kasvatada ja me mõlemad mehega oleme oma lastele autoriteedid, keda kuulatakse. Vaadake peeglisse, kui teie oma lastele autoriteedid pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seda arvad sina. Ma käin õhtuti koeraga jalutamas ja teismelised saavad metsa all kokku. Saabuvad üksi, aga pärast on kambas. Seal nad siis suitsetavad (ka kanepit), amelevad, kihistavad niisama. Ma arvan, et kodus ütlevad, et lähen jalutan veidi. Üksi. Muidugi paljud vanemad seda ei keela.

Kui sina oma lapsi taolises käitumises kahtlustad, vaata peeglisse. Kui lapsed oma vanematele valetavad, siis järelikult pole need vanemad oma laste jaoks mitte keegi. See ei tähenda, et kõik lapsed ja vanemad sellised on. Aga eks igaüks võtab seda enda mõõdupuu järgi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sõitsin autoga mööda trollipeatusest, kust viis 10-12aastast tüdrukut tõuksidega trolli astusid. Vaevalt, et nende vanemad lubavad neil ühistranspordiga kusagile trikitama sõita viiekesi!

Osadel vanematel ongi ükskõik. Käisin praegu üle hulga aja poes, sest kodus oli kõik asjad otsa saanud. Ja ikka käivad mõned vene perekonnad sajapealise karjaga koos poes, seisavad sulle otsa (aktiviseerisin Rimi terminalis oma sooduspakkumist), need seisavad terve karjaga sulle ümber jne, jne. Neid keela või ära keela, ega midagi ei muuda. Need hispaanlased ja itaallased on küllaltki sarnase käitumsisega, sellepärast ongi neil nii halvasti. Saksamaal või Rootsis, kus inimesed on mõistlikud, on ka surmasid vähe, ei pea riik kõike ära keelama. Aga Hispaanias käi või politseiga neid inimesi laiali ajamas, ikka nad ei kuula.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sina oma lapsi taolises käitumises kahtlustad, vaata peeglisse. Kui lapsed oma vanematele valetavad, siis järelikult pole need vanemad oma laste jaoks mitte keegi. See ei tähenda, et kõik lapsed ja vanemad sellised on. Aga eks igaüks võtab seda enda mõõdupuu järgi.

Mida sina nüüd sonid, mina ei luba oma lapsi üksi välja. Mina räägin teiste lastest, kelle käitumist ma iga päev näen, mitte ma ei kahtlusta midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osadel vanematel ongi ükskõik. Käisin praegu üle hulga aja poes, sest kodus oli kõik asjad otsa saanud. Ja ikka käivad mõned vene perekonnad sajapealise karjaga koos poes, seisavad sulle otsa (aktiviseerisin Rimi terminalis oma sooduspakkumist), need seisavad terve karjaga sulle ümber jne, jne. Neid keela või ära keela, ega midagi ei muuda. Need hispaanlased ja itaallased on küllaltki sarnase käitumsisega, sellepärast ongi neil nii halvasti. Saksamaal või Rootsis, kus inimesed on mõistlikud, on ka surmasid vähe, ei pea riik kõike ära keelama. Aga Hispaanias käi või politseiga neid inimesi laiali ajamas, ikka nad ei kuula.

Mida sina nüüd sonid, mina ei luba oma lapsi üksi välja. Mina räägin teiste lastest, kelle käitumist ma iga päev näen, mitte ma ei kahtlusta midagi.

No kui oma lapsi ei luba, siis sa järelikult neid ei usaldada. Kes sinu arvates seda sinu lastele oleks pidanud õpetama, et lapsed peavad olema ausad ja kuulama, mida vanemad räägivad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

No kui oma lapsi ei luba, siis sa järelikult neid ei usaldada. Kes sinu arvates seda sinu lastele oleks pidanud õpetama, et lapsed peavad olema ausad ja kuulama, mida vanemad räägivad?

Või oled sina lihtsalt liiga sinisilmne. Ma olen kindel, et paljude nende teismeliste vanemad on samamoodi raudpoltkindlad, et ega nende tupsukene ju midagi sellist ei tee.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Või oled sina lihtsalt liiga sinisilmne. Ma olen kindel, et paljude nende teismeliste vanemad on samamoodi raudpoltkindlad, et ega nende tupsukene ju midagi sellist ei tee.

Kui ta oleks teinud midagi sellist, mis meie jaoks on tabu, siis küll see oleks selle peaaegu 16 aasta peale millalgi ilmnenud. Temaga pole siiani mitte ühtki jama olnud. Õpib hästi, teeb sporti, on muidu aktiivne.
Ma ütlesin, et eks igaüks kahtlustab teisi vastavalt enda näidetele. Kui oma last ei usalda, on põhjust peeglisse vaadata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ütlesin, et eks igaüks kahtlustab teisi vastavalt enda näidetele. Kui oma last ei usalda, on põhjust peeglisse vaadata.

Inimene, kas sa saad aru, et ma ei räägi enda lastest, minu lapsed ei ole teismelised. Aga sinu juttu pean küll väga naiivseks. Kuna ise olen õpetajana töötanud, siis võin küll öelda, et teismelised teevad nii mõndagi, millest nende vanematel pole aimugi. See on teismeliste loomuses, autoriteedi või kasvatusega pole siin erilist pistmist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimene, kas sa saad aru, et ma ei räägi enda lastest, minu lapsed ei ole teismelised. Aga sinu juttu pean küll väga naiivseks. Kuna ise olen õpetajana töötanud, siis võin küll öelda, et teismelised teevad nii mõndagi, millest nende vanematel pole aimugi. See on teismeliste loomuses, autoriteedi või kasvatusega pole siin erilist pistmist.

Ja see näitabki vanemate nõrka kasvatust või hoopis hoolimatut suhtumist. Õpetaja võiks sellest ometi aru saada. Sul on elus tõesti kehvasti läinud, kui sa pole kunagi kohanud teismelist, kes on tubli ja korralik – kõikide teismeliste loomuses ei ole sigadusi teha, eriti nende, kelle vanemad neist päriselt hoolivad. Lapsed muuseas oskavad vastu hoolida.
Piinlik, kui meie õpetajatel nii kitsas silmaring on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Värske õhk ja päike on parim. Näiteks rattaga sõitma ja õue luban lapse kindlasti. Aga vahe peab sees olema, ja muide seda täitsa suudetakse jälgida! Ma ei arva, et õhtul mingis linnapargis jalutamine on parem mõte kui päikeselisel päeval 4-5m eemal oleva sõbraga rattaga sõita!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsed tegelikult saavad sellest jutust aru, et naabritüdrukuga võib ainult eemalt rääkida. Elame üksikus metsatalus ja ainult üks laps naabruses elab. Lubame suhelda küll, käivad koos kõndimas, aga on piisavalt taibukad, et ühiselt ninapidi telefonis ei ole ja üksteise lähedale ei kipu. Ole nende tegevust jälginud ja tundub, et saavad aru küll, kuidas käituda. Tegu koolilastega. Ja minu lapsed tegelikult pole veel ilmutanud sellist suhtumist, et kõik mis ema-isa räägivad on jama, teismelised on neist vaid kaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Täpselt! Näen selliseid “norm-intellektiga” tattnokki kampadena õues hullamas. Täna esimest päeva justkui vaiksem. Ei tea, kas mõnel lapsevanemal tuli mõistus koju või on juhus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lapsel ole siinkandis sõpru ja ühiskondlikku transporti ta targa lapsena praegu väldib.

Ma kordan veelkord, me oskame oma lapsi kasvatada ja me mõlemad mehega oleme oma lastele autoriteedid, keda kuulatakse. Vaadake peeglisse, kui teie oma lastele autoriteedid pole.

No nii hea targutada, kui tegelikult pole lapsel lihtsalt kodujuures sõpru efa võimalust kuhugi sõita😂 Ma elan ka üksi metsatalus, aru ma ei saa, kuidas teised ei suuda distantsi hoida 😂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, käime kord päevas kogu perega koos jalutamas. Kuhugi sellisesse kohta, kus võiks mingeid pindasid puutuda (välitrenažöörid jmt), ei lähe. Midagi ei puutu, lihtsalt sõidame rattaga või kõnnime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oma aias luban käia 12aastasel. Mängib koeraga ja igavleb.
Täiskasvanud laps käib õhtuti koeraga jalutamas. Vahel võtab väiksema kaasa.
Väiksemat üksi jalutama ei luba, sest tean teda küll. Ma ei usu, et ta suudab sõpradest eemale hoida.
Eriolukorra alguses jalutasid koera ja käisid ka poes, kuigi kodus süüa jagub. Kuid oli mingi isu ning nii nad läksid. Sai uuesti selgitatud ning nüüd on suutnud kodus olla.
Panevad oma soovid nimekirja ja poodi minek on siis kui see on perele vajalik toidu jaoks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsed (7 ja 5) on iga päev tundide kaupa kahekesi õues. Elame üsna isoleeritud kohas ja lastel tegevust nii hoovis kui ka maja kõrval metsas. Usaldan neid ja nad on nii väikesed veel, et kuhugi üksi mulle ütlemata ei lähe.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie lapsed ei soovi ise ilma meieta õue minna. Kumbki, üks 17 ja teine 13. Käime iga päev jalutamas, 5-7 km, ja muul ajal on nad kodus. Õpivad, loevad, mängivad arvutiga. Ise tahavad jalutama tulla, me isegi ei agiteeri enam, vaid ise soovivad tulla.
Ma arvan, et nad on arukad, vaatavad iga päev uudiseid ja ma loen igal õhtul ka Itaalia surmade arvu ette, täiesti saavad aru ja tahavad ise vaid looduses jalutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teismeline, käib üksi ainult aias oma rulatrikke harjutamas. Rattaga sõitmas käime koos, omapäi ei ole lubatud tal kuskile minna.

Please wait...
Postitas:
Mette-Merithh

Teismelisena ma valetasin enda vanematele niiet suu suitses. Tegelikult ka, see on uskumatu, millega ma tegelesin ja kui leidlikult ma valetasin. Kusjuures enda vanematest, eriti isast olen ma alati väga lugu pidanud. Mu vanemad on mõlemad haritud ja targad inimesed, isa muuseas politseinik, ema õpetaja 🙂 Minu valetamisel neile ei olnud midagi pistmist lugupidamatusega või sellega, et nad ei olnud piisavalt pädevad vanemad. Ma valetasin, sest “teadsin ise paremini”; mul olid lahedad sõbrad; ma olin ise lahe ja ma tegin mis tahtsin. Lihtne 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu eelpubekas õnneks ei taha üksi välja minna. Aga kui tahaks, siis ei lubaks, kambas nad käituvad hoopis teisiti.
Teeme päeval koeraga pika tiiru metsas ja mere ääres.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Arvan, et iga lapse on oma vanematele valetanud ja nii peabki olema, sest on lihtsalt asju mida vanematele ei räägita või siis õigust ei räägita.

Aga praegu ei ole see aeg, kus testida seda sp. on lihtsam, lapsed on koos vanematega ja kõik.

Huvitav, mis intellektiga inimesed sinna Sportlandi-poodi trügisid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul 13a poeg ja 4a,2a,6k poisid. Väiksemad saavad ilmselgelt koos minuga ainult välja ja seega valitud kohad ainult – enamasti meie maakodu ja metsarajad vms.
Aga pubekas. Noh sai mitmeid päevi pikalt- laialt seletatud miks, kuidas, mis toimub ja kuidas võib.
Nii otsustasime usaldada. Läks siis eile õue ühe klassivennaga kodutööd tegema(tuli pidlistada geomeetrilise kujundeid väljas). Teise poisi emaga rääkisime ka üle ja vandusid et on kahekesi, hoiavad teistest vahet jne.
Tulemus: märkus ekoolis ühe õpetaja poolt: kes nägi neid neljakesi hängimas.
Nii et nüüd istub kodus(ka teine laps) ja käib ainult meiega kaasas, kui õue tahab.
Endal tal muidugi silmad häbi täis, ja vabandusi ka murdu. Et ala teised klassivennad tulid ka koos otsima, et nad ei mõelnud midagi halba ja kuskil skeidis vms ei käinud.
Rääkisime veel pikalt laialt viiruse ohtlikusest meie perele(mul on 1 kops kahjustatud ja ühel poisil on pidevad larüngiidid). Aga kui usaldus on murtud,ega seda naljalt tagasi ei saa. Muidugi vabandab siin hirmsasti, aga nii see ei käi. Kui tood kellegile haiguse, kellele võib see ohtlik olla, siis vabandus siinkohal jääb väheks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul 13a poeg ja 4a,2a,6k poisid. Väiksemad saavad ilmselgelt koos minuga ainult välja ja seega valitud kohad ainult – enamasti meie maakodu ja metsarajad vms.

Aga pubekas. Noh sai mitmeid päevi pikalt- laialt seletatud miks, kuidas, mis toimub ja kuidas võib.

Nii otsustasime usaldada. Läks siis eile õue ühe klassivennaga kodutööd tegema(tuli pidlistada geomeetrilise kujundeid väljas). Teise poisi emaga rääkisime ka üle ja vandusid et on kahekesi, hoiavad teistest vahet jne.

Tulemus: märkus ekoolis ühe õpetaja poolt: kes nägi neid neljakesi hängimas.

Nii et nüüd istub kodus(ka teine laps) ja käib ainult meiega kaasas, kui õue tahab.

Endal tal muidugi silmad häbi täis, ja vabandusi ka murdu. Et ala teised klassivennad tulid ka koos otsima, et nad ei mõelnud midagi halba ja kuskil skeidis vms ei käinud.

Rääkisime veel pikalt laialt viiruse ohtlikusest meie perele(mul on 1 kops kahjustatud ja ühel poisil on pidevad larüngiidid). Aga kui usaldus on murtud,ega seda naljalt tagasi ei saa. Muidugi vabandab siin hirmsasti, aga nii see ei käi. Kui tood kellegile haiguse, kellele võib see ohtlik olla, siis vabandus siinkohal jääb väheks.

Tublid vanemad 🙂 Jõudu! Pubekad lihtsalt jäävad pubekateks, mis teha… Loomulikult ei ole tegemist päriselt pahade lastega, kasvavad lõpuks mõistlikuks kõik, aga praegu lihtsalt pole aeg iseseisva elu katsetusteks.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas lubate praegusel ajal oma lapsi omapäi õue?