Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas ma olen ainuke kellele tundub..

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kas ma olen ainuke kellele tundub..

Postitas:
Kägu

, et seda pannimad (vanda bmw-d) ja tavalisemad autod on, seda rohkem üritatakse \”taset\” näidata ja ülbust teiste suhtes näidata? Olen tähele pannud, kes omavad sportautosi (olgu uuem või uunikum) ei kihuta ja ärple autodega nagu segased. Igatahes täna leidis see jälle kinnitust.

Täna jäi just silma üks sportauto. Sõitsime mehega linnas ja sattusime ühe heleda sportauto (marki ei oska öelda) taha sõitma kes liikles väga viisakalt, lasi teisi autosi vahele, hoidis pikivahet, lasi jalakäijaid üle tee ja üleüldse väga viisakas liiklemine. Aga kiirendused ja sõidustiil olid ikka väga äkilised (sportautodega vist ei saagi muudmoodi sõita) aga samas üliviisakas.

Kas olete seda ka tähele pannud, et silmapaistmatute autode omanikud on liikluses ülbemad?

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Kas ma olen ainuke kellele tundub..

Üldiselt olen pigem vastupidist täheldanud: kõige ülbemad kipuvad olema heade ja kallite autodega juhid. Ka kõige nahaalsemad parkijad. Mis ei tähenda üldse seda, et kallite autode roolis ei võiks ka viisakaid liiklejaid olla. Kui aga keegi sõidab pidevalt ilma suunatuld kasutamata, ühissõidukirada mõõdasõiduks kasutades, nahaalselt peale keerates – siis on 99% tegu kalli bmw või mersuga.
Sportautode põhjal on raske mingit üldistust teha, sest neid liigub Eesti teedel nii vähe, aga selge see, et inimene, kes on endale soetanud sportauto, omab rallimehe hinge ja ka sõidustiil on vastav. Seejuures saab muidugi täiesti viisakaks jääda.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

eelmine nädal käisin lapsega ujumas (Rakveres, Aqvas) ja invaliidide koha peal (otse veekeskuse ees) laiutas must, kurbade slimadega mersu – ausalt – milline inimene pargib invaliididele mõeldud kohale, ilmselt ikka ajuinvaliid.
Tegelikult hakkabki küll silma – inva kohtadele parigvad ikka kallite masinate omanikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole täheldanud sellist asja. Pigem ikka, mida kallim auto, seda ülbem juht.
Ja mida odavama ja vanema autoga sõidad, seda rohkem üritatakse sulle ära teha. Siiani on meeles kui korra sattusin sugulase mossega teele, see, mis toimuma hakkas oli naljast küll kaugel 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]eelmine nädal käisin lapsega ujumas (Rakveres, Aqvas) ja invaliidide koha peal (otse veekeskuse ees) laiutas must, kurbade slimadega mersu – ausalt – milline inimene pargib invaliididele mõeldud kohale, ilmselt ikka ajuinvaliid.
Tegelikult hakkabki küll silma – inva kohtadele parigvad ikka kallite masinate omanikud.[/tsitaat]

Invakohtadel on tavaliselt venelaste maasturid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ei ole tähele pannud seda. paned tähele mida tahad näha

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Mul on selline vana ront.
Liiklen viksilt ja viisakalt. Tähelepanek on hoopis, et mida uuem ja uhkem auto, seda sagedamini on unustatud autoga koos kaasa osta nt suunatuled, pikivahe pidamise oskus, olude arvestamise oskus möödasõitude sooritamisel ja muu säärane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jalakäijana on mul just vastupidine kogemus – ilma valgusfoorita sebra ees peatuvad alati just kallimad ja korralikud autod. Kõige hullemad autojuhi tüübid jalakäija jaoks on
1) perepanniga sõitma alandatud perepea
2) mõni vana panduuraga klassi näitav oss
3) vanamehenäss oma vana nõukaaegse rondiga

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul jälle jalakäijana kogemus, et ülekäigurajal pole mul küll aega automarke ja juhte passida vaid üritan võimalikult kiiresti ja turvaliselt üle tee pääseda.
Jalakäijana on veel see kogemus, et juba peatudes näoga ülekäiguraja poole, antakse alati teed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ja mida odavama ja vanema autoga sõidad, seda rohkem üritatakse sulle ära teha. Siiani on meeles kui korra sattusin sugulase mossega teele, see, mis toimuma hakkas oli naljast küll kaugel :-)[/tsitaat]Sellel on minu meelest täitsa arusaadav põhjendus ka olemas. 🙂 Olen (enda üllatuseks) ka ise tabanud end nii käituvat. Mitte küll ärategemise huvides, aga …

Aga jah, kuna elukogemus näitab, et uute uhkete autodega sõidavad enamasti need, kes armastavad gaasipedaali põhja vajutada, ja vanade nõukaaegsete ´igulide-Moskvit¨idega pensionärid, kes tuterdavad maanteel ka ilusaima ilmaga 70 km/h, siis tõesti on nii, et mingi uue uhke masina pigem lasen enda ees minna – muidu hakkaks niikuinii kohe minust möödasõiduvõimalust otsima, olgugi et ma sõidan maksimaalse lubatud kiirusega ja tsipa ülegi -, aga kui mingit Mosset kuskil nurga peal passimas näen, siis kasutan esimest võimalust möödaminekuks, et mitte pärast, kui nii head juhust enam ei pruugi olla, tema taha koperdama jääda.

Tegelikult ma kardan natuke mõlemaid, nii kihutajaid kui ka pensionäre, kes tihtipeale teevad väga veidraid manöövreid ning teisi ümberringi sõitvaid autosid enda ümber nagu üldse ei näeks, seega ma hea meelega jätaks nad endast kaugele: gaasilitsujad kihutagu heaga kaugusse ja uimased pensiokad jäägu kähku selja taha ohutusse kaugusse. 🙂

Muisugi võib nii üldistades vahel ka eksida ning jääda hoopis mõne läikiva Lexuse või BMW taha uimerdama või kogemata ajada mööda Mossest, mis pärast osutub täitsa normaalse kiirusega liikuvaks, aga enamasti on selline strateegia päris tulus. 😛

Ise sõidan \”keskmise\” autoga (uuega, aga suht odava margiga) ning autot mingiks staatusesümboliks ei pea, endale kallist autot ei himusta.

Please wait...
Postitas:
ahv

[tsitaat]Üldiselt olen pigem vastupidist täheldanud: kõige ülbemad kipuvad olema heade ja kallite autodega juhid[/tsitaat]Just nii see on. Kui vaadata parklates, millised autod kuidas pargivad, siis peaaegu alati, kui mõni väärakalt pargitud auto silma jääb, on see kallis auto – uus Mercedes, BMW, kolakas maastur jms. Eka põhjus on pigem selles, et madalalaubalised lihtsalt eelistavad neid automarke.

Kui tibla rikkaks saab, siis ta ka kindlasti ostab omale BMW või Mercedese. Venelane – 2. maailmasõja võitja – võiks muidugi Venemaa autotoodangut eelistada, mitte endiste fa¨istide tehtud luksusautosse istuda, aga millal enne tiblal põhimõtteid on olnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Noh, mina sõidan vana BMW-panniga, aga mul on suhteliselt raske jalg – st , et ma kiirust oluliselt ei ületa, aga fooitulede vahetumist jälgin kullipilguga ja stardin koheselt ning kiirendan korralikult kuni piirkiiruseni. Uimased juhid jäävad tihti kuni 200m tahapoole – no tüesti pole küsimus minu ülbuses, vaid teiste inimeste täiesti õudses reageerimisajas – ja see põhjustab tipptunnil väga palju ummikuid, kuna rohelise tulega ei hakka keegi liikuma või sõidab enen lubatud piirkiiruse saavutamist kõigepealt 500m teise käigu ja kiirusega 30-35km/h.
Aga kui mõni selline uims märkab, et temast sõits mööda blond naine vana BMW-ga, no küll siis kukutakse kohe teise reas möödasõite tegema. Üks märk oma üleolekust on see, et tuleb ikka eespool peatuma jääda, kasvõi ülekäigurajal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Noh, mina sõidan vana BMW-panniga, aga mul on suhteliselt raske jalg – st , et ma kiirust oluliselt ei ületa, aga fooitulede vahetumist jälgin kullipilguga ja stardin koheselt ning kiirendan korralikult kuni piirkiiruseni. Uimased juhid jäävad tihti kuni 200m tahapoole – no tüesti pole küsimus minu ülbuses, vaid teiste inimeste täiesti õudses reageerimisajas – ja see põhjustab tipptunnil väga palju ummikuid, kuna rohelise tulega ei hakka keegi liikuma või sõidab enen lubatud piirkiiruse saavutamist kõigepealt 500m teise käigu ja kiirusega 30-35km/h.
[/tsitaat]

Selline käitumine pole ju kuidagimoodi ülbe ega ebaviisakas ja teistega mittearvestav. Ise süstin samuti alati foori alt ruttu ja arvan, et teen sellega teistele teene, suurendab see ju ristmiku läbilaskvust.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
nyah nyah

Kõige tontlikum asi, mis pimedal maanteel vasta saab tulla, on hoopis Silver Yxsilm. Temal nimelt ei põle juhipoolne esituli, mistõttu ta ettevaatlikult sõidab mööda keskjoont . . .

Neid on Eestis, seejuures, mitu! Igasuguste autodega!

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kas ma olen ainuke kellele tundub..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.