Esileht Imetamine Kas ma olen ainus inim-lutt?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kas ma olen ainus inim-lutt?

Postitas:

Laps on 4-päevane ja praktiliselt kogu aeg tahab rinda. Ööd on seni rahulikud, kuna magab mu kõrval ja saab süüa siis kui tahab, paar- kolm korda vast öö jooksul, rohkem pole nõudnud. Päeval aga tahab praktiliselt kogu aeg rinda ja tundub, et pigem luti asendajana ja enda uinutamise eesmärgil. Magab natuke, siis ärkab üles ja enne magama ei jää, kui jälle rind suus. Kussutades ja muudmoodi mul teda magama saada ei õnnestu. Mida teha? Kogu selle tralli tõttu ei ole välja kujunenud ka konkreetseid söögikordasid, sest ta nosib ju kogu aeg natuke. Pealegi ei saa ma mitte midagi muud teha, kuna nö vabu hetki on nii vähe… Kannatavad mees, suurem laps, kodu. Kas beebi selline \”käitumine\” on normaalne? Esimese lapsega toimisime samamoodi, kuid sellist tralli ei mäleta. Ahjaa, gaasidega võitleme ka praegu, eks need üles ajamise põhjuseks ongi, aga probleemiks just pigem see, et ei saa tissita magama. Häid soovitusi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 23:30; 17.02 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga normaalne käitumine on. Beebi vajab Su lähedust. Esimesed 2 nädalat olen olnud kõigi oma lastega praktiliselt 24/7 voodis ja laps rinnal. Tavaline oli, et 6-7h järjest nositi ja tunniks lasti emme vabaks. Saime ikkagi hakkama, kuigi abikaasa välismaal tööl ja kodus beebi kõrval veel kuni kolm last (oleneb, mitmes tita oli). Selles vanuses pole mingeid söögikordi loota. Minu lastel hakkas mingisugune söögikordade rutiin välja kujunema 3-6 elukuu vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 06:59; 17.02 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatu \”Kooskasvamine\” andmetel on esimesed 3n lapsel nö \”mesinädalad\”. Tõesti vajab laps siis väga palju lähedust ja ka süüa. Muus osas ma seda raamatut küll imetamise koha pealt adekvaatseks ei pea. Arvestades ka seda, et autoril endal imetamine ei õnnestunud eriti pikalt (paar kuud iga lapsega) ja raamat on puhtalt ta kogemuse pealt kirjutatud (ta pole arst ega muu spetsialist).

Vanade eestlaste tarkus on see, et esimesed 6n on nö nurgavoodiaeg. Siis sünnitanud naine paremal juhul (kui polnud väga vaene pere) midagi ei teinud. Ainult lamas koos beebiga.

Soovitud on paar nädalat niimoodi edasi elada. Mees ja suurem laps saavad hakkama. Mees võib kodu eest ise hoolitsega. Suurema lapse saad enda juurde võtta ja talle lugeda, juttu rääkida. Aktiivsema tegevuse jaoks issi või mõni muu hoidja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 07:31; 17.02 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa pole mitte inimlutt, vaid täiesti normaalsete vastsündinuvajadustega beebi ema. Selline periood võib kesta ka 8-10 nädalat… selleks peab lihtsalt valmis olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 09:14; 16.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot võta kinni, mulle spetsialistid ütlesid, et see on surnud ring.
Peab olema vahe ja imemisega ta kulutab nii palju energiat, et ei jõuagi sul 1x oma toidukorda ära süüa ja siis istubki seal tundide viisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan lasta tal praegu ollagi nii…. ja sul ei teki tõenäoliselt mingeid probleeme hilisema (peale 2.elukuud) imetamisega.
Minu kõige tublimad \”piimatekitamise abilised\” on olnud sellised alguses – pidevalt rinnal. Viimane sai ämmaemandateltki kiidusõnu selles osas.

Mees ja suurem laps kannatavad selle paar kuud ära. See on vajalik! Suurema lapsega saad tegeleda ka rinda andes ja mees võiks olla praegu nii palju abiks kui vähegi võimalik.
4-päevasel (tihti ka veel 1-kuusel) rinnalapsel ei olegi veel kindlaid toiduaegasid. Ei peagi olema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul 6 päevane kodus. Haiglast tulles oli kaaluprobleem seal olles võttis alla 300 g SK oli 2,9. Kästi lisa anda millest ma kodus nüüd loobusin põhimõtteliselt, aga mul ta ka on nii, et päeval suht tihti sööb natuke ühest mingi 20-30 minti siis jääb magama saan ta käest ära panna ja juba tahab uuesti siis annan teist rinda. Tissid nii valusad ja katkised et jube kohe. Määrin Bepanheniga ja siis panen veel aeg ajalt kapsalehti. Aga öösel enam vähem magab rahulikult, Täna näiteks sõi 12paiku siis magas 5ni ja siis sõi ühest rinnast mingi 10 mintsa ja jäi uuest magama magas 9ni välja. Siis mõtlesin küll et kas ta ikka saab kõhu täis.
Täna proovisin rinnapumpa ühest tuli 30 ml.
See pump vist väga hea ei ole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pumbaga ei saa teada, palju piima on ja paljud ei saa pumbaga isegi siis piima kätte, kui laps teisest rinnast sööb, kuigi siis just peaks piima jooksma saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 09:14; 16.02 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin oma lapsele ka inim-lutt:D Ja kui sina siin mõtled oma 4 päevasega seda, siis mina olin seda ca 1,7 a 😉 ja alles siis mõtlesin, et kopp on kergelt ees:D

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitähh 🙂 Olen nüüd hulga rahulikum ja loodan, asjad loksuvad paika omal ajal 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 23:30; 17.02 00:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan siia on kogemuse pumbaga. Et need, kes pumbates kätte ei saa, ehk rahunevad.

Proovisin pumbata lapse esimese elukuu jooksul päris mitmed korrad. Kätte ei saanud ühtegi tilka. Lihtsalt pumbaga (elektriline ja sõbrannal töötas) ei hakanud piim tulema ja kõik. Käsitsi olin võimeline lüpsma välja 3-4 teelusikatäit. Aga laps võttis esimesel elukuul juurde u 1.5kg (sünnikaalule 1.1kg, päris miinimumkaalu ei tea, aga võimalik, et kaal oli korra veelgi allpool kui haiglas registreeritud miinimum). Seega piima koguse näitaja on siiski ainult lapse kaaluiive, lüpsimise järgi ei saa midagi aru.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 07:31; 17.02 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lisan siia on kogemuse pumbaga. Et need, kes pumbates kätte ei saa, ehk rahunevad.

Proovisin pumbata lapse esimese elukuu jooksul päris mitmed korrad. Kätte ei saanud ühtegi tilka. Lihtsalt pumbaga (elektriline ja sõbrannal töötas) ei hakanud piim tulema ja kõik. Käsitsi olin võimeline lüpsma välja 3-4 teelusikatäit. Aga laps võttis esimesel elukuul juurde u 1.5kg (sünnikaalule 1.1kg, päris miinimumkaalu ei tea, aga võimalik, et kaal oli korra veelgi allpool kui haiglas registreeritud miinimum). Seega piima koguse näitaja on siiski ainult lapse kaaluiive, lüpsimise järgi ei saa midagi aru.[/tsitaat]
Sama siin pumbates pole ma kunagi midagi kätte saanud, aga lapsed on kosunud 1,7-2,1 kilo kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.02 06:59; 17.02 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka praktiliselt tervelt 2 nädalat luti eest kuni rinnanibud olid villis ja katki. Laps sai piima juba koos verepiiskadega nagu väike vampiir. Siis võtsin MAM-i luti appi. Kui teadsin, et ta on just söönud, aga gaasivalud piinavad, siis pakkusin seda. Enamasti lendas see suures kaares suust välja, aga nüüd natuke juba võtab lutti ka ja nibud said paraneda. Kuigi ma mõtlesin et ma kolmanda lpasega olen tubli ema ja ei kasuta lutti, ei käimistooli, hüpikpükse ja muud beebide värvilist kila-kola. Olen hästi maalähedane ja naturaalne ökoema 🙂
Mul aitas leevendada külm kapsaleht ja MultiMam geel ja spetsiaalsed kompressid (vt Pesamuna)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Imetamine Kas ma olen ainus inim-lutt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.