Esileht Pereelu ja suhted Kas ma olen ebaõiglane ema?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )

Teema: Kas ma olen ebaõiglane ema?

Postitas:

Aga miks sa siis ei ole juba ammu asju selgeks rääkinud?

Kui poeg on täiskasvanu ja töötab, siis
kas
kolib ja majandab ise
või
maksab poole korterikuludest+annab poole majapidamisrahast+panustab 1/2 kodustest toimingutest(üldpindadel).
Loogiline.
Kui arvab, et sinuga elada on mugavam ja odavam, siis tuleb ka panustada.
Täiskasvanu elu toob ka kohustused end üleval pidada, mitte ema kulul liugu lasta.

Loogiline on, et juba koolilaps hoiab oma toa korras ja koristab enda järel st see harjumus peaks olema ikka aastaid juba?
Pole nõudnud seni? Nüüd on muidugi raske.
Istud maha, räägid asjad selgeks, tood arved näha ja must-valgel lepitegi kokku, kui palju kulub igakuiselt arvetele+majapidamiseks ja mis kuupäevaks 50% on laual.

Kui toiduraha ei soovi maksta, olgu, söögu ise. Aga muu majapidamine(pesupulber, wc-paber jne) ikka pooleks.

Mul on siiiras küsimus – kuidas seda saavutada. Ma ju võin öelda, et ta PEAB MAKSMA poole või PEAB KORISTAMA või PEAB NÕUSID pesema. Aga kui ta lihtsalt vilistab selle peale või lihtsalt ütlebki näkku – ikka ei pese küll.
Teine asi – mismoodi käib lapse kogust välja viskamine? kui öelda, siis ta ju ikka tuleb koju ja elab seal edasi. Ma ei saa teda tõsta uksetaha nagu mõnda kotti kui ta ikka kogu aeg tagasi tuleb. Lisaks on ju seaduses ette nähtud, et vanemad peavad võimaldama elukoha kui laps ise ei suuda/taha vms.

Mul on küll praegu selline 13 a kodus, kellega IGA PÄEV on tüli, sest asjad on sassis, sokid vedelevad, nõusid ei pese (tal on kohustus pesta vaid enda tass, lusikas, kahvel, taldrik). Ta lihtsalt ütleb vastu – ei pese, sest ma pole teie ori. ja ei pese, sest pean õppima või lausa lihtsalt -ei pese ja kõik.

Mida siis teha – ma ei saa ju tal kratist kinni võtta ja ta kööki vedada (1. on see füüsiliselt juba võimatu ja 2. ka ju kätega ei räägita).

Ma olen väga hädas, kogu aeg mõtlen, et kas asi läheb hullemaks või mida ma küll valesti olen teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piirid peab kehtestama. Ühele piisab tõsisest vestlusest, teisele peab karmimaid võtteid rakendma.

Viimase käo postitust lugedes on selge, et 13a lapsel on kohustused miinimumini viidud. Kust peaks kunagi pere luues pojasse tekkima üleöö teadmine, et ka temal tuleb oma aega ja energiat ülejäänud perega jagada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 00:24; 18.04 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Piirid peab kehtestama. Ühele piisab tõsisest vestlusest, teisele peab karmimaid võtteid rakendma.

Ja millist moodi sa rakendad neid karmimaid võtteid? Ma ka ei saa aru nagu kägu 00.13- kuidas see kõik FÜÜSILISELT välja näeb teie arust? Oletame, et see poeg ei ole 13, ta on täiskasvandu suur mees nagu teemaalgatuses. Ütled talle umbes 1000 korda, et koli nüüd välja. Kuidas see füüsiliselt toimub? Paned ta asjad trepikotta, vaheta ukseluku ja ootad toas, kui ta ukse taga prõmmib? Kuidas arvutit (nt tal on suur lauaarvuti) sinna ukse taha tõsta? Tal on oma mööbel, selle ka tõstad trepikotta?
Või mismoodi te kujutate ette teise inimese sundimist nõudepesule? Füüsiliselt kuidas? Või kuidas te sunnite teda rahaülekandeid tegema? Või poest piima koju tooma? Jällegi konkreetselt kuidas see sundimine toimub füüsiliselt?
Asjad elus on VÄGA PALJU komplitseeritumad kui siin teemas kommentaatorid arvavad. Situatsioonid tegelikus elus on midagi muud kui siin targutamine, et ‘ema, kehtesta ennast’. Hahhaa. Kehtesta…
Pealegi, sel pojal võib olla ka kergem psüühikahäire, nt asperger. Sa ei kehtesta siin MITTE MIDAGI ja oledki emana tanki pandud. Raskelt tanki pandud, suutmata sellest välja murda. Ja puuk istubki seljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.04 06:27; 12.04 18:59; 13.04 06:30; 13.04 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele tuleb juba varakult selgeks teha kelle reeglid kodus on. Laps ütleb, et ta mingi ori ei ole ja vanem peab lapse ori olema no mida veel.
Meie lapsed teavad kodu reegleid väga hästi. Meil läks arvuti keeld peale, koduarest, taskuraha ei saanud, must pesu kokku ei korjatud, siis oldi ilma selle särgita mida võis vaja minna. Väga ruttu said aru, et nii on halb. Praegu on poeg juba täiskasvanud ja elab eraldi aga ta tuli tänama, et me olime karmid. Kui ta veel kodus elas ja tööle läks ma ei pidanud talt raha küsima ta maksis ise, tema sõbrannat ei pidanud ma ka teenindama. Tütar teab ka kui hakkab tööl käima ja kodus elab tuleb mingi summa maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll praegu selline 13 a kodus, kellega IGA PÄEV on tüli, sest asjad on sassis, sokid vedelevad, nõusid ei pese (tal on kohustus pesta vaid enda tass, lusikas, kahvel, taldrik). Ta lihtsalt ütleb vastu – ei pese, sest ma pole teie ori. ja ei pese, sest pean õppima või lausa lihtsalt -ei pese ja kõik.

Meie sinuga oleme selles etapis, kus saab öelda, et ema pane prioriteedid paika. Prioriteedid ongi, et laps käiks koolis, trenni teeks ka, õpiks ja ei hulguks ringi. Kui hakata väga õiendama iga päev koristamise ja tegemiste pärast, leiab laps, et kodus pole hea ja sõbralik õhkkond. tema arust ta ei leia mõistmist ja tuge kodus. Pidevat käib üks õiendamine tegemata tööde pärast. Tema arust on tema ju tubli küll-õpib, trennitab, käib koolis aga ema pole ikka rahul. Mida aeg edasi, seda pingelisemaks muutub see, et laps püsiks heal teel. Võivad mängu tulla halvad sõbrad, sõltuvused, koolikohustuse mitte täitmine. siis polegi see koristamine ja kodutööde tegemine enam tähtis, vaid tähtis on et ta oma otseseid kohustusi täidaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.04 20:26; 12.04 07:38; 12.04 15:48; 12.04 16:19; 12.04 16:56; 17.04 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastele tuleb juba varakult selgeks teha kelle reeglid kodus on. Laps ütleb, et ta mingi ori ei ole ja vanem peab lapse ori olema no mida veel.
Meie lapsed teavad kodu reegleid väga hästi. Meil läks arvuti keeld peale, koduarest, taskuraha ei saanud, must pesu kokku ei korjatud, siis oldi ilma selle särgita mida võis vaja minna. Väga ruttu said aru, et nii on halb. Praegu on poeg juba täiskasvanud ja elab eraldi aga ta tuli tänama, et me olime karmid. Kui ta veel kodus elas ja tööle läks ma ei pidanud talt raha küsima ta maksis ise, tema sõbrannat ei pidanud ma ka teenindama. Tütar teab ka kui hakkab tööl käima ja kodus elab tuleb mingi summa maksta.

Sul on lihtsalt väga vedanud lastega. Mul ühe lapse peal sellised reeglid toimisid aga teise peal mitte.
Arvutikeeld- naerukoht, sõpradel on ka ju arvutid. Ei andnud taskuraha- pole probleemi, sõbrad teevad välja. Ja nii edasi, ja nii edasi. Koduaresti jutu peale mindi lihtsalt nädalaks ajaks ei tea kuhu nii et pidin lolliks murest minema. Koolis lihtsalt ei käidud kui õpetajad midagi öelda julgesid. Selline mässaja et jube. Kuna alaealine, siis pidin vastutama ja mure ikka suur. Nüüdseks tubli täiskasvanu ja pole midagi halba öelda. Teine laps täielik vastand- tubli ja reeglitele alluv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummaline lugeda sellist asja. Meil oli vanematekodus elamisega varakult asi selge, vanemad ütlesid, et toetavad, kuni õpime (muidugi käisime ka suviti ja võimalusel ülikooli kõrvalt tööl, kuigi sel ajal oli tööpuudus nii suur, et raske midagi ülikooli kõrvalt leida), aga kui juba tööle läheme, siis tuleb ka oma rahakotist pereellu panustama hakata. See et kodutöid tegime (koristasime, triikisime, tegime süüa jne) oli loomulik asi, kodu korrashoidmine oligi meil peres nö laste töö. Mina ja õde kolisime tööle minnes vanematekodust välja, aga vend elas pikemalt täiskasvanuna vanematega koos, tema maksis neile iga kuu teatud summa, mis kattis tema osa kommunaalidest jmt ning söögist. Mõistlik ja ainuõige lahendus, täiskasvanud inimene ei saa elada vanemate juures nagu tasuta hotellis, kus pesud pestud, söök olemas, katus pea kohal, aga midagi ei maksa ja lillegi ei liiguta.

Teemaalgatajale ei oska muud soovitada, kui et sellised jutud tuleb rääkida rahulikult, mitte vihahoos, isutada maha ja selgitada, et sinu töö lapse kasvatamisel on tehtud, st nüüd on ta iseseisev täiskasvanud ja käib tööl, st kui soovib vanematekodus edasi elada, siis peab hakkama panustama. Kui seda soovi ei ole, siis võib otsida üürika ja eraldi elama minna. Igaks juhuks selle eraldi elamisega ka selgitama, et see ei tähenda seda, et mustad riided tuuakse kotiga emale pesta või käiakse regulaarselt külmikut tühjendamas, vaid et see kõik on poja enda teha tema enda kodus.

Kui suhted pojaga on juba üsnagi sassis ja ta ei paista väga hoolivat, plärtsub samamoodi vastu, siis ega midagi teha ei olegi. Kuskil millalgi on lähedus ja hoolimine kaotsi läinud ja seda taastada on raske. Ma ei teeks väljagi sellest jutust, et siis oled vanaduspõlves üksi jne. Ega selline inimene, kes praegu ei märka teisi enda ümber, hakka seda tegema ka siis, kui ema vanem on ja abi vajab. Empaatiavõime ja vastutustunde puudumine, seda ei korva sellega, et ema kõik ette-taha ära teeb. Pigem võtta endale see nö puhkus pojast ja üksi elamise rõõm.

Ja kui poeg venna juurest mingi aeg koju tagasi “imbub”, sest nii see ilmselt läheb, et mingi aeg on vaikselt tagasi tulnud ja istub jälle nagu härra laua taga, siis lõpetad tema asjade eest hoolitsemise, tema tagant koristamise, söögitegemise jne, kui ei ole nõus välja kolima ja endale üürikat otsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile sai talle see ära öeldud, et mina enam süüa koju ei osta ja kuna ta on ikka venna juures, tegin eile mina enda päeva meeldivaks. Olen leidnud enda linnas odava söögikoha. Käisin söömas ja kinos ja õhtuks ostsin endale jäätise, et siis mulle meeldivaid telesaateid vaadates ka natukene maiustada.
Jah ma tean seda isegi, et ma oleksin pidanud varakult juba reeglid kehtestama, aga kui lapsel on silmad peas, siis võiks ta nagu ise ka näha neid elementaarseid asju, mis kodus tuleks ära teha.
Kutseka jättis pooleli ja nüüd on kohalikus Konsumis kassapidaja. Mis krdi mehe töö see on ja kas ta mõtlebki sellisele tööle jääda, seda ma ei tea. Ajateenistusest tahab ka kõrvale viilida, kui kutse tuleb. On öelnud, et tema laseb ajateenistuse üle.
Ei, mu laps ei ole mingi puudega, ega ka mitte psüühikahäirega. On täiesti terve, aga ma ei tea millega ta mõtleb. Ja kui mina esitan oma nõudmised, olen mina tema jaoks halb ema. Mingu koligugi siis ära või vaadaku, äkki leiab nüüd täiskasvanuna endale uue ema. See on tal kolmas pruut kes siin käib. Ükski nendest pole osanud süüa ka teha ja tundub, et kõikidega ronitakse kohe ka voodisse. Minule ei tulda kedagi tutvustama. Tullakse pruutidega koju ja minnakse kiiresti oma tuppa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 11.04 11:37; 11.04 11:49; 11.04 11:51; 12.04 08:57; 12.04 15:03; 12.04 16:29; 12.04 19:18; 12.04 21:59; 16.04 18:52; 16.04 18:54; 16.04 18:56; 16.04 18:58; 16.04 21:05; 16.04 21:08; 16.04 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile sai talle see ära öeldud, et mina enam süüa koju ei osta ja kuna ta on ikka venna juures, tegin eile mina enda päeva meeldivaks. Olen leidnud enda linnas odava söögikoha. Käisin söömas ja kinos ja õhtuks ostsin endale jäätise, et siis mulle meeldivaid telesaateid vaadates ka natukene maiustada.
Jah ma tean seda isegi, et ma oleksin pidanud varakult juba reeglid kehtestama, aga kui lapsel on silmad peas, siis võiks ta nagu ise ka näha neid elementaarseid asju, mis kodus tuleks ära teha.
Kutseka jättis pooleli ja nüüd on kohalikus Konsumis kassapidaja. Mis krdi mehe töö see on ja kas ta mõtlebki sellisele tööle jääda, seda ma ei tea. Ajateenistusest tahab ka kõrvale viilida, kui kutse tuleb. On öelnud, et tema laseb ajateenistuse üle.
Ei, mu laps ei ole mingi puudega, ega ka mitte psüühikahäirega. On täiesti terve, aga ma ei tea millega ta mõtleb. Ja kui mina esitan oma nõudmised, olen mina tema jaoks halb ema. Mingu koligugi siis ära või vaadaku, äkki leiab nüüd täiskasvanuna endale uue ema. See on tal kolmas pruut kes siin käib. Ükski nendest pole osanud süüa ka teha ja tundub, et kõikidega ronitakse kohe ka voodisse. Minule ei tulda kedagi tutvustama. Tullakse pruutidega koju ja minnakse kiiresti oma tuppa.

Ok, Sa enda viimase postitusega rääkisid välja, milles põhiline probleem võib olla ja need on nimelt Sinu enda stereotüüpsused. On võimalik, et Sa oled üritanud teda igatepidi kuidagi standardseks lihvida. See, et ta on Konsumis hetkel kassapidaja, olles samas meessoost, on täielik pseudoprobleem. 20-ndates, kui end alles otsitakse, siis on ükskõik, sõltumata soost, millist lihttööd tehakse, peaasi, et see poleks illegaalne ja amoraalne ( a la narkodiiler või prostituut).
Teiseks, Sa ei peaks muretsema mitte selle pärast, kas need tüdrukud, keda ta koju toob, oskavad süüa teha või mitte. See pole üldse Sinu asi! Kuidas see Sind puudutab? Kas iga tüdruk, kes koju tuuakse, peab hakkama Sulle kohe demonstreerima, et ta on võimeline Su poja eest emme tasandil hoolitsema? Sinu probleem peaks olema eelkõige, et kas Sinu poeg oskab süüa teha! Kas oskab? Tundub üldse, et Sul on mingid nõukaaegsed arusaamad soorollidest ja Sa üritad enda last kusagile “kasti” suruda ja Su alateadlik sõnum on talle olnud, et ta ei vasta enda kaasasündinud isiksusega ja soovidega kuidagi standarditele ja selle vastu ta enda käitumisega ehk mässabki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult peaks olema võimalik vist kohtu kaudu välja tõsta see noormees?

Kas selline asi ei tuleks kõne alla, et leiad talle üürikorteri, maksad esimese kuu üüri ära ja viid ta asjad lihtsalt sinna? Muidugi kui sõlmid lepingu enda nimele, siis kui ta võlgu seal jääb, oled sina see, kellele kraesse tullakse.

Alustuseks tee külmkapp tühjaks, osta toitu vaid endale ja ära pese tema pesu. Kõik vedelevad asjad vii lihtsalt tema tuppa ja jäta sinna.

Ja hakka talle pakkuma üürikaid-et läheks vaatama. Mina pakuks alguses, et aitan natuke üürirahaga ja siis kui ta kolinud on, hakkaks tagasi tõmbama selles osas.

Ega seda Kaitseväge ka nii lihtne pole lollitada. Kui ta kodus sul elab, tullakse lihtsalt järgi ja viiakse kaasa. Kui kusagile redusse läheb, siis ongi hea ju- vahetad lukud ja asjad annad mingil ajal talle väljaspool kodu üle lihtsalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 14:03; 15.04 13:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks tee külmkapp tühjaks, osta toitu vaid endale

Mitte ainult külmkapp vaid kõik kapid. Ärgu olgu teragi kuivaineid vms. See mõni aeg kannatad ära, kui hommikustki sööd väljas. Õhtuks kui endale midagi näksimist ostad, siis hoia oma toas, et näha pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile sai talle see ära öeldud, et mina enam süüa koju ei osta ja kuna ta on ikka venna juures, tegin eile mina enda päeva meeldivaks. Olen leidnud enda linnas odava söögikoha. Käisin söömas ja kinos ja õhtuks ostsin endale jäätise, et siis mulle meeldivaid telesaateid vaadates ka natukene maiustada.
Jah ma tean seda isegi, et ma oleksin pidanud varakult juba reeglid kehtestama, aga kui lapsel on silmad peas, siis võiks ta nagu ise ka näha neid elementaarseid asju, mis kodus tuleks ära teha.
Kutseka jättis pooleli ja nüüd on kohalikus Konsumis kassapidaja. Mis krdi mehe töö see on ja kas ta mõtlebki sellisele tööle jääda, seda ma ei tea. Ajateenistusest tahab ka kõrvale viilida, kui kutse tuleb. On öelnud, et tema laseb ajateenistuse üle.
Ei, mu laps ei ole mingi puudega, ega ka mitte psüühikahäirega. On täiesti terve, aga ma ei tea millega ta mõtleb. Ja kui mina esitan oma nõudmised, olen mina tema jaoks halb ema. Mingu koligugi siis ära või vaadaku, äkki leiab nüüd täiskasvanuna endale uue ema. See on tal kolmas pruut kes siin käib. Ükski nendest pole osanud süüa ka teha ja tundub, et kõikidega ronitakse kohe ka voodisse. Minule ei tulda kedagi tutvustama. Tullakse pruutidega koju ja minnakse kiiresti oma tuppa.

Ok, Sa enda viimase postitusega rääkisid välja, milles põhiline probleem võib olla ja need on nimelt Sinu enda stereotüüpsused. On võimalik, et Sa oled üritanud teda igatepidi kuidagi standardseks lihvida. See, et ta on Konsumis hetkel kassapidaja, olles samas meessoost, on täielik pseudoprobleem. 20-ndates, kui end alles otsitakse, siis on ükskõik, sõltumata soost, millist lihttööd tehakse, peaasi, et see poleks illegaalne ja amoraalne ( a la narkodiiler või prostituut).
Teiseks, Sa ei peaks muretsema mitte selle pärast, kas need tüdrukud, keda ta koju toob, oskavad süüa teha või mitte. See pole üldse Sinu asi! Kuidas see Sind puudutab? Kas iga tüdruk, kes koju tuuakse, peab hakkama Sulle kohe demonstreerima, et ta on võimeline Su poja eest emme tasandil hoolitsema? Sinu probleem peaks olema eelkõige, et kas Sinu poeg oskab süüa teha! Kas oskab? Tundub üldse, et Sul on mingid nõukaaegsed arusaamad soorollidest ja Sa üritad enda last kusagile “kasti” suruda ja Su alateadlik sõnum on talle olnud, et ta ei vasta enda kaasasündinud isiksusega ja soovidega kuidagi standarditele ja selle vastu ta enda käitumisega ehk mässabki.

Oled väga valesti minu jutust aru saanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 11.04 11:37; 11.04 11:49; 11.04 11:51; 12.04 08:57; 12.04 15:03; 12.04 16:29; 12.04 19:18; 12.04 21:59; 16.04 18:52; 16.04 18:54; 16.04 18:56; 16.04 18:58; 16.04 21:05; 16.04 21:08; 16.04 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu milliseid emasid leidub. Palju see laps siis ikka seal kodus kulutab? Selle saja euro pärast kuus oma lapse närvide kallal tänitada iga päev? Käitu lapsega inimlikult ja sõbralikult, ära tänita kogu aeg ta kallal. Selline õiendamine tekitAbki trotsi mitte midagi kodus teha. Ütle parem lõbusalt, et teeme koos korteri korda ja siis sööme koos jäätist.
Paku abi, ta ju ise tahab ka ära kolida, leidke normaalselt suheldes võimalus. Ta ju käib tööl. Mis siis, et kassapidaja, töö on aus.
Kahju poisist, et talle selline ema on sattunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile sai talle see ära öeldud, et mina enam süüa koju ei osta ja kuna ta on ikka venna juures, tegin eile mina enda päeva meeldivaks. Olen leidnud enda linnas odava söögikoha. Käisin söömas ja kinos ja õhtuks ostsin endale jäätise, et siis mulle meeldivaid telesaateid vaadates ka natukene maiustada.
Jah ma tean seda isegi, et ma oleksin pidanud varakult juba reeglid kehtestama, aga kui lapsel on silmad peas, siis võiks ta nagu ise ka näha neid elementaarseid asju, mis kodus tuleks ära teha.
Kutseka jättis pooleli ja nüüd on kohalikus Konsumis kassapidaja. Mis krdi mehe töö see on ja kas ta mõtlebki sellisele tööle jääda, seda ma ei tea. Ajateenistusest tahab ka kõrvale viilida, kui kutse tuleb. On öelnud, et tema laseb ajateenistuse üle.
Ei, mu laps ei ole mingi puudega, ega ka mitte psüühikahäirega. On täiesti terve, aga ma ei tea millega ta mõtleb. Ja kui mina esitan oma nõudmised, olen mina tema jaoks halb ema. Mingu koligugi siis ära või vaadaku, äkki leiab nüüd täiskasvanuna endale uue ema. See on tal kolmas pruut kes siin käib. Ükski nendest pole osanud süüa ka teha ja tundub, et kõikidega ronitakse kohe ka voodisse. Minule ei tulda kedagi tutvustama. Tullakse pruutidega koju ja minnakse kiiresti oma tuppa.

Ok, Sa enda viimase postitusega rääkisid välja, milles põhiline probleem võib olla ja need on nimelt Sinu enda stereotüüpsused. On võimalik, et Sa oled üritanud teda igatepidi kuidagi standardseks lihvida. See, et ta on Konsumis hetkel kassapidaja, olles samas meessoost, on täielik pseudoprobleem. 20-ndates, kui end alles otsitakse, siis on ükskõik, sõltumata soost, millist lihttööd tehakse, peaasi, et see poleks illegaalne ja amoraalne ( a la narkodiiler või prostituut).
Teiseks, Sa ei peaks muretsema mitte selle pärast, kas need tüdrukud, keda ta koju toob, oskavad süüa teha või mitte. See pole üldse Sinu asi! Kuidas see Sind puudutab? Kas iga tüdruk, kes koju tuuakse, peab hakkama Sulle kohe demonstreerima, et ta on võimeline Su poja eest emme tasandil hoolitsema? Sinu probleem peaks olema eelkõige, et kas Sinu poeg oskab süüa teha! Kas oskab? Tundub üldse, et Sul on mingid nõukaaegsed arusaamad soorollidest ja Sa üritad enda last kusagile “kasti” suruda ja Su alateadlik sõnum on talle olnud, et ta ei vasta enda kaasasündinud isiksusega ja soovidega kuidagi standarditele ja selle vastu ta enda käitumisega ehk mässabki.

Oled väga valesti minu jutust aru saanud.

Täiesti võimalik:)
Jah, ühest küljest Sa räägid, et poeg peaks ise koristama, panustama, kulusid maksma, aga teisest küljest räägid, et
tüdrukud, keda tuuakse, ei oska arvatavasti süüa teha
mis mees see on, kes töötab Konsumi kassas
ja antud juhul annavad minu jaoks kaalukeele need kaks viimast lauset.
Selles mõttes ma nõustun nendega, kes ütlevad, et kui on palju seletatud, räägitud ja see ei aita, siis tuleb kasutada šokiteraapiat…. Aga siis tuleb valmis olla ka selle teraapia tagajärgedeks:) Isegi kui Su laps on depressioonis, siis tõsiasi, et tõepoolest mitte keegi ei hoolitse enam tema söögi/joogi ja eluaseme eest, panna ta liigutama. Konsumi palga eest saab muidugi üürida suht kehva eluaseme ja enne seda üürimist on vaja ju koguda raha ka maaklerile jne. nii et kohe, homme see probleem nagunii ei lahene.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu milliseid emasid leidub. Palju see laps siis ikka seal kodus kulutab? Selle saja euro pärast kuus oma lapse närvide kallal tänitada iga päev? Käitu lapsega inimlikult ja sõbralikult, ära tänita kogu aeg ta kallal. Selline õiendamine tekitAbki trotsi mitte midagi kodus teha. Ütle parem lõbusalt, et teeme koos korteri korda ja siis sööme koos jäätist.
Paku abi, ta ju ise tahab ka ära kolida, leidke normaalselt suheldes võimalus. Ta ju käib tööl. Mis siis, et kassapidaja, töö on aus.
Kahju poisist, et talle selline ema on sattunud.

Nojah, kui pole tegelikult väga tahetud emaks saada või kui emal endal paljud vajadused rahuldamata, siis lapse olemasolu tundubki väga kurnav ja iga tema suutäis tähendab, et vanema vajaduste rahuldamine lükkub jälle ja jälle kaugemale ja teadmata tulevikku. Räägin täiesti üldiselt ja mitte üldse teema algatajast. Pigem enda kogemustest lapsena:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaeba jah poeg kohtusse ja viska kodust välja. On alles emad!/Vanema kohus on ju last toetada ja talle pesast väljalendamine võimalikuks teha. Paljud vanemad toetavad oma lapsi. Ma ei tahaks ka sellise emaga tegemist teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 16:02; 12.04 15:45; 12.04 22:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind teeb nõutuks see tänapäevane noorte suhtumine. See pole seesama, mis meil kunagi oli. Meile tambiti, et tee tööd, paber on väga oluline, otsi töö millest sa ära elad.
Tänapäevased noored teevad aga seda mis neile meeldib. Elavad kuidagi lihtsamalt.
Aga lihtsamalt saavad nad elada seepärast, et elavad vanemate kukil. Kui hakkad neile rääkima, et elu pole lihtne, peab palju vaeva nägema, on nad kurvad. nad ei taha palju vaeva näha. Nad on kurvad, et riik ei maksa neile väärilist palka müüjana. Ime veel et su poiss üldse käib tööl. see on ju üsna madalapalgaline töö. korteriüür on vaat et sama mis see palk, kui ta peaks eraldi elama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.04 20:26; 12.04 07:38; 12.04 15:48; 12.04 16:19; 12.04 16:56; 17.04 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind teeb nõutuks see tänapäevane noorte suhtumine. See pole seesama, mis meil kunagi oli. Meile tambiti, et tee tööd, paber on väga oluline, otsi töö millest sa ära elad.
Tänapäevased noored teevad aga seda mis neile meeldib. Elavad kuidagi lihtsamalt.
Aga lihtsamalt saavad nad elada seepärast, et elavad vanemate kukil. Kui hakkad neile rääkima, et elu pole lihtne, peab palju vaeva nägema, on nad kurvad. nad ei taha palju vaeva näha. Nad on kurvad, et riik ei maksa neile väärilist palka müüjana. Ime veel et su poiss üldse käib tööl. see on ju üsna madalapalgaline töö. korteriüür on vaat et sama mis see palk, kui ta peaks eraldi elama.

Paber ei tööta inimese eest. Meie ühiskonna üks probleem on selles, et meil on liiga palju paberitega inimesi, kellele on selgitatud (näiteks nende vanemate poolt), et ainuüksi paberi olemasolul on neile midagi garanteeritud. Paber ei garanteeri absoluutselt mitte midagi ja arvestades meie suhteliselt vananenud sisuga õppekavasid ja kursuste sisusid ülikoolis, siis ka ülikooli läbimine ei garanteeri mitte midagi v.a. saab paberi. Paberi saamine on alles võimalik algus millelegi.
Riik ei maksa enamikel juhtudel müüjatele palka, riik maksab palka ainult riigitöötajatele. Konsumi kassapidaja töötab AS Coop (vist õige nimetus!) heaks.
Ei taha vaeva näha? Soovite, et te lapsed saaksid ka kusagile tööle ja tiksuksid seal hambad ristis kuni pensionini. Minu ema proovib väga uhke olla selle üle, et ta on pea terve elu töötanud ühel ametikohal: mitmeid kordi on ta edutamisest ära öelnud, et tema ei taha olla “ülemus”, tema töö oli talle suure pinge ja ebameeldivuse allikas, mille leevendamiseks ta on nüüd söönud juba üle 30 a antidepressante ja unerohtu ja palk pole ka suurem asi. Kas see ongi see “vaeva nägemine”, millest siin räägitakse? Ma ei ole enam ammu 20 aastane aga ma ka ei soovi vaeva näha kellegi teise unistuse täitumiseks, kohe üldse ei soovi! Laske ainult inimestel leida ala, mis neile meeldib, ennast seal teostada ja inimene tõuseb täiesti vabatahtlikult ise kell 6 hommikul üles ja teeb kõik, et endale sobivas valdkonnas areneda ja püsida. Just nimelt seda viimast me peaksime soodustama, mitte hambad ristis terve elu vältavat kohusetundlikku kannatust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi 2 erinevat suhtumist. Meie oma ja nende oma. Meilt küsiti juba lasteaias, et kelleks me saada tahame. Kool läbi, tuli kohe tööle minna. Mina läksin 16aastaselt juba kooli kõrvalt tööle ja olengi muudkui tööd teinud.
Lapsed meil aga, nemad otsivad end veel 20aastaselt ja ei tea kelleks saada või mida teha.
See on võimalik aga tänu sellele, et me hambad ristis teeme oma tööd ja peame üleval oma otsustusvõimetuid lapsi, võimaldades neile paremat elu meie kukil.
võib küsida, et kas on parem, kui siis 2 inimest teevad hambad rstis oma tööd? oh pole midagi, las siis ema teeb ainult, las maksab. kahel ju pole mõtet kannatada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.04 20:26; 12.04 07:38; 12.04 15:48; 12.04 16:19; 12.04 16:56; 17.04 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaeba jah poeg kohtusse ja viska kodust välja. On alles emad!/Vanema kohus on ju last toetada ja talle pesast väljalendamine võimalikuks teha. Paljud vanemad toetavad oma lapsi. Ma ei tahaks ka sellise emaga tegemist teha.

Mina, teemaalgataja, pole seda rääkinud, et mina kohtusse pöörduksin. Ilma kohtuta otsigu endale koht kus elada ja vaadaku, et elamine ei ole tasuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 11.04 11:37; 11.04 11:49; 11.04 11:51; 12.04 08:57; 12.04 15:03; 12.04 16:29; 12.04 19:18; 12.04 21:59; 16.04 18:52; 16.04 18:54; 16.04 18:56; 16.04 18:58; 16.04 21:05; 16.04 21:08; 16.04 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ongi 2 erinevat suhtumist. Meie oma ja nende oma. Meilt küsiti juba lasteaias, et kelleks me saada tahame. Kool läbi, tuli kohe tööle minna. Mina läksin 16aastaselt juba kooli kõrvalt tööle ja olengi muudkui tööd teinud.
Lapsed meil aga, nemad otsivad end veel 20aastaselt ja ei tea kelleks saada või mida teha.
See on võimalik aga tänu sellele, et me hambad ristis teeme oma tööd ja peame üleval oma otsustusvõimetuid lapsi, võimaldades neile paremat elu meie kukil.
võib küsida, et kas on parem, kui siis 2 inimest teevad hambad rstis oma tööd? oh pole midagi, las siis ema teeb ainult. kahel ju pole mõtet.

Tõesti?
Kas tõepoolest saab end ohvrirolli pannes (et mina vaeseke raban siin end segaseks ja näedsa näedsa…) kuidagi tähtsustunnet…Ohvrimeelsed inimesed erutavad ainult psühhopaate…
Kas tänapäeval lasteaias ei küsita, kelleks tahad saada? Lasteaialaps võib tahta saada kelleks iganes, näiteks kosmonaudiks. Kas tänu sellele, et lastaias küsiti, siis kohe teadsite, kelleks tahad saada ja käisite seda teed.
5 aastaselt igapäevaselt karjas, 8 a kõplamas, 14 a täitsite kommunistlkke norme ja 22 a. olid kõik lapsed rahvastiku taastootmiseks tehtud+enda mehe eest suutsite ka enda pereellu panustada, nii et see sai vabal ajal käia kalal ja motikat putitatada. Teeme siis kohe hästi stereotüüpselt.
Mis häda on nende 20 a materdamisega, nagu nad kõik oleksid nagu imikud emmede ülalpidamisel? Ma olen enam kui kindel, et see töö näiteks, mida noored teevad Austraalia põldudel, lõõskava päikese all, on päris raske. Noormees käib ju tööl. Küsimus on selles, et teda ei kohustata enda kulutuste eest maksma. Siiani on emme teinud täiesti vabatahtlikult kõik poja eest ära. Kes selle eest vastutav on? Riik? Ühiskond? Keegi suvaline inimene tänavalt? Miks te enda rahulolematuse enda eluga üritate panna enda lastele? Veelkord: kui teil oleks laps, kes juba teaks 16 a kelleks ta tahab saada, siis saate enda töölt ära tulla? Siis tuleb teie ellu ületamatu õndsus ja kõik probleemid lahenevad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on see tänapäevane kasvatuspsühholoogia kuidagi võlts. Lastel on nii palju õiguseid ja vähe kohustusi. Peab looma arvamuse, et kõik on võimalik, elu on kerge.
Tegelikult pole aga elu üldse kerge, ainult vanemad on nagu nurka surutud lastele elu kergeks tegemisega.
Oleks huvitav teada, kuidas poiss ise seda olukorda, mis ema kirjutab, ise näeb. Peabki normaalseks, et tema palk on ainult tema raha. Nagu pereelus mõnedel naistel- mees maksab kõik kinni ja naise töötasu on tema oma raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.04 20:26; 12.04 07:38; 12.04 15:48; 12.04 16:19; 12.04 16:56; 17.04 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oletame, et see poeg ei ole 13, ta on täiskasvandu suur mees nagu teemaalgatuses. Ütled talle umbes 1000 korda, et koli nüüd välja. Kuidas see füüsiliselt toimub? Paned ta asjad trepikotta, vaheta ukseluku ja ootad toas, kui ta ukse taga prõmmib? Kuidas arvutit (nt tal on suur lauaarvuti) sinna ukse taha tõsta? Tal on oma mööbel, selle ka tõstad trepikotta?

No kui laps on untsus, täiesti arutu ja kasvatamata, siis kolid lihtsalt niipalju väiksemasse korterisse, kus tal enam oma tuba pole. Ülejäänud raha võid talle sooja käepigistusega pihku panna uue elu alustamiseks, kui raatsid. Kujutleme, et sul on neljatoaline. Kui lapsed välja kolivad, sa ilmselt ju ka kolid niikuinii, ilmselt väiksemasse. Vat ja siis teedki seda samal ajal. Kuidugi kui ta juba praegu magab sul elutoas diivanil, siis sul väiksemasse kolimise plaani pole.

Mina ilmselt sellisele tont-lapsele üüriks korteri, maksaks esimese kuu ja selle jooksul seaks ta toa oma käe järgi ümber. Paljudel siin ikka on oma lapsepõlvekodu samal moel ka 10 aastat hiljem neid ootamas.

Kas ta mööbli ostis sinna tuppa ise? Kui ei, siis on see sinu mööbel. Kui laps on ikka nii kasvatamata, et hakkab uksele prõmmima ja keeldub üürikorterisse kolimast, siis ma ei tea….paned tema endisesse tuppa maast laeni raamaturiiulid või tood sinna 300-liitrise akvaariumi või teed sellest ruumist terraariumi, sisustad selle ümber õmblustoaks või jõusaaliks.

Muidugi ma nii kasvatamata lastega ei tahaks üldse tegeleda. Isiklikult mina külastaksin psühholoogi temaga ja katsuksin delikaatselt tekitada talle selliseid iidoleid, kelle käitumine võiks olla eeskujuks.

Need on kõik SINU plaanid. Kuidas näeb välja psühholoogi külastamine koos isikuga, kes selle psühholoogi juurde minna ei kavatse? Selgita, palun.
Ja korteri võid muidugi üürida, kasvõi kaks või kolm korterit. Kes neisse elama läheb? Sina ise?
Saad aru: sa räägid olukorrast, kus sõna maksab. Aga kui sõna ei maksa?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.04 06:27; 12.04 18:59; 13.04 06:30; 13.04 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panustaksin ka sellele, et müüa olemasolev korter maha ja osta endale väiksem. Ülejäänud raha läheks poja korteriostu või üüri stardikapitaliks.
Kuuse alla omaenda lihast poega loomulikult ei tõstaks, kuid tuleb süda kõvaks teha ja elukorralduses kardinaalseid muudatusi teha. Las majandab oma pruutidega kusagil mujal 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:12; 12.04 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panustaksin ka sellele, et müüa olemasolev korter maha ja osta endale väiksem. Ülejäänud raha läheks poja korteriostu või üüri stardikapitaliks.
Kuuse alla omaenda lihast poega loomulikult ei tõstaks, kuid tuleb süda kõvaks teha ja elukorralduses kardinaalseid muudatusi teha. Las majandab oma pruutidega kusagil mujal ????

Aga kui elukohaks on sotsiaalkorter ja lotoga ka ei vea?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 11.04 11:37; 11.04 11:49; 11.04 11:51; 12.04 08:57; 12.04 15:03; 12.04 16:29; 12.04 19:18; 12.04 21:59; 16.04 18:52; 16.04 18:54; 16.04 18:56; 16.04 18:58; 16.04 21:05; 16.04 21:08; 16.04 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui elukohaks on sotsiaalkorter ja lotoga ka ei vea?

No siis on ju eriti lihtne – tuleb kolida 2-toalisest 1-toalistesse 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 19:12; 12.04 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kysix, mis INIMENE see on, kellel olex võimalus muretult omandada kasvõi kutseharidus, aga kes eelistab Konsumi kassas koogutada. Pole vahet, kas mees või naine.

Olex vahe, kui noor inimene peax tõesti ise end yleval pidama, siis ei pruugi hariduse jaox aega jääda. Aga emme kulul elades pole ju olmeprobleeme.

Olex vahe, kui noor inimene töötax & õpix korraga. Sain mina teismelisena pooleteise töökoha kõrvalt õhtuka lõpetatud, saavad nemad ka. Kusjuures ma ei teinud seda majanduslikust hädavajadusest, vaid iseseisvumise isust.

Kuigi . . . tausta teades . . . kullake, see poeg on Sul kardetavasti väga katki. Kui tema ‘mehe mudel’ on teadkyllkes. Mine vähemalt ise psyhholoogi juurde & kysi nõu, kui tema kaasa tulla ei taha. (Uudishimulikele Kägudele, poisi isa ei olnud siga, vaid ikka päris seapeet.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtaks veel sõna analoogiliste noorte pealt, kellest meil siin juttu on olnud ja kellest lahti saamiseks tuleb “nad välja visata, kohtuga välja tõsta, jätta ilma söögist, joogist ja elukohast, peaasi, et saaks lapsest lahti, 18 a. on seda mõttetut koormat kantud ja nüüd kui seadus enam ei kohusta, siis las läheb minema, pakime lausa asjad ja tõstame need ukse taha”. Siin arutelus pakutud lahendused on ikka tõelised emaarmastuse etalonid! Ühesõnaga välja visata ja vaadata, kas upub või ujub. Ja kui upub, siis küll leiab kellegi, keda süüdistada!
Minu arvates on probleem tõepoolest selles, et nendelt noortelt on ära võetud igasugused unistused ja eesmärgid, pole õpetatud end usaldama ja nende eesmärkide nimel pingutama, aga asemele pole ka mitte midagi pakutud v.a. hüüdlauseid, kuidas “elu on väga raske, ainult üks suur kannatus ja piin ja elus ei saa põhimõtteliselt mitte midagi, mida tahad” Tõeliselt motiveeriv! Kiidan, olete tootnud juurde järgmise muganduva (keskmise palgaga) maksumaksja! Kust võtab 18 a inimene lauseid, et ta pole kellegi ori ja jälgib paaniliselt, et keegi tema õigusi ega vabadust ei piiraks! On ebaloogiline, et vanuses, kus inimesel on energiat meeletult, inimene ei taha midagi teha.
Lisaks, teemaalgataja, siin selgus, et lapse isa tekitas palju probleeme. Kas Sa siis ei ole suutnud aru saada, et see on Sinu last ilmselt mõjutanud… Mõtlesid, et teed näo, et midagi pole juhtunud ja teemat ei puuduta, siis on kõik ilus!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtaks veel sõna analoogiliste noorte pealt, kellest meil siin juttu on olnud ja kellest lahti saamiseks tuleb “nad välja visata, kohtuga välja tõsta, jätta ilma söögist, joogist ja elukohast, peaasi, et saaks lapsest lahti, 18 a. on seda mõttetut koormat kantud ja nüüd kui seadus enam ei kohusta, siis las läheb minema, pakime lausa asjad ja tõstame need ukse taha”. Siin arutelus pakutud lahendused on ikka tõelised emaarmastuse etalonid! Ühesõnaga välja visata ja vaadata, kas upub või ujub. Ja kui upub, siis küll leiab kellegi, keda süüdistada!
Minu arvates on probleem tõepoolest selles, et nendelt noortelt on ära võetud igasugused unistused ja eesmärgid, pole õpetatud end usaldama ja nende eesmärkide nimel pingutama, aga asemele pole ka mitte midagi pakutud v.a. hüüdlauseid, kuidas “elu on väga raske, ainult üks suur kannatus ja piin ja elus ei saa põhimõtteliselt mitte midagi, mida tahad” Tõeliselt motiveeriv! Kiidan, olete tootnud juurde järgmise muganduva (keskmise palgaga) maksumaksja! Kust võtab 18 a inimene lauseid, et ta pole kellegi ori ja jälgib paaniliselt, et keegi tema õigusi ega vabadust ei piiraks! On ebaloogiline, et vanuses, kus inimesel on energiat meeletult, inimene ei taha midagi teha.
Lisaks, teemaalgataja, siin selgus, et lapse isa tekitas palju probleeme. Kas Sa siis ei ole suutnud aru saada, et see on Sinu last ilmselt mõjutanud… Mõtlesid, et teed näo, et midagi pole juhtunud ja teemat ei puuduta, siis on kõik ilus!

Sina ka ei puudutaks avalikult seda teemat, millest kõigest mina avalikult rääkida ei taha, sest see on väga valus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 15 korda. Täpsemalt 11.04 11:37; 11.04 11:49; 11.04 11:51; 12.04 08:57; 12.04 15:03; 12.04 16:29; 12.04 19:18; 12.04 21:59; 16.04 18:52; 16.04 18:54; 16.04 18:56; 16.04 18:58; 16.04 21:05; 16.04 21:08; 16.04 21:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ema ära maksa aga laste välja viskamine ikka nii lihtne pole.
loodan, et sa last ei toida

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas ma olen ebaõiglane ema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.