Esileht Pereelu ja suhted Kas ma olen ebaõiglane ema?

Näitan 6 postitust - vahemik 91 kuni 96 (kokku 96 )

Teema: Kas ma olen ebaõiglane ema?

Postitas:

Ole sina siis minust parem lapsevanem.

Kindlasti olen, aga sina võiksid tõesti alustuseks psühholoogi poole pöörduda. Nõustamisteenust saab ka haigekassa kuludega, kui perearst näiteks suunab.

Ma olen seal käinud mitmeid kordi ja olen erinevate psühholoogide juures käinud. Olejn käinud üksinda ja ka mõlema lapsega.

Ja mitte ükski psühholoog ei hoiatanud sind, et lapsed tegelikult ei taipa päris ise kõiki asju, neid tuleb õpetada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.04 13:37; 11.04 13:42; 11.04 13:42; 16.04 15:14; 16.04 20:50; 16.04 21:06; 17.04 06:33; 17.04 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei usu, et poiss midagi ei oska, sest teda pole õpetatud või talle öeldud. Aga poiss ei viitsi teha ja raha kulub endagi peale ära.
Minu laps ka ei viitsi koristada ja selle üle on palju tülisid. Mida ma olen teinud, on see et oleme koos koristanud. ta teab kuidas koristada. Kui on trotsi täis, olen võimaldanud tal mitte koristada, ega ta peab vaatama, kuidas ma koristan, õppe eesmärgil. Tulemus on ikka laps, kel on asjad laiali, kui ma ei ütle. Kui ma ütlen liiga palju, siis tundub talle see näägutamisena.
See pole ka nii, nagu tööl, et kui ei tee tööd ära, siis lastakse lahti. Kodutöid ja tegemisi võib edasi lükata, täna tegemata jätta või lükata järgmisse kuusse/aastasse ja sisuliselt ei juhtu ka midagi, kui ongi koristamata või põrandaliistud panemata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 11.04 20:26; 12.04 07:38; 12.04 15:48; 12.04 16:19; 12.04 16:56; 17.04 07:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küll ei usu, et poiss midagi ei oska, sest teda pole õpetatud või talle öeldud. Aga poiss ei viitsi teha ja raha kulub endagi peale ära.

Viitsimist tuleb ka õpetada, õigemini drillida, kui see ei tule iseenesest. Väga üksikutel lastel tuleb see justkui iseenesest, eks tegelikult lähtuvad ka nemad siiski vanemate eeskujust. Eeskuju on teatavasti parim kasvataja.
Kui muud üle ei jää, siis jah väljaviskamise teel, omaette elades peaks ta viitsimatuse vaevast tõesti vabanema. Aga õige kasvatuse korral oleks see viitsimine tal selleks vanuseks juba olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 11.04 13:37; 11.04 13:42; 11.04 13:42; 16.04 15:14; 16.04 20:50; 16.04 21:06; 17.04 06:33; 17.04 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma võtaks veel sõna analoogiliste noorte pealt, kellest meil siin juttu on olnud ja kellest lahti saamiseks tuleb “nad välja visata, kohtuga välja tõsta, jätta ilma söögist, joogist ja elukohast, peaasi, et saaks lapsest lahti, 18 a. on seda mõttetut koormat kantud ja nüüd kui seadus enam ei kohusta, siis las läheb minema, pakime lausa asjad ja tõstame need ukse taha”. Siin arutelus pakutud lahendused on ikka tõelised emaarmastuse etalonid! Ühesõnaga välja visata ja vaadata, kas upub või ujub. Ja kui upub, siis küll leiab kellegi, keda süüdistada!
Minu arvates on probleem tõepoolest selles, et nendelt noortelt on ära võetud igasugused unistused ja eesmärgid, pole õpetatud end usaldama ja nende eesmärkide nimel pingutama, aga asemele pole ka mitte midagi pakutud v.a. hüüdlauseid, kuidas “elu on väga raske, ainult üks suur kannatus ja piin ja elus ei saa põhimõtteliselt mitte midagi, mida tahad” Tõeliselt motiveeriv! Kiidan, olete tootnud juurde järgmise muganduva (keskmise palgaga) maksumaksja! Kust võtab 18 a inimene lauseid, et ta pole kellegi ori ja jälgib paaniliselt, et keegi tema õigusi ega vabadust ei piiraks! On ebaloogiline, et vanuses, kus inimesel on energiat meeletult, inimene ei taha midagi teha.
Lisaks, teemaalgataja, siin selgus, et lapse isa tekitas palju probleeme. Kas Sa siis ei ole suutnud aru saada, et see on Sinu last ilmselt mõjutanud… Mõtlesid, et teed näo, et midagi pole juhtunud ja teemat ei puuduta, siis on kõik ilus!

Ma ei saa aru sellest tänapäeva noorte ülbest suhtumisest “keskmise palgaga maksumaksjasse”. Nagu oleks tegemist millegi ülimal määral häbiväärsega. Tänapäeval peetakse töölkäimist ja endaga ise hakkama saamist üldse väga häbiväärseks. Tunduvalt moodsam on leida endale mõni huvitav diagnoos ja elada sotsiaal-ja töövõimetoetustest.
Kui see poiss nii hirmus traumeeritud ja katkine on, siis võiks ta teoreetiliselt endale PTSD diagnoosi saada ja elada mugavat töövõimetuspensionäri elu. Paraku tähendaks see, et teda ülal pidama pean hakkama mina, keskmisepalgaline tavaline töölkäija ja muidugi ema, samasugune igav tööinimene. See ei ole just liiga õiglane või kuidas.
Praegu on nii, et teemaalgataja pakub oma pojale materiaalses mõttes palju – ülapidamist, peavarju, teenindust. Emotsionaalses mõttes aga pakub ainult pahandamist, alavääristamist, eemaletõukamist.
Teemaalgataja peaks selle olukorra ümber keerama. Materiaalseid asju enam ei paku, ka peavarju mitte. Neid on täiskasvanud mees väga hästi võimeline endale ise hankima. Emotsionaalses mõttes seevastu võid talle pakkuda lohutamist, häid sõnu, mõnusaid jutuajamisi ja mida iganes. Aga ilma toitamata ja teenindamata. Normaalne suhe ema ja täiskasvanud lapse vahel peaks just selline olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 16:43; 17.04 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Situatsioonid tegelikus elus on midagi muud kui siin targutamine, et ‘ema, kehtesta ennast’. Hahhaa. Kehtesta…
Pealegi, sel pojal võib olla ka kergem psüühikahäire, nt asperger. Sa ei kehtesta siin MITTE MIDAGI ja oledki emana tanki pandud. Raskelt tanki pandud, suutmata sellest välja murda. Ja puuk istubki seljas.

Jah ma tean seda isegi, et ma oleksin pidanud varakult juba reeglid kehtestama, aga kui lapsel on silmad peas, siis võiks ta nagu ise ka näha neid elementaarseid asju, mis kodus tuleks ära teha….

Ei, mu laps ei ole mingi puudega, ega ka mitte psüühikahäirega. On täiesti terve, aga ma ei tea millega ta mõtleb. Ja kui mina esitan oma nõudmised, olen mina tema jaoks halb ema.

Esimesele tsiteeritavale käole vastan, et ka aspergerile vm psüühikahäirega inimesele saab ja ka tuleb reegleid kehtestada. Et mismoodi täpsemalt – uuri erialasest kirjandusest, näituseks Maarjakülas tegeletakse sellega igapäevaselt.

Teemaalgataja, kunagi pole hilja. Varem oleks lihtsalt vähem vaeva ja närvikulu olnud. Siin on nii palju häid nõuandeid kogenud emadelt, et hakka ainult pihta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 00:24; 18.04 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli suht sama jama, selle vahega, et laps polnud veel täisealine. Mõtlesin, et ehk teeb head psühholoogi juurde minek, sest sel teemal tuli kohe tüli majja kui midagi teha palusin. Psühholoog oli öelnud, et ema peabki kõike tegema sest ta on ema. Laps sai sellest hoogu juurde ja asjad läksid veel hullemaks.
Seetõttu tean, et väikest last võib ja saab korda hoidma õpetada, see ei tähenda aga, et ta teismelisena ka seda teha viitsiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 91 kuni 96 (kokku 96 )


Esileht Pereelu ja suhted Kas ma olen ebaõiglane ema?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.