Esileht Koolilaps Kas ma saan keelata 12-a suhtluse sõbraga?

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kas ma saan keelata 12-a suhtluse sõbraga?

Postitas:

Tütrel on sõbranna, kellesse ta on väga kiindunud. Sõbranna on aga keerulisest perekonnast ja vaated asjadele on pigem negatiivsed. Minu tütar on sellelt tüdrukult õppinud ropendamist, valetamist, hulkumist ja lisaks lõikunud (kraapinud, aga verele) kätt (messengeri vestluses nägin, et teise tüdruku eeskujul.
Tütrega vestleme igal õhtul, käime koos kvalitseetselt aega veetmas, on hoitud. Tahab teha kõike halba sõbra eeskujul. Mida sellises olukorras teha, asjad lähevad iga päevaga halvemaks.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära keelama hakka vaid räägi väärtushinnangutest ja kuhu selline käitumine sind viib ja kas see sõbratar on sulle kõige parem eeskuju ja tagajärjed/põhjused valedest otsustest. Loodetavasti saab su 12 aastane tütar sellest aru.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina rääkisin ja rääkisin. Ei olnud erilist tolku. Siis keelasin peale kooli, vabal ajal suhtlemise. Ärgitasin tütart vanade sõpradega suhtlust taastama, kes olid tagaplaanile jäänud. Ühe vana sõbranna võtsime 2-ks nädalaks oma suvekoju kaasa. Plaanid olid suveks muidu hoopis teised, aga sel suvel veetsime seal jah ebaharilikult palju aega, et linnast eemal olla. Vahepeal jõudis see nn “keeruline” sõber suure jama kokku keerata, mille peale mu laps temaga suhtlemise täiesti lõpetas. Tüdrukust on kahju, aga mina teda ûmber kasvatada ei saa. Ma hoian nüüd kullipilku ta suhlusringkonnal peal – te ei kujuta ette, millega 12-13 aastased tegelevad!

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 14:41; 30.10 15:23; 30.10 17:25; 04.11 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb lapsest. Keskmisel juhul ainult piiraks, aga mitte niivõrd käskude-keeldudega kui alternatiividega. Alati on parem, kui laps saab ise aru ja lõpetab suhted. Selleks on vaja oma last natuke usaldada. TA teab oma lapse mõjutatavust paremini, võib-olla laps alateadlikult vajabki väljasaamiseks “patuoinast” ehk võimalust öelda, et ema ei luba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse suurim hirm oli oma südamesõbrannast ilmajäämine ja siis nö üksikuks jãämine. Kuna sõbranna soovil oli ta katkestanud kôik muud lähedased suhted, siis jah, ta olekski jäänud üksi. Nii et kôigepealt oli vaja suhtlemist piirata, vanad suhted taastada ja siis laps mingiks ajaks eemale viia. Teismeliste suurim hirm on olla sõbratu, mitte kuuluda kuskile. Sellepärast tihti jätkataksegi suhtlust inimestega, kes tegelikult sõbra nime ei vääri ja kellega vãärtushinnangud ei kattu. Kuna minu laps tõesti katkestas endiste kaaslastega suhted, siis ilmselt on ta kergelt manipuleeritav ja nö valmis pühenduma vaid ühele inimesele. See aga pole hea variant minu silmis. Tegelemegi sellega hetkel.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 14:41; 30.10 15:23; 30.10 17:25; 04.11 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sarnane kogemus 12a tütrega. Ma lahendasin selle olukorra nii, et selle sõbrannaga nad võivad aega veeta meie juures. Kuna ise olen beebiga kodune, siis on nad mul silma all ja see sõbranna võtab ka pigem meie väärtusi külge. Meie juures pole ropendamist ega jalatsitega toas käimist ning süüa saab ka, aga aitab nt salatit teha või paneb koos minu tütrega koos loomadele süüa. Poole aastaga mured kadusid.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastased on kergesti mõjutatavad, nii positiivse kui kahjuks ka negatiivse eeskuju poolt. Tegele sellele tüdrukute suhtele positiivsuse lisamisega, kutsu keerulise suhetega tüdrukut, kes samas su lapsele tähtis, hoopis ise oma perega aega veetma. Sellise emana oled noorte silmis hinnatud, toetad tüdrukute sõprust ja mis kõige tähtsam, teed ühele noorele hingele head.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 17:15; 01.11 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastased on kergesti mõjutatavad, nii positiivse kui kahjuks ka negatiivse eeskuju poolt. Tegele sellele tüdrukute suhtele positiivsuse lisamisega, kutsu keerulise suhetega tüdrukut, kes samas su lapsele tähtis, hoopis ise oma perega aega veetma. Sellise emana oled noorte silmis hinnatud, toetad tüdrukute sõprust ja mis kõige tähtsam, teed ühele noorele hingele head.

See tüdruk väitis meid (vanemaid) nagu tuld. Kuigi olin alati tema vastu sõbralik, mitte pealetûkkiv, vaid hooliv ja lahke. Väga halvasti rääkis meist teistele lastele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 14:41; 30.10 15:23; 30.10 17:25; 04.11 19:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pojal oli ka selles vanuses üks sõber/klassivend, kes minule ei meeldinud, aga poistel paistis lõbus olevat. Poiss ise tundus tegelikult tore, aga pereelu oli tal keeruline ja eks seetõttu ka ropp sõnavara, suits jm halvad kombed küljes. Ega keelata pole mõtet. Salaja ikka suhtlevad ju edasi ja pigem paneks keelamine oma lapse olukorda, kus ta hakkab igasugu valesid välja mõtlema.
Minu lapsevanemlik kavalus oli see, et lubasin alati pojal sõpru külla kutsuda. Olid küll reeglid mitu last korraga ja kellaajad ka paigas, et pereelu päris segama ei hakkaks. Neil oli alati koht kus olla ja minul oli tegelikult hea ülevaade kellega mu poeg sõbrustab. Halvad kombed palusin uksetaha jätta ja mööda tube ringi kolamine oli keelatud. Kui mõnel lipsaski roppus üle huulte, siis tuletasin meelde ja edaspidi palusin seda oma poisil teha. Asi toimis, kõik olid viisakad, said mahla ja paar võileiba ka kui kõht oli tühi, neil oli koos olemise vajadus rahuldatud, minul hea ülevaade, kellega koos ollakse, vajadusel sain ikka paar õpetlikku sõna öelda ja kunagi ei olnud minu poisil vajadust kuskile hängima või kolama minna. Kui sõber ikka väga halvale teele kisub, siis peab muidugi mõtlema mingi muu variandi, et laste läbisaamist piirata, aga kindlasti mitte keelates.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12-aastased on kergesti mõjutatavad, nii positiivse kui kahjuks ka negatiivse eeskuju poolt. Tegele sellele tüdrukute suhtele positiivsuse lisamisega, kutsu keerulise suhetega tüdrukut, kes samas su lapsele tähtis, hoopis ise oma perega aega veetma. Sellise emana oled noorte silmis hinnatud, toetad tüdrukute sõprust ja mis kõige tähtsam, teed ühele noorele hingele head.

See tüdruk väitis meid (vanemaid) nagu tuld. Kuigi olin alati tema vastu sõbralik, mitte pealetûkkiv, vaid hooliv ja lahke. Väga halvasti rääkis meist teistele lastele.

Väga kurb, kuid halvaga selle vastu ei saa. Keerulisest perest lapsel ei pruugi olla
täiskasvanute vastu usaldust. Seda enam peaksid püüdma näidata vastupidist, kuid meeles pidama, et midagi ei juhtu üleöö. Kui aga tõesti ei õnnestu, siis ehk ühel sobival hetkel talle ligi astuda ja uurida, kas oled midagi tema silmis valesti teinud, kui jah, siis kuidas saad heastada. Loodan, et kõik laabub.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 17:15; 01.11 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selline lapse sõber on nagu võidujooks. kui püüda mõjutada paremusele teda, on see väga tore kui see õnnestub. ainult et võidujooks seisneb selles, et kumb toimub kiiremini. kas sinu mõjutus muuta seda last paremaks käitumise ja suhtumise poolest. või mõjutab see laps sinu last kiiremini halvema käitumise poole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütrel on sõbranna, kellesse ta on väga kiindunud. Sõbranna on aga keerulisest perekonnast ja vaated asjadele on pigem negatiivsed. Minu tütar on sellelt tüdrukult õppinud ropendamist, valetamist, hulkumist ja lisaks lõikunud (kraapinud, aga verele) kätt (messengeri vestluses nägin, et teise tüdruku eeskujul.

Tütrega vestleme igal õhtul, käime koos kvalitseetselt aega veetmas, on hoitud. Tahab teha kõike halba sõbra eeskujul. Mida sellises olukorras teha, asjad lähevad iga päevaga halvemaks.

Loogish, et keelaksin. Lisaks paneksin kõik jõud mängu, et see nõme plika oma lapsest eemale saada. SINA oled lapsevanem ja sinu asi on oma last kaitsta ja õigel teel hoida.
Pärast on vägistatud ja märgistatud kambahoor, keda kõik poisid võivad järjepanu igasse auku n****da, kukub koolist välja, satub Kaagverre ning lõpetab elu vanglas või mõnes bordellis litsina.
Kõigepealt ma võtaksin su tütrelt ära kõik nutiseadmete võimalused ja viiksin isiklikult kooli ja organiseeriks inimese koolist vastu.
Ta saaks ühe nutiseadme kasutusõiguse tagasi siis, kui on suutnud kuu aega korralikult koolis käia, mitte puududa, positiivseid hindeid saada ja pole selle inimesega suhelnud.
Niipea, kui ta selle tüdrukuga suhtleb, teatad sina politseisse, et tegemist on kuritegeliku elemendiga või näiteks paned selle tüdruku kohta info sotsiaalmeediasse üles ning lased seda jagada.
Kui sinu tütar ähvardab, et ta teeb enesetapu, laseb sulle midagi teha vms, siis on sul õigus kutsuda kiirabi ja viia oma tütar kui enesele ja teistele ohtlik element kinnisesse asutusse sundravile.
Teine võimalus on – kõik taskuraha, uued ja moodsad riided jms ära keelata, anda lapsele kolm päeva täielikku vaikimist – teed ainult söögi, aga ei räägi mitte ühtegi sõna, ta on sinu jaoks paljas õhk. Lõpuks hakkab ka kõike tüütumal ja vastikul teismelisel see närvidele käima ja ta otsib ise võimalust sinuga rääkida.
Ühesõnaga – lapsevanemana pane oma fantaasia tööle ja mõtle, mida sa saad sellist teha, mis sinu tütrele mõju avaldab.
Ta on sinu vastutusalas ning absoluutselt KÕIK, mida sinu laps teeb alaealisena, määrib ka sinu nime.

+2
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 08:04; 02.11 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane vastus ikka täitsa soe 😀 ???

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimane vastus ikka täitsa soe ???? ???

Ja-jah, hellitage ja poputage hästi palju, rääkige, rääkige, rääkige.
Sellest on tohutult palju kasu.
Eriti siis, kui erinevad pargid ja aiad on täis igasuguseid kampasid, kes poodidest varastavad, joovad ja suitsetavad, kanepit kimuvad, vanemate tagant raha pätsavad, politseisse satuvad, kainestusmajas on.
Pead peaks lausa silitama ja uue nutiseadme kätte andma.
Ma kirjeldasin reaalsust muuseas. Seda, mis tegelikkuses nende halvale teele läinud sõpradega toimub ja kuidas sealt välja saada või oma laps välja vedada.
MINU kolm last on suured ja ma pole mitte kordagi nendega selliste asjade pärast pidanud südant valutama.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.11 08:04; 02.11 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teine võimalus on – kõik taskuraha, uued ja moodsad riided jms ära keelata, anda lapsele kolm päeva täielikku vaikimist – teed ainult söögi, aga ei räägi mitte ühtegi sõna, ta on sinu jaoks paljas õhk.

Mul on su lastest, takkajärgi, väga kahju. Kas suhtlete ka veel?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina rääkisin ja rääkisin. Ei olnud erilist tolku. Siis keelasin peale kooli, vabal ajal suhtlemise. Ärgitasin tütart vanade sõpradega suhtlust taastama, kes olid tagaplaanile jäänud. Ühe vana sõbranna võtsime 2-ks nädalaks oma suvekoju kaasa. Plaanid olid suveks muidu hoopis teised, aga sel suvel veetsime seal jah ebaharilikult palju aega, et linnast eemal olla. Vahepeal jõudis see nn “keeruline” sõber suure jama kokku keerata, mille peale mu laps temaga suhtlemise täiesti lõpetas. Tüdrukust on kahju, aga mina teda ûmber kasvatada ei saa. Ma hoian nüüd kullipilku ta suhlusringkonnal peal – te ei kujuta ette, millega 12-13 aastased tegelevad!

Millega nad siis tegelevad, need 12-13 aastased? Mul laps 14, et äkki olen midagi maha maganud?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina rääkisin ja rääkisin. Ei olnud erilist tolku. Siis keelasin peale kooli, vabal ajal suhtlemise. Ärgitasin tütart vanade sõpradega suhtlust taastama, kes olid tagaplaanile jäänud. Ühe vana sõbranna võtsime 2-ks nädalaks oma suvekoju kaasa. Plaanid olid suveks muidu hoopis teised, aga sel suvel veetsime seal jah ebaharilikult palju aega, et linnast eemal olla. Vahepeal jõudis see nn “keeruline” sõber suure jama kokku keerata, mille peale mu laps temaga suhtlemise täiesti lõpetas. Tüdrukust on kahju, aga mina teda ûmber kasvatada ei saa. Ma hoian nüüd kullipilku ta suhlusringkonnal peal – te ei kujuta ette, millega 12-13 aastased tegelevad!

Millega nad siis tegelevad, need 12-13 aastased? Mul laps 14, et äkki olen midagi maha maganud?

Näh, tahtsin plussi panna aga kogemata miinuse.
Vabandust.
Olen täiesti nõus ja sama tunna. See, et kogu Eesti 12-13 aastastastest 50 tükki kusagil pargis nõmetsevad, ei tähenda, et seda kõik 12-aastased teevad.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult jõlgub neid ikka üllatavalt palju linnavahel. Sellised põhikooliealised plikakesed, kes kekutavad ja itsitavad, kui poisid neid käperdavad. Kõigil on suits muidugi ees. Aga nutiseadmes nad ei passi, nad tegelevad reaalelus enesenäitamisega ja lärmamisega, et kuuleks-näeks ka teised, mitte vaid omasugused. Meie väikelinnas on see kogunemiskoht bussijaama ümbruses. Varem oli üheks kesklinna kaubanduskeskuses, kus pinkide peal ameleti, aga siis koristati pingid lihtsalt ära ja turvad vist ka neid peletasid. Ei tea, kuidas kaaslaste suhtumine on, aga minu sama vana poiss suhtub sellistesse tüdrukutesse põlgusega.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellonym.me – minge ja lugege sealt, millega 12-13 tegelevad. Veab muidugi, kui lapsel seal kontot pole. See on nagu kunagi Ask.fm oli. Saad anonûûmselt igasugu julma juttu ajada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 30.10 14:41; 30.10 15:23; 30.10 17:25; 04.11 19:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps Kas ma saan keelata 12-a suhtluse sõbraga?