Esileht Koolilaps Kas ma saan uuest koolimäärusest õigesti aru?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kas ma saan uuest koolimäärusest õigesti aru?

Postitas:

Kas on nii, et kui laps saab näiteks eliitkooli või RAM kooli koha, siis HA-st enam talle kodulähedast kohta ei ole mõtet küsida ja saada?

Küsimus tekkis selletõttu, et meil on kodulähedal väga palju kohti puudu ja tõenäosus siia saada on olemas aga siiski kahtlane (arvestades eelmise aasta HA määramisi, siis väga paljud määrati teise linnaosasse ja said kodu lähedale alles peale viimase hetke lisaklasside loomist).

Järgmine logistiliselt suht normaalne varjant on kesklinna koolid. Laps saaks neis ka kindlasti hakkama, kui sisse saab – suvelsündinud poiss loeb, kirjutab, arvutab vabalt ja sotsiaalselt küps.
Nüüd ma ei teagi, kas jääda lootma, et äkki HA ikka määrab kodulähedale või minna eliitkoolide katsetele. Samas eelistan iga kell kodulähedasi koole. Aga kui katsetele ei lähe võib juhtuda, et ei saa kumbagi s.t. HA määrab kõrvallinnaosasse 2 ühistranspordiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hea küsimus, mul omal sama probleem. Et kui teaks kindlalt, et saaks Nõmmele kooli, ei hakkaks üldse katsetega jamama. Ja isegi juhul, kui katsete tulemusel saaks laps kesklinna kooli, tahaks ma võimalusel ikka teada, mis see piirkonnakool oleks. Sest igal juhul eelistaksin kodulähedast Kivimäe kooli linnakoolidele. Aga lihtsalt linnavalitsusele lootma jäädes võib selguda, et kooliks määratakse hoopis Pääsküla gümn, ja seda väldiksin võimalusel küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sama küsimus. Haridusametist saab arvatavasti kõige õigema vastuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loogika ütleb, et erakoolid ei tohiks HA-d puudutada. Mõistlikum oleks otse HA-st küsida! Meil oli eelmisel aastal juhtum, et laps sai RAM-i sisse ja jäime ootama HA otsust, kas suunatakse kodulähedasse kooli (jah, eliitkool). Õnneks määrati kodulähedasse kooli ja RAM-i käimine jäi ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Koolilaps Kas ma saan uuest koolimäärusest õigesti aru?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.