Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas ma saan..

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: kas ma saan..

Postitas:
Kägu

.. sõbranna lapsed oma tuludeklaratsiooni lisada? temal pole midagi saada(kuigi 2last), aga mina võiksin vabalt veel paar inimest enda deklaratsiooni lisada ja siis raha tagasi saada ..
või on see väga rumal mõte? 😀

Please wait...
Postitas:
kohalik

RE: kas ma saan..

Lapsi ei saa 😉

Küll aga saad deklareerida kellegi koolituskulud, kui sul endal neid pole aga piisab tagastatavat tulumaksu.
Oma maksustatavast tulust võib maha arvata kalendriaasta jooksul tasutud enda ja alla 26 aasta vanuse lapse, lapselapse, venna ja õe koolituskulud või nende koolituskulude puudumisel ühe alla 26 aasta vanuse Eesti alalise elaniku koolituskulud.

http://www.emta.ee/index.php?id=26873

Please wait...
Postitas:
Kägu

Koolituskulud saad maha arvata siis, kui oled koolitaja juures kirjas kui inimene, kes koolituskulusid tasub. See info läheb EMTAsse ju koolitusasutusest, mitte sa ei märgi seda ise tuludeklarisse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult saab ise märkida.

See, kelle koolituse eest deklareerid võtab koolitajalt tõendi, et koolituse eest tasus tegelikult…./sinu andmed/.

Vahel MTA küsib seda. Minul pole 4a küsinud.
Kustutasime tütre deklarist vastava rea, kandsime minu deklarisse või kustutas õde oma deklarist, mina lisasin õepoja koolituse enda omasse ja kõik toimis.

Oluline on, et sama rida 2 inimest ei deklareeriks st algne kasutaja selle kustutaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Inimese ahnusel ja rumalusel ei ole ikka piire.

Ma ei jõua ära imestada, et leidub ka inimesi, kes nii idiootsetele küsimustele täie tõsiduse ja kaasa elamisega vastavad…

Jah, ma arvan ka, et ära lisa mitte ainult oma sõbranna lapsi, vaid lisa ka naabrilapsed, siis muidu tuttavate lapsed jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kirjuta siis juba paar prisket õppemaksu ja laenuintressi ka

Please wait...
Postitas:
Kägu

naabrionu ei taha sinna märkida. aga pane Ansip, tal kinldasti on mõned koolituskulud üle

Please wait...
Postitas:
Kägu

intressid+koolituskulu(+annetused) ei tohi ületa 50% maksustatavast tulust.
Nii et lõputult neid panna ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]intressid+koolituskulu(+annetused) ei tohi ületa 50% maksustatavast tulust.
Nii et lõputult neid panna ei saa.[/tsitaat]Mida see siia puutub?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. kas ma saan..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.