Esileht Väikelaps Kas ma surun tõesti reegleid liialt peale?

Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )

Teema: Kas ma surun tõesti reegleid liialt peale?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Üle poole lapse elust? Imikuga isaga hakkasid semmima? Häbi pole või?[/tsitaat] Miks ma ei võinud imiku isaga koos olla, kui nemad olid lahus juba siis kui laps oli pooleaastane? Kas mees pidanuks üksi jääma? Issand jumal, kus nüüd leiti asi, mille külge hambad lüüa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.03 19:17; 06.03 19:38; 06.03 19:45; 06.03 22:40; 06.03 22:43; 06.03 22:52; 06.03 22:55; 06.03 23:06; 07.03 11:24; 07.03 11:26; 07.03 11:35; 07.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lapsed on nii erinevad ja neljane laps võib olla neljanda eluaasta alguses või lõpus.
Mul vanem laps oli selline, kellega sai lihtsalt arutleda. Noorem on täiesti teistsugune, tal on meeletu fantaasia ja ta on väike kavalpea. Õhtul ütleb issile, et ta peab temaga seda või teist tegema, sest emme päev otsa ei mänginud temaga (vale muidugi). Kui ta tahab vanaema juures telekat vaadata, siis loomulikult ta keelamise peale ütleb, aga emme-issi lubavad ja kodus ma kogu aeg vaatan või et teine vanaema küll annab mulle kommi või lubab. See viimane on lause, millega esimene vanaema murdub 🙂
Lapse juttu ei saa 100% tõena võtta ja ma jään seisukohale, et vaene laps on kahe pere, kommete ja nõudmiste vahel solgutada. See ei ole normaalne, et laps elab 2 nädalat ühes kohas ja kaks teises ja mõlema koha nõudmised ja kombed on täiesti erinevad.
Lapsevanemad, ükskõik kui palju neid on, PEAVAD omavahel asjades kokku leppima ja käituma sarnaselt. Kui kumbki vanem ei ole nõus lapse heaolu nimel enda lapsega koosolemise vajadustest taganema, siis oleks pidanud koos edasi elama. Ma emana olen naise poolel ja leian, et su mees on isekas kui last niimoodi traumeerib.
[/tsitaat] Oot kuidas isa traumeerib? Naise poolel? Kas keegi hakkas siin pooli valima üldse? Kas laps pidanuks olema koguaeg tülitsevate vanematega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.03 19:17; 06.03 19:38; 06.03 19:45; 06.03 22:40; 06.03 22:43; 06.03 22:52; 06.03 22:55; 06.03 23:06; 07.03 11:24; 07.03 11:26; 07.03 11:35; 07.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Väga adekvaatset infot saad sa niimoodi 4-aastase käest, eksole. Muide, kui ema vaatabki lapsega koos multikat ja seletab talle lahti asju, mis seal toimuvad, siis pole see sugugi paha variant.

Teoreetiliselt on sul muidugi õigus, et telekavaatamist tuleb piirata ja söögi ajal ei vaadata telekat, aga mulle ei meeldi üldse see süüdistav sõrm lapse ema pihta (ei tegele, ei hooli, laseb piiramatult telekat vaadata jne). Sa ei tea, mis nende kodus toimub. Sa ei tea, kuidas ta lahkumienkut üle elas. Isegi kui sina konkreetselt ei ajanud nende peret lõhki, siis on see ikkagi traumaatiline kõigile asjaosalistele, sealhulgas ka lapsele.

Nii et — pole sinu asi sekkuda selle lapse kasvatusse, eriti veel sel moel, et üritad justkui lapse ema \”vigu\” parandama hakata. See on lapse ema ja lapse isa asi. Sina pead lihtsalt selle traumeeritud lapse vastu külalislahke olema ja end ta sõbraks (mitte karmikäeliseks emaks) pakkuma.

Ja kui sul endal kord lapsed on (ja oled läbi teinud sünnituse ja imetamise võlu ja valu, unetud ööd imikuga, võimalikud stressist ja väsimusest tingitud suhteprobleemid mehega jne jne), siis vaatame, kui palju sul energiat lapsega tegelemiseks jagub ja räägime edasi sellest, kas ja kuipalju nad telekat tohivad vaadata.

Ma ei taha öelda, et pidev telekavaatamine on hea ja õige, aga ma vihkan seda, kui last kasutatakse ära täiskasvanute vaheliste suhete klaarimiseks ja üksteisele ärapanemiseks.[/tsitaat] See laps on ju osake minu ja mehe perest! Ma pean ju samamoodi mõtlema sellest, mis on lapsele hea. Kahjuks pole muud valikut kui lapse solgutamine, seda mina muuta ei saa. Ja laps ikka räägib mis toimub emme juures, kas valetab siis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.03 19:17; 06.03 19:38; 06.03 19:45; 06.03 22:40; 06.03 22:43; 06.03 22:52; 06.03 22:55; 06.03 23:06; 07.03 11:24; 07.03 11:26; 07.03 11:35; 07.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud igal juhul nõuandjatele! Sain häid näpunäiteid. Palju on inimesi ja palju ka eriarvamusi, see tegelikult hea. Ja nii mõnestki postitusest võis välja lugeda järjekordselt, et ega alati ei pea teemasse kirjutama, kui saab teemaalgatajale ükskõik kuidas kõrri karata. Aga päikest siiski kõigile! 🙂 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 06.03 19:17; 06.03 19:38; 06.03 19:45; 06.03 22:40; 06.03 22:43; 06.03 22:52; 06.03 22:55; 06.03 23:06; 07.03 11:24; 07.03 11:26; 07.03 11:35; 07.03 12:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Miks ma ei võinud imiku isaga koos olla, kui nemad olid lahus juba siis kui laps oli pooleaastane? Kas mees pidanuks üksi jääma? Issand jumal, kus nüüd leiti asi, mille külge hambad lüüa.[/tsitaat]

Vaevalt mees, kes juba nii pisikese juurest jalga laseb, sinugi juurde pidama jääb. Pisut järelemõtlemisaega võiks inimene peale ebaõnnetunud suhet võtta tõesti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 11:14; 07.03 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Oot kuidas isa traumeerib? Naise poolel? Kas keegi hakkas siin pooli valima üldse? Kas laps pidanuks olema koguaeg tülitsevate vanematega? [/tsitaat]

Traumeeriib sellega, et nõuab teda pooleks ajaks enda juurde. Mõistlikum oleks, kui laps elab ühes kodus, aga kohtub ja suhtleb mõlema vanemaga.
Laps elab ikka nüüd tülitsevate vanematega. Ema väidab, et issi ei armasta teda. Isa uus naine vingub, et ema on luuser ja ei õpeta, isal on ka temaga lahkarvamused. Kas see ei ole lapse jaoks tülitsemine?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 21:42; 07.03 11:00; 07.03 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks väikese lapse elu on tehtud nii keeruliseks. Pool ajast ühes kodus, pool teises.
Kõik, mida üks 4 aastane vajab, on turvatunne ja kindlus ja igal õhtul stabiilne oma kodu. Kas siis isa või ema juures. Teist vanemat saab külastada nii tihti kui vaja, kahes kohas (siinjuures veel 3 täiskasvanu eri kasvatuse all) lapse kodu aga olema ei peaks.

Arvan ka, et teemaalgataja tema omas kodus kehtestatud reeglid on õiged. Probleemi näen aga siin hoopis mujal, liiga palju või liiga vähe või valel ajal teleka vaatamine on köömes selle kõrval.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Iga paari nädala tagant on minu ja mehe juures mehe nelja aastane poeg. Meie oma kodus televiisorisõltuvust ei soodusta, oma ema juures poiss ainult telekat vaatabki. Siit probleem. Kuna meil avatud köögiga elutuba, siis söögilauast näeb ideaalselt ka telekat. Meil kodus reegel, et sööme koos lauataga hommikusöögi ära kindlasti ilma multikateta. Peale sööki olgu siis, vaadaku laps see pool tunnikest hommikusi multikaid enne mängulist või muud tegevust. Aga kus alles algab kisa! Karjub ja nõuab multikaid, lõpuks jonnib kogu söögiaja. Oleme mehega aru saanud, et teises kodus laps ainult telekat vaatabki, temaga ei tegeleta ega õpetata. Ning mis kõige nukram, laps ei oska ega taha isegi mängida. Ainult telekat tahab vaadata. Vahepeal mees mõistab mind, aga teine hetk viskab tal ka see vingumine üle ja annab järgi ning paneb söögi kõrvale teleka ning nähvab mulle, et ma surun liigselt reegleid peale. Mis teha?[/tsitaat]

Esiteks ära halvusta lapse ema. Kas sa tegeled ja õpetad seda last hommikusöögi ajal? Ei õpeta ju.

Mina ka ei poolda söögi ajal teleka vaatamist, kuigi ise armastan süüa küll teleka ees:)

Ja 4-aastane poeg on mul juhtumisi ka. Selles eas nad armastavad vaielda vaidlemise pärast. Tähtis on sellega mitte kaasa minna. Rahulikult ja sõbralikult tuleb öelda, et sööme ära, siis saab multikaid. Ja kui ei söö, siis ei näe ka söögijärgset multikat. Endale tuleb kindlaks jääda ja alati peab ühtemoodi olema, muidu satub laps segadusse. Seega – kui reegel on, et söögi ajal ei vaata multikat, siis ei vaatagi.

Ning kui laps ei tulegi sööma, vaid jonnib, siis ütled sõbralikult – ma näen, et sul pole kõht tühi, olgu siis pealegi, meie hakkame nüüd sööma. Kui ta ei tule, ärgu tulgu. Õpib sellest seda, et reeglid on täitmiseks ja et jonn (mina sööma ei tule) võib lõppeda tühja kõhuga. Lõuna serveeri siis pisut varem ja ole sõbralik ja ära hommikust pahandust enam meenuta. Lapsel on siis ka lihtne väärikalt välja tulla asjast ja edaspidi teisiti käituda.

Kui söödud pole, siis ma multikat ei annaks. Kisa peale ütleksin, et näen, et sa oled pettunud, mõistan sind, kuid reeglid on reeglid. Laseksin rahuneda, siis teeksin lapsega midagi toredat. Peale end ei suruks, kuid näitaksin omapoolselt välja, et telekakeeld pole mingi isiklik rünnak, vaid asjade loogiline käik ja tagajärg.

Kõige tähtsam on järjekindlus, kuid samas lapse lugupidav kohtlemine. Lugupidav ei tähenda järeleandmist.

Mehega rääkige asjad omavahel läbi, et saaksite kõigest ikka ühtemoodi aru. Lapse ema ja tema kasvatusmeetodid pole aga sinu kritiseerida ja ega see kritiseerimine midagi ei muuda ka. Kui, siis ässitab ainult last ja tema isa sinu vastu, kuid sellest ei võida te keegi.

PS. Küsimus, kas emme kodus sinuga tegeleb ka, on kangesti selle maiguga, et kas oled hommikuse konjakijoomise juba maha jätnud. Sõrmega näitamine on mõlemasse küsimusse juba sisse kodeeritud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 31 kuni 38 (kokku 38 )


Esileht Väikelaps Kas ma surun tõesti reegleid liialt peale?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.